Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mini grzejnik 500W
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-12-04, 20:42   

adaml61 napisał/a:
.Obniżanie temperatury i podnoszenie jej z powrotem nie daje oszczędności , temat przerobiony , testowałem .Energia zaoszczędzona zużyta jest z powrotem aby powrócić do oczekiwanej .Będzie łupać prąd przez 2 godziny bez przerwy , jedynie przerwy kilko dniowe mają sens z dnia nadzień nie .

Nie wiem czy dobrze myślę, te promienniki chce zainstalować w kibelkach biurowych, ludzie tam pracują od 7 do 16 nie wiem czy jest sęs grzać cały dzień, myślę że wystarczy temperatura odczuwalna nikt tam przecież nie będzie długo przesiadywał, joko zauważył że przy temperaturze wewnątrz hali 15sc temperatura odczuwalna to około 20sc to by wystarczyło, promienniki tak jak piszesz szybko dają efekt ciepła,
wolę sterowanie mieć w rozdzielni bo ludzie lubią się bawić grzejnikami i jest zimno albo 30sc
;)
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2023-12-04, 21:12   

Bimetaliczny sterownik skaluje się ściągając pokrętło i zakłada się w odpowiednim położeni według wskazania termometru , Ściągasz zakładasz przy żądanej temperaturze w krańcowe położenie i najwyżej ktoś obniży bo podnieść się nie da .Do kibelków to lustra na podczerwień , dwa w jednym . w jednej łazience tak mam .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-12-04, 21:38   

Wy mnie tu o kibelkach, biurach i halach produkcyjnych rozprawiacie ,a temat jest o mini grzejniku do kampera.
Ok zeszło na podczerwień jako coś fajnego i oszczędnego i można zastosować do ogrzewania kampera.
Więc w związku z tym jak mi radzicie zastąpić w mojej blaszcze L4H2 moje Webasto mokre podłączone do bojlera o poj. 14l i i trzech nagrzewnic mosiężnych z Poloneza Atu z super cichymi wentylatorami rozmieszczonymi w łazience, kuchni i salonie :haha: / ten śmiech to z tego salonu/
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-12-04, 21:42   

Jak działa to co będziesz szukał () jaj :haha:
Grzejniczek dotarł, ciekawe ile będzie z niego radość.
:szeroki_usmiech
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-12-04, 21:44   

Cytat:

Jak działa to co będziesz szukał () jaj

a elektryka to znaczy dla szpanu kupiłeś :haha: czy dla oszczędności :bajer
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-12-04, 21:45   

adaml61 napisał/a:
.Do kibelków to lustra na podczerwień , dwa w jednym . w jednej łazience tak mam .

Są już lusterka :szeroki_usmiech , wolał bym bez grzejników ale się nie da, pomrukują lekutko ;)
:haha:
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2023-12-05, 00:21   

SlawekEwa napisał/a:
Wy mnie tu o kibelkach, biurach i halach produkcyjnych rozprawiacie ,a temat jest o mini grzejniku do kampera.
Ok zeszło na podczerwień jako coś fajnego i oszczędnego i można zastosować do ogrzewania kampera.
Więc w związku z tym jak mi radzicie zastąpić w mojej blaszcze L4H2 moje Webasto mokre podłączone do bojlera o poj. 14l i i trzech nagrzewnic mosiężnych z Poloneza Atu z super cichymi wentylatorami rozmieszczonymi w łazience, kuchni i salonie :haha: / ten śmiech to z tego salonu/


Sławku , podczerwień w kamperze tak, ale nie zamiast innego źródła ciepła lecz jedynie jako źródło wspomagające.
Nie chcę się mądrzyć, bo moje doświadczenie z tym ogrzewaniem w budynkach jest tylko takie, że mam i używam, natomiast w kamperze jest zerowe.
Opierając się jedynie na tym jak działa to u mnie w budynku mogę przypuszczać jak będzie działało w kamperze i uważam, że jest to w wielu kwestiach sensowna alternatywa dla "tradycyjnych" grzejników elektrycznych.

Jeśli przykładowo miałbym stać w zimną noc mając w zasięgu słupek to użycie bezgłośnej podczerwieni wydaje się być bardziej komfortowe i bezpieczne, od huczenia Trumą czy klepania Webastem i na pewno oszczędniejsze i efektywniejsze od dogrzewania się jakimś grzejnikiem akumulacyjnym czy jakąś "suszarką".
Oczywiście wiele zależy od tego jaka temp.panuje na zewnatrz , jak ocieplony jest kamper i jaką mocą podczerwieni dysponujemy (lub jaką moc możemy pociągnąć ze słupka), ale nawet jeśli jest tego za mało aby grzać wyłacznie przez IR, to jeśli zastosowanie podczerwieni spowoduje, że Truma czy Webasto nie będzie musiało utrzymywać powiedzmy 20st, a wystarczy 14-15st, to zuzycie gazu z butli czy oleju napędowego z baku , będzie wyczuwalnie niższe :spoko
Poza tym co powyżej widzę jeszcze jedną korzyść, a mianowicie mniej wysuszone powietrze (lepiej się śpi jak wilgotność pow.jest większa) i jednocześnie mniej (lub wcale) wilgoci na szybach i ścianach .

Żeby dać obraz tego jak odczuwa się ogrzewanie IR i jaka jest różnica w stosunku do konwekcyjnego to powiem tak, że przy IR jest tak jakbyście w chłodny dzień stali w mocno grzejącym słoneczku . Jest Wam ciepło i przyjemnie, ale wdychane powietrze jest rześkie i odpowiednio wilgotne. Nie ma tego uczucia duchoty i suchego powietrza .

Mam jedną płytę IR 500W i aż sprawdzę ja to się zachowa w zimnym kamperze . Pewnie nie dzisiaj i nie jutro, ale sprawdzę i dam znać :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2023-12-05, 09:53   

joko napisał/a:
Mam jedną płytę IR 500W i aż sprawdzę ja to się zachowa w zimnym kamperze . Pewnie nie dzisiaj i nie jutro, ale sprawdzę i dam znać

Czekam na testy, bo naszły mnie pewne wątpliwości co do odczucia efektów takiego ogrzewania w kamperze ze względu na brak dużych "wolnych "przestrzeni i sporej ilości "zakamarków" zabudowy kamperowej.
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***