Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
strefa czystego transportu
Autor Wiadomość
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-02, 22:31   

bert napisał/a:

Rozważ taki zestaw:
https://jasawa.flog.pl/wpis/14344098/moje-srodki-lokomocji-#w


Nie, nie ...... mało oryginalny. Na Rynku podobnych sporo .
Pozbywam się powoli pojazdów które pierdzą, więc bez sensu było by wchodzi w takie które srają :-P
Poza tym do elektryka to sobie "paliwo" w domu produkuję , a tu co ..... owsem mam działkę obsiać ? :mrgreen:
Ja mieszkam na wsi , nie będę tu dziadostwa robił i jakieś zboże uprawiał, albo konia trzymał . Tu ludzie domy porządne mają i spokój chcą mieć .....
To tak jak też chyba u Barei : "Panie tu jest kiosk Ruchu .... ja tu mięso mam .." :szeroki_usmiech
Ostatnio zmieniony przez joko 2023-02-02, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 98/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2023-02-02, 22:37   

joko napisał/a:
...Czyżbyś pił do mojego swobodnego poruszania się


Oczywiście. I tam było do knajpy, a nie do roboty. . Na szczęście u nas na Stary Rynek nie można wjechać niczym - jest wielki remont. :spoko
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 241/84
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2023-02-02, 22:47   

joko napisał/a:


Tylko że dzisiejsi właściciele elektryków będą jeszcze ładnych kilka lat korzystać ze wszystkich tych przywilejów , ciesząc się przy okazji z nieporównywalnie większej przyjemności jazdy takimi pojazdami, oszczędzając środowisko i własną kasę ..... a kiedy już się to Eldorado skończy to płynnie przejdą nad tym do porządku dziennego. Pozostali w momencie kiedy nie będą mieć już innego wyboru , wejdą w elektryki, doznają szoku technologicznego ...... i dalej będą źlamdać nad swoim solem :haha:


Nie to, bym był przeciwny postępowi ale moje sceptyczne wnioski do elektrycznych zachęt (nie do samochodów) wynikają trochę z doświadczeń. Moja bliska rodzina z Oslo zanęcona szczególnymi preferencjami dla "elektryków" cieszyła się nimi kilka miesięcy, teraz płacą prawie za wszystko jak reszta i zalet tych ubywa zdumiewająco szybko.

:spoko
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-02, 23:03   

krzlac napisał/a:

Oczywiście. I tam było do knajpy, a nie do roboty.


Ale mogło być równie dobrze do roboty do knajpy , tego nie wiesz ;)
Może kamienica w , której jest knajpa jest moja ..... może i sama knajpa ?
Może jak na prezesa przystało do roboty nie chodzę, a jedynie bywam aby swoim wzrokiem "tuczyć konia" ? ........ nieważne , ważne że jak tam bywam to bywam u siebie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-02, 23:33   

Skwarek napisał/a:

Nie to, bym był przeciwny postępowi ale moje sceptyczne wnioski do elektrycznych zachęt (nie do samochodów) wynikają trochę z doświadczeń. Moja bliska rodzina z Oslo zanęcona szczególnymi preferencjami dla "elektryków" cieszyła się nimi kilka miesięcy, teraz płacą prawie za wszystko jak reszta i zalet tych ubywa zdumiewająco szybko.

:spoko


Oczywiście ... tylko, ze elektryka nie powinno się kupować z powodu tych "preferencji" . Każdy kto tak robi prędzej czy później będzie rozczarowany.
Ja traktuje to jako wartość dodaną , więc nigdy nie będę miał poczucia że mi coś ubywa.
Zalet dla mnie to sam samochód elektryczny ma wystarczająco dużo i dla nich go kupiłem a nie dla "preferencji"
Poza tym o ubywaniu jakich zalet mówimy ? . Co się może pogorszyć ? Zniknie darmowe parkowanie, prawo do jazdy Bus-pasami i co więcej ?
Prawo do wjazdu do stref czystego transportu będzie zawsze , a przynajmniej zawsze w większym stopniu niż spalinowymi. "Tankowanie" w domu i jazda za darmo też . Większy komfort, nieporównywalnie lepsze parametry trakcyjne, większe bezpieczeństwo czynne i bierne , niższe koszty eksploatacji , większa bezawaryjność ....... itd. itp.

Dzisiaj jazdę elektrykiem można porównać do posiadania i jazdy porządnym samochodem spalinowym w latach 70-tych ubiegłego wieku . Własny samochód miało niewielu , drogi były już całkiem dobre , w porównaniu do dzisiejszego zatłoczenia prawie puste , a jeździły po nich głównie Syrenki i Maluchy . Mój Tata często powtarzał, że jakby w tamtych latach miał taki samochód jaki miał u schyłku życia, to by tylko jeździł i jeździł i się tym cieszył.

Jak znikną udogodnienia , to będziemy korzystać z elektryków tak jak dzisiaj ze spalinowych .... ale to co skorzystamy do tego czasu to nasze :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-02-03, 07:30   

joko napisał/a:
"Tankowanie" w domu i jazda za darmo też

Kuba odnoszę wrażenie, że Ty masz jakąś " misję" do spełnienia w zakresie elektryfikacji transportu.
Wszystko widzisz w " różowych okularach," a zatym przekonaj " blokersów" do tankowania w domu .
Wielu ma kartę DR i na raty takie autko mogą kupić. Przedłużacz pomarańczowy z Biedronki mają wyrzucić z balkonu?
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2023-02-03, 08:01   

joko napisał/a:
Tankowanie" w domu i jazda za darmo...

nie ma czegoś takiego jak "tankowanie" za darmo (pomijam kradzież prądu)🤣

inwestycja w fotowoltanikę też jest niemałym kosztem (przy czym możliwości jej posiadania jest znacząco ograniczona)
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2023-02-03, 11:29   

rysiol napisał/a:
Na stronie Inspekcji Ochrony Środowiska oprócz dziennych raportów jest zakładka bank danych pomiarowych. Jak do niej zajrzeć to włosy stają dęba. Dzień gdy jakość powietrza jest dobra to tylko wyjątek potwierdzający regułę. W Krakowie są dni gdy pranie z balkonu zbierasz brudniejsze niż wywiesiłeś.

Średnia jakość powietrza jest katastrofalna nie tylko w Polsce.

Kraków zajmuje 11 miejsce na liście WHO wśród najbardziej zanieczyszczonych miast europejskich. Głównym problemem Krakowa obok samych zanieczyszczeń jest jego położenie geograficzne. Miasto leży w dolinie co powoduje dodatkowy napływ i osiadanie zanieczyszczeń z okolicy.


to miasto by mogło"żyć" od dawna powinno mieć zakaz rozbudowy. (inna rzecz czy to realne).
To co tam się dzieje można porównać do sytuacji gdy w niecce piwnicy mieszka 100 szczurów, potem tysiąc potem sto tysięcy wreszcie milion i ciągle ich przybywa. Piwnica to cały czas ta sama dziura w ziemi. Można tam ratunkowo sypać żarcie, tłoczyć powietrze, wywozić łajno ale to robota Syzyfa. To musi utonąć we własnym syfie, i golenie szczurów czy przycinanie im ogonów, niczego nie zmieni.
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2023-02-03, 11:32   

krzlac napisał/a:
joko napisał/a:
...Wyjścia masz trzy, albo zmieniasz samochód, albo osiedle .... albo łamiesz przepisy .


W pełni się zgadzam. Ale z drugiej strony, "wpakowanie" się elektrykiem na starówkę pod samą knajpę - bo można, bo zmieniłeś?


tak się łowi "wyznawców".
Co dzieje się potem opowiada historia dowolnej religii

:mrgreen:
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2023-02-03, 11:34   

joko napisał/a:
bert napisał/a:

taaa do pierwszego pożaru w jakimś podziemnym garażu wypełnionym tymiż cudami


Jak nie będzie tam już pojazdów z bakami pełnymi wahy i ociekających olejem to i o ten pierwszy pożar będzie o niebo trudniej ....... no chyba że jakiś desperat , któremu nie podbili przeglądu w jego kultowym TDI , podłoży ogień :haha:


widać, że nie masz nic wspólnego z ratownictwem :mrgreen:
oczywiście to żadna przywara, spokojny sen ma swoja wartość.
:-P
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-03, 21:13   

bert napisał/a:
joko napisał/a:
bert napisał/a:

taaa do pierwszego pożaru w jakimś podziemnym garażu wypełnionym tymiż cudami


Jak nie będzie tam już pojazdów z bakami pełnymi wahy i ociekających olejem to i o ten pierwszy pożar będzie o niebo trudniej ....... no chyba że jakiś desperat , któremu nie podbili przeglądu w jego kultowym TDI , podłoży ogień :haha:


widać, że nie masz nic wspólnego z ratownictwem :mrgreen:
oczywiście to żadna przywara, spokojny sen ma swoja wartość.
:-P


Fakt strażakiem nie jestem ...... ale mam dużo kolegów w straży lotniskowej ...... tam to się dopiero potrafi fajczyć :-P
Jak się takie paliwo lotnicze zajmie to to ugasić to jest dopiero problem . Płonąca Tesla to przy tym pikuś, ba nawet taki zajęty TDI'k się nie umywa :haha:


Tymczasem spłynęły (nie spłonęły ;) ) świeże dane statystyczne ...... no ja jednak bezpieczniej czuł bym się w podziemnym garażu pełnym elektryków a nie TDI'ków :lol:

p.jpg
Plik ściągnięto 463 raz(y) 59,33 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-03, 21:31   

ZEUS napisał/a:
joko napisał/a:
Tankowanie" w domu i jazda za darmo...

nie ma czegoś takiego jak "tankowanie" za darmo (pomijam kradzież prądu)🤣


Upsss..... ja ładuję w domu , a za ostatni rok zapłaciłem tylko 122PLN opłat stałych, a w tym jest jeszcze całe roczne zużycie domu wraz z pompą ciepła ..... to oznacza, że jestem złodziejem ? :shock:
O Matko , będę musiał chyba podjechać w poniedziałek do Tauronu i zapytać czy się czasem nie pomylili .... może licznik się zepsuł a ja nie zauważyłem.... albo cóś
Bogu ...aleś mi nabił klina na weekend :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2023-02-03, 22:25   

joko napisał/a:
bert napisał/a:
joko napisał/a:
bert napisał/a:

taaa do pierwszego pożaru w jakimś podziemnym garażu wypełnionym tymiż cudami


Jak nie będzie tam już pojazdów z bakami pełnymi wahy i ociekających olejem to i o ten pierwszy pożar będzie o niebo trudniej ....... no chyba że jakiś desperat , któremu nie podbili przeglądu w jego kultowym TDI , podłoży ogień :haha:


widać, że nie masz nic wspólnego z ratownictwem :mrgreen:
oczywiście to żadna przywara, spokojny sen ma swoja wartość.
:-P


Fakt strażakiem nie jestem ...... ale mam dużo kolegów w straży lotniskowej ...... tam to się dopiero potrafi fajczyć :-P
Jak się takie paliwo lotnicze zajmie to to ugasić to jest dopiero problem . Płonąca Tesla to przy tym pikuś, ba nawet taki zajęty TDI'k się nie umywa :haha:


Tymczasem spłynęły (nie spłonęły ;) ) świeże dane statystyczne ...... no ja jednak bezpieczniej czuł bym się w podziemnym garażu pełnym elektryków a nie TDI'ków :lol:


w kwestii "takich" statystyk

na Grapie mieszkał 80 dziadek, jego 8 letni wnuk... i Maryna lat 28.


Statystycznie biorąc nie powinno być problemów ale w rzeczywistości Maryny nie miał kto zwyrtać.
No
;)
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-03, 22:26   

SlawekEwa napisał/a:
joko napisał/a:
"Tankowanie" w domu i jazda za darmo też

Kuba odnoszę wrażenie, że Ty masz jakąś " misję" do spełnienia w zakresie elektryfikacji transportu.
Wszystko widzisz w " różowych okularach," a zatym przekonaj " blokersów" do tankowania w domu .
Wielu ma kartę DR i na raty takie autko mogą kupić. Przedłużacz pomarańczowy z Biedronki mają wyrzucić z balkonu?


Sławku Drogi :ok
Nie, raczej nie mam żadnej misji ..... no chyba że jest to misja prostowania ciemnoty i zabobonów w tym temacie.
Na promowaniu elektryków mi nie zależy , bo ani ich nie produkuję , ani sprzedaję , ani naprawiam , więc chlebusia z tego żadnego miał nie będę , a jako posiadaczowi i użytkownikowi nie zależy mi na hodowaniu sobie konkurencji do ładowarki :-P

Tym bardziej nie mam zamiaru przekonywać do tego "blokersów" bo to mission immposible.
Ja zresztą jestem zdania i pisałem na tym forum o tym już pewnie kilka razy, że elektryk w obecnej , bateryjnej wersji nie jest dla każdego , bo wymaga posiadania odpowiednich warunków .
Takich warunków z całą pewnością nie ma na blokowiskach, ale tam tak po prawdzie to nie ma warunków również do posiadania samochodu spalinowego.

Ja nie chcę promować elektryków tylko przeciwny jestem rozpowszechnianiu fałszywych informacji na ich temat . Jest zapewne wiele osób, których temat interesuje i chciały by sobie wyrobić jakieś własne zdanie , ale w tym natłoku sprzecznych informacji nie jest to pewnie proste. Mamy obecnie do czynienia ze swego rodzaju wojną pomiędzy tymi, którzy w rozwoju elektromobilności mają swój interes , a tymi którzy interes mają właśnie w tym aby to się nie udało.
Ja mam tak, że nigdy nie wierzę obcym i jak mnie coś interesuje i chcę sobie o tym wyrobić własne zdanie , to zamiast słuchać opinii innych próbuję tego osobiście ....... i wtedy już wiem :spoko
Elektryka spróbowałem i mam na jego temat własne , bardzo pozytywne zdanie i wiem , że większość tych negatywnych stereotypów to bzdura.
Mówię i piszę o tym innym, ale kto nie chce nie musi w to wierzyć . Niech sam spróbuje , wtedy będzie wiedział ....... a jak nie spróbuje to niech się przynajmniej nie wypowiada, powielając bzdury wymyślone przez innych :spoko

Odnośnie tej "misji" to jeszcze napiszę tyle, że jak najbardziej rozumiem dlaczego mogłeś sobie tak pomyśleć Sławku . Jestem świadomy tego , że piszę dużo i rozwlekle i często się powtarzam, ale ja po prostu nie umiem inaczej . Nie mam Twojego talentu do pisania , krótkich i trafnych ripost :bukiet:
Ty napiszesz dwa zdania i wszyscy wiedzą o co chodzi ...... a ja napiszę rozprawkę , a i tak muszę to potem powtarzać po kilka razy :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-03, 22:44   

bert napisał/a:


w kwestii "takich" statystyk



Oj Berciku, statystyka jak statystyka . Może ona jest prawdziwa, może nie, może ona być podstawą do wyciągania jakiś szerszych wniosków , a może nie ...... ale ani tego nie wiem na pewno ja ani Ty.
Podałem jako przykład tego, o czym napisałem powyżej, że każda informacja jaka pojawia się w przestrzeni publicznej może być prawdą , półprawdą albo g..no prawdą.
Jeśli nie wierzysz w tę i uznajesz ją za mało wiarygodną , to chcąc być uczciwym wobec samego Siebie , nie powinieneś wierzyć w inne, zwłaszcza te skrajnie odmienne.

Chcesz być pewien to musisz sam spróbować , a nie opierać się na zdaniu innych ..... i wtedy dopiero będziesz cokolwiek wiarygodny :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***