Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Campervan Ducato II Rolex
Autor Wiadomość
Rudiger 
trochę już popisał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2023
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: z warsztatu
Wysłany: 2024-03-27, 00:15   

Wcześniej trzeba było wykonać kilka dodatkowych żeber z giętej i klejonej sklejki - aby usztywnić przestrzeń pod ścianę łazienki. Bo nie było do czego jej kręcić.
Podobna paroizolacja została zrobiona na suficie. Zaklejone zostały także wszystkie otwory technologiczne w profilach - od strony przestrzeni użytkowej.
Elementy drewniane wklejane i montowane w nadwozie - impregnowane od grzyba. Sklejki ścienne i sufitowe impregnowane lakierem.
Myślę, że będzie OK.

duca133.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 603,81 KB

duca131.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 555,05 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudiger 
trochę już popisał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2023
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: z warsztatu
Wysłany: 2024-04-16, 21:40   

Panowie potrzebna mi jest wasza opinia - z praktyki. Jaką rzeczywistą efektywność w stosunku do deklarowanej mocy w piku mają panele fotowoltaiczne? Pytam bo mam na dachu 2x140W, teoretycznie 280 zatem a na razie (wiem - kwiecień dopiero) mogę z nich wycisnąć max 185W.

I drugie pytanie - będę jeszcze dokładał 1 panel na dachu. Są na allegro panele w technologi Shingled, dość wydajne mocowo i nieduże. Warte to coś czy to czary-mary?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maro88pl 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Pilote Galaxy 86MX oraz Eddis Force 460/4
Dołączył: 11 Lis 2023
Piwa: 12/20
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2024-04-17, 06:51   

A nie lepiej zamiast kilku mniejszych dać jeden większy panel (oszczędność miejsca na dachu i wagi)?

Ja w weekend na swoim Kaczorku montowałem ten:
https://suntrack.pl/panele-fotowoltaiczne/3257-elektrownia-sloneczna.html

Jutro ruszam w Bieszczady (pół na dziko - pół na kempingu) więc będę mógł dać znać co do jego realnych możliwości. Do jego obsługi mam regulator Victrona więc będę mógł po wyjeździe podzielić się zrzutami z apki na temat jego wydajności w kwietniowych warunkach.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudiger 
trochę już popisał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2023
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: z warsztatu
Wysłany: 2024-04-17, 07:52   

Jakoś wtedy nie mogłem wymiarami dopasować pojedynczego i dałem 2 obok siebie. W przedniej części. A teraz dołożę na końcu dachu (na dachu mam też okno 28x28 i 70x50) mały 75-100W.

Ale...link który wstawiłeś właściwie odpowiedział na moje pytanie. Twój panel ma 410W w piku (STC) ale w bardziej rzeczywistym oświetleniu (NOCT) ma już 310W. Czyli 75%. I tyle pewnie uzyskasz w rzeczywistości.
Czyli u mnie z 280W będzie 210W max. I tyle pewnie w szczycie lata wyduszę z tych szkiełek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2024-04-17, 22:45   

185 z 280, na lezaco w kwietniu to bardzo dobry wynik. Mozesz się nie stresować.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudiger 
trochę już popisał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2023
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: z warsztatu
Wysłany: 2024-04-21, 20:05   

No to będę testował latem jeszcze. Na razie przerobię ładowanie baterii pokładowych z alternatora na ręczne sterowanie, z przekaźnikiem.. Bo ten załącznik automatyczny to jakaś bzdura...
Kupiłem przekaźnik Cargo 100A. Wykonanie zasadniczo solidne - styk wykonawczy o średnicy 5mm. Cewka elektromagnesu pobiera 0,45A co przekłada się na znaczne nagrzewanie całego przekaźnika - bez przewodzenia jakiegokolwiek prądu styki przyłączeniowe nagrzewają się po paru godzinach do temperatury ponad 70st, a samo uzwojenie do ok 95st C. Kwestia czy w dłuższym okresie drut uzwojenia wytrzyma taką próbę :)

przekaźnik.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 267,72 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***