Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektroblok EBL 75 VA
Autor Wiadomość
Adampio 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: L300 Dethleffs Globetrotter '85+MulitvanT4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2008
Piwa: 3/7
Skąd: DC
  Wysłany: 2024-03-07, 21:12   Elektroblok EBL 75 VA

Kochani,
próbuję rozkminić jak działa mój elektroblok w archaicznej ('85) zabudowie Dethleffs Globetrotter BM na autku Mitsubishi L300. Schaudt GmbH się właśnie przebrandowil na Lippert-a i wszystkie dostępne w Sieci (w tym i tutaj) linki i adresy mailowe nie działają. Niepokoi mnie że rzeczony EBL pobiera sam z siebie blisko 2A.
Na początek chciałbym podłączyć oświetlenie 12V bezpośrednio pod aku ale przy tej plataninie przewodów bardzo długo się zejdzie bez schematu. Jak byście radzili podejść do tematu? Prądów się nie boję tyle że takiej zabawki jeszcze nigdy nie miałem 🤔🤔






.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-03-14, 22:05   

Witaj. Budowałem kiedyś rozdzielnię elektryczną wg. wskazówek Świstaka chyba podanych tu na forum. I myślę, że to najłatwiejsze i najtańsze rozwiązanie. W obecnym aucie, gdy udało mi się spalić energoblok poszukałem identyczny ale tylko po to aby nie przerabiać wtyczek.
Ty masz nie najnowszy model i jeśli chciałbyś mieć auto na lata to może lepiej poprowadzić instalację niemal od nowa aby mieć pewność co do jakości.
Możesz też poszukać inny energoblok i przez niego rozprowadzić instalację.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Adampio 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: L300 Dethleffs Globetrotter '85+MulitvanT4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2008
Piwa: 3/7
Skąd: DC
Wysłany: 2024-03-15, 11:07   

@rakro1
kabelków nowych nie chce ciągać, ale ładowarkę to bym wymienił.

No i wreszcie dostałem od Schaudta/Lipperta schemat, bardziej blokowy niż elektroniczny. Dwa arkusiki A4, w tym jeden odręczny na papierze kratkowanym, ale przynajmniej rozpisane są złącza.

Dla potomnych:
napisałem do nich przez ten formularz:
https://www.lippertcomponents.eu/contact
odezwał się facet z adresu @schaudt.gmbh z prośbą o podanie modelu elektrobloku, a ja mu wysłałem te trzy fotki co wyżej i dostałem te dwie kartki.

Jak mi ktoś doradzi gdzie mogę powiesić w Sieci tego PDF-a to dla potomnych także go wrzucę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***