Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hiszpania - pierwsza podróż kamperem
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 190/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-17, 18:41   

mischka napisał/a:
Francja kojarzy mi się puki co z zaniedbanymi miejscowościami, .

Wiele się nie kręciłem ale faktycznie tankowałem i spałem poza autostradami dojeżdżałem do nich i odniosłem podobne wrażenie, wytłumaczyłem sobie to tak, te stare pobudynki za dobre żeby burzyć za słabe i bez sensu by remontować :-/
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-04-17, 18:48   

SlawekEwa napisał/a:
Marcin_0203 napisał/a:
Planuję jechać na Google Maps czy to dobry pomysł?

Bardzo dobry pomysł i zainstaluj sobie w smartfonie apkę z cenami paliwa na D , F i E.


A podpowiesz dokładne nazwy tych aplikacji?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2024-04-17, 18:57   

Marcin_0203 napisał/a:
A podpowiesz dokładne nazwy tych aplikacji?

Ja korzystałem w F i DE z Benzinpreis-Blitz i wszystko działało śpiewająco, czy sprawdzi się w Hiszpanii nie wiem. Na fotoradary Blitzer.de (tylko nie daj się złapać bo będzie drogo) z tym że tutaj też nie wiem czy w Hiszpanii zda egzamin
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/482
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-04-17, 18:58   

Marcin_0203 napisał/a:
A podpowiesz dokładne nazwy tych aplikacji?

tak jak tylko Ewa przestanie rozmawiać przez mój telefon, bo Jej się rozładował :haha:
Apka jest niestety tylko na D,F, E, P , SLO , L, A, I i B . Nie ma dawnych " domoludów" i
GR i TR :(
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/482
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-04-17, 19:02   

Fuel flasz ze Sklepu Play
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-04-17, 19:05   

Dzięki wielkie za pomoc! Co raz pewniej czuję się przed pierwszą trasą dzięki Waszym wskazówkom! Mniej obaw już mam :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/482
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-04-17, 19:19   

Fuel Flash -ze Sklepu Play
tak miało być
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2024-04-17, 19:31   

Przejechałem Francję w drodze do Hiszpanii 4 razy. Na autostradzie francuskiej nie byłem bo uważam że Francja jest zbyt piękna i ciekawa żeby jej nie zobaczyć choćby z za kierownicy kampera. Ze zdziwieniem czytam powyższe teksty o tym że francuskie drogi są kiepskie,to absolutnie nie prawda.musisz pamiętać tylko żeby w navi ustawić "wyłącz drogi płatne" a wtedy pojedziesz wieloma odcinkami dróg szybkiego ruchu. Co do noclegów we Francji,za pierwszym razem na noc stałem w jakimś miasteczku na jakimś kamper placu z park4 night ,stały tam jeszcze trzy kampery i niestety w nocy rozwalili mi zamek w dzwiach od kierowcy,nic nie słyszałem, dzwi miałem dodatkowo spięte pasami i do środka mi nie weszli. kiedy opowiedziałem moim kolegom o tym zdarzeniu nasz forumowy kolega Fordek poradził mi abym zaopatrzył się we francuską kartę CAMPING-CAR Park co natychmiast uczyniłem.koszt to 5 eu.od tej pory na noclegi we Francji korzystam tylko z kempingów .koszt noclegu to 11 maksymalnie 15eu. jest tam super bezpiecznie. Wszystkim kolegom ktorzy maja problem z noclegami we francji zdecydowanie polecam ta karte.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-04-17, 19:35   

Kolejna rzecz obok tych o których już było. Nie planuj przejazdu jak osobówką. To inna prędkość i inny komfort i inne zmęczenie. Dużo jeździłem po Europie i robiłem na raz trasę 1600 km i wydawało mi się że kamper z mocnym silnikiem to to samo na autostradzie. Niestety nie. Jedziesz wolniej, musisz być bardziej skoncentrowanym/ wiatr / trzeszczy i stuka/ i …jesteś bardziej zmęczony . Dla kampera 1200 km to już jest wyczyn przy dobrym kierowcy a kolejnego dnia i kolejnego znowu za kółkiem. Musisz o tym wiedzieć nawet jak jesteś super kierowcą. Do tego musisz mieć czas na znalezienie kamper placu, serwis itd itd. Trochę z tym schodzi. Na placu dla kamperów jak masz wolne stanowisko wjeżdżasz natychmiast i tankujesz wodę. Z tym schodzi najdłużej szczególnie rano gdy w kolejce stoi 4- 5 kamperów. Punkty serwisowe są tez na niektórych parkingach przy autostradach ale z nimi bywa różnie. Czasami są na żetony które kupujesz w kasie. Zanim powiesz po francusku o co Ci chodzi … znowu minie pół godziny . We Francji popularne są żetony Blue Delfin i nimi płaci się w niektórych miejscach do poboru wody. Warto mieć różne końcówki do węża czyli 1/2 , 3/4 i nawet 1 cal. Najlepiej na szybkozłączki. Używałem już wszystkich. Jak będziesz miał kolejne pytania to pytaj. Tu wiedza za darmo w podróży bywa różnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-05-01, 06:27   

Lekka zmiana planów i dopiero dzisiaj pewnie koło południa ruszam. Po dłuższym przemyśleniu nie stawiam sobie żadnych celów wcześniej. Jadę i jak będę czuł się zmęczony zaczynam szukać jakiejś miejscówki do spania w okolicy. Będę dawał znać w trasie jak postęp! Ależ emocje przy pierwszej podróży :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-05-01, 21:51   

Nie wiem czy tak jest na wszystkich stacjach w Francji, ale na tych co My tankowaliśmy płatność była tylko kartą, cała obsługa dystrybutora w jezyku Polskim jak uzywasz Polskiej karty :ok ale żebyś wiedział że w tym momęcie blokują Ci 200eu z karty. Tankując przykładowo za 95eu zablokowane masz 200eu. Jechaliśmy przez święta i zwrot przyszedł dopiero po świętach czyli po dwóch dniach, dwa razy tankowaliśmy i 400eu zablokowane. Nie wiem czy tak jest na wszystkich stacjach, to juz muszą się wypowiedzieć bardziej doświadczeni koledzy.
Miłego wyjazdu, Hiszpania jest piękna :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-05-01, 22:18   

To jakieś dziwne z tymi stacjami. Nigdy nie miałem sytuacji by gdzieś blokowano mi pieniądze. Tankowałem dziesiątki razy we Francji na różnych stacjach głównie pod marketami / bo najtańsze paliwo/. W automatycznej stacji wkładasz kartę, zwykle jest wybór jezyka / angielski, francuski / po czym masz informację że możesz zatankować za np 160 E. Podajesz pin do karty i lejesz. Na końcu po odłożeniu węża wychodzi kwota i rachunek i tyle jest pobierane z konta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PietraS 
początkujący forumowicz

Dołączył: 08 Sty 2024
Piwa: 1/1
Skąd: Toruń
Wysłany: Wczoraj 5:51   

Kiedy płacisz przy dystrybutorze kartą, wymagana jest wcześniej autoryzacja na Twoim koncie. Konkretnie oznacza to, że instytucja, która wydała Twoją kartę, tymczasowo blokuje kwotę od 125 do 375 euro. Robi to, bo nie wie z góry, za jaką kwotę pobierzesz paliwo. Kwota ta jest równa (mniej więcej) maksymalnej kwocie, jaką można przeznaczyć na pełny bak paliwa.
Po zakończeniu tankowania niewykorzystane saldo jest zwykle natychmiast zwalniane. Zdarza się jednak, że Twój bank blokuje saldo na dłuższy okres, czasem maksymalnie do 14 dni. Zablokowanie nie oznacza jednak, że kwota zostanie pobrana z Twojego konta, służy jedynie jako gwarancja płatności.
Jeśli chcesz, aby saldo zostało zwolnione szybciej, musisz skontaktować się ze swoim bankiem.
Dotyczy to też hoteli i wypożyczalni samochodów, oni również mogą zarezerwować kwotę na Twojej karcie kredytowej w ramach gwarancji. Mogą to robić w całej Europie. Sprzedawcy mogą sami określić wysokość tej gwarancji. Dlatego w Twoim interesie leży sprawdzenie tego poprzez rezerwację pokoju w hotelu lub wynajęcie samochodu.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: Wczoraj 7:52   

orkaaa napisał/a:
Nigdy nie miałem sytuacji by gdzieś blokowano mi pieniądze.
przy automatach to częsta praktyka, nie tylko we Francji
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 229/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: Wczoraj 19:10   

Z tym blokowaniem, to zależne od karty jaką płacimy. Karty Kredytowe np. Możliwe.
Mnie jeszcze nigdy nic nie blokowano, na mojej karcie płatniczej - nie mam kredytowej.
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***