Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtryskiwacze ford 2.0 170KM
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-11-02, 20:11   Wtryskiwacze ford 2.0 170KM

Mam problem.
Wymieniłem 1 wtryskiwacz ponieważ kamper Ford 2.0 170KM 2018 rok produkcji, zasygnalizował dźwiękowo oraz zapalił się serwis oraz stracił moc,
Postawiłem wstępna diagnozę po obejrzeniu komory silnika w której są wyraźne ślady zwierzaka najprawdopodobniej kuny że kuna zjadła jakiś kabelek i dla tego wyświetla się ta usterka, kamper po zapaleniu się serwisu tracił lekko moc, po przejechaniu kilku kilometrów wracało wszystko do normy serwis też gasł na desce rozdzielczej
Podjechałem do serwisu po szczegółową diagnozę w której wyszedł błąd 2go wtryskiwacza lecz nie jest to wina kuny a najprawdopodobniej cewki wtryskiwacza, zamówiłem wtryskiwacz nowy Continentala serii AC, mechanik wymienił ok.
Przejechałem około 300 kilometrów i ponownie zabrzmiał niemily gąg oraz zaświecił się serwis spadła na chwilę moc silnika po chwili wróciło do normy, dzisiaj podjechałem na diagnostykę silnika i wyszedł tym razem 1szy wtryskiwacz z podobną usterką
Zastanawiam się czy na to była jakaś akcja serwisowa w fordzie z tego co doczytałem i pogrzebałem w necie seria wtryskiwaczy AC to już niby te po modernizacji
Mam pytanie czy w waszych Fordzikach występował podobny problem i może ford akcje na to ma
Kamper gwarancję rozpoczął 2020 marzec w chwili zakupu w salonie jako nowy.

Jak to ugryźć?
:-/ [/b]

IMG_20221102_134704.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 270,99 KB

_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2022-11-02, 21:46   

Roberto - a patrząc po VIN-ie to jaki rok produkcji podwozia wychodzi ? Jak pewnie pamiętasz mój jest 2020. Na początku roku w aplikacji FordPass pojawiła się informacja o akcji serwisowej na końcówki wtryskiwaczy. Podjechałem, podłączyli do kompa i wyszło im, że moich wtrysków to nie dotyczy. Gość na Jasnogórskiej mówił, że urządzenie diagnostyczne łączy się z komputerem gdzieś w centrali i weryfikuje czy do wymiany czy nie. 40 tys. zrobione i odpukać problemów brak.
Nie pamiętam gdzie, ale gdzieś znalazłem info jak niżej:
"Wtryski Denso są OK, wtryski Continental do kitu. Wtryski z numerami od 192xx są podobno wolne od wad – info z forum niemieckiego". Ile w tym prawdy nie wiem, ale pewnie coś w tym jest.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-11-02, 22:14   

Podwozie 2018, wtryskiwacze Continentala
Liczę na gwarancję i akcje serwisową po dacie sprzedaży 2020
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 41 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2022-11-03, 11:23   

Po pierwsze rozumiem problem wymieniałem 4 razy wtryskiwacze w tym 3 razy komplet. Dopiero ostatnia awaria spowodowała, że mając dość serwisu Forda skierowałem sprawę do Ford Europa, Ford Polska i Ford Francja bo tam samochód był montowany. Efekt po ostatniej wymianie 2 lata temu wszystko działa. Wcześniej wymieniane wtryskiwacze padały co pół roku. Teraz na liczniku około 40 tysięcy. Problemy były od 600 km do 20 tysięcy.
Po pierwsze - domagaj się wymiany wszystkich wtryskiwaczy !!!! Bo zaraz padnie Ci kolejny.
Domagaj się aby przedstawili Ci dokumentacje wymiany. Jakie konkretnie części wymienili ich numery itd .

W serwisie będą Ci wmawiali, że to Twoja wina, złe paliwo itd. Nie ma co z nimi dyskutować tylko na wszystko papier i dokumentacja. Mój przykład pokazuje, że podczas wcześniejszych trzech wymian wstawiali to samo gówno. Jakby był problem od razu trzeba przesłać sprawę do Ford Polska.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-11-03, 12:31   

Piszesz że wszystkie Tobie wymienili. Tak wymieniali :( niestety mam już po gwarancji niby nie ma na to akcji serwisowej
Może ktoś wymusił na fordzie naprawę tej usterki po gwarancji
Jaki typ wtryskiwaczy zastosować? Chodzi mi o serię najbardziej bezawaryjną, może można przejść z tych Continental i na Denzo co sugeruje rjas
dzięki że dzielicie się tym problemem
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-11-03, 12:38   

Śledzę grupę UK Benimar Owners i tam wtryski im lecą niemiłosiernie.... Raz , że Brytyjczycy mało jeżdżą , a dwa robią krótkie trasy w koło komina. KAŻDY z nich jak ma tylko awarię wtrysków bez dyskusji ma wymieniane wszystkie cztery. Sami nie wiedzą , że im się to należy. No i gwarancje mają na 5 lat od ręki. Ja mojego kupiłem półrocznego z Niemiec i się zdziwiłem, jak mi pan w fordzie w PL powiedział, że dwa lata i żegnamy się. Zostałem tylko wezwany na akcję kontroli wtrysków. Podobno wszystko u mnie gra. Prawie 20k nalatane i auto spisuje się pięknie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-11-03, 14:05   

rigg napisał/a:
Podobno wszystko u mnie gra. Prawie 20k nalatane i auto spisuje się pięknie.

Też pięknie jechał aż miło od 17000km po zakupie do 30000km do teraz
Może mimo upływu gwarancji te wtryskiwacze powinni wymienić i ktoś się spotkał z taką sytuacją
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wojtekjanus 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Transit 2,0 tdci
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Cze 2014
Piwa: 12/1
Wysłany: 2022-11-08, 17:36   

Problem polega na tym, że mimo w ramach akcji Ford wymieni ci wtryskiwacze - otrzymujesz nowe tej samej jakości co poprzednie. Ford tu - w sensie jakości - nic nie poradzi na poziomie deklarowanych przez siebie osiągów, bo takie wtryskiwacze dostarcza mu producent. I po prostu jeden użytkownik ma więcej szczęścia, a drugi mniej, no i oczywiście trochę zależy od sposobu eksploatacji auta.
I tyle.
_________________
Zgredzik
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-11-08, 18:26   

wojtekjanus napisał/a:
Problem polega na tym, że mimo w ramach akcji Ford wymieni ci wtryskiwacze - otrzymujesz nowe tej samej jakości co poprzednie. Ford tu - w sensie jakości - nic nie poradzi na poziomie deklarowanych przez siebie osiągów, bo takie wtryskiwacze dostarcza mu producent. I po prostu jeden użytkownik ma więcej szczęścia, a drugi mniej, no i oczywiście trochę zależy od sposobu eksploatacji auta.
I tyle.

Właśnie miałem pisać o wtryskiwaczach ubiegłeś mnie :szeroki_usmiech
Nie chce zapeszać może być źle dobrze lub bardzo dobrze :-P
Byłem dzisiaj na umówioną wizytę w serwisie Forda pan zrozumiał mój problem, po przedstawieniu całej sytuacji zgodnie z prawdą bo ta sama się broni podał mi nr części producenta obecnie stosują wtryskiwacz e Bosch a podobno z nimi nie ma tego problemu odradzał zakładanie nowych Continental i widzi cień szansy bym napisał do centrali Forda może mimo upływu gwarancji w marcu może przychylnie rozpatrzą problem i przyznają wymianę wtrysków
Będę pisał zobaczymy co odpowiedzą
Continentale zastępują Bosch ami
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blue60 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro Plus 284TL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2011
Piwa: 6/9
Skąd: pl
Wysłany: 2022-11-25, 22:12   

wojtekjanus napisał/a:
Problem polega na tym, że mimo w ramach akcji Ford wymieni ci wtryskiwacze - otrzymujesz nowe tej samej jakości co poprzednie. Ford tu - w sensie jakości - nic nie poradzi na poziomie deklarowanych przez siebie osiągów, bo takie wtryskiwacze dostarcza mu producent. I po prostu jeden użytkownik ma więcej szczęścia, a drugi mniej, no i oczywiście trochę zależy od sposobu eksploatacji auta.
I tyle.


Eksploatacja?
Co masz na myśli?
Ja serwisuję samochody prawie 30 lat i nie widzę związku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-11-26, 08:28   

:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-11-26, 08:40   

blue60 napisał/a:

Eksploatacja?
Co masz na myśli?
Ja serwisuję samochody prawie 30 lat i nie widzę związku.

Co tu trzeba mieć na myśli zrobili gówno i udają głupa bo po gwarancji nie ma akcji serwisowej, można przejechać np. 5 tys kilometrów w czasie gwarancji a w 6 tym po gwarancji wtrysk i się wykszaczą i jest problem.
Akcje serwisowe zazwyczaj są robione na gówniane drobne rzeczy by klijeta ściągnąć po gwarancji do serwisu i uświadomić jakiego grata kupił i co by tu w nim jeszcze powymieniać.
Czy Wy nie widzicie spychologii
gwarancyjnej musimy sprawdzić, trzeba zaczekać, jest dobrze, wydaje się Panu, koledze w nowym kamperze renomowanej marki zbiornik szarej odpadł odkręcił się i wyparli się że to nie możliwe
Robią nas w ,, CH,, i na to niestety nie ma rady :(
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-03-09, 18:43   

Wymienili mi te wtryski na gwarancji, szczęśliwie okazało się, Dealer sprowadził partię Ci z Włoch w których lada moment kończyła się gwarancja, przestały nie sprzedane, po wybuchu pandemi sprzedawały się na pniu, by zachować okres gwarancyjny dokupiono dodatkową gwarancję o której nikt nie wiedział, na szczęście odkryłem ten fakt i można było uruchomić gwarancję na wymianę wtryskiwaczy i wymienili i mam nowe, sprzedali mi jeszcze dodatkową gwarancję na rok.
Tak że Ford to najwspanialszy samochód no!
Ciekawe ile pojeździ
:-P
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-03-09, 18:48   

Jak by co mam do sprzedania prawie nowy 1 wtryskiwacz przebieg 300km Continentala który wcześniej wymieniłem nie zdając sobie sprawy z całej tej sytuacji oddali mi zabierając 4 stare
:ok
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***