Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podłączenie satelity do TV (moduł CI+)
Autor Wiadomość
Maciejko 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Chausson Welcome 79B
Dołączył: 13 Lip 2023
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2023-07-13, 14:33   Podłączenie satelity do TV (moduł CI+)

Dzień dobry
Ojciec kupił wreszcie swojego pierwszego kampera w którym są poniższe komponenty:
1. Megasat TV Smart z możliwością montazu modułu CI+ (Rys. 1)
2. Megasat antena satelitarna automatycznie szukająca satelity (Rys. 2)
3. Dekoder NC+ (Rys. 3)



Chiałem zobaczyć jak działa w kamperze satelita zatem włączyłem dekoder, następnie TV ustawiając wejście na HDMI i włączyłem moduł rozstawiania satelity, aby znalazł sygnał. Po długiej walce i kręceniu się satelity ... brak sygnału. Myślałem, że coś jest zepsute, ale wpadłem na pomysł, aby w momencie gdy czasza szuka satelity włączyć tryb "Szukania sygnału" na dekoderze ... o dziwo pomogło, satelita ustawiła się bez problemu w bardzo szybkim czasie i wyświetliła wszystkie znalezione kodowane i niekodowane programy.

Pytanie brzmi:
Obecnie mam podłączony TV do dekodera i do satelity (rysunek niżej o nazwie: "Podłączenie I") Czy jeśli kupię moduł CI+ (Common Interface) z kartą Canal+ (Rys. 4) i włożę go do tego telewizora Megasat jak na rysunku poniżej ("Podłączenie II"). To zachowanie tej karty będzie takie jak dekodera? Czy to będzie działać? Rozumiem, że antenę z satelity wtedy podłączam bezpośrednio do TV (jak narysowałem to na rysunku "Podłączenie II") i w TV klikam tzw. "Strojenie" aby satelita na kamperze znalazła sygnał? Pytam bo gdy nie włączyłem w dekoderze funkcji "Strojenia" to sygnał nie chciał się namierzyć, a myślałem, że to wszystko dzieje się jakoś automatycznie.



Proszę o wypowiedź osoby która ma to przetrenowane bo dla mnie to czarna magia, a nie chcę stracić pieniędzy podpisując umowę z Canal+ na moduł który może nie działać tak jak sobie to wyobrażam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-07-13, 16:20   

Bardzo dobrze myślisz. Mam w swoim aucie tak zrobione. Gniazdo w TV jest po to aby nie było potrzeby mantowania dekodera.
Kup moduł i będzie dobrze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maciejko 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Chausson Welcome 79B
Dołączył: 13 Lip 2023
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2023-07-13, 16:53   

rakro1 napisał/a:
Bardzo dobrze myślisz. Mam w swoim aucie tak zrobione. Gniazdo w TV jest po to aby nie było potrzeby mantowania dekodera.
Kup moduł i będzie dobrze.


Rozumiem, że jak podłączę ten moduł CI+ i kabel antenowy do TV to mam włączyć tryb "strojenia" już bezpośrednio w telewizorze i jednocześnie włączyć rozstawianie anteny na dachu, aby rozstawiła się i znalazła sygnał? Wybaczcie za te banalne pytania, ale nie znam się na tym. Proszę o doprecyzowanie czy tak to działa?

Na stronie Canal+ w sekcji "Lista wspieranych modeli telewizorów współpracujących z modułem CAM CI+ ECP" nie ma na liście telewizorów firmy Megasat: https://pl.canalplus.com/pomoc/lista-wpieranych-modeli-telewizorow zatem zastanawiam się czy ten moduł CI+ będzie działał w moim TV? Czy ktoś w tych telewizorach miał problemy z odbiorem programów przez dedykowany moduł CI+ z Canal+?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Maciejko 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Chausson Welcome 79B
Dołączył: 13 Lip 2023
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2023-07-13, 17:29   

[quote="Maciejko"]
rakro1 napisał/a:
Bardzo dobrze myślisz. Mam w swoim aucie tak zrobione. Gniazdo w TV jest po to aby nie było potrzeby mantowania dekodera.
Kup moduł i będzie dobrze.


Rozumiem, że jak podłączę ten moduł CI+ i kabel antenowy do TV to mam włączyć tryb "strojenia" już bezpośrednio w telewizorze i jednocześnie włączyć rozstawianie anteny na dachu, aby rozstawiła się i znalazła sygnał? Wybaczcie za te banalne pytania, ale nie znam się na tym. Proszę o doprecyzowanie czy tak to działa?

Na stronie Canal+ w sekcji "Lista wspieranych modeli telewizorów współpracujących z modułem CAM CI+ ECP" nie ma na liście telewizorów firmy Megasat: https://pl.canalplus.com/pomoc/lista-wpieranych-modeli-telewizorow zatem zastanawiam się czy ten moduł CI+ będzie działał w TV firmy Megasat? Pisałem na czacie Canal+ z "niekompetentną miałem wrażenie kobietą", która napisała, że ich moduł CI+ będzie działał tylko i wyłącznie w modelach telewizorów które przedstawia oficjalna lista na ich stronie. Czy ktoś z Was ma telewizor firmy Megasat i korzystał z modułu CI+ do odbioru Canal+?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2023-07-13, 22:24   

Moduł Cam to nic innego jak forma dekodera,
ma za zadanie odkodować programy przypisane do twojego abonamentu.
Antena ma za zadanie znaleźć zadanego satelite i przekazać sygnał kablem antenowym ( obojetnie czy do dekodera czy bezpośrednio do TV w ktorym już jest zamontowany tuner sat
Powinna to zrobić samodzielnie, nie trzeba jednocześnie włączać "strojenia"
Tu sprostowanie, kanały z sat pobieramy (skanujemy) tylko raz i zostają zapamietane :bukiet:
Faktycznie użycie modułu cam z kartą eliminuje potrzebe posiadania dekodera, obsługujemy TV jednym pilotem, ale...
moduł cam ma swoje wady, małe odbiorniki nie mają predefiniowanej listy operatorów w związku z tym pobierają z danego satelity wszystkie dostepne kanały, jest ich na Hotbirdzie ponad 2000 a " nasze" są rozstrzelone bez ładu i składu. Nawet czasochłonne wybranie i stworzenie "ulubionych" nie jest na stałe i zniknie po aktualizacji czy resecie.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2023-07-16, 13:12   

papamila napisał/a:

Faktycznie użycie modułu cam z kartą eliminuje potrzebe posiadania dekodera, obsługujemy TV jednym pilotem, ale...
moduł cam ma swoje wady, małe odbiorniki nie mają predefiniowanej listy operatorów w związku z tym pobierają z danego satelity wszystkie dostepne kanały, jest ich na Hotbirdzie ponad 2000 a " nasze" są rozstrzelone bez ładu i składu. Nawet czasochłonne wybranie i stworzenie "ulubionych" nie jest na stałe i zniknie po aktualizacji czy resecie.


Zgadza się, właśnie z tego powodu wywaliłem dzisiaj moduł CAM i założyłem zwykły dekoder. Pilot od TV jest na co dzień nawet niepotrzebny.

:spoko

Przy okazji ;) poradźcie jaki elastyczny kabel antenowy warto kupić, ten co mam z miedzianą środkową żyłą z drutu już kończy żywot od wielokrotnego zginania w uchwycie telewizora. Czasem przerywa a będzie coraz bardziej aż się ......
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WaldekR 
stary wyga

Twój sprzęt: Challenger/Ducato/98
Nazwa załogi: Waldek i Wiesia
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2022
Piwa: 19/55
Skąd: Przasnysz oklice
Wysłany: 2023-07-17, 10:15   

Znajdź mały sklep z TV gdzie właściciel jest sprzedawcą przez duże S. Na pewno coś pomoże. Są koncentraki specjalne do samochodów z linką w środku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2023-07-17, 17:15   

WaldekR napisał/a:
Znajdź mały sklep z TV gdzie właściciel jest sprzedawcą przez duże S. Na pewno coś pomoże. Są koncentraki specjalne do samochodów z linką w środku.


Dzięki ;) teraz znaleźć taki sklep trudniej niż kabel. Znalazłem 50 omowy od CB radia z linką, wstawię tylko dwa metry i sprawdzę czy to niedopasowanie zauważalnie zmieni jakość sygnału. Powinno być 75 omów.
Dam znać.

:spoko

Sprawdziłem - poziom sygnału mimo niedopasowania nie zmienił się.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WaldekR 
stary wyga

Twój sprzęt: Challenger/Ducato/98
Nazwa załogi: Waldek i Wiesia
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2022
Piwa: 19/55
Skąd: Przasnysz oklice
Wysłany: 2023-07-18, 10:41   

Mam to szczęście, że jest u nas jeszcze taki. Wszystkie sprzęty tam kupuję. Pierwsze pytanie to czy chcę dobry czy tani.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2023-07-18, 11:28   

U nas było kilku takich, mieli sklepiki w starych kamienicach lub garażach. Zbankrutowali lub zestarzeli się. Podobnie jest z warsztatami RTV.
:-/
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***