Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Antena nie lubi Hotbirda 13
Autor Wiadomość
Antoś 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Sty 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2020-06-25, 20:12   

Zrobię to jutro i narazie dziękuję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robach 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter Esprit Fiat Ducato 1.9
Nazwa załogi: Ania i Robert
Dołączył: 04 Lut 2019
Piwa: 2/1
Skąd: Warszawa-Wilanów
Wysłany: 2020-06-25, 20:50   

Sorry, że się wtrącę, ale transp. 1 na Hot Bird 13E to 10719 MHz w polaryzacji V a nie 10720. To jednak robi różnicę. I jednak modulacja DVB-S2. Modulacja DVB-S też jest ale np na tr. 10815 MHz w polaryzacji H. Wszystkie polskie platformy nadają w modulacji DVB-S2. To tyle sprostowania. Polecam jednak ustawienie na inny transponder np. 11393 MHz, modulacja DVB-S2 oraz polaryzacja V, bo ten 10719 MHz jest słaby.
Polecam też stronę z danymi satelitarnymi Lyngsat odnoszącą się do Hot Birda (https://www.lyngsat.com/Hotbird-13B-13C-13E.html). Dane są bardzo aktualne.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Antoś 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Sty 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2020-06-26, 10:05   

Proszę nie przepraszać tylko pisać tak cenne podpowiedzi bez oporów Antenę zamontował na kamperku sprzedawca nowego pojazdu 6 miesięcy temu ,lecz o ile chodzi o usterki gwarancyjne zamontowanego sprzętu zwodzi mnę miesiącami .Dlatego próbuje samemu zrobić co mogę by cieszyć się z sprzętu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2020-06-26, 12:19   

W paru antenach klientów ustawiłem parametry jak poniżej i działają:
110034 V
27500
3/4
DVB-S1
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szkl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2020
Piwa: 12/2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-06-26, 13:15   

U mnie wciąż działa na ustawien8qch które wysyłałem. Nawet teraz gdzie jestem - Bialy dom śmiga aż miło. Może zatem wersja sterownika ma znaczenie bardziej niż te parametry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2020-06-27, 07:21   

centrumdandis napisał/a:

Dla sterowników V4 z wyświetlaczem (bez wejścia USB po lewej stronie) ustawienia pod linkiem: https://www.alden-deutsch...tbird13E-EN.pdf

Dandis - Centrum Kempingowe


Dziękuje bardzo. 30sekund i wszystko działa :ok
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Antoś 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Sty 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2020-06-27, 22:34   

Panowie jestem wam winny odpowiedz po konsultacji z ludźmi z Aldena .Czwartek wisimy na telefonach dobre 2 godziny pan inżynier w Niemczech wprowadza w swoim urządzeniu te same parametry jakie prosi nas o wprowadzenie ciągła wymiana zdjęć i filmów , mimo to u niego wszystko działa a u nas nie i co ciekawe antena co otwarcie lub zamknięcie zawiesza się i wymaga ciągłego resetowania .Człowiek zaczyna w siebie wątpić ale wprowadzamy całkowicie nowe oprogramowanie ,po czym antena zaczęła żyć i ponownie odnajduję satelity.Bingo jesteśmy w domu po kolejnych 3 próbach otwarcia i zamknięcia znowu nic,koniec na dzisiaj . Umawiamy się na następny dzień,Piątek na telefonie inżynier z Francji i Niemiec wpisujemy kolejne nowe oprogramowanie i nie działa ,doszliśmy do tego że w momencie gdy dekoder cyfry jest podłączony do zasilania i kablem antenowym z sterownikiem anteny całość się zawiesza .Odłączyliśmy dekoder .antena się otwiera i zamyka ale nie znajduje satelity .Otwieramy obudowę konwertera ,zdjęcia, filmiki ,próby ,konwerter kompletnie zablokowany w skrajnym położeniu .Restart konwertera przełączenie kodu w konwerterze i kolejne testy ,antena zaczęła znajdować satelitę .Wniosek pierwszy fachowców że mam uszkodzony sterownik anteny ale o ile podłączysz dekoder po odszukaniu satelity to na razie działa ,a gdy po sezonie przesłać do nich sterownik i odeślą kompletnie nowy ..Pięć miesięcy diler i serwis Detleffsa kompletnie mnie olewała jak dzwonię nie odbierają telefonu . Początkowo słyszałem że zajmą się sprawą ale potrzebują trochę czasu po pięciu tygodniach gdy zadzwoniłem odbierał technik mówiąc że szef nie ma czasu ale potrzebują trzy tygodnie ,po trzech tygodniach usłyszałem że potrzebują dwa tygodnie to wszystko co mają mi do powiedzenia , do dzisiaj zero odzewu. Za to Alden wisiał na telefonie w dwóch specjalistów razem z sześć godzin i reakcja była błyskawiczna.Po wszystkim kontrola sygnału 82%moc i 19% jakość mało ale działa.I teraz ciekawostka po powrocie do domu sprawdzam czy działa i jest ok rzeczywiście dekoder muszę podłączyć dopiero po znalezieniu satelity bo inaczej się zawiesza , .Nagle pomyślałem żeby sprawdzić na innym dekoderze i eureka jakość skoczyła na 53% i wszystko działa bez odłączania .


.Słaby pisarz ze mnie sorki za gramatykę ale myślę że jestem wam winny to ja sprawa się zakończyła.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2020-06-27, 23:04   

dobrze byłoby gdybyś podał obecne parametry jakie masz wprowadzone w dekoderze...
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Antoś 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Sty 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2020-06-28, 13:54   

Jasne oczywiście opisze te ustawienia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Antoś 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Sty 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2020-06-29, 18:44   

Podaje parametry sczytane z sterownika .
transporder nr2
freqenc :10757 MHz
S\R:27500 KS/s
pol:V
Feo:3/4
Mod:DVB-S2

Nie wiem co to wszystko oznacza ale spisałem dokładnie co wyświetliło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koozi 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: French Charm
Nazwa załogi: KiteFamily
Dołączył: 25 Mar 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Szczecin
  Wysłany: 2020-07-21, 06:10   

centrumdandis napisał/a:
Witam,

Jako dystrybutor anten firmy Alden zainteresowałem się tematem nie działającego Hotbirda 13.
Od pewnego czasu użytkownicy zgłaszają problem z ustawianiem się anten.
Serwis Alden Deutchland odpowiedział na nasze zgłoszenie przysyłając ustawienia jakie należy wpisać w sterownikach.
Dla sterowników V4 z wyświetlaczem (bez wejścia USB po lewej stronie) ustawienia pod linkiem: https://www.alden-deutsch...tbird13E-EN.pdf

Dla nowszych sterowników V5 z wyświetlaczem ( wejście USB po stronie lewej) - aktualizacje wgrywamy przez plik na pendrive. Plik aktualizacyjny udostępniam pod linkiem:
https://www.szybkiplik.pl/EY4H5XUv9M


Pozdrawiam
Grzegorz

Dandis - Centrum Kempingowe


Po tym zabiegu u mnie działa .
Dzięki Grzegorz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2023-04-11, 14:03   

Właśnie wróciłem z wyjazdu świątecznego, podczas którego moja antena alden przestała odbierać pakiet TVN z Canal+ a po restarcie dekodera i anteny nawet nie znajdowała hotbirda.
Na niemieckiej stronie alden doczytałem o zmianach transponderów ale rozwiązanie problemu podają tylko dla astry. Ta oczywiście zadziała od razu i mogłem przynajmniej pooglądać ichnią tv.
Teraz po powrocie do domu znalazłem na podawanej tutaj już stronie lyngsat.com nowe ustawienia dla canal+ wpisałem w sterownik i w 3 sekundy znalazł się i hotbird i programy canal+.
Według instrukcji od dandisa wpisałem:
114888
27500
H
3/4
DVB-S2
Wszystko działa jak powinno.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
szkl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2020
Piwa: 12/2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-05-08, 08:42   

Nowy rok i znowu nie działa. Jakie macie ustawienia dla hotbird13 i NC+. Oczywiście działające bowiem szukam i nic. Poziom sygnału 84% ale jakoś 0% i przyslowiowa d..a
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szkl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2020
Piwa: 12/2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-05-08, 08:59   

Temat ogarnięty. Działa aż miło. Może komuś się przyda to podaje aktualnie działające ustawienia dla NC+
Transponder 1
10719 V
27500
3/4
DVB-S2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***