Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to takiego na pilocie fiata ducato
Autor Wiadomość
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-05-06, 18:31   Co to takiego na pilocie fiata ducato

Odkryłem dzisiaj na pilocie mojego fiata ducato (rocznik 2008) takie coś dziwnego i nie wiem do czego to służy. Z boku pilota jest coś jakby pokrętło na śrubokręt i obok symbole kłódki zamkniętej i otwartej. Do czego to służy - może ktoś wie?

20230506_181949.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 575,4 KB

20230506_182046.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 594,67 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2023-05-06, 19:02   

wymiana baterii
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mazur 
weteran
Robert Mazur


Twój sprzęt: CI Mizar Garage , Ducato 2.8JTD
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Piwa: 84/106
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-05-06, 19:02   

Do wymiany baterii
_________________
Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.
'Lao Tzu'
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-05-06, 22:10   

OK dzięki, sam powinienem na to wpaść :idea: . Jak ten internet człowieka tak rozleniwia, że się chce pomyśleć :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2023-05-07, 09:51   

Kazik II napisał/a:
...
ten internet człowieka tak rozleniwia, że się chce pomyśleć :oops:

Właśnie potwierdziłeś samego siebie, pisząc wczoraj posta w temacie o sztucznej inteligencji która to początkowo ogłupia, potem uzależnia, a ostatecznie zniewoli i zastąpi inteligencję ludzką.
Szkoda że ludzie szerzej i głębiej tego nie dostrzegają, widząc tylko ekrany srajfonów.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-05-07, 14:19   

Socale napisał/a:
Właśnie potwierdziłeś samego siebie

A tak dokładnie co chcesz przez to powiedzieć?
Socale napisał/a:
Szkoda że ludzie szerzej i głębiej tego nie dostrzegają, widząc tylko ekrany srajfonów.

Pudło, bo ja akurat nie używam "srajfonów".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2023-05-07, 14:49   

Nic złego a wręcz przeciwnie = pozytywnie :idea
Łatwy dostęp do wyręczenia w jakimkolwiek aspekcie, pozwala na rozleniwianie a poprzez wyłączanie myślenia, ten obszar zachłannie zajmuje technologia.
Ja też wolę w ręku trzymać kombinerki czy lutownicę zamiast srajfona, my i podobni nam to ostatni bastion w miarę jeszcze niezależnych ludzi.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-05-07, 14:58   

Skoro już temat przeniósł się do tego wątku, to obecnie włączam nawigację wyłącznie wtedy, kiedy naprawdę muszę. Po tym, kiedy zauważyłem że moja doskonała kiedyś zdolność orientacji w przestrzeni miejskiej zaczęła zanikać. To było kiedy się te urządzonka pojawiły i dla radochy włączałem nawigację czy to było potrzebne czy nie. Alarm zapalił mi się, kiedy zdarzało mi się tracić orientację w miastach, po których kiedyś poruszałem się bez problemu przed epoką nawigacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2023-05-07, 20:31   

Kazik II napisał/a:
Skoro już temat przeniósł się do tego wątku, to obecnie włączam nawigację wyłącznie wtedy, kiedy naprawdę muszę.
...

Mnie w ostatnią środę gdy wróciłem z majówki nagle srajfon komunikuje mi, żebym dodał opinie o miejscach w których byłem dodając zdjęcia z punktów które odwiedziłem jednocześnie zapewniając że "dbamy o twoją tożsamość" i nikt nie będzie wiedział, oglądał gdzie byłem. No qffa szczyt bezczelności i absurdu!!! Jak to nikt? Skoro piszę opinię to oznacza że tam byłem, tak? Nie wiem w jaki sposób stałem się zalogowany bo nigdy na to nie zezwalałem, ale wylogować się już nie da. I to już przekracza granicę mojej tolerancji. Jutro jadę do Dresden, użyję srajfonowych googli, jak mnie wieczorem "poprosi' o dodanie opinii o tym miejscu, to zlikwiduję wszystkie inwigilowane konta jakie posiadam. Qrestwo jedne....
Mój pomysł na zarabianie zawodowe jest mój i tylko mój, nikt nie będzie mi tego kontrolował.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-05-07, 23:21   

Socale napisał/a:
Jutro jadę do Dresden, użyję srajfonowych googli, jak mnie wieczorem "poprosi' o dodanie opinii o tym miejscu, to zlikwiduję wszystkie inwigilowane konta jakie posiadam. Qrestwo jedne....

No i z banalnej śrubki na pilocie zrobił się dramat ogólnocywilizacyjny :gwm Więc trzeba walczyć :box . Na początek zalogować się na swoje konto Google i powywalać wszystkie zgody na wszystko. Po drugie zainstalować sobie jakieś inne przeglądarki a nie tę googlowską wciskaną na głównym ekranie sr....fona. Np firefox, Brave - jest tego do wyboru do koloru. Ikonkę umieścić na głównym ekranie sr...fona i otwierać jak czegoś szukamy. Może trochę dłużej, ale można pozbyć się znacznej ilości reklamowego śmietnika i wtrącania się googla w nasze życie. Po trzecie: mówi się "wygooglować" ale prócz tej ichniej wyszukiwarki są inne, jak duck duck, rzeczony brave, microsoftowy Bing i wiele innych. W wielu z nich można wgrać dodatki anty reklamowe, antyśledzeniowe i inne. Prócz sklepu play googla są inne sklepy z aplikacjami(choć android utrudnia korzystanie z nich jak może). Jeśli nie potrzebujemy koniecznie nawigacji online to jest dużo innych. Choćby Mapy Cz offline - pamięciożerne ale bijące na głowę czytelnością, grafiką i czystością obrazu te googlowskie. Tyle że wygodnictwo powoduje nawykowe bezrefleksyjne używanie całego szajsu który podsuwa nam firma Google - niczym Mefistofeles kradnący duszę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2023-05-08, 12:36   

Warto podglądać parę filmików na tym kanale
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mierzejski 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 17 Sie 2022
Piwa: 11/4
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2023-05-10, 00:50   

Socale napisał/a:
Skoro piszę opinię to oznacza że tam byłem, tak? Nie wiem w jaki sposób stałem się zalogowany bo nigdy na to nie zezwalałem, ale wylogować się już nie da. I to już przekracza granicę mojej tolerancji. Jutro jadę do Dresden, użyję srajfonowych googli, jak mnie wieczorem "poprosi' o dodanie opinii o tym miejscu, to zlikwiduję wszystkie inwigilowane konta jakie posiadam. Qrestwo jedne....


Dobrze jest umieć używać kombinerek i lutownicy, ale smartfony to też jest narzędzie. To jest wszystko do ustawienia, ale fakt, że trzeba uważać, bo zalogowałeś się do czegoś innego na przykład opartego o usługi google, dałeś jakieś uprawnienia tam (nawet nie czytając uważnie) i tak to się przeniosło i na inne usługi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2023-05-11, 20:56   

mierzejski napisał/a:
...
trzeba uważać, bo zalogowałeś się do czegoś innego na przykład opartego o usługi google, dałeś jakieś uprawnienia tam (nawet nie czytając uważnie) i tak to się przeniosło i na inne usługi.

Macki góóglowej mafii.
To kiedyś pierd...nie. Jest za dobrze mafiozom, musi pier...ąć.
Notabene, moje pierwsze konto ma nazwę: Permanentna Inwigilacja - to w hołdzie kultowej Seksmisji. I tak oto genialne SF staje się niechcianą rzeczywistością :gwm
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***