Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hiszpania - pierwsza podróż kamperem
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 189/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-17, 18:41   

mischka napisał/a:
Francja kojarzy mi się puki co z zaniedbanymi miejscowościami, .

Wiele się nie kręciłem ale faktycznie tankowałem i spałem poza autostradami dojeżdżałem do nich i odniosłem podobne wrażenie, wytłumaczyłem sobie to tak, te stare pobudynki za dobre żeby burzyć za słabe i bez sensu by remontować :-/
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-04-17, 18:48   

SlawekEwa napisał/a:
Marcin_0203 napisał/a:
Planuję jechać na Google Maps czy to dobry pomysł?

Bardzo dobry pomysł i zainstaluj sobie w smartfonie apkę z cenami paliwa na D , F i E.


A podpowiesz dokładne nazwy tych aplikacji?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2024-04-17, 18:57   

Marcin_0203 napisał/a:
A podpowiesz dokładne nazwy tych aplikacji?

Ja korzystałem w F i DE z Benzinpreis-Blitz i wszystko działało śpiewająco, czy sprawdzi się w Hiszpanii nie wiem. Na fotoradary Blitzer.de (tylko nie daj się złapać bo będzie drogo) z tym że tutaj też nie wiem czy w Hiszpanii zda egzamin
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-04-17, 18:58   

Marcin_0203 napisał/a:
A podpowiesz dokładne nazwy tych aplikacji?

tak jak tylko Ewa przestanie rozmawiać przez mój telefon, bo Jej się rozładował :haha:
Apka jest niestety tylko na D,F, E, P , SLO , L, A, I i B . Nie ma dawnych " domoludów" i
GR i TR :(
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-04-17, 19:02   

Fuel flasz ze Sklepu Play
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-04-17, 19:05   

Dzięki wielkie za pomoc! Co raz pewniej czuję się przed pierwszą trasą dzięki Waszym wskazówkom! Mniej obaw już mam :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-04-17, 19:19   

Fuel Flash -ze Sklepu Play
tak miało być
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2024-04-17, 19:31   

Przejechałem Francję w drodze do Hiszpanii 4 razy. Na autostradzie francuskiej nie byłem bo uważam że Francja jest zbyt piękna i ciekawa żeby jej nie zobaczyć choćby z za kierownicy kampera. Ze zdziwieniem czytam powyższe teksty o tym że francuskie drogi są kiepskie,to absolutnie nie prawda.musisz pamiętać tylko żeby w navi ustawić "wyłącz drogi płatne" a wtedy pojedziesz wieloma odcinkami dróg szybkiego ruchu. Co do noclegów we Francji,za pierwszym razem na noc stałem w jakimś miasteczku na jakimś kamper placu z park4 night ,stały tam jeszcze trzy kampery i niestety w nocy rozwalili mi zamek w dzwiach od kierowcy,nic nie słyszałem, dzwi miałem dodatkowo spięte pasami i do środka mi nie weszli. kiedy opowiedziałem moim kolegom o tym zdarzeniu nasz forumowy kolega Fordek poradził mi abym zaopatrzył się we francuską kartę CAMPING-CAR Park co natychmiast uczyniłem.koszt to 5 eu.od tej pory na noclegi we Francji korzystam tylko z kempingów .koszt noclegu to 11 maksymalnie 15eu. jest tam super bezpiecznie. Wszystkim kolegom ktorzy maja problem z noclegami we francji zdecydowanie polecam ta karte.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-04-17, 19:35   

Kolejna rzecz obok tych o których już było. Nie planuj przejazdu jak osobówką. To inna prędkość i inny komfort i inne zmęczenie. Dużo jeździłem po Europie i robiłem na raz trasę 1600 km i wydawało mi się że kamper z mocnym silnikiem to to samo na autostradzie. Niestety nie. Jedziesz wolniej, musisz być bardziej skoncentrowanym/ wiatr / trzeszczy i stuka/ i …jesteś bardziej zmęczony . Dla kampera 1200 km to już jest wyczyn przy dobrym kierowcy a kolejnego dnia i kolejnego znowu za kółkiem. Musisz o tym wiedzieć nawet jak jesteś super kierowcą. Do tego musisz mieć czas na znalezienie kamper placu, serwis itd itd. Trochę z tym schodzi. Na placu dla kamperów jak masz wolne stanowisko wjeżdżasz natychmiast i tankujesz wodę. Z tym schodzi najdłużej szczególnie rano gdy w kolejce stoi 4- 5 kamperów. Punkty serwisowe są tez na niektórych parkingach przy autostradach ale z nimi bywa różnie. Czasami są na żetony które kupujesz w kasie. Zanim powiesz po francusku o co Ci chodzi … znowu minie pół godziny . We Francji popularne są żetony Blue Delfin i nimi płaci się w niektórych miejscach do poboru wody. Warto mieć różne końcówki do węża czyli 1/2 , 3/4 i nawet 1 cal. Najlepiej na szybkozłączki. Używałem już wszystkich. Jak będziesz miał kolejne pytania to pytaj. Tu wiedza za darmo w podróży bywa różnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***