Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dublin camperem
Autor Wiadomość
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2022-06-01, 19:49   

Miałem przyjemność być w mieście ale też rozmawiać z wieloma kamperowcami po drodze! Wszyscy odradzają wjazd do miasta. Za ich radą wybraliśmy miejsce postoju i stamtąd zwiedzaliśmy Dublin komunikacja publiczną! Okazało się to najlepszym rozwiązaniem!!! 53.32437515577783, -6.206619388600192 to najlepsze miejsce do pozostawienia kampera i zwiedzania Dublina - przynajmniej dla mnie!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2022-06-01, 21:26   

Czyli barierka 2m na Sandymount była otwarta? Dobrze wiedzieć :) Ale spodziewam się tam pełnego parkingu.

Można zaparkować kampera również w Phoenix Park. Nie próbowałem w ten sposób zwiedzać Dublina, ale parkować tam mi się zdarzyło. My nocowaliśmy w Camac Campsite.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2023-02-12, 22:32   

Tu (jeśli ktoś ma wolne 3,5 minuty) zmieściłem bardzo intensywne 2 dni spędzone na zwiedzaniu Dublina.
https://youtu.be/6DoUWw7mnd8
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2023-02-13, 23:13   

JanusS, fajny film, fajnie się ogląda. Muzyka robi klimat :spoko Udało Wam się trafić gdzieś w małym lokalnym pubie na Trad session? Lokalesi się zbierają i grają tradycyjną muzykę na różnych instrumentach śpiewając, czasem tańcząc i rzecz jasna popijając Guinnessa.
Znajomo wyglądają odwiedzone przez Was miejsca! Jak my byliśmy w Dublinie, to Temple Bar był tak pełny, że nawet nie szło wejść. Poszliśmy wtedy do Hard Rock i nie żałowaliśmy. Dobre jedzenie przy świetnej muzyce :gitarra:
Czy Book of Kells była orginalna czy replika?
W Irlandii jest kilka miejsc upamiętniających Wieki Głód. Smutny okres w dziejach tego kraju.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2023-02-14, 07:52   

Niestety nie udało się zobaczyć takiego spontanicznego muzykowania. Żałuję. Co zaś do Księgi to mówiono, że oryginał ale tak naprawdę nigdy nie wiadomo bo chyba jest zbyt cenny by być " narażany" przy wystawianiu. Świrów chcących niszczyć eksponaty nie brakuje więc chyba lepiej, że zwiedzający nie do końca wiedzą co jest pod szkłem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/20
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2023-02-14, 08:06   

Fajny film, fajnie zobaczyć znajome miejsca, szkoda że to tylko 3,5 minuty :(
Tytuł wątku to Dublin camperem ale o kamperze to tam nie ma nic. Opisz jak poradziłeś sobie z dojazdem, z pobytem bo jak się tam rozglądałem to chyba nie jest tak łatwo.
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2023-02-14, 10:15   

jb napisał/a:
ale o kamperze to tam nie ma nic. Opisz jak poradziłeś sobie z dojazdem, z pobytem bo jak się tam rozglądałem to chyba nie jest tak łatwo.

Z całym szacunkiem - co byś chciał o kamperowaniu? Dla mnie bardzo mało interesujące jest pokazywanie jak jadę kamperem zwyczajną miejską ulicą, jak parkuję przodem czy tyłem czy też może jak robię herbatę na kamperowej kuchence. Ale na poważnie to żadnego problemu z dojazdem nie było. Musiałem tylko skupić się by po wjeździe z promu nie wjechać na płatny odcinek drogi szybkiego ruchu bo jest krótki a drogi jak diabli. Parking super! Polecam! Przy morzu, naprzeciw stacji benzynowej w której rozmienisz bilon do autobusu, spacerowicze na okrągło, w miarę bezpiecznie, do autobusu 5 min spacerkiem, dojazd do centrum ok 40 min, kosztu już nie pamiętam. Jedzenie na mieście - bo pełny przekrój od jakichś burgerów po łupacza z frytkami. Piwko oczywiście w pubach no bo jak inaczej! No i zwiedzanie, zwiedzanie a potem powrót i znów mało atrakcyjnie filmowo - "kąpiułka i nyny" bo nogi były o parę cm krótsze!!! Drugi dzień to samo! I to tyle!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/20
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2023-02-14, 11:53   

Nie to żeby od razu film kręcić, ale o parę szczegółów mógłbyś relację dla potrzeb i wygody ewentualnych naśladowców w tym wątku uzupełnić. W końcu po to jest to forum byśmy się dzielili doświadczeniami.
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2023-02-14, 13:50   

jb napisał/a:
parę szczegółów mógłbyś relację dla potrzeb i wygody ewentualnych naśladowców w tym wątku uzupełnić. W końcu po to jest to forum byśmy się dzielili doświadczeniami.

OK, nie chciałem przynudzać ale skoro prosisz:
- termin wyjazdu: kwiecień - maj,
- kamper: Lagan na Ducato MultiJack 100, alkowa, spalanie od 9 - 11 l/100km
- dojazd promem z Holyhead do Dublina. Koszt jest na stronie przewoźnika. W bezpośredniej bliskośći portu jest kilkanaście miejsc gdzie można czekać nocą na prom.
- parking Dublin: 53.324376, -6.206614. Płatny ale nie drogi. Nie pamiętam ile ale polecam. W pobliżu pralnia i stacja paliw. Z udogodnień tylko kosze na śmieci. Dokładniejsze info tu:
https://park4night.com/fr/lieu/138807/parking-camping-car-jour-et-nuit/dublin-133-strand-mews/ireland/#.Y-twHseZOUk
- adres najbliższego przystanku autobusowego do centrum : St John's Church, stop 381. Płaci się tylko bilonem u kierowcy w zależności od długości przejazdu lub kartą miejską. Pytasz i kierowca mówi ile masz wrzucić. Na powrocie w googlu wpisz trasę i wybierz środek transportu. Pokaże Ci się najbliższy przystanek i nr autobusu, którym dojedziesz najbliżej parkingu.
- dojedziesz do centrum i wszystko masz w zasięgu lekkiego spaceru.
- piwo i posiłki podczas zwiedzania (ze względu na ceny) uskutecznialiśmy raczej w barach do wyboru i koloru.
- WAŻNE - być w Dublinie i nie odwiedzić półwyspu HOWTH było by grzechem. A już nie zaprosić żony na wystawną kolację w restauracji AQUA i nie jeść ponoć najlepszych w tej części cywilizacji ostryg tudzież innych rybnych pyszności - było by niewybaczalne. Gorąco polecamy ale należy mieć ze sobą NITRO i to koniecznie by bez zawału doczłapać do kampera. Niestety nie ma możliwości zostania na noc na parkingu restauracji. Więc z winem trzeba ostrożnie. ALe tu filmik tylko do użytku wewnętrznego.
- powrót do GB po objechaniu reszty IR promem Belfast - Cairnryan . Cena na stronce przewoźnika.
I to by było na tyle!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/20
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2023-02-14, 14:26   

Dziękuję za informacje. Kojarzę to miejsce, właśnie bardzo popularne wśród biegających i spacerujących turystów. A te odpływy! Ktoś kto był tylko nad Bałtykiem lub Adriatykiem nie wie o czym mowa.
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2023-02-14, 14:38   

O TAK!!! Dla mojej żony było to spore przeżycie! Nie mogła uwierzyć, że morze "ucieka" aż tak daleko. Dla mnie jako oceanicznego żeglarza to nic nowego. Na Helgolandzie obserwowałem kiedyś pływ 14-metrowy. A na Ziemi Ognistej pływy 8-9 m to norma. Oceaniczni jachtowi nomadzi wykorzystują nawet silne pływy do remontów jachtów - bez korzystania z dokowania. Spektakularnie piękne odpływy są również na morzu Północnym u wybrzeży Francji, Belgii czy Holandii z uwagi na ukształtowanie dna. Fajnie, że to przywołałeś!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***