Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza rejestracja pojazdu ile czekaliście na twardy dwód?
Autor Wiadomość
KamperVanF 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Sty 2024
Skąd: Polska
Wysłany: 2024-01-15, 12:44   Pierwsza rejestracja pojazdu ile czekaliście na twardy dwód?

Dzień dobry ! kupiłem kampera nowego w polskim salonie , dokonałem czasowej rejestracji pojazdu w wydziale komunikacji po 30 dniach miałem otrzymać tzw.twardy dowód rejestracyjny i mimo iż minął już czas 30 dni dowodu brak. Urząd nie potrafi powiedzieć kiedy będzie właściwy dowód do odbioru .Oczywiście jest tzw.Info- Car tam od dnia rejestracji pojazdu jest ten sam status Twój wniosek został przyjęty w wydziale komunikacji.

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie. :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2024-01-15, 13:14   

W zeszłym roku nowe pojazdy rejestrowałem trzykrotnie i za każdym razem na twarde okładki czekałem ok.trzy tygodnie
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
TomekR 
trochę już popisał


Twój sprzęt: J5 Burstner 1.9TD '91
Dołączył: 21 Sie 2023
Piwa: 7/3
Skąd: Włóki/Świdnica
Wysłany: 2024-01-15, 17:45   

Ja również miałem nieprzyjemność odbycia 4 wizyt w wydziale komunikacji celem rejestracji pojazdów. Dowody były po 2 tygodniach we wszystkich 4rech przypadkach. Może trafiłeś na urzędnika który miał zły dzień lub średnie pojęcie o tym po co tam jest, co nikogo nie obrażając w moich okolicach zdarza się często.
Nauczony przepychanką z urzędniczką kilka lat temu od razu walę do kierownika wydziału. Zazwyczaj sama sugestia że chcesz z nim porozmawiać może zdziałać cuda, a jeżeli do takiej rozmowy dojdzie to wszystkie problemy zdają się maleć do rangi błachostki.
My obywatele musimy pamiętać że to oni są dla nas, nie my dla nich, bo to z naszej pracy opłacana jest ich praca :) Ja bym stanowczo zarządał udzielenia informacji, szczególnie że jak to powiedziała mi jedna z urzędniczek gdy w jednym z aut faktycznie przeciągnąłem termin odbioru "twardego" - po 30 dniach "miękki" traci ważność, niby nic, bo teraz wszystko jest elektroniczne, ale jest to w świetle prawa zaniedbanie ze strony urzędu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-01-15, 19:43   

TomekR napisał/a:
My obywatele musimy pamiętać że to oni są dla nas, nie my dla nich, bo to z naszej pracy opłacana jest ich praca

No to powiedz to policjantowi przy kontroli drogowej :paly
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-01-16, 12:46   

Jakoś rzadko kiedy korzystamy z tego, że postępowanie w wydziałach komunikacyjnych jest zwykłym postępowaniem administracyjnym w którym obwiązują przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego - Kpa. A tam jest napisane, że sprawy "powinny być załatwiane bez zbędnej zwłoki" a w sprawach wymagających postępowania wyjaśniającego w terminie 30 dni. A na naruszenie tego terminu przysługuje nam zażalenie. Wystarczy zagrozić urzędasowi złożeniem zażalenia a w panice zrobi wszystko żeby się pospieszyć.
SlawekEwa napisał/a:
No to powiedz to policjantowi przy kontroli drogowej :paly

Więc w takiej sytuacji możemy powiedzieć policjantowi żeby się bujał, odmawiamy przyjęcia mandatu a on niech sobie kieruje sprawę do sądu. Sprawa jest wygrana jak w banku.
A co do zwlekania przez urzędasów z tymi sprawami, że niby trzeba dostarczyć jeszcze to i tamto bo inaczej nie załatwią jest jeden doskonały, wypróbowany przeze mnie sposób.
Otóż Kpa stanowi, że sprawy są załatwiane w drodze DECYZJI. Więc jeżeli urzędnik zwraca nam wniosek np. o rejestrację pojazdu bo trzeba jeszcze to i tamto, to powołując się na ten przepis żądamy wydania decyzji odmownej. To jest zgodne z prawem, bo złożenie jakiegokolwiek wniosku, zgodnie z Kpa "wszczyna postępowanie administracyjne" - a postępowanie takie MUSI być rozstrzygnięte w drodze decyzji. Więc jak pani rzuca na z powrotem dokumenty stwierdzając że nie załatwi bo to i tamto to żądamy wydania decyzji odmownej na piśmie. I co się wtedy dzieje? PANIKA! Zaczynają latać w te i nazad, radzić się kierownika i.....na ogół jednak okazuje się, że ten i tamten załącznik wcale nie jest potrzebny, bo to było tylko asekuracyjne widzimisię pani w okienku. Wypróbowałem wielokrotnie i to na ogół działa. :spoko
Oczywiście musimy być pewni, że złożyliśmy wszystkie dokumenty a inne wymagania tą są fanaberie urzędnika.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2024-01-21, 13:24   

Rejestrowałem Hymera w listopadzie (początek) odbierałem twardy dowód w tym tygodniu...bo zgubiłem tymczasowy :mrgreen: W sumie to dwa tymczasowe zgubiłem jednocześnie od hymera i cycepki... :mrgreen: i tak sobie czekały do tego wtorku w WK.
Wydanie twardego dowodu wiąże się z opłaceniem akcyzy, jeżeli jest info w systemie, ze akcyza jest opłacona trwa to ok 3 tygodnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***