Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie na Mazury ?
Autor Wiadomość
daro35 
weteran

Twój sprzęt: Przyczepa Hobby de lux 560
Nazwa załogi: Deszczyki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2017
Piwa: 76/249
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2022-08-14, 11:21   

Zajrzyj do mojego tematu,,Wekend w Boże Ciało"może ta miejscówka Ci się spodoba.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska

Wysłany: 2022-08-14, 11:53   

daro35 napisał/a:
Zajrzyj do mojego tematu,,Wekend w Boże Ciało"może ta miejscówka Ci się spodoba.


Chętnie popatrzę :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska

Wysłany: 2022-08-14, 12:19   

Te Wigry mnie przekonują. Sama miejscówka to jeszcze kwestia wybrania czegoś konkretnie , ale kierunek mi pasuje.
W okolicy trochę atrakcji jest , a najbardziej przekonuje mnie spływ Czarną Hańczą ..... i tutaj pytanie do zorientowanych , czy lepiej zrobić to własnym sprzętem, czy jednak wykupić udział zorganizowany ?
Własnym wygodniej, ale zorganizowanym chyba praktyczniej , bo jak rozumiem organizator zapewnia transport powrotny z końca trasy.
Kajak mam pneumatyczny , więc na koniec go zwijam i pakuję do torby, ale pytanie, czy jest tam jakich zorganizowany transport , którym można wrócić kiedy płynie się indywidualnie ? (nie wiem jakiś autobus, busy, taksówki, czy coś w tym stylu)
I drugie pytanie jak taki zorganizowany spływ wygląda , czy to jest na zasadach, że tylko wynajmuje się kajak i płynie swoim tempem , czy płynie jakaś grupa której trzeba się trzymać ?
Pytam , bo w różnych miejscach tego typu atrakcję są różnie rozwiązane. Spotkałem się i z jednym i z drugim, przy czym taki spływ grupowy był w trudniejszych warunkach niż te jakie są na Czarnej Hańczy i może stąd to grupowe rozwiązanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 446/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-08-14, 12:25   

marcincin napisał/a:


Joko rok temu byłem w Wigrach u Haliny https://goo.gl/maps/hnWDTNvLVPTBiXFb9
W okresie w którym byliśmy (okolice 10 lipca) nie było dużo ludzi, na terenie kempingu/pola namiotowego jest baza kajakowa - tutaj zaczynają się spływy Czarną Hańczą. U Haliny można też dobrze zjeść - nam bardzo smakowało. Fajne tereny na wycieczki rowerowe - takie trochę w terenie.


Faktycznie u Haliny bardzo mi się podobało chociaż to standard bardziej pola namiotowego a nie kempingu. Lecz okolica na rower jest genialna. Załączyłem mapy.cz i można jechać i jechać...

Screenshot_20220814-121946_Gallery.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 960,38 KB

Screenshot_20220814-121955_Gallery.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 696,33 KB

Screenshot_20220814-122002_Gallery.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 871,37 KB

Screenshot_20220814-121939_Gallery.jpg
U Haliny
Plik ściągnięto 3 raz(y) 797,66 KB

Screenshot_20220814-121923_Gallery.jpg
U Haliny
Plik ściągnięto 3 raz(y) 840,08 KB

Screenshot_20220814-121918_Gallery.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 562,86 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-08-14, 21:03   

joko napisał/a:
Te Wigry mnie przekonują. Sama miejscówka to jeszcze kwestia wybrania czegoś konkretnie , ale kierunek mi pasuje.
W okolicy trochę atrakcji jest , a najbardziej przekonuje mnie spływ Czarną Hańczą ..... i tutaj pytanie do zorientowanych , czy lepiej zrobić to własnym sprzętem, czy jednak wykupić udział zorganizowany ?
Własnym wygodniej, ale zorganizowanym chyba praktyczniej , bo jak rozumiem organizator zapewnia transport powrotny z końca trasy.
Kajak mam pneumatyczny , więc na koniec go zwijam i pakuję do torby, ale pytanie, czy jest tam jakich zorganizowany transport , którym można wrócić kiedy płynie się indywidualnie ? (nie wiem jakiś autobus, busy, taksówki, czy coś w tym stylu)
I drugie pytanie jak taki zorganizowany spływ wygląda , czy to jest na zasadach, że tylko wynajmuje się kajak i płynie swoim tempem , czy płynie jakaś grupa której trzeba się trzymać ?
Pytam , bo w różnych miejscach tego typu atrakcję są różnie rozwiązane. Spotkałem się i z jednym i z drugim, przy czym taki spływ grupowy był w trudniejszych warunkach niż te jakie są na Czarnej Hańczy i może stąd to grupowe rozwiązanie.


Spływy są indywidualne. Dostajesz kajak i osprzęt i płyniesz jak szybko chcesz i jak długo chcesz. Na koniec w jednym z punktów odbioru dzwonisz do organizatora i ten Cię odbiera. Czarna Hańcza ma kilka etapów. Możesz startować z Wigier, ale też organizator może dostarczyć Ciebie i sprzęt na dowolny inny etap co skutkuje trochę większą opłatą. Pewnie mógłbyś się dogadać na sam transport powrotny, ale nie wiem czy jest sens. Warto w trakcie spływu zatrzymać się na jagodzianki, czy inne lokalne specjały serwowane przy pomostach przez gospodynie.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-08-14, 22:02   

O kajakach już wiesz👍

Klasztorze tak że,w sierpniu są fajne spotkania, warto się zainteresować 👍

Przy jez Staw można zakupić świeże rybki jak i wędzone. Jest hodowla.
W weekend sa w sklepie, sklepach oczywiście w okolicach Wigry
Wyroby z ziemniaków nap kiszka ziemniaczana,Kartacze,zaguby. 👌

Będąc w tamtych rejonach, zakupy robię tylko w lokalnych sklepach ☝️

Bryzgiel kamping ,tak zwany widokowy są trzy pozomy kiedyś bywałem,
Sa negatywne opinie, podobno chodzą i zaglądają w gary ☝️pod pretekstem porządku.
Ostatnio byłem przejazdem, pusto.

Hańcza jest wymagajaca.
W Przewezi jest darmowy parking, przy nim 100m są stojska z wiejskimi frykasami 👌 ścieżka dydaktyczno widokowa..
Kaplica na wyspie i czysciutkie jez Studzienice ciepła woda, kompiel poranna jak i wieczorkiem 👍
Jest pole namiotowe gminne kamp i 2-osoby 44 zł.woda z pompy. Jak już tam będziesz, to polecam Sejny,Giby, Kukle tu jest kemping a w nim wszystko okrągłe 🤔👍
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-08-14, 22:20   

Jak byś miał ochotę na Augustów.
To polecam Ośrodek PTTK w center przy kanale 👍
Obok jest tawerna z odpowiednia muzą 👍papu tak że 👍👌

Zwiedzanie miasta w zasięgu ręki 👍
Jak posiadasz pływadło, możesz je do tego wykorzystać 👍
Rospuda, jez Białe Augustowskie, Necko ☝️
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska

Wysłany: 2022-08-14, 23:40   

Dzięki Panowie za wszystkie rady i propozycje :bukiet:

Comsio co rozumiesz przez "Hańcza jest wymagająca" ?
Jak tak pooglądałem kilka filmów ze spływu to robi wrażenie kaszki z mleczkiem :bigok
Problem w tym , że chcę tam płynąć z żoną , a Ona ma mało entuzjazmu do moich wodnych pasji. Powiedziałem jej że woda jak stół i głębokość do pasa :mrgreen:
Jak woda będzie czysta i zobaczy że jest głębiej to ze strachu utopi i siebie i mnie :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-08-15, 03:14   

Cytat:


Zagłębić się w temat to zależy który odcinek.
Bliżej w stronę wschodu więcej manewrów. Tak zwana marycha.
Ostatnio byliśmy u sołtysa ,rozmowy przy kartaczach 👌🥂
Stwierdził co roku mniej w nim wody. :ok
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 446/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-08-15, 14:45   

joko napisał/a:
Dzięki Panowie za wszystkie rady i propozycje :bukiet:

Comsio co rozumiesz przez "Hańcza jest wymagająca" ?
Jak tak pooglądałem kilka filmów ze spływu to robi wrażenie kaszki z mleczkiem :bigok
Problem w tym , że chcę tam płynąć z żoną , a Ona ma mało entuzjazmu do moich wodnych pasji. Powiedziałem jej że woda jak stół i głębokość do pasa :mrgreen:
Jak woda będzie czysta i zobaczy że jest głębiej to ze strachu utopi i siebie i mnie :haha:


Kuba,
Dwa lata temu czyli wtedy kiedy zrobiłem zdjęcia zamieszczone wyżej, płynęliśliśmy trzy dni kajakami z 9-cio latkiem. Dla mnie trasa łatwa, miejscami zbyt spokojna (znaczy nudna 8-) ). Czyli dasz radę z Żoną.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska

Wysłany: 2022-08-15, 22:20   

LukF napisał/a:
joko napisał/a:
Dzięki Panowie za wszystkie rady i propozycje :bukiet:

Comsio co rozumiesz przez "Hańcza jest wymagająca" ?
Jak tak pooglądałem kilka filmów ze spływu to robi wrażenie kaszki z mleczkiem :bigok
Problem w tym , że chcę tam płynąć z żoną , a Ona ma mało entuzjazmu do moich wodnych pasji. Powiedziałem jej że woda jak stół i głębokość do pasa :mrgreen:
Jak woda będzie czysta i zobaczy że jest głębiej to ze strachu utopi i siebie i mnie :haha:


Kuba,
Dwa lata temu czyli wtedy kiedy zrobiłem zdjęcia zamieszczone wyżej, płynęliśliśmy trzy dni kajakami z 9-cio latkiem. Dla mnie trasa łatwa, miejscami zbyt spokojna (znaczy nudna 8-) ). Czyli dasz radę z Żoną.


Dzięki Łukasz za info :spoko

Chciałem dobrze i nieopatrznie dałem żonie do przeczytania , żeby ją upewnić że z tym spływem jest ok .......... ale jak zobaczyła , że trzy dni płynęliście i w dodatku jeszcze ciągnęliście ze sobą nieletniego , to możesz sobie wyobrazić :ok :haha: :haha: :haha:

A tak już poważnie, to pójdę w tę opcję z wynajmem kajaka, bo pasuje mi ten full service z odwózką, a poza tym to widzę , że tam bywają po drodze jakieś krzaczory , drzewa powalone przez bobry i takie różne niespodzianki, to bym sobie mojego dmuchańca mógł rozpruć .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sunderlander 
początkujący forumowicz

Dołączył: 28 Mar 2023
Skąd: The UK/ Polska
Wysłany: 2024-04-13, 16:27   

Witam zacne grono kamperowiczów,


Poszukuję jakiegoś fajnego miejsca na spędzenie wakacji na mazurach. Mejsca, które będzie atrakcyjne dla wapniaków jak i młodzieży(17lat i 26 lat :wyszczerzony: ) żeby można było odpocząć ale i coś zwiedzić. Jest to nasz pierwszy wyjazd wakacyjny do Polski po latach spędzonych w krainie deszczowców (theUK) więc nie za bardzo wiem gdzie pojechać. Jedną z opcji ,którą rozważam to Polska Noc Kabaretowa w Mrągowie 2024. Może coś w okolicy?

Dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 189/415
Skąd: Kraków

Wysłany: 2024-04-14, 07:21   Re: Gdzie na Mazury ?

joko napisał/a:
Chciałem przed wyjazdem "nad ciepłe morze" wyskoczyć w przyszłym tygodniu na kilka dni (5-6) na Mazury. Pytanie do stałych bywalców tamtych terenów, gdzie polecacie zajechać ?
Generalnie północno - wschodnia ćwiartka Polski jest mi mało znana , więc miejsc gdzie już byłem i które widziałem nie ma tam za wiele.
Czego szukam ?
Cichego , ustronnego miejsca nad wodą , aby pobyć i robić nic ..... no może na rowerku po jakichś fajnych ścieżkach pojeździć. Nie musi być totalna dzicz, może być jakieś fajne agro, mile widziany łatwy dostęp do dobrego żarełka (bo gotować się nam nie chce).
Jakby jeszcze można coś przy okazji ciekawego zwiedzić , żeby nie było, że machnę z 1000km tylko po to aby sobie na leżaku poleżeć :mrgreen:
Generalnie szukam czegoś innego jak wszędzie , żeby było lekkie łał , widoczki, natura, takie tam :spoko
Z góry dzięki za pomoc :bukiet:


Generalnie tak bym chciał, podasz gotowy zestaw na 7 dni? :-P
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daro35 
weteran

Twój sprzęt: Przyczepa Hobby de lux 560
Nazwa załogi: Deszczyki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2017
Piwa: 76/249
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2024-04-23, 23:23   

Sunderlander napisał/a:
Witam zacne grono kamperowiczów,


Poszukuję jakiegoś fajnego miejsca na spędzenie wakacji na mazurach. Mejsca, które będzie atrakcyjne dla wapniaków jak i młodzieży(17lat i 26 lat :wyszczerzony: ) żeby można było odpocząć ale i coś zwiedzić. Jest to nasz pierwszy wyjazd wakacyjny do Polski po latach spędzonych w krainie deszczowców (theUK) więc nie za bardzo wiem gdzie pojechać. Jedną z opcji ,którą rozważam to Polska Noc Kabaretowa w Mrągowie 2024. Może coś w okolicy?

Dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam Robert


Góra czterech wiatrów pod Mrągowem,tam masz kamping,jak na piknik,pod giżyckiem w Wilkasach mój znajomy ma kamping w super miejscu,przy ścieżce rowerowej,sterławki wielkie,glamping i kamping glamila,miejsce mega,jest tego wiele.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maro88pl 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Pilote Galaxy 86MX oraz Eddis Force 460/4
Dołączył: 11 Lis 2023
Piwa: 12/20
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2024-04-25, 12:26   

A polecą koledzy coś w okolicach Gierłoży / Mamerek?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***