Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Po dekadzie, w końcu jestę Youtuberę i ja - Toscaner Vanlife
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/405
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-06-09, 17:51   

SlawekEwa napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Wiesz może to jakaś 500 tka,

Tyż mało :diabelski_usmiech

Aż tak, to ile Mosz na dachu 500 to 2200x1150

No dobra + alternator 250w + dcdc 150A i momy to :szeroki_usmiech
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 214/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-06-09, 18:00   

Komplecik napisał/a:
Aż tak

Buduj, buduj to się dowiesz :bigok
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/405
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-06-09, 18:09   

SlawekEwa napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Aż tak

Buduj, buduj to się dowiesz :bigok

Raczej nie, jak coś to nowe lub prawie nowe i wyposażyć w niezbędne rzeczy,
Na razie nie mieszkam w kamperze do tego co potrzebuje obecnie jakiś kompaktowy zestaw wystarczy delikatne dcdc rozsądny solar bez fajerwerków, przetworniczka do ładowania rowerków, to nawet ogarnięte mam fajnie pradzik w gniazdeczkach już istniejących w kamperze podłączone przez automat do agregatu, fajnie bo po podpięciu do słupka automatycznie rozłącza przetwornice, lifepo4 230A bms 150A, :-P nie będę szalał chyba że ciut więcej w następnym kamperze :mrgreen:
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2023-06-09, 19:53   

Zresztą już mi się nie chce gadać na ten temat. Niech każdy robi to co uważa za słuszne.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Ostatnio zmieniony przez Andrzej 73 2023-06-09, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/405
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-06-09, 20:02   

[quote="Andrzej 73"]
joko napisał/a:

Jeśli fabrykę mebli uważasz za manufakturkę to OK. Nie wiem co Ty tam dokładnie robisz ,

Zresztą już mi się nie chce gadać na ten temat. Niech każdy robi to co uważa za słuszne.
:spoko


Andrzejku ja też nie wiem :szeroki_usmiech i muszę z tym żyć, :) pamiętaj jestem z tobą, :mrgreen: jeśli nie będziesz gadał ah nawet myśleć nie chcę :wyszczerzony:
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/405
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-06-09, 20:29   

https://youtu.be/cUKSQeS4NS0

Nie zauważyłem miejsca do siedzenia, :szeroki_usmiech
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 452/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-06-09, 20:34   

Komplecik napisał/a:
joko nie no dobra, coś mi się nie zgadza, kupiłeś nowego kampera, przecież za te pieniądze wymyślił byś sporo rzeczy, a z tego co pamiętam dużą uwagę poświęciłeś dizajnu, znaczy nie kumam czaczy :wyszczerzony:


I tak ma być, mniej wiesz, krócej będziesz przesłuchiwany :-P :spoko

A tak na poważnie to nie widzę związku pomiędzy kupnem nowego kampera a projektowaniem i budową mojego pojazdu rekreacyjnego.
Przecież do czasu aż go zbuduję muszę czymś jeździć i jakoś w tym wyglądać. Mam też starego kampera , którym jeździłem od 2013 i jego właśnie użyję do testowania napędu (elektrycznego) bo masą i aerodynamiką jest zbliżony do tego co chcę zbudować (a potem go jeszcze dobrze sprzedam)
Ani jeden ani drugi nie nadaje się jako baza do tego co chcę bo oba to zwykłe kampery i co byś z nimi nie robił i czego nie zmienił i nie poprawił to i tak kręcenie się w kółko.
Ten nowy w dodatku jest 5 razy droższy od tego starego , a tylko pół raza lepszy bo poza tym, że ma mniej drewna a więcej filcu i jest z deczka ładniejszy to taka sama stodoła jak stary .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 452/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-06-09, 21:42   

Andrzej 73 napisał/a:
Zresztą już mi się nie chce gadać na ten temat. Niech każdy robi to co uważa za słuszne.
:spoko


Andrzejku to co chciałeś wiedzieć masz na priv, a za chwilę podeślę Ci jeszcze te fotki co pisałem :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
  Wysłany: 2023-06-10, 00:14   

toscaner napisał/a:
Wybrałem śpiew ptaków. One śpiewają za darmo.


I często na darmo. Niestety.
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rysiol 
stary wyga


Twój sprzęt: frankia mercedes MB100 1989 rok
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Piwa: 74/26
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2023-06-10, 22:30   

Zaciekawiła mnie dyskusja postanowiłem więc sprawdzić czego ona dotyczy.
„ Życie poza systemem w pigułce”. Trochę duża ta pigułka ponad 45minut. Przyznam szczerze że nie dałem rady połknąć w całości. Dar zwięzłego i jasnego wyrażania myśli jest darem bardzo cennym, lecz niezmiernie rzadkim.
Ale do rzeczy. Na samym wstępie stwierdzasz że system to życie, więc tytuł powinien brzmieć „życie poza życiem w pigułce”. Troszkę dalej twierdzisz, że system to sztuczny twór, nie wiem czy podążasz myślami za hierarchią kościelną i mówisz o in vitro (sztucznie wyprodukowane życie) .
Dalej rozprawiasz się ze szkołą „miejscem ogłupiania dzieci”. Nie wiem gdzie nauczyłeś się czytać, pisać i rachować, gdzie poznałeś prawa fizyki, gdzie zobaczyłaś mapę i dowiedziałeś się ,że ziemia jest okrągła i jest cząstką wielkiego wszechświata. Dla większości ludzi nie jest to wiedza z którą się rodzą, ale coś nabyte w okresie edukacji. Pewnie, że są lepsze i gorsze szkoły mniej lub bardziej ambitni nauczyciele. Ale chwała im za to że są i uczą.
Dostaje się też telewizji w której od dziecka tylko reklamy i indoktrynacja. Jesteśmy chyba z innego pokolenia. Jak ja byłem dzieckiem to telewizor był jeden na całej ulicy, a reklamy to pojawiły się jeszcze później bo zwyczajnie nie było czego reklamować. I muszę Cię zmartwić że w tych czasach system trzymał wszystkich za mordę dużo mocniej niż dzisiaj.
Kilkakrotnie mówisz że małpa jest znacznie mądrzejsza od człowieka. Przepraszam bardzo, lecz podejrzewam,że gdybyś zbliżył się swą mądrością do tego ideału to dziś nie pisałbyś na komputerze nawet pewnie w ogóle byś nie pisał.
Obrywają też różnej maści wykształciuchy: inżynierowie, doktorzy, profesorowie. Teza że prawdziwa innowacyjność przypisana jest ludziom prostym jest śmieszna. Budując swoje kampery (też sobie zbudowałem) tak naprawdę korzystamy z dokonań innych ludzi, mniej lub bardziej zgrabnie składając w całość wymyślone przez tych niedouczonych inżynierów i naukowców podzespoły. Nie wymyślamy fotowoltaiki, silników, przekaźników itp.
Niestety okazuje się chyba, że anty systemowość polega głównie na negowaniu osiągnięć i mądrości innych, oraz na ośmieszaniu tych których życiowe wybory nie pasują do przyjętego schematu.
W moim rozumieniu wolność to inność. Kwestionując wybory innych kwestionujemy ich wolność, a trudno jednocześnie być głosicielem wolności i jej przeciwnikiem.
Mamy wiele wspólnych pasji. Ja też bardzo lubię gotowanie i podróże. Lubię też majsterkowanie, kamper to nie jedyna rzecz którą zbudowałem. Jestem też wielkim zwolennikiem wolności i korzystając z niej pozwolę sobie nie zgodzić się że system to samo zło. Oczywiście nie istnieje system doskonały , lecz im mniej jest on doskonały tym bardziej trzeba go próbować naprawiać. Odwracanie się od niego nic nie zmieni. Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2023-06-11, 10:23   

Rysiol, w samo sedno. Piwo za determinacjè w słuchaniu życiowych mądrości. Ja nie jestem aż tak cierpliwy. Jak byłem nastolatkiem to byłem punkiem. No future, anarchią, zły system itp. Potem dorosłem i zrozumiałem, jak dziecinne i naiwne to było. Na szczęście nigdy nie byłem zwolennikiem teorii spiskowych.
Nigdy nie pożądałem rewolucyjnych zmian w moim życiu bo to na co miałem wpływ kształtowałem wg moich chęci więc nigdy nie czułem siè niewolnikiem systemu. Dla mnie podróżowanie jest częścią mojego źycia a nie odskocznią od niego.
Miałem takiego kolegę, obecnie polityka Konfederacji, który twierdził że umie składać komputery i nie potrzebuje kończyć studiów bo to strata czasu. Powiedziałem Mu dokładnie to samo co Ty napisałeś, że niczego nie wymyśla tylko układa klocki wymyślone przez tych, których tak lekceważy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 223/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2023-06-11, 15:38   

toscaner napisał/a:
Tyle, że kamper to nie tylko ściany z szafkami. Myślę, że Kuba, tak jak ja ma na myśli całość z wszystkimi urządzeniami i rozwiązaniami włącznie. No bo co to za kamper z samymi meblami, nawet najpiękniej błyszczącymi, jeśli reszta kuleje. :roll:


A największą porażką może być, człowiek w nim " Fanlafujący" 🤣
To widać nawet w tym temacie...
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2023-06-12, 09:23   

rysiol napisał/a:
Obrywają też różnej maści wykształciuchy: inżynierowie, doktorzy, profesorowie.


Widzisz żyjemy w czasach w których np Pani Górniak wydaje się, że skoro ładnie śpiewa to może wypowiadać się jako autorytet w sprawach wirusologii czy nauki. Bardzo powszechne jest mylenie sprytu z mądrością i popularności z byciem autorytetem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 214/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-06-12, 09:31   

Autorytetom też nie można zawsze wierzyć, zwłaszcza jak są opłacane przez firmy mające interes w opiniach wyrażanych przez autorytety :chytry
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2023-06-12, 09:58   

SlawekEwa napisał/a:
Autorytetom też nie można zawsze wierzyć, zwłaszcza jak są opłacane przez firmy mające interes w opiniach wyrażanych przez autorytety :chytry


To taki wytrych stosowany przez tzw prawicę do kwestionowania wiedzy, która nie jest dla nich wygodna. Fakt, że lekarstwa są płatne służy udowadnianiu, że szkodzą i nie pomagają. Bo firmy farmaceutycznie to powinno być prypetum mobile. Lekarz powinien leczyć za darmo tak jak i nauczyciel uczyć. Wymyślono na to fajną nazwę tzn powołanie.

Oczywiście niefajne zachowanie jednej osoby będącym autorytetem w jakiejś dziedzinie podważa sens istnienia autorytetów. Jakoś nie działa to w przypadku mechaników czy asenizatorów.
Fajne jest też uznawanie profesora od robaczków za autorytet w np antropologii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***