Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Parking w Rzymie
Autor Wiadomość
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-01-23, 10:11   

Cytat:
Próbowałeś kiedyś czytania ze zrozumieniem?

Nigdy. Czytam sobie dla czytania.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
ala87 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 11 Lip 2019
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-07-12, 10:28   Re: Parking w Rzymie

jubi-tom napisał/a:
Witam
Właśnie jestem koło Neapolu i jutro planuje pojechać do Rzymu, znalazłem taki parking dla kampera ( na blaszaku ) na 1 dzień, https://www.google.pl/map...66b435759?hl=pl
Możecie polecić ten parking? Czy ten parking znajduje się poza strefą ?


Witam,
Mogłbyś polecić jakiś parking w Neapolu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2023-01-22, 19:19   

Ale qrka dużo się dowiedziałem o postojach w Rzymie! Może ktoś ostatnio był i RZETELNIE coś napisze bez błędów we współrzędnych i bez miejsc gdzie strach być samemu nawet w dzień!!! Z góry dzięki serdeczne!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2023-01-25, 07:56   

Poczytaj moją relację , tam jest podany namiar na tani kemping , blisko atrakcji . Ja jestem ,,dzikus" al w Rzymie bym się nie odważył na zostawienie kampera na ulicy .https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=32930&postdays=0&postorder=asc&start=15
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2023-01-25, 08:17   

adaml61 napisał/a:
Poczytaj moją relację , tam jest podany namiar na tani kemping , blisko atrakcji .

Dzięki. Czytałem już i sobie zaznaczyłem. Ale czy ten plac jest w jakiś sposób zamykany czy nadzorowany? Czy tylko ktoś bierze kasę a każdy może tam wejść? Aaaa no i po ta karta do tacho bo nie kumam o co chodzi???
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2023-01-25, 09:38   

Jak najbardziej zabezpieczony , z przodu warsztat samochodowy , przejeżdżasz przez warsztat i na tyłach warsztatu jest ten kemping , woda(kartka nie zdatna do picia , pewnie dla bezpieczeństwa ) , prąd , kot,szara i nic po zatem . Pani na recepcji chce w zastaw dokument tożsamości , oddaje przy wyjeżdzie po dokonaniu płatności . Zamiast dowodu czy paszportu dałem kartę do tachografu . Jak jeżdzisz na rowerach blisko do atrakcji ,do Watykanu 9 km , jak nie , warto wsiąść w autobus turystyczny (takie czerwone piętrusy ) , opcja biletu jest różna . Dostajesz mapkę , wysiadasz i wsiadasz gdzie chcesz , jedzie od atrakcji do atrakcji , tak zwiedzałem Florencję , Rzym przejechaliśmy ale bez wysiadania, ta sama sieć autobusowa .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2023-01-25, 10:34   

Dzięki za informacje o postoju! Co zaś do zwiedzania to spoko! Niejedno miasto już zwiedzałem i nie tylko w Europie. W Rzymie też już byłem ale przy okazji rejsu jachtem po wysepkach. Zwykle jednak nie stałem tam kamperem bo mam dopiera 2 lata. Kiedy jeździłem nim po Irlandii i Szkocji oraz po miastach m.in. takich jak Dublin, Glasgow czy Edynburg to zwykle wystarczał mi park4night ale nic nie szkodzi przecież dopytać tych co "organoleptycznie" sprawdzili bo po co tracić czas na szukanie jak coś się nie sprawdzi. W UE zachodniej jak coś jest napisane w opisie to z pewnością tak będzie. Tu zaś opinie na P4N i Camperonline są niejednoznaczne np. coś w tym guście - "Byliśmy tu kilka razy w przeszłości. Kierownictwo niezbyt przyjemne i miłe, ale wygodna struktura do zwiedzania miasta. Teraz nie wiem czy teren jest zamknięty czy nie, ale wiem, że nigdy nie odbiera wskazanego telefonu Na szczęście w Rzymie są inne wyposażone obszary, ale brak empatii do gościa w tym jest iście przysłowiowy!. Teraz wiesz już dlaczego wolę dopytać! ok 1 km na południe jest jeszcze jeden ale też nie ma najlepszych opinii.

parking Rzym.JPG
Plik ściągnięto 1143 raz(y) 26,93 KB

Ostatnio zmieniony przez JanusS 2023-01-25, 10:53, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2023-01-25, 10:53   

Z racji jeżdżenia ciężarówką po różnych dziwnych miejscach ( wiatraki , buraki , miejsca gdzie nawka nie prowadzi ) szukam sam miejsc przeglądając mapy i dojazdów do nich , ale fajnie jak ktoś da gotowca , ale takiego w miarę bieżącego . Na wypasione kempingi nie jeżdżę bo jestem ,,dzikus" lubię spokój .Powodzeni i miłego zwiedzania . Jak byś chciał o coś spytać wyślij wiadomość na priw oddzwonię .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2023-01-25, 11:03   

adaml61 napisał/a:
szukam sam miejsc przeglądając mapy i dojazdów do nich , ale fajnie jak ktoś da gotowca , ale takiego w miarę bieżącego. Jak byś chciał o coś spytać wyślij wiadomość na priw oddzwonię .

A Ty myślisz, że jak ja robię? Też sam sobie układam i szukam co chcę zwiedzić i obejrzeć. Niemniej tak jak do jazdy korzystam z nawigacji tak do wyszukania miejsc na nocleg (tym bardziej w miastach!) używam "narzędzi" takich właśnie jak P4N, Camperonline czy Caramaps. Samemu szukać - nie znaczy nie skorzystać z czegoś sprawdzonego przez kogoś jeśli ten ktoś to publikuje. Spoko, dzięki i do zobaczenia gdzieś na trasie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 41 piw(a)
Skąd: kielce

Wysłany: 2023-01-25, 18:04   

Dwa razy stałem w Rzymie na kempingu około kilometra od stacji kolejki. Ta dojeżdżała do metra i potem już metrem. W żadnym dużym mieście / Rzym, Paryż czy Barcelona/ nigdy nie zostawiłbym kampera na zwykłym parkingu. Tylko coś zamkniętego z ochroną. Jest drożej ale i tak taniej niż ewentualne szkody włamywaczy. Poza tym, nie wyobrażam sobie spokojnego zwiedzania zastanawiając się co się dzieje z kamperem. Kempingi masz np na P4N.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2023-01-26, 17:55   

I tu popieram kolege,na parkingu w Rzymie gdzie skradziono kilka lat temu przyczepę koleżance Santa,stalismy,ale zawsze ktoś zostawal w kamperze.Na parkingu płatnym nie ogrodzonym koło Malagi,przepedzilismy złodzieja,nie dało sie drzwiami to wyłamał okno :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2023-02-05, 10:17   

JanusS napisał/a:
Dzięki za informacje o postoju! Co zaś do zwiedzania to spoko! Niejedno miasto już zwiedzałem i nie tylko w Europie. W Rzymie też już byłem ale przy okazji rejsu jachtem po wysepkach. Zwykle jednak nie stałem tam kamperem bo mam dopiera 2 lata. Kiedy jeździłem nim po Irlandii i Szkocji oraz po miastach m.in. takich jak Dublin, Glasgow czy Edynburg to zwykle wystarczał mi park4night ale nic nie szkodzi przecież dopytać tych co "organoleptycznie" sprawdzili bo po co tracić czas na szukanie jak coś się nie sprawdzi. W UE zachodniej jak coś jest napisane w opisie to z pewnością tak będzie. Tu zaś opinie na P4N i Camperonline są niejednoznaczne np. coś w tym guście - "Byliśmy tu kilka razy w przeszłości. Kierownictwo niezbyt przyjemne i miłe, ale wygodna struktura do zwiedzania miasta. Teraz nie wiem czy teren jest zamknięty czy nie, ale wiem, że nigdy nie odbiera wskazanego telefonu Na szczęście w Rzymie są inne wyposażone obszary, ale brak empatii do gościa w tym jest iście przysłowiowy!. Teraz wiesz już dlaczego wolę dopytać! ok 1 km na południe jest jeszcze jeden ale też nie ma najlepszych opinii.


My staliśmy tutaj (tydzień temu, więc info świeże):
https://www.google.pl/map...71!4d12.5552804
Wszystko było w porządki, prąd, woda czysta, zrzut szarej i kota w cenie, prysznic 1,5 euro, pranie i suszenie po 5 euro. Przystanek tramwajowy 200m od parkingu, około 25 minut i jesteś w centrum przy głównym dworcu kolejowym (dalej zwiedzaliśmy piechotą).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
eler1
EdwardB 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Adria Sonic Axess
Nazwa załogi: Krystyna Edward
Dołączył: 27 Lut 2013
Skąd: Oława
Wysłany: 2023-04-14, 01:46   

Parking bezpieczny,bardzo wygodny dojazd do centrum. Ogrodzony posiada wszystko co potrzebne do serwisu kampera. 41.8748, 12.5544 Lgp Roma,700 via Casilina. Był podany przez kolegów wcześniej. Jesteśmy na nim obecnie. Cena kamper+2osoby 25 € + podatek turystyczny 2€ (ma wszystko to co mają kampingi tylko kampery stawiane są jak na parkingu z zachowaniem 1,5m odległości między kamperami)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EdwardB 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Adria Sonic Axess
Nazwa załogi: Krystyna Edward
Dołączył: 27 Lut 2013
Skąd: Oława
Wysłany: 2023-04-14, 02:00   

Osteria Bonelli - rodzinna restauracja z kuchnią rzymską blisko. 12 minut spacerkiem od wcześniej podanego parkingu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 241/84
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2023-04-14, 14:04   

Pisałem w swojej relacji ale podam i tu. 41.8626591, 12.4965947 chyba najbliższy centrum parking strzeżony ze stanowiskami kamperowymi, prądem itp. ok 3 kilometry spacerkiem starożytną Via Appia do Koloseum. Można i komunikacją miejską a ja jeździłem rowerem. ;)

:spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***