Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
tablica odblaskowa na bagażnik rowerowy
Autor Wiadomość
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2019-07-24, 18:37   

@ndrzej napisał/a:

Pełna zgoda jeśli chodzi o obowiązek oznakowania wystającego ładunku. Pytanie dotyczy jednak czego innego: czy przejeżdżając z jednego kraju UE do innego należy zmieniać oznakowanie, aby było zgodne z prawem kraju do którego się wjeżdża. Moim zdaniem byłby to kompletny absurd! Jeżdżąć od lat po Europie (również Hiszpanii i Włoszech) nie spotkałem się z restrykcjami dotyczącymi tablic na bagażnikach rowerowych.


No więc prawnie rzecz biorąc należy. Na zdrowy rozsądek jest to oczywiście głupie, jeśli chodzi o milimetrowe różnice szerokości pasków. Ale upierdliwy policjant się może przyczepić - i teoretycznie ma prawo.

Moją znajomą Słoweńcy prawie uziemili bo jej nalepka GB nie była w wymiarach określonych w konwencji wiedeńskiej...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 227/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2019-07-24, 20:39   

by mieć święty spokój zamówiłam dwustronną tablicę Włochy -Hiszpania,,,a resztę olewam,,,
Inaczej rozumując, jak widzę Tiry co mój bagżnik prawie co chwilę głaskają . to takie odblaski mają uzasadnioe zadanie ,,,
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Katar321 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 18 Paź 2023
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-10-18, 12:08   

Trochę odgrzewam temat, czy ktoś używał może takiej tablicy plastikowej we Włoszech? https://sklep.thecampers.pl/tablica-ostrzegawcza-na-bagaznik-rowerowy-brunner

Czy bardzo to się rzuca w oczy, że nie jest aluminiowa? Czy ktoś się czepił kiedykolwiek?
Szczerze mówiąc średnio mam ochotę wydawać dużo na tablicę, a z drugiej strony chciałabym mieć spokojną głowę...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarsta0001 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido i86
Nazwa załogi: buchalterzy
Dołączył: 31 Lip 2019
Piwa: 11/27
Skąd: Nysa
Wysłany: 2023-10-18, 22:12   

Używałem w tym roku takiej podczas podróży po Taskani żadnych uwag właściwych służb nie było.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2023-10-19, 06:20   

Ja używam aluminiowej tablicy, ale jeżdżąc po Włoskich drogach często widzę plastikowe zarówno u miejscowych jak i turystów. Odwiedzając włoski market budowlany widziałem promocje na plastikowe odblaski za 5€
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***