Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rodzaje pryszniców w kamperku
Autor Wiadomość
Trucker Hiob 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 2020 Ford Transit H3L4
Dołączył: 08 Sty 2023
Piwa: 28/6
Skąd: Charlotte, NC
Wysłany: 2023-01-30, 12:13   

Maciej S. napisał/a:
W 2017 podróżowałem po Kanadzie kamperem (do USA chcieli jeszcze wizy, a mnie cignęło do ameryki).
I faktycznie chciało się jeździć, ale zasługa to chyba samochodu, F150 najnowszy model, V8 5.0l coś tam 300KM, i rewelacyjnie się crusowało, spokojnie 80/90 km/h przez góry, a najfajniej jak było pod górkę to z pod maski fajny bulgot się wydobywał. Odległości, przestrzenie, widoki. Chciałoby sie powtórzyć, ale tym razem w USA, tylko coraz mniej aut V8 w wypożyczalniach.

Muzę country to tylko akceptuję oryginał z hameryki. Ten nasz polski jakoś nienaturalny.

przepraszam za zaśmiecanie wątku.


E tam, nic nie zaśmiecasz. A co do polskiej muzyki country, to akurat pani Alicja Buncol jest dobra, a standardy amerykańskie wykonuje nie gorzej niż oryginał.
My tu mamy satelitarne radio, więc można cały czas słuchać takiej muzyki. Jest tam coś z pięć różnych kanałów country, ale my zazwyczaj słuchamy klasyki - "Willie Nelson's Roadhouse".

Nasz Transit ma V6, ale to biturbo, 310 KM, 540 Nm, setka w 7 sekund, a po zabudowie ciągle poniżej 10. Nie bulgocze jak V8, ale daje radość z jazdy, a od bulgotania mam starego Cadillaca, z 1951 roku.

Mam nadzieję, że spełnisz swe marzenia i tu wpadniesz. Może się spotkamy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2023-01-30, 13:11   

Hej
Mam swoją kabinę prysznicową 187x65 osobny prysznic osobny kibel i osobno umywalka Wchodzę do lazienki biore prysznic wycieram się przebieram i wychodzę na salony Całość na ducato l4h2
Dla klientów mamy kompletne kabiny prysznicowe z laminatu na nadkole do łóżka francuskiego o wymiarze 115x 65 i drugi model do lóżka w poprzek auta 115x80
Łazienka dla mnie to podstawa i tak jak napisał Sławek.... swoboda i nie oklejanie dooopy przy kąpieli
:spoko
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maverick_Norwegia 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: STAR 266 czyli "Mamut"
Nazwa załogi: "Maverick-owie"
Dołączył: 26 Gru 2022
Piwa: 3/10
Skąd: Oslo / Koszalin
Wysłany: 2023-01-30, 15:54   

SlawekEwa napisał/a:
Maverick_Norwegia napisał/a:
i wkupić się w "koło wzajemnej adoracji".

I tak zakładasz następne :haha:

Nie mam zamiaru takowego zakładać. A twoją poprzednią odpowiedź zacytowałem dlatego, że kiedyś kamperowałeś Polonezem i VW T4, choć nie wiem czy mieściłeś się w definicji kolegi "orkaaa" o kamperowaniu i jego założeniach ;) Teraz wyjeżdżasz z łazienką 160x90 i to z kabiną z rozsuwanymi drzwiami którą trzeba mieć a nie jakąś "dupolejkę" :roll: Zapomniał już wół jak cielęciem był? ;)


Pozdrawiam po indiańsku ;) Hawk!

____________________________________________________________________
Wolę mieć wrogów, oby szczerych, niźli fałszywych przyjaciół kupę.
Zresztą tak jedni jak i drudzy, mogą mnie pocałować w du...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Trucker Hiob 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 2020 Ford Transit H3L4
Dołączył: 08 Sty 2023
Piwa: 28/6
Skąd: Charlotte, NC
Wysłany: 2023-01-30, 17:05   

Maverick_Norwegia napisał/a:
[...] Teraz wyjeżdżasz z łazienką 160x90 i to z kabiną z rozsuwanymi drzwiami którą trzeba mieć a nie jakąś "dupolejkę" :roll: Zapomniał już wół jak cielęciem był? ;)


Pozdrawiam po indiańsku ;) Hawk!

____________________________________________________________________
Wolę mieć wrogów, oby szczerych, niźli fałszywych przyjaciół kupę.
Zresztą tak jedni jak i drudzy, mogą mnie pocałować w du...


Ja nadal chciałbym zobaczyć zdjęcia, lub film z tej zabudowy. Nam się udało wcisnąć prysznic o wymiarach 32x24 cale, 96 na 61 cm. Czy to prysznic koło tylnych drzwi? Przechodni? To chyba jedyne rozwiązanie, by taką łazienkę zmieścić w vanie. Chyba, że równolegle do łóżka, ale wtedy łóżeczko nam się robi bardzo wąskie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-01-30, 17:42   

Maverick_Norwegia napisał/a:
że kiedyś kamperowałeś Polonezem i VW T4,

Polonezem Truckiem , a to jest duuuża różnica.
VW t4 Dehler miał łazienkę i "dupolejkę"
Maverick_Norwegia napisał/a:
kiedyś kamperowałeś

Kiedyś to ja dopiero co zlazłem z "kamperowego drzewa" , a to było ponad 20 lat temu i teraz mogę:
Maverick_Norwegia napisał/a:
Teraz wyjeżdżasz z łazienką 160x90 i to z kabiną z rozsuwanymi drzwiami

Maverick_Norwegia napisał/a:
Zapomniał już wół jak cielęciem był?

Nie niezapomniałem, ale ile można być tym "cielęciem?

Trucker Hiob napisał/a:
Ja nadal chciałbym zobaczyć zdjęcia, lub film z tej zabudowy.

Niestety filmu z zabudowy nie ma , bo nie miałem "parcia na szkło" i nikt mi nie pomagał i pracowałem zawodowo " na pełny etat".
Zdjęcia jak wyjadę z ciemnej obudowanej wiaty :foto
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2023-01-31, 11:38   

Hej
Dopóki Sławek nie pokaże swojej to zobacz jak można Sam brodzik to 62x83cm
https://www.otomoto.pl/of...tml?isPreview=1
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Trucker Hiob 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 2020 Ford Transit H3L4
Dołączył: 08 Sty 2023
Piwa: 28/6
Skąd: Charlotte, NC
Wysłany: 2023-01-31, 11:48   

tolo61 napisał/a:
Hej
Dopóki Sławek nie pokaże swojej to zobacz jak można Sam brodzik to 62x83cm
https://www.otomoto.pl/of...tml?isPreview=1


Przecież my mamy w naszym vanie brodzik i budujemy kabinę prysznicową. Chciałbym jedynie zobaczyć jak on zmieścił dwa razy większą, albo raczej kosztem czego zbudował taki duży prysznic.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-01-31, 14:43   

Trucker Hiob napisał/a:
Chciałbym jedynie zobaczyć jak on zmieścił dwa razy większą,

Łóżko z tyłu w poprzek o szer 125cm+ kabina 160cm + 62cm podwójny fotel + 52cm szer stolika = 399cm - zostaje 8 cm :bajer
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Trucker Hiob 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 2020 Ford Transit H3L4
Dołączył: 08 Sty 2023
Piwa: 28/6
Skąd: Charlotte, NC
Wysłany: 2023-01-31, 15:22   

SlawekEwa napisał/a:
Trucker Hiob napisał/a:
Chciałbym jedynie zobaczyć jak on zmieścił dwa razy większą,

Łóżko z tyłu w poprzek o szer 125cm+ kabina 160cm + 62cm podwójny fotel + 52cm szer stolika = 399cm - zostaje 8 cm :bajer


No, dzięki... Już lecę do mojej nyski, zobaczyć jak to wygląda u mnie.

...

Już mam. Łóżko też w poprzek, ale szersze, 150 cm, z możliwością rozszerzenia do 200 - kosztem dwóch foteli, zwróconych do siebie, o szerokości 50 cm. Następnie mamy szafkę, w której jest m.in. "convection oven" o szerokości 85 cm, prysznic 90 cm i szafka - schowek, gdzie są nasze ładowarki - 20 cm. Razem też wychodzi koło 4 metrów.

To jest kwestia preferencji, (a może wieku? :wyszczerzony: ) ale dla nas łóżko o szerokości 125 cm byłoby nie do przyjęcia. Nawet to półtorametrowa najczęściej rozsuwamy, śpiąc wzdłuż i mamy wtedy łóżko 185x200.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-01-31, 17:07   

Chciałbym, w związku z tematem poruszyć pewien problem systemowy.

Ponieważ co raz więcej campervanów porusza się po drogach nie tylko Europy, ludzie mają coraz większy z nimi problem.

Gów.iany problem.

Toscaner bodajże pisał, że gdzieś się zatrzymał, w miejscu wskazanym przez P4N, i po chwili przyjechała policja, a ich pierwsze pytanie było "czy macie Państwo toaletę w kamperze".
Odpoweidź twierdząca ich uspokoiła i wyjaśnili że mieszkańcy okolic mają duży problem z kupami w krzakach. Jeżdzą takie matoły w T5 i srają po krzakach.

Tydzień temu wytyczałem trasę wakacyjna na lipiec w Norwegii i zażenowaniem stwierdziłem, że tzw. narodowe trasy widokowe, jako punkty podróży mają więcej kibli niż punktów widokowych. Sprawdźcie sobie sami. Oczywiście te kible są architektonicznie wywalone w kosmos, ale to nie zmienia faktu, że muszą dbać żeby turysty tyłka w krzaki nie wystawiały.

W Nowej Zelandii mają na to standard. NZS 5465 SELF CONTAINED https://www.nzmca.org.nz/...containment-csc

Kiedyś na forum padało pytanie - czy ten kamper ma łazienkę? Bo jeśli nie to NIE jest to kamper.

Wiem że to temat o prysznicach, ale rozważanie prysznica zewnętrznego jako prysznica sensu stricte, prowadzi do konkluzji: skoro nie mam prysznica, to na toaletę też nie znajdę miejsca.

Należy systemowo piętnować nawet mgliste pomysły nie posiadania pełnowymiarowej łazienki.
MOIM SKROMNYM ZDANIEM.
R

Zrzut ekranu 2021-02-25 150216.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 47,24 KB

_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Trucker Hiob 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 2020 Ford Transit H3L4
Dołączył: 08 Sty 2023
Piwa: 28/6
Skąd: Charlotte, NC
Wysłany: 2023-01-31, 18:45   

decumanus napisał/a:
...

Należy systemowo piętnować nawet mgliste pomysły nie posiadania pełnowymiarowej łazienki.
MOIM SKROMNYM ZDANIEM.
R


My mamy łazienkę i kibelek, ale nie mogę się do końca zgodzić z tym, że bez pełnowymiarowej łazienki nie da się dbać o środowisko. Nawet tak proste urządzenie jak deska klozetowa z nóżkami, + plastikowy worek na śmieci + niebieski płyn, stosowany w TojTojach, + ewentualny zagęszczacz płynów rozwiązuje problem. To bardziej jest kwestia kultury osobistej niż konieczności posiadania łazienki.

Nie zapominajmy także o turystach, którzy mają jedynie namiot i saperkę. Oni też mają prawo do podróżowania po pięknym odludziu i też mogą stosować zasadę "Leave No Trace". Nie pozostaw (za sobą) śladu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-01-31, 22:42   

Trucker Hiob napisał/a:
ale nie mogę się do końca zgodzić z tym,

nie załapałeś żartu przedpiscy :szeroki_usmiech
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 13/35
Skąd: warszawa
Wysłany: 2023-01-31, 23:19   Re: Rodzaje pryszniców w kamperku

Trucker Hiob napisał/a:

Jaki prysznic w kamperze? ...........Jaki jest w Waszym kamperze? I czy znacie jakieś inne rozwiązania? Podzielcie się swoimi uwagami. 


lata temu pożyczyłem starego kampera od znajomego na próbny wypadzik

klasyczna alkowa przystosowana przez właściciela

ponieważ uwielbiał zimowe wyprawy i uwielbiał gorące kąpiele to miał zrobione połaczenie hour shower a klasyką

woda w małym obiegu zamkniętym z możliwością klasycznego przepływu biała>szara

człowiek mył się szybko "klasycznie" a potem przełączał sie na gorący prysznic w czystej wodzie bez ograniczenia

niestety nie rozpracowałem systemu jak to było zrobione a teraz już nie mam kogo się zapytać
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Trucker Hiob 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 2020 Ford Transit H3L4
Dołączył: 08 Sty 2023
Piwa: 28/6
Skąd: Charlotte, NC
Wysłany: 2023-02-05, 16:39   

Pozwólcie, że zrobię mały off-topic. Właśnie obejrzałem film, jak Ewa Zubek zamieniła swego Land Rovera na Mercedesa Sprintera. Bardzo pouczający film, zwłaszcza dla tych, którzy uważają, że w kamperku musi być konkretnie to, to i jeszcze coś innego. Tymczasem, na przykładzie choćby Ewy widać, że wcale nie musi być tak, jak niektórzy twierdzą. Może być po prostu tak, jak ktoś będzie miał ochotę. Można też podróżować nie mając niczego ekstra na wyposażeniu pojazdu i także być szczęśliwym - choć, jak widać na tym filmie, czasem troszkę nam brakuje niektórych rzeczy. 

Życie w drodze, w vanie, czy Land Roverze, zawsze będzie się wiązało z pewnymi kompromisami i każda osoba ma inną tolerancję na to, z czym się musi pogodzić i co musi zaakceptować. I to, że ktoś inny ma swe własne preferencje, to nic złego. Każdy z nas jest inny i warunki w różnych krajach są inne. 



A przy okazji ciekawy film też opublikowała AnitaWu, o życiu nomadów w USA i pokazujący jak wiele różnych rozwiązań podróżnicy stosują:

_________________
Tutaj moje zmagania z budową kamperka:
---> https://www.camperteam.pl...pic.php?t=39522 <----
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-02-05, 17:54   

Myślałem, ż mam sporo "przydasi" w swoim busie , ale ten lejek z rurką przy :wc: mnie rozwalił.
Hiob przetłumacz gdzie to leci z tej rurki, bo ja z czasów jak w szkole obowiązkowym był język rosyjski.
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***