Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Góry Przeklęte
Autor Wiadomość
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-04-28, 11:10   Góry Przeklęte

Wybieram się w tym roku do Albanii. Widzę, że pięknie się tam rozwija baza turystyczna. Zaciekawiły mnie m.in. Góry Przeklęte (sama nazwa człowieka podnieca :mrgreen: ). Bazą wypadową jest miejscowość Thet - ale droga na mapie wygląda raczej nieciekawie. Czy da się tam dojechać kamperem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2023-04-28, 13:34   

Byłem w Albani z 10 lat temu ale osobówką. Piękny kraj im bliżej Grecji tym ciekawiej. Drogi wówczas pozostawiały wiele do życzenia. Nawet te główne były w opłakanym stanie. Jazda główna trasą przy morzu 70 km trwała trzy godziny. Na bocznych nie było asfaltu. Myśle że wiele się nie zmieniło. Tam gdzie wiedzie 4x4 albo osobówka tam kamper / normalne wymiary / nie wiedzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
niebieski-n2 
trochę już popisał

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2017
Piwa: 2/13
Skąd: Łomianki
Wysłany: 2023-04-28, 14:15   

byłem tam vw t4 i jestem raczej z tych odważnych, ale kamperem to bym się chyba nie odważył, z tym, że wszystko zależy jakim...
Jak nie za duży to wjedzie. W sumie jest wysoko zawieszony..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-04-28, 17:29   

niebieski-n2 napisał/a:
byłem tam vw t4 i jestem raczej z tych odważnych, ale kamperem to bym się chyba nie odważył, z tym, że wszystko zależy jakim...
Jak nie za duży to wjedzie. W sumie jest wysoko zawieszony..

No to chyba nic z tego nie będzie. Mało tego, że nie mam T-4 tylko 7 metrową alkowę...to jeszcze w dodatku nie należę do odważnych :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
niebieski-n2 
trochę już popisał

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2017
Piwa: 2/13
Skąd: Łomianki
Wysłany: 2023-04-28, 20:37   

Ciasne zakręty, kamienie, koleiny, nachylenie drogi (więc kwestia nawisu kampera)
Ale tam można wynająć tubylca z terenówką, a kampera zostawić na fajnym kempingu w Szkodrze
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2023-04-29, 00:00   

Od zeszłego roku do Teth prowadzi piękna asfaltowa droga. Jest jednak wąska i mijanie sie "normalnym" kamperem jest kłopotliwe. Natomiast zjazd drugą stroną góry jest raczej tylko dla tetenówek chciaż pokonałem tę trasę złombolowym Lublinem
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
niebieski-n2 
trochę już popisał

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2017
Piwa: 2/13
Skąd: Łomianki
Wysłany: 2023-04-29, 06:28   

Faktycznie jak tam byłem to trwały prace na drodze, co tylko wówczas pogarszało sytuację.
Jak pisałem - Lublinem, innym busem da radę, ale o kampery ludzie bardziej dbają, żeby ne obetrzeć, nie urwać czegoś itp.
Wszystko zależy od podejścia do tematu i umiejętności/osobowości kierowcy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-05-29, 00:20   

W Albanii łącznie byłem 4 razy , 3 razy zwykłym t4 , raz nocą przejechaliśmy Albanię tranzytem. Ogólnie w Albanii buduje się na potęgę i apartamentowce/hotele i drogi. Raz jechaliśmy rok w rok i byliśmy zdziwieni , że tam gdzie rok wcześniej nie było asfaltu na drodze i nic nie zapowiadalo, ze w najbliższej przyszłości będzie , po roku jest piękna szeroka trasa. Od zawsze słyszałem, że po Albanii się nie jeżdzi nocą , w zeszłym roku do Albanii od Czarnogóry wjechaliśmy o godzinie 21 , o 7 rano przekraczaliśmy granicę z Grecją, w między czasie zakopując się kamperem na plaży w Himare :mrgreen: , tam mieliśmy nocleg sobie zrobić , ale nam się odechciało spać po walce ponad godzinnej z wykopywaniem się z piachu :mrgreen: . W nocy jedzie się jak wszędzie , pod drugiej stronie Logary trzeba tylko uważać na kozy przechadzające się po drodze. Do Teth również jechaliśmy w zeszlym roku i ładna nowa droga asfaltowa , jednak mijanie się z większymi autami czasem na styk. Zjeżdzaliśmy również "drugą stroną góry" i się dało , aczkolwiek waliłem często hakiem w różne nierówności i zaczeło mi zawieszenie stukać pomimo żółwiego tempa (na szczęście były to tylko łączniki stabilizatora) :) , drugi raz bym chyba nie zjeżdzał tamtędy juz.
_________________
Pozdr. Marcin
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
wędrowiec 
weteran


Twój sprzęt: burstner privilege t690
Nazwa załogi: Marzena i Przemek
Dołączył: 15 Maj 2011
Piwa: 122/29
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2023-09-23, 19:02   

Wracam właśnie z Theth. W Wikipedii podawali, że mieszkało tam 80 osób.. Obecnie było tam więcej kamperów. W tym alkowy i pełne integry. Jest kilkanaście kempingów. Coś więcej po powrocie .
_________________
wędrowiec
Cztery stolice
www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=30300
Norwegia
www.camperteam.pl/forum/v...hlight=norwegia

www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=33834
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2023-09-23, 19:08   

Pocieszające jest, że nie doprowadzą asfaltowej drogi do Niebieskiego Oka od strony Theth🤗
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-09-24, 13:00   

wędrowiec napisał/a:
Obecnie było tam więcej kamperów. W tym alkowy i pełne integry

Oglądałem filmik z przejazdu całością nowej trasy do Theth. Tak na oko z filmu wynika, że jazda dużym kamperem tą trasą to jednak trochę ryzykowne. Droga wąska a odcinki między mijankami spore. Można się nieźle ugotować, kiedy dwa duże pojazdy spotkają się między mijankami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paweł BB 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Weinsberg
Nazwa załogi: Paweł
Dołączył: 17 Kwi 2024
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2024-04-18, 12:45   

Kazik II napisał/a:
wędrowiec napisał/a:
Obecnie było tam więcej kamperów. W tym alkowy i pełne integry

Oglądałem filmik z przejazdu całością nowej trasy do Theth. Tak na oko z filmu wynika, że jazda dużym kamperem tą trasą to jednak trochę ryzykowne. Droga wąska a odcinki między mijankami spore. Można się nieźle ugotować, kiedy dwa duże pojazdy spotkają się między mijankami.


Droga z kierunku od Szkodry jest bardzo dobra w czerwcu 2023 r. jechałem co prawda motocyklem ale małe średnie campery bez najmniejszego problemu do samego dołu aż do końca jest cały czas elegancki asfalt mijanki są dosyć często nie są tak rzadko także Albańczycy namierzą bardzo dobrze i problemu żadnego nie powinno być może ogromny camper jakaś Integra ciężka to raczej problem ale mały i średni camper nie widzę problemu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***