Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Do Albanii w czerwcu 2023 ??
Autor Wiadomość
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-05-30, 10:23   

spider666 napisał/a:
Przy tych ratingach najgorzej.
O co chodzi z tymi "ratingami"?
Przejrzałem wątek z linku, ale kol.yamah jechał zupełnie inną drogą- z Sarajewa na Mostar a ja planuję kierunek na Podgoricę. Nota bene, nie bardzo mogę wywnioskować jakim sposobem z Mediugore wylądował na drodze P-14.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spider666 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: FT300
Dołączył: 26 Wrz 2021
Postawił 1 piw(a)
Skąd: LBN
Wysłany: 2023-05-31, 05:58   

Raftingi - słownik przekręcił.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spider666 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: FT300
Dołączył: 26 Wrz 2021
Postawił 1 piw(a)
Skąd: LBN
Wysłany: 2023-05-31, 06:07   

Nie wczytałem się widocznie w ten wątek tak uważnie, ale po zdjęciach spojrzałem i kanion Pivsko mi się zgadzał - tak wygląda. Te tunele przypomniałem sobie są dość wysokie tylko wrażenie takie robią przez to że w gołej skale zostawiony przejazd. tam widać jakość tej drogi. Na BiH odcinek przed granica niestety znacznie gorzej - ser szwajcarski ale terenówki nie trzeba - tyle że ja jechałem jak sucho, a deszcze i powodzie potrafią być tam ponoć konkretne.
Ostatnio zmieniony przez spider666 2023-05-31, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spider666 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: FT300
Dołączył: 26 Wrz 2021
Postawił 1 piw(a)
Skąd: LBN
Wysłany: 2023-05-31, 18:48   

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spider666 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: FT300
Dołączył: 26 Wrz 2021
Postawił 1 piw(a)
Skąd: LBN
Wysłany: 2023-05-31, 18:51   

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spider666 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: FT300
Dołączył: 26 Wrz 2021
Postawił 1 piw(a)
Skąd: LBN
Wysłany: 2023-05-31, 19:11   

przejrzałem dokładniej materiały i się przypomniało wszystko. jechałem z żablijaka P14 - droga jak widzisz na filmie średnia, ale w samych górach Durmitor już lepiej lecz strome podjazdy. Droga M18 w MNE w miarę spoko (tak jak widzisz na sreetview) tylko niebezpiecznie jeżdżą, w nocy często nieoświetleni uczestnicy i wtedy jeszcze gorzej jeżdżą bo policji nie ma w ogóle. Po stronie BiH fatalny odcinek to co pisałem -krajobraz księżycowy na M18 wzdłuż rzeki Drina (ale nie mam zdjęć).To jest do przejechania na spokojnie, ale jak nie ma ulew bo wtedy błoto i kamienie tam pewnie spływają na tą drogę. Jak coś to można się wycofać i M20 jechać. Dalej w BiH do HU już było OK. Plusem jazdy przez BiH jest tanie paliwo.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-06-01, 10:26   

A jak z szerokością tej drogi M-18 (BiH) i dalej M-3 (Czarnogóra) - czy są jakieś sensacje przy mijaniu ciężarówek i autobusów?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2023-06-01, 10:49   

Kazik II napisał/a:
czy są jakieś sensacje przy mijaniu ciężarówek i autobusów?


Zależy gdzie się z nimi spotkasz :chytry Bo jak w tunelu :gwm
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-08-17, 11:16   

No więc przebyłem tę trasę oznaczoną E 762 - "droga główna międzynarodowa". Wolne żarty! Do Podgoricy jako tako. Potem jazda pod górę chyba z kilkadziesiąt kilometrów. Myślałem, że dojadę na Księżyc. Dalej wzdłuż kanionu rzeki Pivy - widoki przepiękne, ale droga dla miłośników mocnych wrażeń. Na szczęście ciężarówki tamtędy nie jeżdżą - bo nawet w tym kraju kierowcy jaszcze na głowę nie upadli. Ale "najweselej" było od tzw. "przejścia granicznego" w Hum. Ten rozpadający się most drewniany to dopiero początek koszmaru. Jaki cudem droga ta widnieje na mapach jako "droga główna" to nie panimaju. Na odcinku ok.15 km to jest jakieś wspomnienie po asfalcie pomieszane z błotem, kamieniami i szutrem. Szerokości takiej, że aby minąć osobówkę wielokrotnie musiałem wjeżdżać w krzaki. Półtorej godziny męki :gwm Dalej lekka poprawa, ale droga ta na żadnym odcinku aż do Sarajewa nie kwalifikuje się do oznaczenia jako droga główna. A już odcinek za Hum oznaczony na mapie na kolorem czerwonym to jakieś kuriozum. Ostatecznie dla przepięknych krajobrazów można przejechać się wzdłuż kanionu Pivy i zawrócić przed przejściem w Hum. Dalej nie warto, bo szkoda nerwów i samochodu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2023-08-17, 21:06   

Dzięki,my już kilka lat tamtędy nie jedziemy,ale teraz miałam ochote,zobaczyć co sie zmieniło,ale informacje kolegów są niepocieszające.Zobaczymy,a czy czynne sa wodospady Krawica,A czy można wjechać na plaże koło Dubrownika KUPARI.A monastyr Ostróg :?: :?: Dawniej tędy i Albanią jechało się do Grecji :?: :?: Prosze o nowości,a Kotor stalismy pod wejściem do starówki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-08-17, 21:53   

[quote="Barbara i Zbigniew Muzyk"]Dawniej tędy i Albanią jechało się do Grecji
Tyle się zmieniło, że za króciutki rejs przez zatokę promem liczą już 10,50 euro :shock: Poza tym przepychanie się czarnogórskim wybrzeżem tylko jako tranzyt nieopłacalne - ciasnota, tłok i ruch nieznośne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***