Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Coroczna Grecja hellenofilów
Autor Wiadomość
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-09-05, 15:48   

O widzę, że wreszcie nastąpiła interakcja i piszecie, bo po to otworzyłem ten temat.
Od wczoraj zadziało się bardzo dużo. Przyjaciel w Nafplio mówił mi o zmianie pogody ale stwierdziłem, że początkiem września to przejdzie jakiś deszcz. Tymczasem wczoraj o 18,00 zaczęła się ulewa. Nasze obozowisko zamieniło się w jezioro więc wyjechałem na drogę puki nie rozmiękło. Przeanalizowałem pogodę i okazało się że w całej Grecji załamanie pogody we wtorek i środę, czyli nasze ostatnie dni na Peloponezie. Wdrożyliśmy więc nasz plan na powrót październikowy i o 24.00 moczyliśmy się w Termopilach. Deszcz całą drogę temp. w górach 13 w Termopilach 15 i leje. Leje całą noc. Rano 2 kąpiel i na północ. C.d.n. :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-09-05, 19:53   

rakro1 napisał/a:
Wino, które Staszek zaprezentował jest do zdobycia w Polsce. Natomiast faktycznie ten szczep winorośli, moschofilero jest uprawiany masowo w ok. Neapoli. Podawałem w tegorocznej relacji namiary na hurtownię z napojami, gdzie można takie wino kupić.
Ja kupuję w dużych butelkach .. :-P :hura
Staszku - szczęśliwego powrotu.
Pozdrowienia dla jesiennych bywalców Grecji - piszcie jak najwięcej, będziemy z Wami :bukiet:



Rafał, widzę że pokazałeś zawartość swojego bagażnika na wyjeździe z Grecji.
Ja też kupowałem w dużych butelkach, puki nie odkryłem, że prawdziwy smak wina jest tylko po otwarciu butelki a że zdrowie już nie to........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-09-05, 20:18   

W Termopilach zaświtało mi w głowie by wjechać na autostradę ale czasowo podobne co przez góry a 50km więcej. Jedziemy przez góry. W połowie wznoszenia :diabelski_usmiech zaczynają na nasze komórki przychodzić greckie alerty, że policja zakazuje jazdy przez góry w prowincji Wolos . Udaje sìę zjechać z serpentyn a naszym oczom ukazują sìę zalane pola i wezbrane rzeki. Cały czas leje temp 13 -15 stopni. Policja i straż zamyka niektóre drogi. Droga między Larisą a Katerini zamknięta. Wjeżdżamy na autostradę. Przed Katerini widzimy na morzu coś w rodzaju sztormu. 16 stopni leje. Nad Salonikami wychodzi słońce, przed granicą bułgarską temp 29 stopni, na granicy korek 30 min. W Rupite woda 40 stopni. Wino smakuje jak w Grecji :diabelski_usmiech :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2023-09-05, 21:16   

W Grecji, we wrześniu często zdarzają się wiatry i ulewy, ale prognoza na następne dni przewiduje słońce i ok 30 stopni. Życzę szczęśliwego powrotu. :pifko . Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2023-09-05, 22:08   

Pozdrawiam i dzięki za fakt że ks.Ryszard zostaje.Nawet Bozena współpracująca nie wiedziała o tym.Bedzie z kim pogadać no i my z pomaranczy tam rosnących robimy napitki dla nas i ks.Ryszrda.Nas czas nie goni zostaniemy w Grecji do kąd wytrzymamy.Plan po doktorach wyjazd w rejonie 15 września. :roza:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-09-06, 08:17   

ZbigStan napisał/a:
W Grecji, we wrześniu często zdarzają się wiatry i ulewy, ale prognoza na następne dni przewiduje słońce i ok 30 stopni. Życzę szczęśliwego powrotu. :pifko . Pozdrawiam.


Takie załamania przeżyliśmy w 2 połowie września tak wcześnie to pierwszy raz. Oczywiście, że pogoda i ciepło szybko wraca i gdybyśmy mieli czas to spokojnie to przeczekalibyśmy. Dzięki, pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-09-06, 08:20   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Pozdrawiam i dzięki za fakt że ks.Ryszard zostaje.Nawet Bozena współpracująca nie wiedziała o tym.Bedzie z kim pogadać no i my z pomaranczy tam rosnących robimy napitki dla nas i ks.Ryszrda.Nas czas nie goni zostaniemy w Grecji do kąd wytrzymamy.Plan po doktorach wyjazd w rejonie 15 września. :roza:


Życzymy udanej pierwszej :diabelski_usmiech pożegnalnej podróży do Grecji. Pozdrawiamy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-09-07, 20:41   

Zrobiliśmy kolejny skok i jesteśmy w Hajduszoboszlo. Temp. 28 stopni. Odpoczywamy i czytamy o tym co dzieje się w Grecji. Załogi, które spotkaliśmy w Rupite odraczały wjazd do Grecji z uwagi na pogodę. Przyjdzie jeszcze czas na podsumowanie ale pewne wnioski już wyciągam. Przy takim zakresie czasowym jak na razie mamy, podróż przez Bułgarię i Rumunę przy tych drogach nie ma sensu. Co innego jak jest czas i można się delektować małymi skokami. Z rzeczy które mi przychodzą do głowy: most w Widyniu 6 eu dla porównania w Patrze skasowali nas 21 eu a pamiętam jak płaciłem 10. Tematu nie kończę bo jak Bóg da to w przyszłym roku na pewno pojedziemy do Grecji. Dziękuję za wspólną podróż tym którzy śledzili nasze poczynania. Pozdrawiam 😎
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-09-07, 22:29   

Dziękujemy. Mieliście trochę pecha z pogodą ale kamper dał możliwość błyskawicznej translokacji. To jedna z wielu zalet takich podróży. Co robić w hotelu, gdy ulewy trwają i trwają a trzeba czekać na wylot samolotem?
Kolejne piwo :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-09-08, 21:10   

rakro1 napisał/a:
Dziękujemy. Mieliście trochę pecha z pogodą ale kamper dał możliwość błyskawicznej translokacji. To jedna z wielu zalet takich podróży. Co robić w hotelu, gdy ulewy trwają i trwają a trzeba czekać na wylot samolotem?
Kolejne piwo :pifko


Nic złego się nie stało. Z pogodą nie podyskutujesz. Trzeba było podjąć odważną decyzję albo siedzieć 2 dni w kamperze. Odpoczywamy dalej 29 stopni. Wracając do tematu wina, siedzimy właśnie przy tokaju muskatowym i odkrywamy tą samą nutę aromatu co w moschofilero. Spotkałem ten aromat również w austriackim riezlingu.
Dziękuję za wirtualne towarzyszenie w podróży. Tych postawionych piw to się uzbierało na porządną biesiadę. :szeroki_usmiech Pozdrowienia :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Pawko 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Nazwa załogi: ElPako
Dołączył: 17 Wrz 2010
Piwa: 52/23
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2023-09-14, 10:24   Re: Coroczna Grecja hellenofilów

Staszek II napisał/a:
Widzę, że w tym roku tematy Grecji "cieniutko". Otwieram więc nowy temat byśmy mogli wymieniać się
informacjami (Ci którzy byli, są i będą w Grecji)


Witajcie, wczoraj wjechaliśmy do Grecji stoimy w Sagiadzie. Droga przez Węgry, Bośnię, Czarnogórę kanionem Pivy , Albanię, na granicach bez problemów po kilka minut. Pozdrawiamy
Staszek II :pifko za relację.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-09-14, 17:05   

Pawko, bardzo dobrze rozszyfrowałeś moją sprytną nazwę tematu, bo może tu pisać i kontynuować relację każdy kto czuje się hellenofilem. Pozdrawiam :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***