Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak napięcia w instalacji pompki wody
Autor Wiadomość
Lolo 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Lis 2022
Skąd: Białystok
Wysłany: 2023-11-20, 16:39   Brak napięcia w instalacji pompki wody

Cześć,
W czasie użytkowania padła mi pomka wody zanurzeniowa w moim Ducato Detfless z 1992r. Wymieniłem ją na drugą i też nie ruszyła sprawdziłem że nie dociera tam napięcie. Gdzie szukać przyczyny, czy znajdę jakiś bezpiecznik?
Z góry dziękuję za pomocne komentarze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-11-20, 18:02   

Kolego Lolo! Tutaj to nie da się tak w stylu "ja rzucam myśl a wy jego łapcie". Skąd ktoś ma wiedzieć jak wygląda Twoja instalacja? Weź po prostu pojedź po kabelkach od początku do końca. A nuż gdzieś jest dziura? A bezpieczników to chyba sam możesz poszukać - jak się postarasz. Albo zrób jakieś fotki, pokaż, się pomyśli :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-11-20, 18:25   

Częstą przyczyną jest padnięty mikrostycznik w kranie. Otwarcie kranu zamyka obwód uruchamiając pompkę. Przy takiej awarii w trasie trzeba doprowadzić zasilanie z przełącznikiem i po otwarciu kranu włączyć pompkę. A w domu kupić nowy kran i wymienić.
Stawiałbym na to. Powodzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lolo 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Lis 2022
Skąd: Białystok
Wysłany: 2023-11-20, 18:49   

rakro1 napisał/a:
Częstą przyczyną jest padnięty mikrostycznik w kranie. Otwarcie kranu zamyka obwód uruchamiając pompkę. Przy takiej awarii w trasie trzeba doprowadzić zasilanie z przełącznikiem i po otwarciu kranu włączyć pompkę. A w domu kupić nowy kran i wymienić.
Stawiałbym na to. Powodzenia.


Dzięki, też o tym myślałem ale woda nie działa w obu bateriach z czego jedna jest nowa, więc obstawiałem że gdzieś może jest bezpiecznik który wywaliło. Kabel zasilnia wchodzi w zabudowę i ciężko dojść którędy i gdzie jest poprowadzony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-11-20, 19:01   

Tam nie ma bezpieczników. Musisz rozebrać lub poprowadzić nowe przewody. Do diagnostyki wykorzystaj to co masz dostępne. Te elementy, do których się dokopiesz. Jakieś połączenia, złączki i tam podepnij zasilanie pompki. To pomoże określić miejsce braku ciągłości przewodów.
Awaria, brak przepływu prądu musi być już po połączeniu przewodów z obu kranów. Możesz ten przewód zdublować, gdybyś nie mógł rozebrać zabudowy. Przepchać, przeciągnąć przewód da się przecież chyba. Ale dobrze byłoby prześledzić przebieg instalacji.
Tylko tak nabywasz wiedzy o aucie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-11-20, 19:02   

Bezpiecznik to jedna z przyczyn, a należałoby od tego zacząć. Ale tak na odległość to przecież nikt Ci nie powie, gdzie są u Ciebie bezpieczniki. Trzeba po prostu poszukać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***