Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamper z kontenera niskopodłogowego
Autor Wiadomość
kiwitom23 
początkujący forumowicz


Dołączył: 19 Kwi 2021
Piwa: 2/3
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 2023-05-08, 18:01   

Tak jak pisałem wyżej, te płyty na bokach i przodzie są grubości ponad 1 cm i z wyglądu wydają się ciężkie. Nie wiem ile uzyskam po ich usunięciu, liczyłem ostrożnie na 100kg, ale może miło się zaskoczę. Z tego co widziałem na podwoziu, to chyba auto ma blaszaną podłogę, więc zdjęcie bardzo grubej sklejki z podłogi powinno dać również znaczące oszczędności. Do tego planuję zlecić firmie (sam się tego nie podejmę) zastąpienia tylnych drzwi stałą ścianą z maty szklanej i to powinno dać największą oszczędność, tylko nie wiem jak to będzie kosztowo wyglądało.

Mam wszystkie kategorie prawa jazdy, jeździłem nawet pociągami drogowymi w Australii i Nowej Zelandii, ale chcę utrzymać te 3,5 tony, żeby żona i córki też mogły z niego korzystać.

Co do mebli, to chcę zlecić firmie stolarskiej, która robiła już mebelki do 2 kampervanów, więc ma doświadczenie.

IMG_0589.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 819,78 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gżegżółka 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2020
Piwa: 4/6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-05-08, 18:18   

BikerB napisał/a:

4.sandwich z xpsem ma 250kg/m3 ale przy grubosci 18mm (4,5+9+4.5) cienszy jest ciezszy bo grubosci okladzin sie juz nie zmniejsza (jesli maja byc ze sklejki sa sandwiche skladajace sie wylacznie z HPL i XPS ale wykonanie obrzeza w warunkach domowych jest nierealne (moja opinia) zreszta nie sa duzo lzejsze

Może mówimy o różnych płytach ale jak ostatnio sprawdzałem Garnica One podawała 227 kg/m³ przy 18 mm. 205 przy 22, 284 przy 15, 312 przy 12.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BikerB 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: L4H2 2015
Dołączył: 02 Lip 2021
Piwa: 6/1
Skąd: UK
Wysłany: 2023-05-08, 22:07   

Gżegżółka napisał/a:
BikerB napisał/a:

4.sandwich z xpsem ma 250kg/m3 ale przy grubosci 18mm (4,5+9+4.5) cienszy jest ciezszy bo grubosci okladzin sie juz nie zmniejsza (jesli maja byc ze sklejki sa sandwiche skladajace sie wylacznie z HPL i XPS ale wykonanie obrzeza w warunkach domowych jest nierealne (moja opinia) zreszta nie sa duzo lzejsze

Może mówimy o różnych płytach ale jak ostatnio sprawdzałem Garnica One podawała 227 kg/m³ przy 18 mm. 205 przy 22, 284 przy 15, 312 przy 12.

moglem sie lekko pomylic bo wsio z pamieci pisze
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2023-05-08, 22:10   

Kod:
BTW mdf wcale nie jest taki ciezki jst lzejszy od sklejki liscistej (nieduzo)

Nie wiem co tam macie w UK , ale te co ja używam MDF-y są cięższe od sklejki bukowej.
Trochę lat w tym robię i wiem że pył jest bardzo ciężki , więc nie patrz na dane z neta , a zaufaj temu co piszę. Wracając do zastosowania , to MDF nie jest właściwym materiałem do stosowania w kamperach. Robić można wszystko , ale czy to jest prawidłowo to już inna para kaloszy.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kiwitom23 
początkujący forumowicz


Dołączył: 19 Kwi 2021
Piwa: 2/3
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 2023-05-09, 01:29   

Andrzej 73 napisał/a:
MDF nie jest właściwym materiałem do stosowania w kamperach.


Powiedziałbym więcej, nie tylko w kamperach, ale w ogóle. Meble z MDF raz rozkręcone i złożone są już w praktyce do wyrzucenia, bo dziury po śrubach są do tego stopnia rozkalibrowane. Ja mam na szczęście meble z domu tylko z pełnego drzewa, które przywiozłem z Indonezji i Nowej Zelandii, zupełnie inna jakość.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BikerB 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: L4H2 2015
Dołączył: 02 Lip 2021
Piwa: 6/1
Skąd: UK
Wysłany: 2023-05-20, 01:14   

kiwitom23 napisał/a:
Andrzej 73 napisał/a:
MDF nie jest właściwym materiałem do stosowania w kamperach.


Powiedziałbym więcej, nie tylko w kamperach, ale w ogóle. Meble z MDF raz rozkręcone i złożone są już w praktyce do wyrzucenia, bo dziury po śrubach są do tego stopnia rozkalibrowane. Ja mam na szczęście meble z domu tylko z pełnego drzewa, które przywiozłem z Indonezji i Nowej Zelandii, zupełnie inna jakość.

co absolutnie nie znaczy ze sporo producentow nie robi z nich mebli do kamperow
zaraz zejde znajde jakis kawalek i zrobie pikczer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2023-05-20, 07:36   

BikerB napisał/a:
co absolutnie nie znaczy ze sporo producentow nie robi z nich mebli do kamperow

Być może , ja się nie spotkałem. Niemniej nie znaczy to że jest to zgodne ze sztuką.
Prosty test , pozostaw MDF na dłużej w wilgotnym miejscu i zobacz co się z nim dzieje.
Sam się przekonasz czy to dobry materiał do kampera.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BikerB 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: L4H2 2015
Dołączył: 02 Lip 2021
Piwa: 6/1
Skąd: UK
Wysłany: 2023-05-20, 09:36   

przekroj drzwiczek

IMG_20230520_020029_031.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 193,33 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2023-05-20, 11:28   

Kolego BikerB, czy Ty odróżniasz MDF od plastra miodu?
Nie mam pojęcia ile lat zabudowujesz kampery , ale trochę proponowałbym się dokształcić. Bez urazy. :kwiatki:
Produkuję meble od ponad 30 lat a właściwie od dziecka :gwm więc trochę tego tematu lizłem.

Wracając do tematu dlaczego plaster miodu , a no dlatego że lekki.
Jak to kiedyś mówiono "plaster miodu przyszłość meblarstwa" mnie do dziś ta przyszłość nie zaabsorbowała i unikam ten półfabrykat jak ognia.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BikerB 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: L4H2 2015
Dołączył: 02 Lip 2021
Piwa: 6/1
Skąd: UK
Wysłany: 2023-05-21, 21:43   

a z czego jest ten "plaster miodu" ? z wosku ? :wyszczerzony: to jest przynajmniej u nas mdf zreszta taka struktura jest tylko posrodku na krawedziach widac "listewki" z mdf wklejone oklejone po dwoch stronach HDF i drukowana okleina
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2023-05-21, 22:26   

Tu masz MDF .
MDF
Plaster miodu to papier. Plaster miodu stworzony jest z tektury o sześciokątnej konstrukcji.
Obłożony laminatem drewnianym, żywicznym , pilśniowym lub HDF.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skrzychu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Jumper 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2013
Piwa: 6/6
Skąd: Konopiska
Wysłany: 2023-06-06, 15:12   

Kolego kiwitom23 - gratuluje bazy, wygląda zacnie, ale waga podejrzanie duża.
Kilka lat temu budowałem na "podobnym" kontenerze, ale na Masterze II 2,8 dTi, pusty samochód ważył poniżej dwóch ton, mimo aluminiowego kontenera (blacha 2mm, lekka nie była).
Podejrzewam, że masę podałeś z wagi a nie z dokumentów? Jeśli tak, to na pewno sporo uzyskasz po "wypruciu" zbędnych rzeczy.
1000kg na zabudowę dla dwóch osób to nie jest tak mało. Najwyżej będziesz woził mniej wody ;)
W ostatnim projekcie używałem ścianek ze zwykłej sklejki 10mm - wystarczająco sztywne, oraz elementów "nie nośnych" z dębowej 5mm (oczywiście dąb tylko na wierzchu). Całość była zrobiona na ramach z kątownika aluminiowego - wariant pracochłonny, ale lekki i stosunkowo niedrogi. Rama łóżka i półek pod wyposażenie z kątownika alu. Półki możesz robić ze sklejki 4mm, na ramce z kątowników jest wystarczająco sztywne. Akumulator LiFePo4 (200Ah waży chyba 22 kg - drogo, ale lekko).
Jak masz pionowe ściany to oklej je styrodurem i połóż grubszy materiał - w 80% powierzchni nie potrzebujesz sklejki od wewnątrz ściany.
Obecnego Jumpera 3,0 z podwójną podłogą, 4 fotelami z Espace (ciężkie jak cholera), drugim łóżkiem pod sufitem, bojlerem, butlą 11kg, łazienką, markizą i wszystkim co mi się zamarzyło zamknąłem w około 3 tonach na sucho.
Poprzedni Master ważył około 2800 do jazdy - trochę krótszy od twojego ale nie o 700kg ;) . Jak chcesz pogadać to zadzwoń wieczorem, może coś jeszcze podpowiem.

_________________
campi-van.pl
Podzespoły do budowy kampera
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kiwitom23 
początkujący forumowicz


Dołączył: 19 Kwi 2021
Piwa: 2/3
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 2023-06-07, 21:16   

skrzychu napisał/a:
waga podejrzanie duża.
Kilka lat temu budowałem na "podobnym" kontenerze, ale na Masterze II 2,8 dTi, pusty samochód ważył poniżej dwóch ton


Dziękuję za miłe słowa! Waga spora to fakt, ale ponoć właśnie poprzednia wersja Mastera była dużo lżejsza od tej już jako blaszak.

skrzychu napisał/a:
Podejrzewam, że masę podałeś z wagi a nie z dokumentów? Jeśli tak, to na pewno sporo uzyskasz po "wypruciu" zbędnych rzeczy.


Ważyłem go na złomowisku i miałem na pace koło zapasowe, a drugie podwieszone pod autem, ale to w sumie niewiele. Chcę wypruć drewniane obicie paki, ale ktoś mnie na FB postraszył, że może to być element konstrukcyjny. Faktycznie te płyty są idealnie spasowane na całej długości i wysokości i sam teraz nie wiem, ale bez tego po prostu się nie da. Podłoga jest jak w busie, metalowa więc tą grubą sklejkę podłogową też wypruję, żeby zrobić ocieplenie. Nie wiem ile to da oszczędności.

skrzychu napisał/a:
1000kg na zabudowę dla dwóch osób to nie jest tak mało. Najwyżej będziesz woził mniej wody ;)


Wodę zawsze można spuścić nawet przy kontroli, jest to praktykowane i nie ma konsekwencji.

skrzychu napisał/a:
W ostatnim projekcie używałem ścianek ze zwykłej sklejki 10mm - wystarczająco sztywne, oraz elementów "nie nośnych" z dębowej 5mm (oczywiście dąb tylko na wierzchu). Całość była zrobiona na ramach z kątownika aluminiowego - wariant pracochłonny, ale lekki i stosunkowo niedrogi.


Liczę się z tym, że będę musiał bazować na ceibie. Jeśli chodzi o aluminium, to dokładnie tak planowałem, jak piszesz. Po pierwsze lekkie i ułatwia pracę, a po drugie jak dla mnie estetyczne.

skrzychu napisał/a:
Jak masz pionowe ściany to oklej je styrodurem i połóż grubszy materiał - w 80% powierzchni nie potrzebujesz sklejki od wewnątrz ściany.


Myślałem o tym, a dokładnie o płytach Term PIR AL, ale to będzie strasznie pracochłonne chyba, a do tego trzeba nabyć rozpórki i inne dodatkowe narzędzie. Myślałem jednak o samoprzylepnym Armaflex, szybko się kładzie i jest chyba najlepszy. Mieli też armaflex z warstwą aluminium i chciałem to zastosować jako paro-izolację, ale teraz jakoś nie mogę tego znaleźć, a Alufox jest ostatnio passe :-)

skrzychu napisał/a:
Jak chcesz pogadać to zadzwoń wieczorem, może coś jeszcze podpowiem.


Bardzo Ci dziękuję za propozycję pomocy. Chętnie zadzwonię, ale nie chcę Ci zawracać głowy w długi weekend, więc może po? Widzę, że zajmujesz się tym zawodowo, a ja z kolei szukam kogoś, kto by mi pomógł przy niektórych rzeczach, oczywiście odpłatnie. Na początek potrzebuję drzwi od kampera lub przyczepy i kogoś, kto by je dla mnie wprawił. Izolację chciałbym ogarnąć sam, jeżeli dam rady, ale na pewno będę potrzebował wsparcia co rusz. Nie jesteś za daleko ode mnie, jak widzę, więc może mógłbym na Ciebie liczyć?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kiwitom23 
początkujący forumowicz


Dołączył: 19 Kwi 2021
Piwa: 2/3
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 2023-06-07, 21:21   

skrzychu, teraz widzę, że i tak się do Ciebie wybierałem na zakupy, bo znalazłem kilka fajnych rzeczy u Ciebie w sklepie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skrzychu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Jumper 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2013
Piwa: 6/6
Skąd: Konopiska
Wysłany: 2023-06-08, 20:13   

Z tym zawodowstwem to trochę przesadziłeś :wyszczerzony:
Wyremontowałem kiedyś sobie starą alkowę i zbudowałem dwa projekty dla siebie, ale to tyle :oops:
Teraz handluję tym, czego sam potrzebowałem do budowy...
Jak masz możliwość podjechać to zapraszam. Długi weekend niestety w domu, więc wpadaj kiedy Ci pasuje :bigok
_________________
campi-van.pl
Podzespoły do budowy kampera
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***