Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mandaty za postój kamperem w Grecji.
Autor Wiadomość
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 795/250
Skąd: Opole
Wysłany: 2023-09-28, 13:51   Mandaty za postój kamperem w Grecji.

Wczoraj otrzymałem mandat za wystawienie krzesełek przed kampera. Przytrafiło to mi się po raz pierwszy, odkąd jeżdżę kamperem. Na druku doczytałem, że jak zapłacę do 10 dni to będzie to połowa kwoty. Kamperowiec z Niemiec twierdzi, że otrzymał już trzy i żadnego nie zapłacił. Myślę, że lepiej zapłacić i nie mieć kłopotów w przyszłości. Jakie są Wasze doświadczenia i opinie?
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-09-28, 17:52   

Trochę dziwna ta łaskawość z połową mandatu.
A czy to przypadkiem nie taki numer
https://moto.infor.pl/prawo-na-drodze/mandaty-i-punkty-karne/6323171,falszywy-mandat-od-strazy-miejskiej-nowy-sposob-zlodziei-w-warszawie.html
Kto wystawił ten mandat i czy doręczyli Ci osobiście? Bo jeżeli tak i są to jakieś służby miejskie a nie policja - to wątpię aby im się chciało ścigać właściciela w Polsce. A przede wszystkim jaka to kwota - bo od tego zależy czy warto się szarpać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2023-09-28, 19:47   

Kazik II napisał/a:
Kto wystawił ten mandat i czy doręczyli Ci osobiście? Bo jeżeli tak i są to jakieś służby miejskie a nie policja

Tu masz odpowiedź »»» https://www.camperteam.pl...p=929245#929245
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2023-09-28, 20:01   

Może Grecy idą w ślady innych Hiszpanii czy Francji. We Francji jest wiele miejsc gdzie jest zakaz nocowania. Oprócz znaku jest tabliczka z opisem aby nie było wątpliwości. I wówczas sprawa jest jasna. Stoisz na zakazie przyjeżdża policja i płacisz.
Pytanie czy w miejscu w którym stałeś był zakaz ???? Jeżeli nie było to skąd masz wiedzieć że nie wolno stać ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2023-09-28, 20:38   

Podałeś dane?
Podpisałeś kwit doręczenia mandatu?
Sprawa raczej prosta nikt nie będzie pytał co i jak znak był czy nie był ,czy

W takich sytuacjach to zawsze "no habla" o radosne machanie rączkami zamiast skrobanie po papierze.

A tak nawiasem dużo Cię chcieli skroić ?

Mam nadzieję że nie od wielkości fury 8-)
_________________
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 795/250
Skąd: Opole
Wysłany: 2023-09-28, 20:58   

Powodem interwencji było wystawienie krzeseł, stać tam można, bez nocowania. Druk mandatu wygląda na oryginalny. Wpłata w gminie do 10 dni połowa sumy, do 2ch miesięcy pełna kwota, później kierują wierzytelności do komornika. Podobne rozwiązania stosują Francuzi. Moje wątpliwości budzi to, że nie żądano dokumentów i żadnych danych poza nr rejestracyjnym na mandacie nie ma. Nie zażądano pokwitowania odbioru.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2023-09-28, 21:04   

To olej temat
Tak jakby Ci włożyli za pióro wycieraczki🖕
Życie jest krótkie jesteś na wakacjach .
_________________
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bogdaj 
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Lip 2023
Piwa: 1/5
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 2023-09-29, 05:34   

ZbigStan

Jak rozumiem, dostałeś mandat do ręki i nie chciałeś go zapłacić? Podejrzewam, że tam powinno to działać podobnie jak u nas...a, że tak się nie odbyło...

"Nie zapłacisz gotówką? Zostaniesz zatrzymany
Co w sytuacji, w której kierowca nie ma wystarczającej ilości gotówki, środków na koncie lub odmówi płatności? Policjanci zastosują wobec niego postępowanie przyspieszone. A to oznacza zatrzymanie sprawcy wykroczenia i doprowadzenie go przed sąd. W takim przypadku musi się on liczyć z dużo wyższymi kosztami, bo poza mandatem musi opłacić opłaty sądowe czy holowanie pojazdu na parking depozytowy."


Wygląda to na naganiaczy "campingowych" w policyjnych mundurach.
Ja bym nie płacił.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-09-29, 10:17   

Dawniej zabierali tablice rejestracyjną.

To ta wolnośc kamperowania w Grecji?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-09-29, 12:27   

ZbigStan napisał/a:
Powodem interwencji było wystawienie krzeseł, stać tam można, bez nocowania

:shock: :shock: I oni po tych krzesłach poznali, że nocujesz?
ZbigStan napisał/a:
Moje wątpliwości budzi to, że nie żądano dokumentów i żadnych danych poza nr rejestracyjnym na mandacie nie ma. Nie zażądano pokwitowania odbioru.
Trochę dziwne - pewnie to na zasadzie - kto się przestraszy to zapłaci. A je nie zapłaci - to pies z nim tańcował. :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2023-09-29, 13:28   

ZbigStan napisał/a:
Powodem interwencji było wystawienie krzeseł, stać tam można, bez nocowania. Druk mandatu wygląda na oryginalny. Wpłata w gminie do 10 dni połowa sumy, do 2ch miesięcy pełna kwota, później kierują wierzytelności do komornika. Podobne rozwiązania stosują Francuzi. Moje wątpliwości budzi to, że nie żądano dokumentów i żadnych danych poza nr rejestracyjnym na mandacie nie ma. Nie zażądano pokwitowania odbioru.



Z mojego zawodowego doświadczenia coś tu mocno się nie spina.
Nałożono " mandat ?????" uproszczony w swej treści.
Takie " zabawy " nawet u nas ćwierć-inteligencja ze Straży Miejskiej usiłuje robić, oczywiście dla swojej wygody aby się nie przepracować.
Funkcjonariusz każdej służby podczas interwencji musi jej przebieg zanotować w swoim
" kajecie " zapisać takie dane:
gdzie, kiedy, co jest przedmiotem kontroli- interwencji, kto i jakiego naruszenia przepisu dokonał.
Tak więc musi wskazać i zapisać w swoim "kajecie" dane osoby, czyli dokonać legitymowania osoby.
Jeśli tego nie było proponuję olać temat.
Podajesz, że na kwitku "mandat???" wpisano numer rejestracyjny campera.
Czyli nakazano aby ten numer albo camper z tym numerem zapłacił :ok :ok :diabelski_usmiech .
Dotychczas nie było i jak na razie nie jest przypisanie numeru samochodu do jednego ludzia i nawet camperem mogą jeździć nie tylko ich właściciele.

Nasuwa mi się jedna wątpliwość.

Nie jest wiadome co to za "służba" ten kwitek wypisała.
Domniemam, że były to ichnie służby (np. agencje ochrony) niemające prawa do legitymowania obywateli a tym bardziej cudzoziemców więc ludkowie poszli "po bandzie"
i " na rympał" dali polecenie zapłaty, w tym przypadku camperowi.
W szerokim rozumieniu nie do końca jest to nieprawne.
Gdybyś z kwitem poszedł do urzędu zapłacić, tam sam bez legitymowania wpiszesz swoje dane jako wpłacający.
Urząd dostanie kasę, i :diabelski_usmiech chyba im o w całej sprawie to chodzi.

Ogólna uwaga, gdy jedziemy do jakiegoś państwa upewnijmy się jakie ten kraj ma służby i jaki zakres praw one mają.
Jest to trudne ale nie niemożliwe. :spoko

Osobiście miałem podobną sytuacje.
Węgry, po północy zmęczony zaparkowałem w Miszkolcu na osiedlowym placu targowym.
Bladym świtem obudził nas "trefny ludek" żądając !0 000 forint kary gdyż urząd miasta zabrania stać na tym betonowym placu. Kazałem mu przyjść z policją to pogadamy.
W pobliżu stał camper na rzeszowskich blachach którego podróżnicy powiedzieli, że nad ranem zapłacili 20 000 forint za spanie w tym miejscu.
Stałem tam do godzin południowych i ludek ani policmajstry się nie pojawili.
Do dnia dzisiejszego (a mineło kilka lat)nic się nie zmieniło, żaden nakaz zapłaty nie przesłano.

Pozdrawiam :spoko :spoko
i do zobaczenia gdzieś w Grecji za około miesiąc :ok

Stefan i MałaGośka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2023-09-29, 13:28   

Dwa lata temu zabrali mi tablice za złe zaparkowanie w Argos w nocy (spaliśmy u znajomych) Okazało się, że jakiś Grek zadzwonił bo miał problem z wjechaniem na posesję. Z tego co rozmawiałem z Grekami i Polakami to taki proceder mają dlatego, że mandaty nagminnie są niepłacone a już te z obcymi tablicami wcale a dodatkowo mają fatalny system komputerowy. Ja musiałem zapłacić haracz żeby odzyskać tablice. W sytuacji jak wyżej nie zapłaciłbym bo lubię pokerową zagrywkę "sprawdzam" ale wyznaję też zasadę, że każdy podejmuje decyzję za siebie. Najważniejsze to jak najszybciej zapomnieć by nie psuć sobie wakacji. Można też podzielić tą kwotę przez wszystkie nocki spędzone w Grecji na dziko. Mi by wyszły jakieś centy za nockę. Pozdrawiam :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 795/250
Skąd: Opole
  Wysłany: 2023-10-10, 20:41   

10.10.23 Przed wyjazdem z Zacharo byłem na policji, próbując wyjaśnić okoliczności wystawienia mandatu. Trochę mi współczuli, ale zmienić lub anulować mi go nie mogli. Miałem ochotę jak napisał Staszek II, powiedzieć "sprawdzam" i zobaczyć co przyniesie czas. Ostatecznie, biorąc pod uwagę zdanie (kategoryczne) mojej żony, że lepiej mieć spokój i nie denerwować się co przyniesie przyszłość, zapłaciłem. Zdarzyło się to pierwszy raz po dziewięciu latach intensywnych podróży i noclegach na dziko, więc rzeczywiście wypada po kilka centów za postój.
Dziękuję za komentarze i Wszystkich serdecznie pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Spax
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***