Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CRO W CZERWCU
Autor Wiadomość
MIREK1956 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: 94 Autostar 2.5 td/ Weinsberg 700 DG 2019 r
Nazwa załogi: MIRKI
Dołączył: 17 Maj 2017
Piwa: 3/30
Skąd: Piła
Wysłany: 2024-02-15, 14:04   CRO W CZERWCU

Witam. Wybieramy się do CRO na początku czerwca/lipiec. Jedziemy w okolice Wyspy Pag a następnie w stronę Primoszten, Makarskiej.. do Dubrownika. Mam pytanie odnośnie obłożenia kampingów, czy można jechać w ciemno bez rezerwacji?. Może jakieś ciekawe namiary?
Pozdr. Mirek
_________________
MIREK.Z
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2024-02-16, 00:58   Re: CRO W CZERWCU

MIREK1956 napisał/a:
... Mam pytanie odnośnie obłożenia kampingów, czy można jechać w ciemno bez rezerwacji?....


Oczywiście ,że można :-P
Jak chcesz stać przed bramą kempingu czekając aż zwolni się miejsce to czemu nie :chytry
Raz tak zrobiliśmy i .... nigdy więcej HR w sezonie (czerwiec-sierpień) :bajer
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-02-16, 08:24   

My nigdy nie rezerwowaliśmy kempingów w CRO , ale w okresie lipiec-sierpień ostatni raz byliśmy kilka lat temu , a wtedy ruch turystyczny był chyba mniejszy. Miejsca bywały lepsze , gorsze, ale zawsze coś było. Raz tylko z tego co pamiętam na Mali Lośnij na Cikat musieliśmy nocować pod recepcją , aż rano zwolniła się parcela , ale wtedy zależało nam na konkretnej. Ostatnimi czasy wybieramy na CRO maj-czerwiec lub wrzesień ,nigdy nic nie rezerwujemy ..... i zawsze mamy co chcemy :spoko

Jeśli chodzi o polecanie konkretnych miejsc to temat trudny bo zależy co kto lubi.

My w CRO wybieramy raczej te kempingi , które mają dobrą infrastrukturę (baseny, knajpy itp.) i mamy wśród nich swoje sprawdzone i ulubione , oraz takie które omijamy szerokim łukiem .
Zasadniczo większość kempingów sieci Valamar jest bardzo ok, natomiast nie lubimy np. Park Umag i Zaton (chociaż nie wiedzieć czemu ludzie chwalą :mrgreen: )

Jeśli wybierasz się na Pag to raczej Straśko jest tam no.1. Od tego roku jest tam czynny nowy kemping (nie pamiętam nazwy) , który w zeszłym roku mocno się reklamował . Mają tam być atrakcje w stulu parcele z własnymi basenami itp. ale nie byłem, nie widziałem, więc tak tylko w ramach dygresji.

Numer jeden jeśli chodzi o całą Chorwację to dla mnie Solaris w Szybeniku (teraz ma już chyba inną nazwę ), a największy wybór dobrych kempingów na Istrii.

Jesli jedziesz do Dubrownika, to tam raczej Salituto . Jesli chodzi o sam kemping to szału nie ma , ale blisko miasta . Generalnie w tamtym rejonie warunki dla kamperów nie najlepsze, ciasno i bez atrakcji, ale tam nie po to się jedzie :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-02-17, 13:26   

Tak pisze Joko. Musisz określić swoje potrzeby co do kempingów. Czy mają być wypas czy tylko na nockę i do zwiedzania. Ze względu na ukształtowanie terenu to na Makarskiej
może być ciężko bo kempingi są tylko jakiś nie kojarzę by były to fajne miejsca dla kamperów . Ale bliżej Dubrownika proponowałbym Prapratno za Stonem , Orasac . Prapratno ma tą zaletę że to duży kemping i masz bliżej np na Korculę.
Jest też kemping w samym Dubrowniku więc to dobre rozwiązanie ze zwiedzeniem warte każdej ceny. Miejsca parkingowego w Dubrowniku raczej nie znajdziesz. Jak jeździłem osobówką to czasami udało się gdzieś stanąć ale kamper nie wejdzie.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-02-18, 11:30   

MIREK1956 napisał/a:
Witam. Wybieramy się do CRO na początku czerwca/lipiec. Jedziemy w okolice Wyspy Pag a następnie w stronę Primoszten, Makarskiej.. do Dubrownika. Mam pytanie odnośnie obłożenia kampingów, czy można jechać w ciemno bez rezerwacji?. Może jakieś ciekawe namiary?
Pozdr. Mirek


jak nie masz sprecyzowanych konkretnych oczekiwań i jedziesz " solo " a nie w kilka ekip to bez wahania jechał bym w ciemno. byliśmy w Cro naście jak nie dzieścia razy i nawet w szczycie sezonu nie ma problemu ze znalezieniem pojedynczych parceli na kilka dni ( na pełny tydzień czasem trudniej) więc jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanych planów i chcesz sobie jechać od miejsca do miejsca i stojąc po kilka nocy to nie powinno być problemu . Nawet jeśli na którymś z kempingów będzie 100% obłożenie to pojedziesz miejscowość dwie dalej i znajdziesz miejsce .
Oprócz powyżej wymienionych kempingów mogę jeszcze dorzucić :

Olea Camping , Šimuni Camping , Camping Kozarica, Plitka Vala Autocamping ,Camp Slanica, CAMP ADRIATIC , Amadria Park Camping - Trogir ( dawny Belwedere ) .

Oczywiście rok do roku dużo się zmienia, czasem kempingi zmieniają właścicieli i nazwy z obłożeniem też bywa różnie ( dużo zależy od tego kiedy Niemcy mają wakacje letnie i czasem jest tak szczególnie na północy CRO że jest full a tydzień póżniej obłożenie spada o połowę ) więc trzeba wszystko sprawdzać na bieżąco ale jak nie chcesz stać tydzień czy dwa na konkretnym kempingu na konkretnej parceli " first rov sea view " to nie ma potrzeby rezerwacji :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***