Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Winieta na Węgrzech
Autor Wiadomość
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2023-01-25, 08:22   

elaola napisał/a:
mischka

Dlaczego piszesz, że Węgrzy są "cięci" a w innych krajach jest inaczej ? można dowolnie wjeżdżać na drogi płatne bez zapłacenia ?


Porównaj działania kontrolne Węgrów do innych krajów a sama sobie odpowiesz na zadane pytanie.
Jazda na gapę wszędzie jest zabroniona, ale prawdopodobieństwo zastania przyłapanym u Bratanków jest niemal 100%

Kolega podzielił się swoim pechem i chwała mu za to bo czasami warto przypominać oczywiste rzeczy.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2023-01-25, 08:31   

mischka napisał/a:
ale prawdopodobieństwo zastania przyłapanym u Bratanków jest niemal 100%

Czy to źle?
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2023-01-25, 12:16   

Wracając z Chorwacji do Polski słoweńską autostradą, nagle zorientowałem się, że jestem już na Węgrzech. Mając przykre doświadczenia z węgierskimi winietami (opisałem to na forum), pierwszym zjazdem zjechałem z atostrady. Zanim jednak to nastąpiło, upłynęło już kilkanaście minut i przejechanych zostało kilkanaście kilometrów.
Na parkingu odpaliłem internet i na stronie PZMotu doczytałem o tym, co opisane zostało już w tym temacie, a mianowicie, że w przypadku pomyłki można zjechać bez żadnych konsekwencji z autostrady najbliższym zjazdem.
Nie wiem jak to wygląda w praktyce, bo z węgierskimi winietami miałem już przykre doświadczenia. Oni nie załatwiają tych spraw sami, tylko przekazują je niemieckiej firmie windykacyjnej, która praktycznie nie przyjmuje żadnych wyjaśnień. :evil:
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2023-01-25, 19:11   

LukF napisał/a:
MILUŚ napisał/a:
elaola napisał/a:
.......można dowolnie wjeżdżać na drogi płatne bez zapłacenia ?


Ależ oczywiście..... :-P Na ten przykłąd na A4 / Polska / możesz zapłacić do trzech dni po :-P


Ale jak mobilny patrol KAS złapie na autostradzie to płacisz 500zł.


Też o tym tu czytam :
https://autokult.pl/nie-zaplaciles-za-podroz-autostrada-e-toll-mozesz-to-zrobic-dluzej-niz-trzy-dni-po-przejezdzie,6809507711703169a

ale to przeczy jedno drugiemu :-/
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-01-25, 21:38   

MILUŚ napisał/a:
LukF napisał/a:
MILUŚ napisał/a:
elaola napisał/a:
.......można dowolnie wjeżdżać na drogi płatne bez zapłacenia ?


Ależ oczywiście..... :-P Na ten przykłąd na A4 / Polska / możesz zapłacić do trzech dni po :-P


Ale jak mobilny patrol KAS złapie na autostradzie to płacisz 500zł.


Też o tym czytałem (...)

ale to przeczy jedno drugiemu :-/


Nie przeczy!
W PL jest system PRZEDPŁATOWY czyli płacisz za autostrady zanim skorzystasz.
Za brak opłaty, jeśli zostaniesz złapany kara to 500zł
Jeśli z powodu losowego nie zapłaciłeś przed wjazdem na autostradę i nie zostałeś złapany to nasz obowiązek do 3 dni zapłacić za przejechany odcinek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 450/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-01-26, 12:30   

Nie do końca w temacie, ale skoro same winiety poszły tyle do góry to i kara za ich brak pewnie proporcjonalnie ;)

Takiego maila dzisiaj dostałem z autovigniet.eu:

"Szanowny Kliencie,


roczna winieta autostradowa 2023 dla Węgier 🇭🇺 jest dostępna na naszej stronie. Winieta roczna jest ważna do godziny 23:59 dnia 31 stycznia 2024 roku.

Ważna informacja: ceny za krótsze okresy (10-dniowe, miesięczne) znacznie wzrosły w 2023 roku - winiety 10-dniowe dla kategorii D1 kosztują o 44% więcej niż w poprzednim roku, a autoryzacja miesięczna o 71% więcej. Wzrost cen dla winiet rocznych wynosi tylko około 5%, więc jeśli częściej przejeżdżacie przez Węgry, warto rozważyć zakup winiety rocznej."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 450/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-01-26, 17:15   

LukF napisał/a:
MILUŚ napisał/a:
LukF napisał/a:
MILUŚ napisał/a:
elaola napisał/a:
.......można dowolnie wjeżdżać na drogi płatne bez zapłacenia ?


Ależ oczywiście..... :-P Na ten przykłąd na A4 / Polska / możesz zapłacić do trzech dni po :-P


Ale jak mobilny patrol KAS złapie na autostradzie to płacisz 500zł.


Też o tym czytałem (...)

ale to przeczy jedno drugiemu :-/


Nie przeczy!
W PL jest system PRZEDPŁATOWY czyli płacisz za autostrady zanim skorzystasz.
Za brak opłaty, jeśli zostaniesz złapany kara to 500zł
Jeśli z powodu losowego nie zapłaciłeś przed wjazdem na autostradę i nie zostałeś złapany to nasz obowiązek do 3 dni zapłacić za przejechany odcinek.


W Polsce co odcinek to inaczej i tu jest największy problem.
System przedpłatowy jest tylko na A2 i na A4 na odcinku Sośnica- Wrocław
Odcinki Kraków-Katowice i A1 na Gdańsk , z których najczęściej korzystam otwierają bramki i pobierają opłatę z karty na podstawie zgłoszonych tablic rejestracyjnych .
Ostatnio jechałem Sośnica-Wrocław i z powrotem i z przyzwyczajenia pojechałem bez zwracania uwagi na płatności zakładając , że samo odczyta tablicę i pobierze opłatę.
Dopiero na drugi dzień zwróciłem uwagę , że nic się na koncie nie podziało i zorientowałem się , że tu to tak nie działa. Kupiłem bilety podając datę wsteczną i godziny wjazdu i zjazdu mniej więcej tak jak to było i płatność pobrało dopiero na następny dzień , czyli 48H od faktycznej daty przejazdu.
Wszystkie opłaty autostradowe robię z bankowej aplikacji IKO , zarówno te na podstawie zarejestrowanych tablic jak i te biletowe .

Rozumiem, że każdy odcinek jest kogo innego i każdy ma jakąś swoją politykę w temacie opłat, ale nie rozumiem dlaczego na tych biletowanych odcinkach nie mogło by czytać tablic ta samo jak na pozostałych i obciążać karty automatycznie ?

Zastanawiam się też czy na tym odcinku Sośnica - Wrocław w ogóle tablice są rejestrowane, bo na samych tych otwartych bramkach ja tam kamer zamontowanych tak jak np. na Krakowskim odcinku nie widziałem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-01-26, 18:10   

joko,

Video tolling na państwowych autostradach nie działa. Bo nie jest zamontowany. Państwo Polskie uparło się, że będzie śledzenie po GPS a nie przez kamery. No i mamy kilka systemów opłat. A teraz pomyślmy jak to mają ogarnąć kierowcy z zagranicy :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2023-01-26, 21:46   

LukF napisał/a:
joko,
A teraz pomyślmy jak to mają ogarnąć kierowcy z zagranicy :gwm

Do 3,5t to pół biedy, bo sobie kupią bilet na stacji paliw ale ci powyżej… w Poznaniu na campingu pomagałem Norwegowi w drodze do Grecji - kamperem powyżej 3,5t Dojechal tam ze Świnoujścia ale już z mandatem i kompletnym brakiem pomocy ze strony naszych służb - bariera językowa. Pokazałem jak to wyglada u mnie, próbowałem nawet założyć mu konto ale jego cepik i tak nie widzi. Umówiłem go na rozmowę w punkcie obslugi w Komornikach pod Poznaniem - na camping już nie wrócił, czyli jakoś to tam załatwili albo pojechał darmowymi drogami - mapkę tez dostał ode mnie….
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-01-26, 22:15   

"Winiety autostradowe Węgry 2023. Kary za brak winiety

Kary za brak winiety uzależnione są m.in. od upływu czasu po którym dokonaliśmy zakupu winiety już po przejechaniu odcinka płatnej autostrady. I tak w przypadku kategorii D1 i D2 moga one wynieść od ponad 200 złotych do około 800 złotych, natomiat w przypadku autobusów (kategoria B2), od ponad 800 do około 3500 złotych.
Zapominalscy, mogą jednak w czasie do 60 minut od przejechania danego odcinka płatnej autostrady (np. wskutek nieświadomego wjechania na płatną autostradę), wykupić bez konsekwencji odpowiednią winietę."
motofakty.pl
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***