Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie wskazuje poziomu paliwa
Autor Wiadomość
redspider 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1.9 TD 2001 DETHLEFFS A5431
Dołączył: 29 Sie 2023
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2023-10-20, 00:27   Nie wskazuje poziomu paliwa

Po zatankowaniu kampera do pełna zauważyłem że nie pokazuje mi stanu paliwa jakie zatankowałem. wskazówka leży na zero i po przejechaniu 500 kilometrów nadal jest w tym samym miejscu i wskazuje zero. Wcześniej zauważyłem raz że zleciała na dół ale po chwili się podniosła. Teraz leży i ani drgnie. Fiat Ducato 1.9td. Gdzie zacząć szukać problemu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-10-20, 11:43   

Pewnie pływak w baku się zawiesza. Albo gdzieś po drodze kabelki nie kontaktują.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mazur 
weteran
Robert Mazur


Twój sprzęt: CI Mizar Garage , Ducato 2.8JTD
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Piwa: 84/106
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-10-20, 12:52   

Miałem podobnie ostatnio, wskazówki paliwa i temperatury czasem świrowały. Jak trzepnąłem :hammer w licznik to się stabilizowało. Pomogło wyciągnięcie licznika i przeczyszczenie styków na kostkach i ścieżkach .
_________________
Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.
'Lao Tzu'
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
redspider 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1.9 TD 2001 DETHLEFFS A5431
Dołączył: 29 Sie 2023
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2023-10-20, 13:59   

Mazur napisał/a:
Miałem podobnie ostatnio, wskazówki paliwa i temperatury czasem świrowały. Jak trzepnąłem :hammer w licznik to się stabilizowało. Pomogło wyciągnięcie licznika i przeczyszczenie styków na kostkach i ścieżkach .


No to dzisiaj dłubię jak tak licznik i zrobię mu przegląd a jak nie pomoże będę was dalej męczył :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2023-10-20, 15:14   

Kazik II napisał/a:
Pewnie pływak w baku się zawiesza....


Obstawiałbym to jako jedną z przyczyn . Pływak suwa się w baku po prowadnicach , wystarczy jakieś zanieczyszczenie ; dłuższe nie używanie . Przed ośmiu laty musiałem z tego powodu wymieniać cały wskaźnik poziomu paliwa .
Rzuć okiem jeszcze na konektorki kabli przy samym wskaźniku na zbiorniku paliwa . Masz dojście po odsłonięciu dywaników pod nogami w kabinie . :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
olka411 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 16 Paź 2023
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-11-11, 16:14   

hej! 😊 wyglada na to, ze masz problem z wskaznikiem paliwa. z tego co piszesz, wczesniej wskazowka czasami sie podnosila, ale teraz juz w ogole nie dziala. to moze byc spowodowane kilkoma rzeczami. po pierwsze, warto sprawdzic bezpiecznik od wskaznika paliwa. czasami to tylko maly problem z bezpiecznikiem. jesli to nie pomoze, to nastepnym krokiem jest sprawdzenie samego czujnika paliwa. czujnik ten moze byc uszkodzony lub zabrudzony, co zakloca jego prace. tez dobrze jest sprawdzic, czy wszystkie polaczenia elektryczne przy zbiorniku paliwa sa dobrze podlaczone i nie sa uszkodzone. jesli to wszystko jest ok, to problem moze lezec w samym liczniku na desce rozdzielczej. czasami elektronika sie psuje i trzeba ja naprawic lub wymienic. warto tez zwrocic uwage na to, czy inne wskazniki na desce tez dziwnie sie zachowuja. to moze byc wskazowka, ze problem jest szerszy niz tylko czujnik paliwa. mam nadzieje, ze szybko rozwiazesz ten problem i znow bedziesz mogl cieszyc sie podrozami 👍🚐💨
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
redspider 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1.9 TD 2001 DETHLEFFS A5431
Dołączył: 29 Sie 2023
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2023-11-28, 23:24   

Dziwna sprawa z tym czujnikiem poziomu paliwa. Autko stoi nie ruszane, przykryte pokrowcem i jak go ostatnio odpalałem to wszystko działało poprawnie. Wyjmę w sobotę licznik bo zauważyłem że wskazówka prędkościomierza delikatnie drga podczas jazdy i chcę zobaczyć stan elektroniki licznika, przesmarować to i owo, wyczyścić widoczny kurz wewnątrz licznika i zobaczę co się stanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***