Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ubezpieczenie kampera ???
Autor Wiadomość
jarsta0001 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido i86
Nazwa załogi: buchalterzy
Dołączył: 31 Lip 2019
Piwa: 11/27
Skąd: Nysa
Wysłany: 2024-04-24, 21:28   ubezpieczenie kampera ???

Chciałem poznać Waszą opinię, kończy mi się AC 28 kwietnia a płacę 8500 pln za rok. Teraz kamper w Hiszpani na strzeżonym parkingu i na majówkę wykorzystam go przez 2 tyg. Później wyjazdy bez kampera w inną częśc świata i wracam do niego ponownie dopiero na jesień ale nie wiem jeszcze na ile dni. No i jak mam zapłacić te 8500 to mi się szkoda zrobiło bo jazdy w tym roku nie wiele zaplanowane. Wiadomo ze jak ma się coś stać to te 8500 nie będzie szkoda ale wiecie jak to jest, płacę od 3 lat po 8500 suma ubezpieczenia coraz nizsza a kwota taka sama. Pytałem innych ubezpieczycieli ale takie kwoty padały ze aż przez gardło nie chcą przejść a co dopiero przez kieszeń.
Wiem ze ostatecznie musze sam podjać decyzję, ale usłyszałem mądrą uwagę od żony: siedzisz tyle czasu na tym CT to poradź się chłopaków. No cóż, dobra rady nigdy nie jest zła, więc co Wy byście zrobili albo jak Wy robicie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-04-24, 21:58   

Co oczywiste, każdy podejmuje decyzję indywidualnie.
Boli krótko, jak zawsze, w momencie płacenia. Potem już nie pamiętam - bo ja płacę.
Można nie płacić mając zapas środków na dwa, trzy kolejne w razie jakiejś katastrofy.
Joko to tłumaczył. Że nie warto. Ale ma to sens przy potężnych finansowych rezerwach.
Ale czy Twoje 8,5 tyś. pln ma jakiekolwiek znaczenie dla wyjątkowo bogatej osoby? Też może zapłacić i wyrzucić to z głowy.
Ja płacę na zmianę w Warcie i PZU bo jakoś co roku są takie różnice, że nie da kontynuować aby nabyć zniżkę.
Niestety te firmy nie ubezpieczają na realną wartość samochodu a znacznie tą wartość zaniżają.
Wydaje się, że nie mam wyjścia i wybieram jedynie kto w danym roku ubezpiecza na wyższą kwotę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1183
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-04-24, 22:10   


Zobacz tu: https://pzm.pl/bon-voyage/

https://benefia.pl/kontakt/
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Ostatnio zmieniony przez Skorpion 2024-04-24, 22:14, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarsta0001 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido i86
Nazwa załogi: buchalterzy
Dołączył: 31 Lip 2019
Piwa: 11/27
Skąd: Nysa
Wysłany: 2024-04-24, 22:13   

rakro1 napisał/a:
Co oczywiste, każdy podejmuje decyzję indywidualnie.
Boli krótko, jak zawsze, w momencie płacenia. Potem już nie pamiętam - bo ja płacę.



rakro1 - dzięki, czuję złość że nie mogę wykupić tego ubezpieczenia tylko na okres podróży, wiele krajów tak robi ale u nas jakoś UOKiK nie interweniuje. Pewno ponarzekam i kupię jak zawsze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarsta0001 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido i86
Nazwa załogi: buchalterzy
Dołączył: 31 Lip 2019
Piwa: 11/27
Skąd: Nysa
Wysłany: 2024-04-24, 22:16   

Skorpion napisał/a:

Zobacz tu: https://pzm.pl/bon-voyage/

https://benefia.pl/kontakt/



Rozumiem , że te pakiety działają jak AC? Zadzwonię jutro i dopytam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2024-04-25, 21:47   

jarsta0001 napisał/a:
Skorpion napisał/a:

Zobacz tu: https://pzm.pl/bon-voyage/

https://benefia.pl/kontakt/



Rozumiem , że te pakiety działają jak AC? Zadzwonię jutro i dopytam.


NIE
To pakiety ubezpieczenia kosztów leczenia i pobocznych (całkiem dobre), ale nie jest to AC dla kampera.
Czy warto zapłacić za AC? powyżej było - zależy od zasobności portfela :)
Jeśli poza wyjazdami trzymasz go w miejscu tak bezpiecznym, że nie grożą mu jakieś żywioły, kradzież, dewastacja itp. to może pomyśl o ubezpieczeniu krótkoterminowym. Możesz też jako obywatel UE poszukać oferty w innym kraju UE.

pozd...Ro
_________________
Pozdrawiam
Robert
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 329/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2024-04-25, 22:47   

Robert-4 napisał/a:
to może pomyśl o ubezpieczeniu krótkoterminowym.

Na tym to dopiero kroją... :diabelski_usmiech
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-04-26, 01:31   Re: ubezpieczenie kampera ???

jarsta0001 napisał/a:
Chciałem poznać Waszą opinię, kończy mi się AC 28 kwietnia a płacę 8500 pln za rok. Teraz kamper w Hiszpani na strzeżonym parkingu i na majówkę wykorzystam go przez 2 tyg. Później wyjazdy bez kampera w inną częśc świata i wracam do niego ponownie dopiero na jesień ale nie wiem jeszcze na ile dni. No i jak mam zapłacić te 8500 to mi się szkoda zrobiło bo jazdy w tym roku nie wiele zaplanowane. Wiadomo ze jak ma się coś stać to te 8500 nie będzie szkoda ale wiecie jak to jest, płacę od 3 lat po 8500 suma ubezpieczenia coraz nizsza a kwota taka sama. Pytałem innych ubezpieczycieli ale takie kwoty padały ze aż przez gardło nie chcą przejść a co dopiero przez kieszeń.
Wiem ze ostatecznie musze sam podjać decyzję, ale usłyszałem mądrą uwagę od żony: siedzisz tyle czasu na tym CT to poradź się chłopaków. No cóż, dobra rady nigdy nie jest zła, więc co Wy byście zrobili albo jak Wy robicie.


Ja mam swoje zdanie na temat płacenia AC ..... ale jest to moje zdanie i trochę niezręcznie jest to sugerować innym .
Skoro pytasz to się wypowiem , ale sam musisz ocenić jak to się ma do Twoich realiów i czy to dla Ciebie ma jakiś sens.

Kiedyś płaciłem AC systematycznie i na każdy samochód , wychodząc z założenia świętego spokoju i spokojnej głowy (czyli jak większości płacących AC :haha: )
Jako że moją wielką słabością są samochody (nie wiem czy to jakiś wirus, bakteria, pasożyt czy po prostu geny są temu winne ;) ) to miewam ich po kilka sztuk .
Pewnego dnia (dawano to było) zdarzyło mi się dostać kamyczkiem w przednią szybę . Autko miało AC z opcją ochrony szyb (rozbita szyba miała nie wpływać na wysokość zniżek) , a że samochód był nowy i na gwarancji to wymianę szybki zleciłem w autoryzowanym serwisie.
Serwis oczywiście zlecenie przyjął i ogarnął temat bezgotówkowo załatwiając wszystkie formalności z ubezpieczycielem.
Wszystko było fajnie do momentu kiedy przyszedł czas na składkę za inny samochód i okazało się że mam obniżone zniżki z powodu szkody .
Winny okazał się jak to zwykle bywa , "drobny druczek" na umowie, który mówił o tym , że opcja ochrony szyb obowiązuje jedynie w przypadku wymiany szyby na tańszy zamiennik, a nie oryginał :bajer
Finał był taki, że utrata zniżek na wszystkie ubezpieczone samochody kosztowała mnie wielokrotnie więcej niż kosztowała by mnie szyba , gdybym wymienił ją we własnym zakresie .

Wtedy doszedłem do wniosku że płacenie korporoacjom ubezpieczeniowym za pozory bezpieczeństwa i ochrony mienia to frajerstwo w czystej postaci ....... i frajerstwo które narasta z każdym kolejnym rokiem płacenia składki :spoko
Jak sobie jeszcze dodatkowo uświadomiłem, że płacę AC za wszystkie samochody (czyli kilka składek) , a nie mając zdolności bilokacji ,w danym momencie mogę jeździć tylko jednym z nich (ryzykując szkodę lub kradzież tylko jednego), to decyzja była prosta i oczywista.
Od tego momentu AC płacę jedynie w przypadku kiedy nie mam innego wyjścia (np.na czas leasingu) .
Wiele samochodów przez wiele lat bez kosztów AC i zero szkód zrobiły na tyle duży plus , że nie ruszy go żaden minus :haha:

Pisałem o tym niedawno w innym wątku porównując płacenie za AC do gry w kasynie :ok

Oczywiście można powiedzieć że miałem szczęście i że nie musiało tak być . Pełna zgoda , ale to jest nic innego jak czysta matematyka.

Pomyśl i policz. Gdybyś kamperem jeździł 365 dni w roku też zapłacił byś te 8500PLN . W takim przypadku jeden dzień jazdy i ryzykowania jakimś zdarzeniem kosztował by cię ok.23PLN. W przypadku kiedy będzie to tylko np. 30 dni , koszt "dniówki" ubezpieczenia rośnie do 283PLN (12 x więcej !!!) Jeśli uwzględnić prawdopodobieństwo zajścia jakiegoś zdarzenia to wyliczenia będą podobne.

Oczywiście jak będziesz miał pecha ,to możesz zrobić szkodę całkowitą nawet jak wyjedziesz tylko na chwilę jeden raz w roku , ale prawdopodobieństwo że tak się stanie jest tak niskie, że płacenie za to komuś pieniędzy daje prawie 100% pewności że je wtopisz .
Z każdym kolejnym rokiem kiedy nic złego się nie wydarzyło a składka poszła, statystyka robi się coraz mniej korzystna.
Genralnie całe życie to ruletka ........ a najwięcej w nią wygrywają, Ci którzy nie graja :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2024-04-26, 07:40   

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gdybym miał płacić równowartość 8500zł to wziąłbym ryzyko na siebie. W moim przypadku różnica w składce pomiędzy OC i AC jest uczciwa a wartość kampera ustalam ja a nie ubezpieczyciel. Myślałem że mam drogie ubezpieczenie a nie płacę nawet połowy twojej składki.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-04-26, 12:04   

Pytałeś może o mini Casco? jest to ubezpieczenie od szkody całkowitej, żywiołów, kradzierzy. Ubezpieczenie takie jest tylko w PZU i dużo tańsze jak AC.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***