Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ford Nobel ART 9000 Elegance
Autor Wiadomość
Dzikowski505 
początkujący forumowicz

Dołączył: 17 Paź 2022
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-01-17, 14:17   Ford Nobel ART 9000 Elegance

Witam, nie mogę nic znaleźć o tej marce na forum. Czy są tu jacyś użytkownicy? Jestem zainteresowany zakupem tego kampera https://www.otomoto.pl/do...a-ID6G15LF.html Co o nim uważacie? na co zwrócić uwage?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-01-17, 18:34   

To jest taka marka handlowa niemieckiej firmy Palmowski. To jest duża niemiecka firma działająca na rynku karawaningowym. Oni sami oczywiście tych kamperów nie produkują. Producentem jest koncern SEA a ten z kolei zrzesza kilku europejskich producentów kamperów. Fabryką produkującą te kampery jest najprawdopodobniej znany włoski Rimor. Tak to wygląda - w dzisiejszym świecie. Czyli tzw. czeski film :wyszczerzony: . Ale same nadwozia to nie żadna partyzantka ale solidne budy pochodzące z tej włoskiej fabryki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2024-01-17, 18:56   

Kazik II napisał/a:
Ale same nadwozia to nie żadna partyzantka ale solidne budy pochodzące z tej włoskiej fabryki.

No i niezawodny Ford ;)
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-01-17, 21:08   

kimtop napisał/a:
Kazik II napisał/a:
Ale same nadwozia to nie żadna partyzantka ale solidne budy pochodzące z tej włoskiej fabryki.

No i niezawodny Ford ;)


O tak :mrgreen: Wystarczy poczytać co w sąsiednim wątku pisze Robert Komplecik... a tutaj mamy 123tyś. przebiegu.

W zabudowie proszę wytłumaczyć jak przechodzi się z szoferki do tyłu skoro za fotelem kierowcy jest oparcie kanapy a za fotelem pasażera szafa Gdańska??? :roll:
Czyżby ergonomia dorównywała napędowi :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-17, 21:15   

LukF napisał/a:
kimtop napisał/a:
Kazik II napisał/a:
Ale same nadwozia to nie żadna partyzantka ale solidne budy pochodzące z tej włoskiej fabryki.

No i niezawodny Ford ;)


O tak :mrgreen: Wystarczy poczytać co w sąsiednim wątku pisze Robert Komplecik... a tutaj mamy 123tyś. przebiegu.

W zabudowie proszę wytłumaczyć jak przechodzi się z szoferki do tyłu skoro za fotelem kierowcy jest oparcie kanapy a za fotelem pasażera szafa Gdańska??? :roll:
Czyżby ergonomia dorównywała napędowi :haha:

Nie! :evil: będzie dobrze a Ty jak zwykle uparłeś się z tą szafą Gdyńską

:szeroki_usmiech
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-17, 21:21   Re: Ford Nobel ART 9000 Elegance

Dzikowski505 napisał/a:
Witam, nie mogę nic znaleźć o tej marce na forum. Czy są tu jacyś użytkownicy? Jestem zainteresowany zakupem tego kampera https://www.otomoto.pl/do...a-ID6G15LF.html Co o nim uważacie? na co zwrócić uwage?

To jest zabudowa budżetowa nie spodziewaj się fajerwerków, ale zastosowane cześć i materiały są ogólnie dostępne tanie
Koledzy mają troszeczkę racji zwracając uwagę na silniki 2.0 170 KM niejednokrotnie przyspazaja uciążliwe problemy z wtryskiwaczami, jeśli jest to na gwarancji to są one tylko uciążliwe, po gwarancji jeśli usterka się pojawi dosyć kosztowne znaczy u pompiarza mechanik taki tam 4000 w serwisie x 2
Będziesz Pan zadowolony.
Coraz częściej myślę o Mercedesie 2.0 :haha:
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-01-17, 22:26   

Komplecik napisał/a:
LukF napisał/a:
za fotelem pasażera szafa Gdańska

a Ty jak zwykle uparłeś się z tą szafą Gdyńską

:szeroki_usmiech


Robert,
Czemu kupujesz szafy w Gdyni w Ikea zamiast w Gdańsku u stolarza i potem narzekasz, że to wszystko papyndekel ? :haha:
Ostatnio zmieniony przez LukF 2024-01-18, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dzikowski505 
początkujący forumowicz

Dołączył: 17 Paź 2022
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-01-18, 08:53   

Wow faktycznie przejście z szoferki jak w daci logan, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Apropo silnika tu jest 2.0 130km a nie 170km czy to lepiej czy są te same problemu co z tym 170? Ogólnie 130km mało ale delikatnie bym mu podniósł programem. Czy to normalne że po 130k kilometrów fotel kierowcy jest tak wygnieciony ? Czy to budżetowa jakość materiałów czy może korekta licznika ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2024-01-18, 09:18   

Przebieg ma i to dobry , a siedzisko kanapki do wymiany od strzała.
Łukasz , przejście to pikuś , ale weź oparcie fotela pasażera opuść. Nie wykonalne. Współczuję jechać setki kilometrów na tym miejscu.
Dla Palmowskiego też robi Roller Team i ten z ogłoszenia na tą fabrykę wygląda.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2024-01-18, 09:36   

Andrzej 73 napisał/a:
ale weź oparcie fotela pasażera opuść. Nie wykonalne. Współczuję jechać setki kilometrów na tym miejscu.....


W moim pilot (żona :-P ) ma ten sam problem . Nie ma szans na pochylenie oparcia czy......wyciągnięcie nóg :diabelski_usmiech
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-01-18, 12:02   

Andrzej 73 napisał/a:
Łukasz , przejście to pikuś , ale weź oparcie fotela pasażera opuść. Nie wykonalne. Współczuję jechać setki kilometrów na tym miejscu.

Taki układ wnętrza jest typowy, spotykany w wielu kamperach innych marek.
Więc nie rozumiem dlaczego akurat uczepiliście się tego modelu. U mnie było też takie rozwiązanie, tyle że ja mam przerobiony układ 2+2 ze stolikiem na kanapę narożnikową bo podróżujemy tylko we dwoje i nie potrzebujemy tylu siedzeń. Siedzenie pasażera wcale nie musi być odsunięte do tyłu na maksa i wtedy oparcie można swobodnie pochylać. Ja mam szczupłą żonę i nie ma problemu :wyszczerzony: W innych przypadkach są dwa wyjścia: zmienić kampera albo żonę :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-01-18, 12:19   

Andrzej 73 napisał/a:
Dla Palmowskiego też robi Roller Team i ten z ogłoszenia na tą fabrykę wygląda.

Ja tylko tak podejrzewałem, że to może być Rimor. Ale prawda jest taka, że w dzisiejszych układach biznesowych trudno jest dojść, co gdzie jest produkowane. Potworzyły się grupy producenckie i konsorcja, jedni producenci powykupywali innych. I często kampery danych marek skupionych w jakimś konsorcjum wcale nie muszą być produkowane w dawniejszej fabryce tej marki ale w innej. Gdzieś czytałem obszerniejszy artykuł na ten temat. I dotyczy to również marek nie tylko włoskich ale i niemieckich czy francuskich. Na szczęście chyba jeszcze nie robią tego w Chinach. Chociaż kto wie? :shock:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2024-01-21, 13:07   

Budżetówka, jak większość w tej klasie....nie można mieć i dużego garażu, i stolika z siedzeniami i przestrzeni.....to jest pojazd dla szczupłych bardzo szczupłych ludzi - takich jak ja :D
ale to wszystko upchnięte na 3,5T i 6,5m....

Fotele przednie wymęczone w tak młodym aucie?? Czyżby był po wypożyczalni???
PGN...i już wiadomo :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-01-21, 19:13   

majsterus napisał/a:
nie można mieć i dużego garażu, i stolika z siedzeniami i przestrzeni.....to jest pojazd dla szczupłych bardzo szczupłych ludzi - takich jak ja :D
ale to wszystko upchnięte na 3,5T i 6,5m....

6,5 m? Zmierzyłeś to z foto czy z wyobraźni? Ten kamper ma 7m, duży garaż i kupę miejsca w środku. Nie jest to co prawda Carthago ale ma wszystko co trzeba. Klima stacjonarna, duża lodówkia i całkiem ładne mebelki.Akurat tak się składa że ja mam taki model z 2008 roku i trzyma się świetnie. Zero przecieków i jakichkolwiek usterek nadwozia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***