Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hiszpania - pierwsza podróż kamperem
Autor Wiadomość
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-04-16, 16:42   Hiszpania - pierwsza podróż kamperem

Witam Wszystkich!

Planuję wyjazd do Hiszpanii. Mam sporo obaw ponieważ do tej pory byłem tylko dwa razy samochodem osobowym na Węgrzech. Będzie to moja pierwsza podróż kamperem i to w dodatku tak daleka. Dopiero od 3 miesięcy jestem posiadaczem kampera ale dosyć dobrze już go przetestowałem i przerobiłem pod siebie. 2 wypady nad morze zaliczone :) .

Przechodząc do meritum. Wyjazd planuję koniec kwietnia/początek maja. Zastanawiam się jak zaplanować trasę. Dużo czytam tutaj forum oraz innych źródeł informacji, sporo już wiem. Czy ma ktoś może sprawdzone miejsca na trasie do Hiszpanii (kilka już mam zaznaczonych)? Trochę się naczytałem jak niebezpiecznie jest we Francji no i trochę się obawiam tej trasy.... Ogólnie nie mam ram czasowych. Pracuję zdalnie więc na razie planuję wyjazd bez daty powrotu :lol: . Zastanawiam się czy jechać autostradami aby jak najszybciej pokonać tą trasę czy może jakąś trasą objazdową aby na spokojnie pokonać tą trasę i coś po drodze zobaczyć? Może ktoś ma jakieś wskazówki jak przygotować się do tej trasy? Jak wspominałem nie mam ciśnienia z czasem więc mogę tą trasę sobie zaplanować nawet na tydzień czy dłużej. Ale czy warto? Fajnie jakbyście podzielili się swoimi trasami jak jeździcie do Hiszpanii z zaznaczonymi sprawdzonymi miejscówkami do spania czy zobaczenia :) . Tak czy inaczej raczej będę omijał płatne autostrady we Francji. Wolę te pieniądze na coś innego przeznaczyć jak mi się nie spieszy z trasą.

Z góry dzięki za pomoc i wszystkie sugestie! I przepraszam jeśli temat wałkowany ale pierwsza podróż i mega się tym stresuję....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 180/131
Skąd: Gliwice w przelocie

Wysłany: 2024-04-16, 18:31   Re: Hiszpania - pierwsza podróż kamperem

Marcin_0203 napisał/a:
Tak czy inaczej raczej będę omijał płatne autostrady we Francji. Wolę te pieniądze na coś innego przeznaczyć jak mi się nie spieszy z trasą....


Witaj ,
Albo masz zdrowe nerwy na ich ronda w każdej wsi albo dysponujesz dużym zapasem czasu :diabelski_usmiech

Co do miejscówek to dużo z nas korzysta z park4night :spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2024-04-16, 18:43   

MILUŚ napisał/a:
Albo masz zdrowe nerwy na ich ronda w każdej wsi albo dysponujesz dużym zapasem czasu :diabelski_usmiech
Zapomniałeś o fotoradarach :spoko Jechałem tylko do Paryża drogami darmowymi i ich jakość :dupa nie urywa. Miałem apke na radary i ciągle ostrzegała przed zagrożeniem. Ilość fotoradarów na trasie jest imponująca.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 189/415
Skąd: Kraków

Wysłany: 2024-04-16, 19:19   

Mnie się spieszyło więc trasę z Krakowa do Hiszpanii pokonałem w dwa i pół dnia, faktycznie na park4night jest sporo fajnych miejscówek, te z ocenami powyżej 4 w moim przypadku się sprawdziły, najlepiej ogarniać to na bieżąco, podawanie tych które ja lub inni używali nie koniecznie się sprawdzi, bo to trasa wymusi gdzie będziesz miał ochotę dojechać, nie trzeba na siłę ciągnąć do danej miejscówki w około jest ich sporo :spoko

Np :ok

Screenshot_20240416_192051.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 300,72 KB

_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-04-16, 19:45   

Park4night oczywiście mam i zamierzam z tego korzystać. No nic czyli wszystko wyjdzie w praniu w takim razie. Na początku taki był plan, że po prostu ruszam i na bieżąco szukam miejscówki w okolicy gdzie się zatrzymać. To jest właśnie to co mnie skusiło do zakupu kampera. Jedziesz bez planu a życie planuje Ci trasę :wyszczerzony: . Ale dużo naczytałem się o Francji, że niebezpiecznie i wgl :? . Stąd pojawił się pomysł aby wcześniej zaplanować trasę.

Jakieś aplikacje macie do polecenia do fotoradarów we Francji? Myślę, że spróbuję niepłatnymi jechać. Jak mnie będzie bardzo droga męczyła to zawsze mogę wjechać na płatną i lecieć :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 189/415
Skąd: Kraków

Wysłany: 2024-04-16, 19:54   

Chcesz zwiedzać Francję czy tylko przejechać?
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-04-16, 20:02   

Komplecik napisał/a:
Chcesz zwiedzać Francję czy tylko przejechać?


Tylko przejechać chcę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 189/415
Skąd: Kraków

Wysłany: 2024-04-16, 20:42   

Marcin_0203 napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Chcesz zwiedzać Francję czy tylko przejechać?


Tylko przejechać chcę.

To raczej trzeba zapłacić i przejechać na razówke,
bo jeśli bezpłatnymi a masz nieograniczony czas to we Francji jest sporo do zobaczenia można jechać i jechać i zwiedzać.
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-04-16, 20:47   

Komplecik napisał/a:
Marcin_0203 napisał/a:


Tylko przejechać chcę.

To raczej trzeba zapłacić i przejechać na razówke,
bo jeśli bezpłatnymi a masz nieograniczony czas to we Francji jest sporo do zobaczenia można jechać i jechać i zwiedzać.


Hmm może masz rację. W takim razie raczej posłucham się doświadczonej osoby w tym temacie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Arkadius 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato III FL
Dołączył: 07 Wrz 2017
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2024-04-16, 21:16   

Cześć. Ja właśnie przyjechałem z Hiszpanii. Drogę do tego kraju robiłem w dwa dni - pierwszy etap to Polska A4 i Niemcy w okolice Fryburga. Tam nocleg na Rasthofie (ale jak chcesz to w Fryburgu jest Camper Park za 13 euro). Drugi dzień Francja autostradami. Też myślałem, że zaoszczędze ale zostałem wyleczony z tego pomysłu po ok. godzinie. Koszt autostrad na trasie Miluza - Hiszpania (Girona) to ok 120 euro. W Gironie masz Camper Park administrowany przez miasto. Spałem tam dwie noce i raczej jest spokojnie, na nockę zjeżdża naprawdę sporo załóg. Kolejnym etapem była dopiero Peniscola. Masz tam Camper Park Labrisa (9,5 euro) lub za darmo obok niego. A resztę to już musisz sam zaplanować co chcesz zobaczyć i jak ten czas spędzić. Powodzenia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-04-16, 21:27   

Arkadius napisał/a:
Cześć. Ja właśnie przyjechałem z Hiszpanii. Drogę do tego kraju robiłem w dwa dni - pierwszy etap to Polska A4 i Niemcy w okolice Fryburga. Tam nocleg na Rasthofie (ale jak chcesz to w Fryburgu jest Camper Park za 13 euro). Drugi dzień Francja autostradami. Też myślałem, że zaoszczędze ale zostałem wyleczony z tego pomysłu po ok. godzinie. Koszt autostrad na trasie Miluza - Hiszpania (Girona) to ok 120 euro. W Gironie masz Camper Park administrowany przez miasto. Spałem tam dwie noce i raczej jest spokojnie, na nockę zjeżdża naprawdę sporo załóg. Kolejnym etapem była dopiero Peniscola. Masz tam Camper Park Labrisa (9,5 euro) lub za darmo obok niego. A resztę to już musisz sam zaplanować co chcesz zobaczyć i jak ten czas spędzić. Powodzenia


Super, wielkie dzięki za podpowiedzi! Czegoś takiego właśnie mniej więcej trzeba mi było. Inspiracji i mniej więcej wskazówek. W takim razie od razu wjeżdżam na płatna autostradę :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 189/415
Skąd: Kraków

Wysłany: 2024-04-16, 22:00   

https://maps.app.goo.gl/a5CNATxeGAxdrN8H9

Koło Fryburga stałem tu. w miasteczku paliwo sporo tańsze Aral do 22 czynny
Miejscówka jest na park4night
_________________
komplet
Ostatnio zmieniony przez Komplecik 2024-04-16, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-04-16, 22:00   

Marcin_0203 napisał/a:
W takim razie od razu wjeżdżam na płatna autostradę

Spróbuj tak Miluza - Clermont-Ferrand /płatną /
Clermont-Ferrand -Beziers / A75 bezpłatną/
i dalej do granicy z Hiszpanią płatną
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-04-16, 22:06   

Komplecik napisał/a:
https://maps.app.goo.gl/a5CNATxeGAxdrN8H9

Koło Fryburga stałem tu. w miasteczku paliwo sporo tańsze Aral do 22 czynny
Miejscówka jest na park4night


SlawekEwa napisał/a:
Marcin_0203 napisał/a:
W takim razie od razu wjeżdżam na płatna autostradę

Spróbuj tak Miluza - Clermont-Ferrand /płatną /
Clermont-Ferrand -Beziers / A75 bezpłatną/
i dalej do granicy z Hiszpanią płatną


Dzięki za sugestie. Już teraz jakiś plan w głowie się zarysowuje :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 229/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2024-04-16, 22:07   

W Hiszpanii jest sporo kilometrów opłat za Autostrady zniesione. Drogi szybkiego ruchu są w dobrym stanie , więc nie ma sie czego obawiać, tym bardziej mając czas do dyspozycji.

Co do Francji, to ona nie jest tak straszna, jak pogłoski prawią 😉
Szkoda by ją całkowicie zignorować i tylko gnać atostradami...

Ograniczenia szybkosci trzeba jednak przestrzegać, bo to kosztuje i jest to tu pilnowane!

Wczoraj mi co najmniej ze 4 Radary Navi Garmin nie ostrzegł, nowe dochodzą...
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***