Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Remont / naprawa alkowy XGO
Autor Wiadomość
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2024-03-15, 07:28   

Wolę jednak starego z czystą kartą, niż nowe powypadkowe, posztukowane i poklejone.

Obstawiam "całkę" no a Polak kupił i myśli, że zrobił złoty interes, przecież to świeże auto....
a części się poklei...

No i współczuję nowemu nabywcy tego pojazdu.

Zaznaczam jest to tylko i wyłącznie moja opinia. :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik

Wysłany: 2024-03-15, 08:50   

majsterus napisał/a:
Wolę jednak starego z czystą kartą, niż nowe powypadkowe, posztukowane i poklejone.

Obstawiam "całkę" no a Polak kupił i myśli, że zrobił złoty interes, przecież to świeże auto....
a części się poklei...

No i współczuję nowemu nabywcy tego pojazdu.

Zaznaczam jest to tylko i wyłącznie moja opinia. :bigok


Dla kontrastu inny może powiedzieć, że stare to są dobre skrzypce oraz wino bo reszta jest już mocno wyeksploatowana oraz zwyczajnie nie dzisiejsza.
Co do naprawy nowego pojazdu: niektóre naprawy mają sens. Wykonane porządnie, z głową, zgodnie z technologią i sztuką są OK. Jak tutaj będzie zobaczymy :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2024-03-25, 20:30   

Każde zdarzenie pozostawia ślad, większy lub mniejszy, nawet polakierowanie błotnika z czasem wyjdzie i będzie się różnić o reszty.
Kwestia co kto lubi. Niestety u tym kraju nie naprawia się zgodnie ze sztuką tylko tanio a to się mści.
Gdyby zakupić elementy uszkodzone u dealera, skórka nie warta wyprawki...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-03-25, 21:37   

[quote="majsterus"]Każde zdarzenie pozostawia ślad, większy lub mniejszy, nawet polakierowanie błotnika z czasem wyjdzie i będzie się różnić o reszty.



Można tak samo powiedzieć że każdy rok eksploatacji pojazdu też zostawia ślad :ok

Co lakierowania to masz rację, jak będzie pomalowane przez dobrego majstra i z dobrych farb.... to będzie różnica, a dla tego że tu jest nowy lakier a tam stary :roll:

Widzę że miałes do czynienia z partaczami a nie fachowacami :wyszczerzony: potem takie wnioski :haha:
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
prusiak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Adria Sport A 660 SP
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Gru 2020
Piwa: 25/17
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2024-03-27, 13:51   

majsterus ma racje.
Jak szukałem swojego kamperka miałem okazję oglądać "zrobionego" już kampera po bardzo podobnym uszkodzeniu. Wymieniony był identyczny kawałek ściany jak tu na fotce. Tam jeszcze dochodziło uszkodzenie kawałeczka podłogi zaraz za tym brakującym słupkiem. Ogólnie naprawa była spartolona, więc odpuściłem zakup.
Jak rozmawiałem z gościem, który ocenił uszkodzenie stwierdził, że każde tego typu uszkodzenie ma wpływ na sztywność całej zabudowy.... każde. Ostrzegł mnie że w tym miejscu zabudowa straciła prawdopodobnie swoje podparcie. Ściana musi być cała wymieniona w takim przypadku, bo to sandwitch i każde jej sztukowanie nie odtworzy jej właściwości jakie ma w całości.
_________________
---> :D <---
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***