Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ponownie o routerach do kampera.
Autor Wiadomość
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-01-28, 18:39   

Ten router planuję kupić - https://pl.aliexpress.com/item/1005006283182274.html?spm=a2g0o.cart.0.0.6b43452cxSw896&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol
Czy macie, orkaaa zwłaszcza jakieś zastrzeżenia ?
Rozumiem, że antenę zewnętrzną dachową wpina się w jedno z dwóch gniazd na anteny sprzedawane w komplecie z routerem.
Dajcie znać, bo skończyłem oglądać routery i chciałbym teraz pooglądać anteny :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-01-28, 20:11   

Router jak router. Trochę dziwny bo na allegro
Zobacz niby to samo a jednak
https://allegro.pl/oferta/router-lte-huawei-4g-router-3-pro-300mb-b535-232-9447276835
Dla mnie 5 kresek mocy Internetu jest lepsze niz 3.
Jak będziesz kupował antenę także dwa wyjścia na router.
Np ta dobre wzmocnienie i nie bardzo droga.
https://allegro.pl/oferta/antena-do-busa-kampera-lte-mimo-6dbi-pelne-pasmo-10891559996
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-01-28, 20:24   

Ten, który podałeś ma w tytule aukcji oznaczenie B535-333 a w opisie B535-232.
Te z symbolem 333 są droższe i pomyślałem, że lepsze. Dlatego zacząłem się rozglądać i stąd moja prośba o ocenę parametrów.
Antenę już kupiłem, Puck-2, z dwoma kabelkami.
Czyli kupić ten router z allegro?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-01-28, 20:28   

Tam, gdzie kupiłem Puck-2 mieli jeszcze Puck-12(?) 30 pln tańszą i po mojemu te same parametry ale już nie chciałem głowy z tym zawracać i kupiłem Puck-2 :spoko
https://allegro.pl/oferta/antena-dookolna-wifi-samochodowa-puck-0012-v1-01-10888371260?fromVariant=10888370670
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-01-29, 13:37   

A dzisiaj już wiem, że PUCK-12 to antena WiFi a nie LTE.
Zapomniałem, że czytać umiem :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Yans 
weteran
wielbiciel pieczonych pyrek, grilla i wędzenia


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Piwa: 106/1683
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2024-01-31, 16:36   

Nie wiem, czy dobrze się wstrzeliłem w temat i czy czegoś nie pokiełbasiłem, ale mam pytanie. Czy to wszystko będzie poprawnie działać bez karty sim? Czy na kempingu polepszy parametry sygnału? :confused
_________________
Praca jest najgorszą formą spędzania wolnego czasu....

A każdy dzień jest raz w życiu...


Tomek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Voku 
zaawansowany

Twój sprzęt: Dethleffs
Nazwa załogi: Nasz Karawaniang
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 5/8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-31, 17:02   

Korzystam Huawei E5785 ma podpięcie pod anteny (są i bez), ale nie korzystam.
Do tego aplikacja HUActrl PRO i mamy możliwość przełączania się między pasami sieci gsm, co też czasem pomaga. Można też działać jako przedłużacz sieci WI-FI na kempingu z czego też czasem korzystam. No i można go zabrać wszędzie bo ma baterię co też się przydaje :D

Ostatnio świetnie jako router sprawdzał się starszy telefon.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-01-31, 17:37   

Yans - to nad czym ja pracuję to router z zewnętrzną anteną i do tego routera muszę wkładać kartę sim. Antenę PUCK-2 już mam a na router czekam bo kupiłem ten, o którym pisałem - ma alieksspres.
Wzmacnianie sygnału wifi nie wymaga karty, musisz go skonfigurować z routerem, z którego jest sygnał na kampingu. Te, które oglądałem mają zasięg coś ponad kilometr ale jeśli ma gniazdo na antenę zewnętrzną to zapewne można do niego podłączyć antenę PUCK-12.
To co napisałem czytaj z dopiskiem - chyba - bo tematem zainteresowałem się kilka dni temu.
Zrobiłem zakupy a jak się ociepli będę montował.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Piwa: 91/176
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2024-01-31, 19:12   

orkaaa napisał/a:
....
Oraz takiej anteny
https://allegro.pl/oferta/antena-do-busa-kampera-lte-mimo-6dbi-pelne-pasmo-10891559996
...
Natomiast anteny testowałem różne zewnętrzne kierunkowe, zakładając nawet że jak się któraś sprawdzi to zamontuje sztyce i będę szukał zasięgu. Moje testy pokazały że nic te zewnętrzne nie dają.....


ta antena której link wkleiłeś ma w miarę dobry kabel i przede wszystkim krótki! Często dostępne w necie antenki mają kable tak niskiej jakości (i często 5m), że strata na kablu kilkukrotnie przewyższa uzysk anteny.
Generalnie nie kupujcie, jeśli kabel jest dłuższy niż 2 metry (choć to nie zawsze prawda), a jak ma grubość taką jak kabel USB w ładowarce do telefonu to od razu odpuśćcie.
Ponadto trzeba pamiętać że taki kabel NIE MOŻE BYĆ ZAGIĘTY! tylko trzeba go prowadzić łukiem. Można przyjąć że taki łuk gięcia (promień tworzonego okręgu) kabla to minimum 10cio krotność średnicy przewodu.
Mało tego: jak przewód mocno zagniecie lub zdeformujecie choć na chwilę to jest duża szansa że bezpowrotnie straci jakość - wzrośnie jego tłumienność i pojawi się w nim sygnał odbity ze względu na niejednorodność impedancji falowej w kablu.
warto o tym pamiętać podczas wyboru anteny i kabla oraz montażu bo są to właśnie te szczegóły w których tkwi diabeł.....

jeśli macie wątpliwości czy dany kabel jest dobry to szukajcie w sieci na portalach typu elektroda....
i trzeba też pamiętać że każdy metr to spadek siły sygnału, a każda złączka zakłócenie, więc kabel antenowy jak najkrótszy i oby się typ kabla nie zmieniał po drodze. Osobiście celowałbym w metr, choć 2 metry też jeszcze znośnie.
Trzeba dla danego kabla szukać parametru tłumienność i wyjdzie czy na potrzebnej długości nie zje nam uzysku anteny.
PS. rzetelnych informacji o parametrach kabla i anteny nie szukałbym u sprzedawcy chińskich produktów z dolnej półki. tam zawsze parametry są rewelacyjne, a okazuje się że produkt nie działa dobrze lub wcale....
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***