Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
strefa czystego transportu
Autor Wiadomość
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2023-02-01, 18:40   

Kazik II napisał/a:
Poniżej link do bieżącej mapy stanu jakości powietrza w Polsce
Stan na dzisiaj
Przeważnie dobry albo bardzo dobry.

No i gdzie ten dramat?
Sledzę od dłuższego czasu te raporty i przeważnie jest tak jak dzisiaj.
Czy nie mamy przypadkiem do czynienia ze sztuczną histerią?
A tu jeszcze stan dla Krakowa
Stan dla Krakowa
Jak widać nie ma powodu, aby ludzie padali tam jak zatrute muchy.


Ta dobra jakość dzisiaj wynika z silnych wiatrów, kiedy jest niż i powietrze stoi zaczyna się robić kiepsko
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 456/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-01, 21:11   

Kazik II napisał/a:

A tu jeszcze stan dla Krakowa

Jak widać nie ma powodu, aby ludzie padali tam jak zatrute muchy.


Napisał facet ze Szczecina
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rysiol 
stary wyga


Twój sprzęt: frankia mercedes MB100 1989 rok
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Piwa: 74/26
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2023-02-01, 21:44   

Na stronie Inspekcji Ochrony Środowiska oprócz dziennych raportów jest zakładka bank danych pomiarowych. Jak do niej zajrzeć to włosy stają dęba. Dzień gdy jakość powietrza jest dobra to tylko wyjątek potwierdzający regułę. W Krakowie są dni gdy pranie z balkonu zbierasz brudniejsze niż wywiesiłeś.

Średnia jakość powietrza jest katastrofalna nie tylko w Polsce.

Kraków zajmuje 11 miejsce na liście WHO wśród najbardziej zanieczyszczonych miast europejskich. Głównym problemem Krakowa obok samych zanieczyszczeń jest jego położenie geograficzne. Miasto leży w dolinie co powoduje dodatkowy napływ i osiadanie zanieczyszczeń z okolicy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 456/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-01, 22:04   

WaldekR napisał/a:

Tu nie będzie dobrych rozwiązań aby zadowolić wszystkich ale powinno się to dokładnie przemyśleć działanie aby choć trochę zadowolić obie strony.


Tu nie ma miejsca na robienie komuś dobrze .
O czym w ogóle ta dyskusja ? ... o tym że jacyś właściciele kamperów , które nie mieszczą się w żadnych przyzwoitych normach emisji nie będą mogli jak panisko podjechać sobie pod Wawel ?
Naprawdę myślisz że kogoś to cokolwiek obchodzi, że interesuje to matkę , która jeździ po wszystkich onkologiach w Polsce, aby ratować swoje dziecko ?
Myślisz , że "tragiczny los" emeryta, który będzie musiał na zwiedzanie Krakowa podjechać sobie autobusem , obchodzi kogoś kto emerytury nie dożyje , bo wcześniej zabije go astma albo rak płuc ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 456/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-01, 22:36   

Kazik II napisał/a:
Samochód został zarejestrowany i dopuszczony do ruchu decyzją administracyjną bezterminowo. Nie ma w tej decyzji zapisu, po jakich drogach publicznych ma prawo się poruszać a po jakich nie. To wobec tego należałoby każdą taką decyzję unieważnić.


Tu wszystko jest zgodne z prawem.
Idąc Twoim tokiem rozumowania należało by unieważnić zakazy wjazdu czy ruchu ze względu na tonaż.
Samochód osobowy z DMC 3,5t też jest dopuszczony do ruchu decyzją administracyjną , a ograniczeń do 2,5t są w Polsce tysiące.
I tamto i to w Krakowie to ograniczenia ruchu ze względu na określone cechy pojazdu, tam ze względu na zbyt dużą masę, tu ze względu na zbyt dużą emisję zanieczyszczeń.

Jak mieszkasz na osiedlu na którym obowiązuje permanentne ograniczenie do 2,5t to też nie wjedziesz tam SUV'em czy kamperem i nikogo to nie interesuje , że takiego akurat masz .
Wyjścia masz trzy, albo zmieniasz samochód, albo osiedle .... albo łamiesz przepisy .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2023-02-02, 10:42   

joko napisał/a:
...Wyjścia masz trzy, albo zmieniasz samochód, albo osiedle .... albo łamiesz przepisy .


W pełni się zgadzam. Ale z drugiej strony, "wpakowanie" się elektrykiem na starówkę pod samą knajpę - bo można, bo zmieniłeś?
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2023-02-02, 11:09   

krzlac napisał/a:
joko napisał/a:
...Wyjścia masz trzy, albo zmieniasz samochód, albo osiedle .... albo łamiesz przepisy .


W pełni się zgadzam. Ale z drugiej strony, "wpakowanie" się elektrykiem na starówkę pod samą knajpę - bo można, bo zmieniłeś?


To są początkowe zachęty do kupowania elektryków, wolne Buspasy, możliwość wjazdu gdzie chcesz, tańsze lub darmowe autostrady, parkingi itp. cukierki. W krótkim czasie okażą się nieważne, gdy tylko nasycenie elektrykami osiągnie wymagany poziom. Już często wiele początkowych przywilejów jest cofanych w wielu miejscach bo ilość elektryków dorównuje spalinowym czasom. Tak więc nie warto przyzwyczajać się do tych udogodnień.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 456/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-02, 21:44   

krzlac napisał/a:
joko napisał/a:
...Wyjścia masz trzy, albo zmieniasz samochód, albo osiedle .... albo łamiesz przepisy .


W pełni się zgadzam. Ale z drugiej strony, "wpakowanie" się elektrykiem na starówkę pod samą knajpę - bo można, bo zmieniłeś?


Czyżbyś pił do mojego swobodnego poruszania się samochodem elektrycznym w obrębie Rynku w Krakowie , czy tylko mi się zdaje ? ;)

Jeśli mi się nie zdaje to wyjaśniam , gdyby miała Ci z tego powodu wyskoczyć gula: :-P

Nie wjeżdżam tam dlatego że kupiłem sobie elektryka, tylko elektryka kupiłem m.in. po to aby móc tam właśnie swobodnie się poruszać ....... bo mam tam nieruchomość i siedzibę jednej ze swoich firm .... czyli jestem tam u siebie i do siebie tam wjeżdżam.

Rynek wraz z przylegającymi ulicami jest już od dawna czymś na wzór dyskutowanej tutaj strefy czystego transportu , a ja zrobiłem dokładnie to, co po wprowadzeniu strefy na terenie całego Krakowa może zrobić każdy kto chce lub potrzebuje się po nim dalej poruszać , czyli wymieniłem środek transportu na taki, którego zakazy nie obowiązują.

Ze strefą czystego transportu będzie prościej niż rejonem Rynku , bo konieczność dostosowania obejmie tylko właścicieli bardzo starych i uciążliwych pojazdów, a dla pozostałych nic się nie zmieni. Nikt nie będzie musiał kupować elektryka jeśli nie będzie miał ochoty , wystarczy że będzie miał spalinowy spełniający podstawowe normy.
Strefa wyeliminuje tylko te pojazdy , których tutaj nie chcemy :spoko

Ja z nadzieją czekam na strefę i już nie mogę się jej doczekać. Jest duża szansa na to, że po jej wprowadzeniu liczba samochodów spadnie, łatwiej będzie się po Krakowie poruszać czy znaleźć miejsce parkingowe. Z całą pewnością będzie mniej "gości" , którzy uważają Kraków, a szczególnie jego centrum za taki duży McDrive :-P
Ostatnio zmieniony przez joko 2023-02-02, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2023-02-02, 21:44   

Szczegolnie, ze wyprodukowanie tego eletryka zatruwa niestety srodowisko i ludzi przy jego produkcji juz nie mowiac o jego utylizacji, pomija sie dyskretnie . No i ta "czysta, ekologiczna" elektrycznosc - smutne. :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2023-02-02, 21:58   

joko napisał/a:
Kazik II napisał/a:
Więc przyjeżdżając do Krakowa starszym autem mam je po prostu porzucić w rowie przy rogatkach i udać się pieszo do najbliższego przystanku.


To przyjedź nowszym , mniej uciążliwym , nie będziesz musiał go zostawiać w rowie :spoko

Bodajże na Santorini na niektórych budynkach i ogrodzeniach można było spotkać tabliczki mniej więcej takiej treści:

"Drogi Turysto pamiętaj, to jest miejsce Twojego wypoczynku .... ale mój dom"

Bardzo mi się to podobało :ok

A kampery , tak jak każde inne auto , które nie będzie spełniało norm spalania do Krakowa nie wjedzie ...... nawet jak będzie pomalowane na zielono :mrgreen:


założę się, że nie będzie dotyczyło US Army, im wszystko w najjaśniejszej wolno.

Bosz jak ja się cieszę, że wyniosłem się z tego krakowskiego grajdoła.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 456/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-02, 22:07   

Skwarek napisał/a:
]

To są początkowe zachęty do kupowania elektryków, wolne Buspasy, możliwość wjazdu gdzie chcesz, tańsze lub darmowe autostrady, parkingi itp. cukierki. W krótkim czasie okażą się nieważne, gdy tylko nasycenie elektrykami osiągnie wymagany poziom. Już często wiele początkowych przywilejów jest cofanych w wielu miejscach bo ilość elektryków dorównuje spalinowym czasom. Tak więc nie warto przyzwyczajać się do tych udogodnień.


Tylko że dzisiejsi właściciele elektryków będą jeszcze ładnych kilka lat korzystać ze wszystkich tych przywilejów , ciesząc się przy okazji z nieporównywalnie większej przyjemności jazdy takimi pojazdami, oszczędzając środowisko i własną kasę ..... a kiedy już się to Eldorado skończy to płynnie przejdą nad tym do porządku dziennego. Pozostali w momencie kiedy nie będą mieć już innego wyboru , wejdą w elektryki, doznają szoku technologicznego ...... i dalej będą źlamdać nad swoim solem :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2023-02-02, 22:10   

joko napisał/a:
[...]a ja zrobiłem dokładnie to, co po wprowadzeniu strefy na terenie całego Krakowa może zrobić każdy kto chce lub potrzebuje się po nim dalej poruszać , czyli wymieniłem środek transportu na taki, którego zakazy nie obowiązują.[...]



brzmisz jak pamiętny Barejowy "Wesoły Romek" co to miał na przedmieściu domek a w nim ...

a ja powiem jak to tak któryś tam widz owego szoł.

Niebój niebój zabiorą

Rozważ taki zestaw:
https://jasawa.flog.pl/wpis/14344098/moje-srodki-lokomocji-#w
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 127/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2023-02-02, 22:12   

joko napisał/a:
Skwarek napisał/a:
]

To są początkowe zachęty do kupowania elektryków, wolne Buspasy, możliwość wjazdu gdzie chcesz, tańsze lub darmowe autostrady, parkingi itp. cukierki. W krótkim czasie okażą się nieważne, gdy tylko nasycenie elektrykami osiągnie wymagany poziom. Już często wiele początkowych przywilejów jest cofanych w wielu miejscach bo ilość elektryków dorównuje spalinowym czasom. Tak więc nie warto przyzwyczajać się do tych udogodnień.


Tylko że dzisiejsi właściciele elektryków będą jeszcze ładnych kilka lat korzystać ze wszystkich tych przywilejów , ciesząc się przy okazji z nieporównywalnie większej przyjemności jazdy takimi pojazdami, oszczędzając środowisko i własną kasę ..... a kiedy już się to Eldorado skończy to płynnie przejdą nad tym do porządku dziennego. Pozostali w momencie kiedy nie będą mieć już innego wyboru , wejdą w elektryki, doznają szoku technologicznego ...... i dalej będą źlamdać nad swoim solem :haha:


taaa do pierwszego pożaru w jakimś podziemnym garażu wypełnionym tymiż cudami
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 456/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-02, 22:14   

bert napisał/a:

założę się, że nie będzie dotyczyło US Army, im wszystko w najjaśniejszej wolno.


A to z całą pewnością ;)

bert napisał/a:

Bosz jak ja się cieszę, że wyniosłem się z tego krakowskiego grajdoła.


Ja się nigdy tam nie wprowadziłem ....... pieniądze tam tylko zarabiam ..... ale żeby tam mieszkać na stałe to nie . Dookoła jest naprawdę sporo lepszych miejsc do życia :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 456/25
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-02, 22:25   

bert napisał/a:

taaa do pierwszego pożaru w jakimś podziemnym garażu wypełnionym tymiż cudami


Jak nie będzie tam już pojazdów z bakami pełnymi wahy i ociekających olejem to i o ten pierwszy pożar będzie o niebo trudniej ....... no chyba że jakiś desperat , któremu nie podbili przeglądu w jego kultowym TDI , podłoży ogień :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***