Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grecja - majówka 2024
Autor Wiadomość
Polanol 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Adria 571 DH
Dołączył: 04 Sty 2024
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2024-04-23, 11:36   Grecja - majówka 2024

Witam

Panie i Panowie, potrzebuję porad. Miałem jechać na majówkę do Tarragony, ale patrząc na prognozę pogody to będzie zimno, poniżej 20 stopni Celsjusza - za mało na plażowanie. Idąc za temperaturą wychodzi na to, że w Grecji będzie można poplażować. Problem taki, że Hiszpanię znam jak własna kieszeń, ale na południe od Podkarpackiego to najdalej w Koszycach byłem 8-) :wyszczerzony: Zależy nam na czasie (jak najwięcej dni na plaży, zwiedzać nie będziemy), dlatego jechać będziemy cały czas (2 kierowców) jeśli zmęczenie pozwoli i przez Serbię i Macedonię. Dlatego proszę Was o praktyczne rady:

- gdzie do Grecji? Myślę nad Peloponezem (Kalamata i okolice), ale obserwuję tez pogodę w Chalkidiki. Gdzie ładniej, gdzie można znaleźć fajne miejscówki na dziko?
- Serbia, Macedonia - jaki internet, bo wiadomo, że roamingu tam nie ma, kupujecie SIM czy jedziecie bez neta a mapy ściągacie wcześniej?
- biwakowanie na dziko, poczytałem tutaj kilka relacji z Grecji, o ile dobrze rozumiem, podobnie jak w ES biwakowanie na dziko jest zakazane, ale już spanie w kamperze bez wyciągania gratów jest tolerowane? Mocno ścigają?
- ceny paliw. Wyczytałem, żeby nie tankować w Serbii bo w Macedonii taniej. Jak ceny SK vs HU?
- jak z bezpieczeństwem w Grecji? Konkretnie chodzi mi o włamy do kampera, kradną na potegę?
- rozumiem, że dowód osobisty, zielona karta i żadnych dziwnych wymogów nie ma jeśli chodzi o papiery?
- granica między Serbią a Węgrami. Gdzie jechać żeby się nie wpieprzyć w kilkunastogodzinną kolejkę? Czy są strony internetowe gdzie można sprawdzić jak długo się czeka na przekroczenie granicy? Gdzie zjechać z autostrady żeby się udać na te poboczne, mniejsze przejścia gdzie czekania jest mniej? Chociaż z drugiej strony też gdzieś wyczytałem, że jazda na te mniejsze przejścia w takich datach jak weekend majowy też niewiele dale.
- skąd woda w Grecji jeśli jedzie się na dziko? Są miejsca przy stacjach paliw gdzie można spuścić szara wodę i wyczyścić kasetę?

P.S. O Serbach próbujących zatrzymać "na koło" czytałem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Andrzej_Gdynia 
zaawansowany


Twój sprzęt: citroen pilote
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Cze 2016
Piwa: 15/9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2024-04-23, 18:16   

jest tu wielu "Greków" którzy pasjami bywają w tym pięknym kraju. Wbij sobie Grecja na naszym forum - a miejscówek i opowieści o nich będziesz miał tyle że przez kilka dni nieprzeczytasz
_________________
Andrzej_Gdynia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2024-04-29, 18:25   

]
Polanol napisał/a:
Zależy nam na czasie (jak najwięcej dni na plaży, zwiedzać nie będziemy), dlatego jechać będziemy cały czas (2 kierowców) jeśli zmęczenie pozwoli


Tylko we dwóch się będziecie męczyć 8-)

Na ile dni planujecie ten express i czemu tak krótko :oops:

- Serbia, Macedonia - jaki internet, bo wiadomo, że roamingu tam nie ma, kupujecie SIM czy jedziecie bez neta a mapy ściągacie wcześniej?
Nie maszu na kupno karty sim.
Na autortradzie się chyba nie zgubicie , ale jak juz to ściągnij sobie mapy.

- biwakowanie na dziko, poczytałem tutaj kilka relacji z Grecji, o ile dobrze rozumiem.

Grecja to nie Hiszpania , jedziesz poza sezonem i jeżeli będziesz sie starał i nie wejedziesz w konflikt z Grekiem ewenualnie zapytasz się czy możesz stanąć w jakimś miejscu to ok

Unikaj miejsc spędowych kamperów , bo raz że śmierdzi uryną i prawie zawsze możesz mieć styczność z policją , która może Was poprosić o odjechanie jak nie będzie majdanu wkoło
Nic nie przyjmuj do podpisania to odjedziesz wolny 8-)

- granica między Serbią a Węgrami. Gdzie jechać żeby się nie wpieprzyć w kilkunastogodzinną kolejkę?

Moje przejście To Baćki Vinegrady czynne od 7-20 z ewentualną przerwą mna moczenie na termach i darmowym parkingiem i rano ewentualnie po odpoczynku po basenach po południu podbój Serbii i Macedonii

-skąd woda w Grecji jeśli jedzie się na dziko?

pewnym miejscem są kościółki , a ogólnie woda po grecku to nero ;)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 353/400
Skąd: krakow
Wysłany: Dzisiaj 18:17   

Bim Ci już wszystko napisał
My już wracamy 2 miesiace i trochę.Wszedzie bez problemu wody też nie brakuje.Nastawiaj sobie maps me i ruszaj.Wszystko do tej pory jeszcze zamknięte.Rozwaga i zapytanie to wszystko.Lidle masz na zakupy my znamy gzie są ich bazary ale tego trzeba się nauczyć.Szerokości.Pisałam wszystko na fejsie a kolega Andrzej część relacji dał na CT
pozdrawiam Barbara Muzyk 508589217,możesz dzwonić o porady
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***