Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pilna pomoc.
Autor Wiadomość
Stix 
początkujący forumowicz

Dołączył: 08 Lut 2024
Skąd: Z internetu
Wysłany: 2024-02-08, 18:44   Pilna pomoc.

Kochani proszę pomóżcie. Potrzebuję w moim kamperze i food tracku 2w1 pod sanepid zrobić zlewozmywak z baterią oraz umywalkę z baterią, żeby była ciepła woda więc bojler podszafkowy jakiś, pompka zanurzeniowa, persostat? Jaki bojler do jakiej pompki. Czarna magia dla mnie a wszystkich hydraulikow co znam nie znają się. Nie musi być zestaw drogi i wydajny.

Prąd będzie z zewnątrz, bo z busa będą sprzedawane lody. Mam osobę hydraulika który mi wszystko połączy, ale muszę mieć te rzeczy a on sie nie zna. Woda będzie ze zbiorników pod szafka.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2024-02-08, 19:09   

Zamiast bojlera dałbym przepływowe podgrzewacze wody
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stix 
początkujący forumowicz

Dołączył: 08 Lut 2024
Skąd: Z internetu
Wysłany: 2024-02-08, 19:13   

Ale jaki do jakiej pompki. Im taniej tym lepiej, ale wiadomo nie po chińsku. Chodzi o to jak ten zestaw zgrać. A jeszcze baterie żeby włączały pompkę :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Piwa: 91/176
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2024-02-08, 19:45   

kimtop napisał/a:
Zamiast bojlera dałbym przepływowe podgrzewacze wody

tylko ostrożnie. większość przepływowych potrzebuje ciśnienia do załączania - tak wykrywają przepływ. Więc do tego pompka zanurzalna odpada - musiałaby być ciśnieniowa - jakieś shurflo
zaleta taka że nie trzeba żadnego dodatkowego presostatu lub kranu z włącznikiem - może być zwykły kuchenny...
Jedyne co to choć niewielki akumulator ciśnienia, np obudowa zwykłego filtra zainstalowana do góry nogami..... może być nawet z filtrm: dwa w jednym.... a nawet może być z jakimś węglowym, lub dodatkowo antybakteryjnym: mozna się pochwalić sanepidowi
rozumiem że woda tylko do mycia? bo do pitnych to ewentualnie woda z dystrybutora grawitacyjnego - te buteleczki 19Litrów czyli 5 galonów...
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
Ostatnio zmieniony przez robba 2024-02-08, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stix 
początkujący forumowicz

Dołączył: 08 Lut 2024
Skąd: Z internetu
Wysłany: 2024-02-08, 19:48   

ŁAŁ super podpowiedz. Bo właśnie chciałem zwykle krany. Czy w takim razie mógłbys napisać co konkretnie kupić wiadomo oprócz baterii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Piwa: 91/176
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2024-02-08, 20:05   

Stix napisał/a:
ŁAŁ super podpowiedz. Bo właśnie chciałem zwykle krany. Czy w takim razie mógłbys napisać co konkretnie kupić wiadomo oprócz baterii.

to moze daj jaies info na jaki napiecie masz instalacje? 12 czy 24v?
czy masz jakiś zbiornik wody?

albo może: proponuje Tobie pierwsze lepsze z aukcji, ale myślę że działąjące. Niestety, nie wiem czy producenci podają prawdziwe dane, ale po komentarzach sądze ze tak.
jedyne co może wymagać doregulowania to dławik w przepływowym jakby się okazało że w niewłaściwym momencie się załącza lub wyłącza...

nie potrzebujesz duzej wydajnosci a masz 230V to moze taka:
https://allegro.pl/oferta/pompa-pompka-wody-230v-automatyczna-jachtu-ladzi-kampera-foodtruck-5-6l-min-13956836414

filtr i zbiornik cisnienia:
https://allegro.pl/oferta/filtr-do-wody-korpus-1-antybakteryjny-ustm-10-11126874207

albo taki przepływowy z kranem:
https://allegro.pl/oferta/podgrzewacz-wody-dafi-z-bateria-biala-5-5-kw-230v-14052799469

lub taki jak na kran masz już swój pomysł:
https://allegro.pl/oferta/ogrzewacz-wody-dafi-5-5-kw-230v-z-przylaczem-9886708453

PS. poniżej 5kW przepływowego to ciepła będzie tylko przy wolnym przepływie. ale jak to Tobie starczałoby to możesz kupić taki co ma 4kW. mniej nie ma sensu.

ew. jak się obawiasz ze bedzie za zimna to mozesz kupic takiego:
https://allegro.pl/oferta/dafi-przeplywowy-podgrzewacz-wody-podumywalkowy-13219232010

jak go podłączysz pomiedzy 2 fazy, czyli na 400V to masz na ful przepływ gorącą. jak podłaczysz na 230V to bedziesz miał 2,5kW czyli ciepła przy małym przepływie... ale musisz mieć dostep do 3 faz! wtedy dodatkowy przełącznik 230/400v i masz regulowaną moc

PS. musisz zapewnić, że ogrzewacz załaczy się wtedy gdy będzie ciśnienie, czyli w najprostszej wersji gdy bedzie działać pompka. najlepiej włączane razem. ale w najgorszym przypadku zadziała zabezpieczenie w przepływowym przy braku ciśnienia, ale na wszelki wypadek nie zostawiałbym na noc, albo bez nadzoru włączone bez potrzeby...
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
Ostatnio zmieniony przez robba 2024-02-08, 20:29, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stix 
początkujący forumowicz

Dołączył: 08 Lut 2024
Skąd: Z internetu
Wysłany: 2024-02-08, 20:12   

Sprzedaż będzie się odbywała w Niemczech i będę miał dostęp do skrzynki z prądem. Więc nie 12v. Myślę umieścić 2 zbiorniki pod zlewem 35l na wode i szara wodę. Bo będę miał domowa szafkę ze zlewozmywakiem i umywalkę chyba naszafkowa. I pytanie czy z pompka ciśnieniowa też nie powinien być presostat żeby nie odpalił bojlera bez wody
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Piwa: 91/176
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2024-02-08, 23:00   

Stix napisał/a:
Sprzedaż będzie się odbywała w Niemczech i będę miał dostęp do skrzynki z prądem. Więc nie 12v. Myślę umieścić 2 zbiorniki pod zlewem 35l na wode i szara wodę. Bo będę miał domowa szafkę ze zlewozmywakiem i umywalkę chyba naszafkowa. I pytanie czy z pompka ciśnieniowa też nie powinien być presostat żeby nie odpalił bojlera bez wody


dobrze byłoby.... trzeba jakiegoś poszukac. pewno bez przekażnika się nie obędzie.
przeczytałem instrukcję i minimalne cisnienie 1 ATM.

natomiast bardzo ważne jest ze ten ogrzewacz ma gołą grzałkę, więc niezbędne jest uziemienie
i to pewne uziemienie. bez tego nie możesz podłączyć. Inaczej na wodzie z kranu możesz mieć prąd. z uziemieniem nie wystąpi ten problem....

A i jeszcze ten podgrzewacz musi byc w Twoim przypadku najlepiej rurkami do góry i lub po skosie do góry żeby się szybko odpowietrzył... nieodpowietrzonego nie mozna włączać.

a skoro juz dajesz czujnik cisnienia to moze warto tez czujniki poziomu w obu zbiornikach:
w czystej poziomu minimum, w brudnej poziomu maksimum.
chociazby zeby lampki się zapalały albo pompkę wyłączało....
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stix 
początkujący forumowicz

Dołączył: 08 Lut 2024
Skąd: Z internetu
Wysłany: 2024-02-09, 18:52   

Dobra kochani. Taki bojler albo podgrzewacz
https://allegro.pl/oferta/ariston-dune-rs-10-l-maly-bojler-elektryczny-nadum-15111893559 lub

https://www.mediaexpert.p...ShoCnKMQAvD_BwE

Instalacja na 230v. Ale nie mogę znaleźć pompki i regulatora ciśnienia żeby zgadzał się z tymi rzeczami. A pompki na 230v są wielkie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Piwa: 91/176
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2024-02-09, 19:18   

Stix napisał/a:
Dobra kochani. Taki bojler albo podgrzewacz
https://allegro.pl/oferta/ariston-dune-rs-10-l-maly-bojler-elektryczny-nadum-15111893559 lub

https://www.mediaexpert.p...ShoCnKMQAvD_BwE

Instalacja na 230v. Ale nie mogę znaleźć pompki i regulatora ciśnienia żeby zgadzał się z tymi rzeczami. A pompki na 230v są wielkie.


trzy posty wyzej proponowałem taką... cos z nią nie tak?
https://allegro.pl/oferta/pompa-pompka-wody-230v-automatyczna-jachtu-ladzi-kampera-foodtruck-5-6l-min-13956836414
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stix 
początkujący forumowicz

Dołączył: 08 Lut 2024
Skąd: Z internetu
Wysłany: 2024-02-09, 20:47   

No właśnie wolałem spytać, w opisie ten podgrzewacz ma przepływ 2 -2.5l min, a ta pompa 5/6l min. To się nie gryzie. Czy coś do tego zestawu jeszcze brakuje. Nie wiem. Persostat czy regulator czy coś? Dziękuję
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Piwa: 91/176
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2024-02-10, 12:58   

Stix napisał/a:
No właśnie wolałem spytać, w opisie ten podgrzewacz ma przepływ 2 -2.5l min, a ta pompa 5/6l min. To się nie gryzie. Czy coś do tego zestawu jeszcze brakuje. Nie wiem. Persostat czy regulator czy coś? Dziękuję


tzn. ja nie upieram się przy przepływowym.
moze byc tez ten bojler. natomiast to jest maksymalny przepływ pompki i bedzie się włączac i wyłaczac... żeby złagodzić ten efekt włączania wyłączania zaproponowałem filtr zainstalowany do góry nogami, żeby akumulował ciśnienie....

w wersji niepprzepływowej dajesz tę pompkę i ten filtr który zaproponowałem (odwrotnie zamontowany), ten bojler który Ty zaproponowałeś i też gitara. na pewno przy bojlerze bardziej stabilna temperatura w kranie.... i co na pewno tez wazne: mniejsza moc maksymalna potrzebna z sieci.... a jak jeszcze dorobisz mały aku do swiatla i awaryjnego zasilania pompki to bedziesz miał ciepła wodę nawet jak prądu chwilę nie będzie... :ok
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***