Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odpowietrzanie zbiornika szarej wody
Autor Wiadomość
Rudiger 
trochę już popisał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2023
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: z warsztatu
Wysłany: 2023-12-11, 23:20   

Jeszcze 2 słowa nt.syfonu. Jak jest miejsce to jest i można sobie rurki wywijać lub z PVC kleić. Ale np. w szafce kuchennej miałem tak mało miejsca, że nawet zwarty syfon z PVC nie wchodził, z CU również i trzeba było taki mikrosyfon kątowy z inoxu wyspawać :wyszczerzony:

Schowek02.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 448,34 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMGie 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Autostar 425 2,5TD '91
Dołączył: 25 Paź 2023
Piwa: 6/2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-12-12, 08:38   

Odpływ z brodzika też jeszcze minimalnie koliduje o kilka cm, ale dokupiłem kątowy odpływ, który mieści się w grubości podłogi. A co jest dobre do mocowania zbiornika? Mój poprzedni zbiornik wisiał na stalowej taśmie o grubości 1mm i szerokości ok 2cm. Aktualny chciałem zaczepić na ocynkowanej bednarce 30x2mm.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudiger 
trochę już popisał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2023
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: z warsztatu
Wysłany: 2023-12-12, 20:02   

Kwestia ile tych szelek dasz na zbiornik i ile L ma zbiornik. I jak jest umiejscowiony w nadwoziu, czy ma szansę się wysunąć gdy będziesz awaryjnie hamował itp . Abyś nie musiał w sytuacji ostrego hamowania myśleć ", oj lekko lekko, bo tam zbiornik pełny, zaraz mi wypadnie" :)
Bo wisieć to będzie i na sznurku od bielizny kwestia jak to się zachowa w sytuacjach trudniejszych.

Bednarka jest dobra bo ocynkowana ogniwo ale jak ją zaczniesz zginać to pęka, łuszczy się ocynk. A więc i tak dupa. Pospawać to - trzeba szlifować cały ocynk bo inaczej jest słabo. Chyba, że chińczyk już robi bednarkę cynkowaną galwanicznie ....

W Niewiadówce kiedyś wieszałem zbiornik na szelkach alu z płaskownika 40x4mm lub 50x4mm. Tylko dlatego alu, że ten zbiornik miał wytłaczane dno, trzeba było szelki dopasowywać do tych przetłoczeń. I tam było raptem 45L.
W Ducacie zrobiłem szelki z płaskownika hutniczego 40x4mm. Nie giąłem na giętarce a nacinałem 3/4 przekroju płaskownika aby "na ostro" giąć i precyzyjnie dopasować do zbiornika. Potem spawałem obustronnie. Wisi to na szpilkach M10 zakończonych od wnętrza nadwozia dospawanymi płaskownikami - na foto widać te zawiesia.
Kwestia co komu pasuje i jak chce być spokojny.

p05.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 475,25 KB

duca43.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 545,88 KB

duca63.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 451,09 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMGie 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Autostar 425 2,5TD '91
Dołączył: 25 Paź 2023
Piwa: 6/2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-12-13, 08:44   

Grubo, no to na pewno nie odpadnie :-) Ja chcę dać 3 szelki, ale u mnie nie ma nic metalowego, do czego można go zamocować, tylko drewno. tam gdzie się da pójdą przelotowo na śruby, ale pod brodzikiem to raczej wkręt ciesielski 8x40. Stary zbiornik ok 45 l trzymał się na dwóch paskach blachy ok 1mm x 25mm, przykręconych na 3 wkręty 5x35mm na każdym mocowaniu. Jak to jest mocowane w innych kamperach z drewnianą podłogą?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2023-12-13, 10:21   

Mój 100 litrowy jest też mocowany na dwóch paseczkach blachy :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***