Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
strefa czystego transportu
Autor Wiadomość
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-07, 22:31   

LukF napisał/a:
mischka napisał/a:
Takie cudo za 5€ otwiera drzwi miasta plus samochody zabytkowe.


I ja takie rozwiązanie dotyczące CAŁYCH Niemiec rozumiem.
A w PL każde miasto będzie miało swoją (różną) nalepkę... Jakie dla ODWIEDZAJĄCYCH rodzi to problemy nie muszę wyjaśniać :roll: Zaklejenie nalepkami połowy szyby to najmniejszy z nich :gwm
Oczywiście nie można było wprowadzić tego przepisu na wzór Niemiecki :roll:


Kraków będzie honorował naklejki innych miast pod warunkiem , że samochód będzie spełniał krakowskie normy (bo może być tak, że w innych miastach przepisy będą łagodniejsze) .
Naklejka (każda, bez względu na to z jakiego miasta) ma zawierać rok produkcji i poziom emisyjności i na tej podstawie będzie to weryfikowane.
W sumie jeśli chodzi o naklejki to wyjdzie na to samo co w Niemczech , bo wystarczy mieć jedną z dowolnego . Różnica taka, że każde miasto samo decyduje o tym jakie samochody będzie wpuszczało i będą na pewno takie przypadki , że niektórzy do jednego miasta wjadą , ale do innego z bardziej restrykcyjnymi przepisami już nie .
Lepiej od Niemców będziemy mieć za to rozwiązaną kwestię naklejek dla samochodów zero emisyjnych (elektrycznych i wodorowych) , bo te już są oznaczone zielonymi tablicami i żadnych dodatkowych naklejek nigdzie nie będą potrzebowały (takie było zresztą od samego początku założenie przy wprowadzaniu zielonych tablic).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2023-02-08, 06:20   

joko napisał/a:
Lepiej od Niemców będziemy mieć za to rozwiązaną kwestię naklejek dla samochodów zero emisyjnych (elektrycznych i wodorowych) , bo te już są oznaczone zielonymi tablicami i żadnych dodatkowych naklejek nigdzie nie będą potrzebowały (takie było zresztą od samego początku założenie przy wprowadzaniu zielonych tablic).

Literka E na niemieckiej tablicy rejestracyjnej oznacza to samo co polskie zielone tablice :spoko
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-02-08, 10:35   

mischka napisał/a:
joko napisał/a:
Lepiej od Niemców będziemy mieć za to rozwiązaną kwestię naklejek dla samochodów zero emisyjnych (elektrycznych i wodorowych) , bo te już są oznaczone zielonymi tablicami i żadnych dodatkowych naklejek nigdzie nie będą potrzebowały (takie było zresztą od samego początku założenie przy wprowadzaniu zielonych tablic).

Literka E na niemieckiej tablicy rejestracyjnej oznacza to samo co polskie zielone tablice :spoko


Tak wiem , ale to jest mniej widoczne ;)
U nas z daleka widać że bez emisyjny i czy jedzie buspasem, czy stoi na parkingu czy porusza się w strefie "zielonej" to nikt już więcej nic nie sprawdza.
W Niemczech byłem już 3 razy elektrykiem i zauważyłem, że oni też dobrze wiedzą co oznaczają zielone blachy, podobnie w Austrii. Przypuszczam że "praktyczny" Niemiec też prędzej czy później wpadnie na to , że to jest dobre rozwiązanie :spoko

Słowacy mają też zielone rejestracje , a nie wiem jak w innych krajach ?

A w Niemczech faktycznie elektryki też muszą mieć naklejkę jak pisał Aviator ?
Z dużych miast elektrykiem byłem na razie w Monachium , Bratysławie i Wiedniu . Nigdzie żadnych naklejek nie kupowałem , nawet nie wiem czy gdziekolwiek tam były strefy czystego transportu (w Wiedniu chyba jest ).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2023-02-08, 18:34   

joko napisał/a:
A w Niemczech faktycznie elektryki też muszą mieć naklejkę jak pisał Aviator ?

Tak to prawda
joko napisał/a:
nawet nie wiem czy gdziekolwiek tam były strefy czystego transportu

o tym informują znaki przy drodze, Monachium czy Wiedeń to dosyć ogólne pojecie. Najczęściej w okolicach starówki/centrum obowiązują "zielone strefy".
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-04-11, 20:29   

warto poczytać
https://www.google.com/ur...R6U0F_JBakHOSRK
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RoWeRs 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: T6 california
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Kwi 2015
Piwa: 12/4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-04-13, 22:31   

A tu do posłuchania https://youtu.be/X6Tb3F2YY4E
_________________
VW T6 CALI | VW CADDY
Wycieczki rowerowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-04-26, 22:14   

darek 61 napisał/a:
warto poczytać
https://www.google.com/ur...R6U0F_JBakHOSRK

Cyt:"oraz rozszerzona zostanie możliwość ich wprowadzenia na wszystkie obszary miejskie niezależnie od liczby mieszkańców w terminie do 30 czerwca 2024 roku" - czytamy w KPO.
No nieźle, na ogół większość dróg poza autostradami i "S" prowadzi przez miasta, miasteczka, wiochy i wioseczki. I zacznie się....nie pojeździ sobie, oj nie pojeździ - kogo nie stać na nówkę. Bo przecież wójt, burmistrz każdej pipidówy będzie chciał być "nowoczesny".W odwiedziny do szwagra, do lekarza, do urzędu....tylko rowerem.
Trochę lat mi jeszcze pozostało i nie chciałbym ich spędzić w domu wariatów. Może jakaś Tajlandia albo Maroko?
PS Wydobycie węgla kamiennego w Chinach właśnie dobija do CZTERY I PóŁ MILIARDA ton rocznie. Nasze 50 mln pewnie nie wystarczyłoby im na grilla :wyszczerzony: . Oraz budują nowe elektrownie węglowe o mocy cca 115 GIGAWATóW. Pewnie oni mają swoje powietrze a my swoje heh...... :shock:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-04-27, 07:11   

Kazik II,
Kaziczku,
Chiny - w kraju w którym jest miliard ludzi nikt się kilkoma tysiącami umierającymi na raka raczej nie przejmuje. Może to dobrze, że u nas jest inaczej :roll:

Ps. Dobrze, że wróciłeś :hello
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-04-27, 19:39   

LukF napisał/a:
Chiny - w kraju w którym jest miliard ludzi nikt się kilkoma tysiącami umierającymi na raka raczej nie przejmuje. Może to dobrze, że u nas jest inaczej :roll:

No to mnie uspokoiłeś, że całe CO 2 wdychają i biorą u siebie na klatę. W klimacie czarnego humoru można powiedzieć, że stu martwych Chińczyków to jeden zdrowy Polak.
Dziękuję za serdeczne powitanie :hello :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-04-27, 20:02   

LukF napisał/a:
...
Kaziczku,
Chiny - w kraju w którym jest miliard ludzi nikt się kilkoma tysiącami umierającymi na raka raczej nie przejmuje. Może to dobrze, że u nas jest inaczej...


a mi się wydaje, że jest u nas tak samo, jeżeli przeliczymy ilość zachorowań na choroby onkologiczne na 1000 mieszkańców pewnie wyjdzie podobnie.

o ile w Chinach jak piszesz nie przejmują się umierającymi (bo ja nie wiem jak tam jest), u nas nie przejmują się tymi co zachorowali i można ich wyleczyć.

w Chinach długość życia rośnie, u nas maleje.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-04-28, 10:05   

Cyryl napisał/a:
w Chinach długość życia rośnie, u nas maleje.

A to ciekawe, smrodzą na potęgę i żyją dłużej :shock: Może ich organizmy nauczyły się fotosyntezy? :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-04-28, 13:51   

Chiny to nie Polska, bardzo obszerny kraj (10 mln km2) i mimo, że np. w Pekinie żyje tyle ludzi co w całej Polsce, to tylko 2% ludności Chin.

poza tym już dzisiaj nie ma wielkiej różnicy w przepisach ochrony środowiska między Polską i Chinami, a w przestrzeganiu są bardziej karni.

nie słychać o zatruciach rzek na skalę ubiegłorocznej katastrofie na Odrze.
jeżeli porównujemy skalę, to jakby druga rzeka Chin Żółta (4670km) została zatruta na prawie całej długości, przy tej wielkości masy śniętych ryb widać byłoby z kosmosu.

Chiny już są po wielkim skoku technologicznym kiedy to rozwój był na pierwszym miejscu, a środowisko na dalszym planie, dzisiaj na środowisko patrzą zupełnie inaczej.

mimo, że rządzi tam partia komunistyczna, nawet ci myślą co zostanie po na 10-20-30 lat.

u nas władze myślą kategoriami jeden kadencji, a po na choćby potop.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***