Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamper jaki?
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-03-07, 14:48   

alinixhi napisał/a:
idealny kamper...jest taki tylko musiałby miec alde , 7 m długosci , klime , duży garaż ,dwa osobne łózka 2 osobowe każde ,4 fotele kapitańskie indywidualne do podrózy ,rampe tylną na skuter wraz ze skuterem ,super markize ze wszystkimi ściankami ,silnik co najmniej 150 kucy ,wysokość do 2.90 ,fajne kolory wnętrza i po załadowaniu klamotów , skutera , pasażerów ,zatankowaniu paliwa pod korek,wody użytkowej na full ,zabraniu żarcia na 7 dni ważyć na wadze 3499 kg przed siku itp....to tak na szybko w formie żartu.... :roza: :roza: :roza: .

Zapomniałeś dodać ALKO podwozie, prowadzi się lepiej mniej buja i 4x4 bo nieraz ciężko z trawy wyjechać,
Tyle na teraz mi się przypomniało
Acha koniecznie FORDZIK bo cichutki wygodne krzesło do jazdy i mało pali :szeroki_usmiech
:spoko [/b]
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-03-07, 16:01   

Komplecik napisał/a:

Acha koniecznie FORDZIK bo cichutki wygodne krzesło do jazdy i mało pali [/b]


....i mamy już obcykane, że jak się zepsuje w podróży to wystarczy 4 tanie :bajer wtryskiwacze wymienić które każdy zapobiegliwy wozi ze sobą w garażu :haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-03-07, 16:26   

Cyryl napisał/a:
suzu4x4 napisał/a:
...dla mnie w sypialni komfortowa temperatura to max 20 stopni..


dla mnie to stanowczo za dużo.
w ostatni weekend byłem na zawodach w Spale i przy temperaturze zewnętrznej 15 stopni w dzień spałem bez włączania ogrzewania.
włączyłem rano, aby wstawanie było komfortowe i zjeść śniadanie w piżamce.


też lubię spać w chłodzie ale sam nie jeżdżę tylko w minimum we dwójkę a najczęściej w czwórkę więc te 18-20 stopni w nocy to taki kompromis :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-03-07, 16:41   

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:

Acha koniecznie FORDZIK bo cichutki wygodne krzesło do jazdy i mało pali [/b]


....i mamy już obcykane, że jak się zepsuje w podróży to wystarczy 4 tanie :bajer wtryskiwacze wymienić które każdy zapobiegliwy wozi ze sobą w garażu :haha: :haha: :haha:

fordziki nie zawodzą w trasie, bynajmniej kochany Eliocik a że czasem pokapryszą :szeroki_usmiech taka uroda tych maszyn :)

:mikolaj
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-03-07, 16:48   

suzu4x4 napisał/a:
Cyryl napisał/a:
suzu4x4 napisał/a:
...dla mnie w sypialni komfortowa temperatura to max 20 stopni..


dla mnie to stanowczo za dużo.
w ostatni weekend byłem na zawodach w Spale i przy temperaturze zewnętrznej 15 stopni w dzień spałem bez włączania ogrzewania.
włączyłem rano, aby wstawanie było komfortowe i zjeść śniadanie w piżamce.


też lubię spać w chłodzie ale sam nie jeżdżę tylko w minimum we dwójkę a najczęściej w czwórkę więc te 18-20 stopni w nocy to taki kompromis :spoko


Zimny chów jest podobno zdrowszy :ok
Ja też z założenia wolę jak jest za zimno niż za ciepło, chociaż zimy jako takiej nie znoszę.
W kamperze ważniejsza dla mnie klima niż ogrzewanie , bo w zimie nie jeżdżę .
Idealna teperatura pomieszczenia to dla mnie 21st na dzień i 18st do spania, ale lepiej znoszę np 14st, niż 35st :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-03-07, 17:13   

Komplecik napisał/a:
i 4x4 bo nieraz ciężko z trawy wyjechać,


Moja stara Vetka jak już dostanie nowy napęd elektryczny to będzie miała dwa silniki , po jednym na każdą oś, więc 4X4 w najlepszym możliwym wydaniu :spoko
Każdy silnik po 120HP.

Poza brakiem skrzyni biegów (lepiej niż najlepszy automat) będę miał hamowanie rekuperacyjne (czyli żadne , nawet najdłuższe i najbardziej strome zjazdy nie będą mi straszne), oraz dwa niezależne od siebie silniki (czyli nawet awaria jednego nie zatrzyma mnie w trasie) .
Baterie też będą dwie mniejsze , zamiast jednej większej , bo tak jest łatwiej zrobić REX'a w czasie jazdy (na jednej jedzie , a druga się w tym samym czasie ładuje z agregatu i solarów) , więc nawet w razie ewentualnych problemów z jedną , też nie będę uziemiony.

Tym sposobem idealna dla mnie pod względem funkcjonalnym "buda" zyska idealny napęd :bigok :ok

Przy okazji zyska też wyposażenie, bo przy takim banku energii (bateria, PV i agregat benzynowy) całe wyposażenie (lodówka i całe AGD łącznie z płytą indukcyjną, klima z pompą ciepła , itp) będzie "domowe" na 230V, a nie bidne kamperowe na 12V :-P

A i bym zapomniał ........... silniki nie będą miały wtrysków :haha: :szeroki_usmiech :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-03-07, 17:27   

.
Baterie też będą dwie mniejsze , zamiast jednej większej , bo tak jest łatwiej zrobić REX'a w czasie jazdy (na jednej jedzie , a druga się w tym samym czasie ładuje z agregatu i solarów)


Mój drogi Panie, toć to normalnie będzie Hybryda :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-03-07, 17:34   

Takie ostatecznie będą te bezwtryskowe motorki :wyszczerzony:

Miałem już wcześniej kupiony kompletny silnik od Skody Enyaq i ID4, ale że to grupa VW to bez szans żeby tam się do elektroniki dobrać.
Sprzedałem i zamówiłem 2 takie zestawy . To jest kompletny kit napędowy czyli silnik, inwerter i programowany sterownik. Otwarta architektura i wszystko można sobie poustawiać po swojemu i co najważniejsze bez problemu połączyć z resztą elektroniki samochodu, całym infotainmentem, wskaźnikami , itd.

Będzie IDEAŁ do kwadratu :bigok

eRV_MotorKit.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 117,58 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-03-07, 17:38   

suzu4x4 napisał/a:
...ale sam nie jeżdżę tylko w minimum we dwójkę...


na zawodach w Spale byłem sam, ale ponieważ pierwszy raz byłem na zimowym turnieju oldbojów gdy nie było śniegu, pojeździłem rowerem po okolicy, która okazała się bardzo fajna.

dogadałem się z zarządzającym tą halą z piachem, że będę mógł przyjechać kiedyś postawić kampera pod halą i przed południem wycieczki po okolicy, a wieczorem basen.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-03-07, 17:38   

peja76 napisał/a:
.

Mój drogi Panie, toć to normalnie będzie Hybryda :shock:


Lepiej ...... to będzie elektryk z zielonymi blachami :ok

Agregat oficjalnie będzie częścią wyposażenia zabudowy kampera :haha: :spoko

Zielone blachy to WOLNOŚĆ :bigok



Czyli jednak nie IDEAŁ do kwadratu ........... a do potęgi trzeciej :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-03-07, 19:53   

joko napisał/a:


Zielone blachy to WOLNOŚĆ :bigok


[b]joko [b] może smycz :haha: elektryczna wolność w wydaniu karawaningowym 3 dni ładowania by ruszyć kolejne kilka kilometrów.
Wiesz co masz trochę racji, my spalinowcy zachowujemy się tak jak kolonialisci za czasów podbijania Ludów afrykańskich, cieszymy się z tego że mamy szybko i przewagę a Ludy miały na to wywalone powoli bez pośpiechu, zdążę naładować ;)
Tak mnie naszło bom przy Afryce :)
Kombinuj, doktoryzuj, buduj.
:spoko


Ludzie jeżdżą i se hwalo NB. :) zgrabne od dalsza, przyjemne w dotyku

Screenshot_20240307_195744.jpg
Na Gibraltarze wi za wi mnie :)
Plik ściągnięto 2 raz(y) 164,4 KB

_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***