Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam inteligentnego kampera :)
Autor Wiadomość
justynao 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat ducato
Dołączyła: 16 Kwi 2024
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-04-24, 11:53   Mam inteligentnego kampera :)

Hej,

Chwalę się moim cudeńkiem w kamperze, może kogoś zainteresuje :)



[/youtube]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2024-04-24, 12:16   

Podziwiam.
P.S.
Moja Żona od 17-tu lat pyta którym pokrętłem włączyć ciepłą wodę :haha:
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mazur 
weteran
Robert Mazur


Twój sprzęt: CI Mizar Garage , Ducato 2.8JTD
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Piwa: 84/108
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-24, 14:49   

kimtop napisał/a:
Podziwiam.
P.S.
Moja Żona od 17-tu lat pyta którym pokrętłem włączyć ciepłą wodę :haha:


Nie miej za złe żonie że nie jest zawodowcem w obsłudze i reklamie :) Cóż za przypadek :haha: To chyba tylko wstęp do...




targi.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 92,33 KB

_________________
Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.
'Lao Tzu'
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMGie 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Autostar 425 2,5TD '91
Dołączył: 25 Paź 2023
Piwa: 6/2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2024-04-24, 15:09   

Kawał dobrze zrobionej, nikomu niepotrzebnej roboty :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-04-24, 15:21   

Urządzenie ciekawe ale nie wyobrażam sobie podłączenia tego wszystkiego w gotowym kamperze. Centralka, setki metrów kabelków i dedykowanych czujników. Niebawem dowiemy się ile taka zabawka kosztuje. A zabrakło jednego czy mamy do tego aplikację aby to wszystko leżąc na łóżku zdalnie obsługiwać😀😀😀

Co do reklamy i biznesu. Jest na tym forum kilkanaście osób które na kamperowaniu robią kasę np Voku czy KamperManiak czy VincentVan. Mnie to nie przeszkadza, gdy ich filmy są na poziomie i mają coś do powiedzenia. Dzielą się swoim doświadczeniem za darmo ale jednocześnie nie ukrywają że mają sklep albo inny kamperowy biznes. Wszak ilość wyświetleń na youtube to kasa.

Znacznie gorzej jest gdy, o tym nie informują i wciskają ludziom kit stosując wszystkie możliwe chwyty byle kasa się zgadzała.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mazur 
weteran
Robert Mazur


Twój sprzęt: CI Mizar Garage , Ducato 2.8JTD
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Piwa: 84/108
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-24, 15:59   

orkaaa napisał/a:
Niebawem dowiemy się ile taka zabawka kosztuje. A zabrakło jednego czy mamy do tego aplikację aby to wszystko leżąc na łóżku zdalnie obsługiwać


Tutaj poszło oficjalnie więc kilka odpowiedzi jest:
Dyskusja na karawaning.pl


orkaaa napisał/a:
Znacznie gorzej jest gdy, o tym nie informują i wciskają ludziom kit stosując wszystkie możliwe chwyty

Też nie rozumiem dlaczego tak zakamuflowany przekaz. :niewiemm
_________________
Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.
'Lao Tzu'
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-04-24, 18:25   

Ale to łebskie - nawet włącza "łebasto" :haha: Taka sobie gadzeciania - przydałoby się jeszcze automatyczne włączanie wentylacji w sypialni czujnikiem gazów wylotowych. :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-04-25, 01:24   

Poczytałem o tym trochę i mamy wiele gadżetów w jednym miejscu i to wszystko. Gdy ktoś buduje od zera to może warto zainwestować w taką bazę ale przy gotowym kamperze większość niezbędnych informacji: prąd, woda czysta i szara posiadamy. Wiele osób ma czujniki gazu i czadu a także jakiś alarm. Pozostają głupoty np tzw lista do zapamiętania. Urządzenie ma nam przypominać że kliny są pod kołami albo stolik i krzesełka zostały to oznacza że najpierw to wszystko trzeba na listę wpisać. Poziomica ha ha pod które koło kliny trzeba wstawiać. Gdyby to był system samopoziomujący na automatycznych podporach to byłby sens a tak … . Automatyczne światła albo czasowe takie bajery można zrobić dużo taniej, gdy komuś to potrzebne. Ogrzewanie czasowe Trumy mają to od lat.
Więc taki sobie kamper smart.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-04-25, 02:27   

orkaaa napisał/a:
Poczytałem o tym trochę i mamy wiele gadżetów w jednym miejscu i to wszystko. Gdy ktoś buduje od zera to może warto zainwestować w taką bazę ale przy gotowym kamperze większość niezbędnych informacji: prąd, woda czysta i szara posiadamy. Wiele osób ma czujniki gazu i czadu a także jakiś alarm. Pozostają głupoty np tzw lista do zapamiętania. Urządzenie ma nam przypominać że kliny są pod kołami albo stolik i krzesełka zostały to oznacza że najpierw to wszystko trzeba na listę wpisać. Poziomica ha ha pod które koło kliny trzeba wstawiać. Gdyby to był system samopoziomujący na automatycznych podporach to byłby sens a tak … . Automatyczne światła albo czasowe takie bajery można zrobić dużo taniej, gdy komuś to potrzebne. Ogrzewanie czasowe Trumy mają to od lat.
Więc taki sobie kamper smart.


Nie jest to jakiś nowy wynalazek , tylko system złożony z klocków do standardowego smart home . Cały wic polega tutaj na tym, że jest to zebrane do kupy, skonfigurowane i opisane "do kampera" , co jak wiadomo z miejsca podnosi cenę :haha: :spoko
Tak przeglądnąłem po łebkach i o ile dobrze rozumiem, to działa to po wifi , a jeśli tak to pełna dyskwalifikacja w zastosowaniach kamperowych.
Komunikacja pomiędzy modułami powinna być zrobiona w pierwszej kolejności (tam gdzie można ) przewodowo , a jeśli bezprzewodowo to w oparciu Zigbee i to z wielu powodów, m.in. bezpieczeństwa , niezawodności i zużycia energii.

Sama koncepcja zastąpienia standardowego elektrobloku w kamperze przez mniej lub bardziej złożony system smart home nie jest głupia i ma wiele zalet praktyczny , ale ze względu na specyfikę ekosystemu jakim jest kamper nie można tego robić tak wprost przenosząc ze smart home ...... to powinno być raczej smart mobile home :spoko
Mam rozwiązania smart home od lat we wszystkich swoich obiektach (tych stacjonarnych) i od kilku lat również w kamperach. Bawię się z tym co chwilę , zmieniam , poprawiam i testuję nowe rozwiązania (mam w tej materii również kilka swoich patentów) i wiem dobrze, że smart home w domu , a smart home w kamperze to dwie trochę inne bajki ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-04-25, 02:49   

orkaaa napisał/a:
Urządzenie ciekawe ale nie wyobrażam sobie podłączenia tego wszystkiego w gotowym kamperze. Centralka, setki metrów kabelków i dedykowanych czujników.


Nie do końca setki metrów kabli. Te wszystkie czujniki , włączniki i el. wykonawcze potrzebują zasadniczo tylko zasilania ( niektóre mogą działać nawet na bateriach) , a komunikacja może być bezprzewodowa (tylko na Miłość Boską nie po standardowym Wifi :gwm :gwm ) , więc adaptacja do gotowego kampera nie jest specjalnie kłopotliwa.

Taki gotowy zestaw jak ten tu prezentowany jest w sumie tylko dla ludzi , którzy nie mają o tym pojęcia a chcą coś takiego mieć .

Dostępność modułów do smart home jest w tej chwili olbrzymia i można to sobie po kawałku rozbudowywać o nowe rzeczy.
Jak ktoś nie ma za dużo chęci albo zdolności to prościej jest zacząć od gotowych rozwiązań (np. Tuya Smart) , a jak jest jedno i drugie to najlepiej iść w kierunku Home Assistant'a :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-04-25, 12:19   

orkaaa napisał/a:
Pozostają głupoty np tzw lista do zapamiętania. Urządzenie ma nam przypominać że kliny są pod kołami albo stolik i krzesełka zostały to oznacza że najpierw to wszystko trzeba na listę wpisać.

No i jeszcze zebrać pranie ze sznurka oraz wystawić zapocone trampki na zewnątrz :haha:
Jeśli ktoś lubi zabawki to czemu nie - ale jak dla mnie póki wujek Alzheimer jeszcze nie złożył mi wizyty jakoś daję sobie radę bez tych gadżetów. A może właśnie dlatego że staram się robić wszystko sam szarych komórek mi nie ubywa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
justynao 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat ducato
Dołączyła: 16 Kwi 2024
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-04-25, 13:37   

Mazur napisał/a:
orkaaa napisał/a:
Niebawem dowiemy się ile taka zabawka kosztuje. A zabrakło jednego czy mamy do tego aplikację aby to wszystko leżąc na łóżku zdalnie obsługiwać


orkaaa napisał/a:
Znacznie gorzej jest gdy, o tym nie informują i wciskają ludziom kit stosując wszystkie możliwe chwyty

Też nie rozumiem dlaczego tak zakamuflowany przekaz. :niewiemm


Nigdzie nie ukrywałam że nie jestem powiązana z tym rozwiązaniem :) Delikatny przekaz wynika z tego że staram się uszanować innych użytkowników i panujące zasady które niestety często nie są jasne. Na wielu forach/grupach jakikolwiek wpis powiązany z produktem często wywołuje oburzenie pomimo tego że regulamin go nie zabrania. Na drugim forum jest dział oferty firm więc sprawa jest łatwiejsza. Stad też post w charakterze bardziej informacyjnym że takie rozwiązanie poprostu istnieje i może kogoś zaciekawi.

Tak system można obsługiwać z telefonu na łóżku.

joko napisał/a:


Nie jest to jakiś nowy wynalazek , tylko system złożony z klocków do standardowego smart home . Cały wic polega tutaj na tym, że jest to zebrane do kupy, skonfigurowane i opisane "do kampera" , co jak wiadomo z miejsca podnosi cenę :haha: :spoko
Tak przeglądnąłem po łebkach i o ile dobrze rozumiem, to działa to po wifi , a jeśli tak to pełna dyskwalifikacja w zastosowaniach kamperowych.
Komunikacja pomiędzy modułami powinna być zrobiona w pierwszej kolejności (tam gdzie można ) przewodowo , a jeśli bezprzewodowo to w oparciu Zigbee i to z wielu powodów, m.in. bezpieczeństwa , niezawodności i zużycia energii.

Sama koncepcja zastąpienia standardowego elektrobloku w kamperze przez mniej lub bardziej złożony system smart home nie jest głupia i ma wiele zalet praktyczny , ale ze względu na specyfikę ekosystemu jakim jest kamper nie można tego robić tak wprost przenosząc ze smart home ...... to powinno być raczej smart mobile home :spoko
Mam rozwiązania smart home od lat we wszystkich swoich obiektach (tych stacjonarnych) i od kilku lat również w kamperach. Bawię się z tym co chwilę , zmieniam , poprawiam i testuję nowe rozwiązania (mam w tej materii również kilka swoich patentów) i wiem dobrze, że smart home w domu , a smart home w kamperze to dwie trochę inne bajki ;)



Różnica polega na tym że właśnie nie jest to system złożony z klocków do standardowego "SmartHome".
Zarówno elektronika jak i oprogramowanie zostało stworzone od podstaw przez nas. Natomiast niektóre czujniki faktycznie występują również w systemach "Smart Home".

Różnic w stosunku do typowych systemów SmartHome jest mnóstwo:
- Brak przekaźników co wpływa na mniejsze zużycie energii
- Inna architektura systemu (nie wymaga chmury i zewnętrznego połączenia)
- Wbudowany moduł GSM z możliwością sterowania komendami SMS w miejscach o słabym zasięgu
- Wszystko w jednej zwartej obudowie
- Gniazda pomiaru akumulatorów
- Gniazda pomiaru poziomu zbiorników
- Integracja z regulatorami MPPT
- Wbudowany akcelerometr do wykrywania ruchu pojazdu
- Asystent poziomowania pojazdu
- Funkcja checklisty przed odjazdem
- Alarm przed odholowaniem pojazdu
- Kilkanaście reguł sterowania stworzonych typowo pod potrzeby użytkowników kamperów
.. i pewnie jeszcze kilka rzeczy by się znalazło

Tych funkcji nie oferuje żaden gotowy prosty w instalacji system SmartHome. Oczywiście jak ktoś jest pasjonatem to może próbować samemu coś kleić w oparciu o gotowe otwarte rozwiązania. Natomiast nie będzie to ani szybsze ani łatwiejsze ani bardziej niezawodne. Ale faktycznie może odrobinę tańsze :)

Z racji zazwyczaj dość małej odległości miedzy czujnikami a jednostką centralną wszystkie czujniki są łaczone przewodowo. Komunikacja po WIFI występuje między telefonem bądź tabletem na ścianie a jednostką sterującą.


orkaaa napisał/a:
Poczytałem o tym trochę i mamy wiele gadżetów w jednym miejscu i to wszystko. Gdy ktoś buduje od zera to może warto zainwestować w taką bazę ale przy gotowym kamperze większość niezbędnych informacji: prąd, woda czysta i szara posiadamy. Wiele osób ma czujniki gazu i czadu a także jakiś alarm. Pozostają głupoty np tzw lista do zapamiętania.



Oczywiście jeżeli ktoś już w gotowym kamperze ma zamontowany elektroblok z panelem pokazującym poziom wody i akumulatorów, dołożony wyświetlacz do MPPT, alarm to faktycznie zysk z tego rozwiązania będzie znacznie mniejszy aczkolwiek dalej otrzymamy kilka funkcji których typowe elektrobloki nie oferują:
- Ochrona przed zamarzaniem zbiorników w zimę
- Ochrona przed przelaniem wody szarej
- Funkcja rezerwy wody czystej itp.
- Podgląd i powiadomienie SMS dotyczące napięcia akumulatorów gdy trzymamy kampera daleko od miejsca zamieszkania
- itp.
Także to już kwestia indywidualnej oceny kto czego potrzebuje i ile jest to dla niego warte.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-04-25, 22:19   

justynao napisał/a:
Na drugim forum jest dział oferty firm więc sprawa jest łatwiejsza. Stad też post w charakterze bardziej informacyjnym że takie rozwiązanie poprostu istnieje i może kogoś zaciekawi.


Rzecz w tym, że zamieściłaś go Justynko w dziale " Rzetelne informacje techniczne bez bajerowania", który został założony przez naszego forumowego Kolegę w ściśle określonym celu ..... i nie był to z pewnością cel marketingowy ;)
Temat dla moderatora , ja nie czuję się uprawniony aby to oceniać :spoko

justynao napisał/a:

Różnica polega na tym że właśnie nie jest to system złożony z klocków do standardowego "SmartHome".
Zarówno elektronika jak i oprogramowanie zostało stworzone od podstaw przez nas. Natomiast niektóre czujniki faktycznie występują również w systemach "Smart Home".

Różnic w stosunku do typowych systemów SmartHome jest mnóstwo:
- Brak przekaźników co wpływa na mniejsze zużycie energii
- Inna architektura systemu (nie wymaga chmury i zewnętrznego połączenia)
- Wbudowany moduł GSM z możliwością sterowania komendami SMS w miejscach o słabym zasięgu
- Wszystko w jednej zwartej obudowie
- Gniazda pomiaru akumulatorów
- Gniazda pomiaru poziomu zbiorników
- Integracja z regulatorami MPPT
- Wbudowany akcelerometr do wykrywania ruchu pojazdu
- Asystent poziomowania pojazdu
- Funkcja checklisty przed odjazdem
- Alarm przed odholowaniem pojazdu
- Kilkanaście reguł sterowania stworzonych typowo pod potrzeby użytkowników kamperów
.. i pewnie jeszcze kilka rzeczy by się znalazło


Czyli mówiąc prościej zbudowaliście układ oparty na jakimś mikrokontrolerze , napisaliście do niego firmware, oraz aplikację do komunikacji za pomocą smartfona , a wszystko w taki sposób aby ten układ realizował określone funkcje sterujące urządzeniami w kamperze .
Nie mam oczywiście uwag, ani co do wykonania ani działania i funkcjonalności , bo nic poza zamieszczonym przez Ciebie krótkim opisem na temat tego systemu nie wiem, a jedynie zastanawiam gdzie w tym jest "Smart" ?
Jak dla mnie z opisu wynika, że jest to nic innego jak Wasze autorskie rozwiązanie systemu sterowania zabudową kampera , czyli elektrobloku .

Rozumiem, że jest to system "zamknięty" , to znaczy zawierający określone zaimplementowane przez Was funkcjonalności i działający w/g określonego , również stworzonego przez Was algorytmu ?

Czy nabywca i użytkownik ma możliwość rozbudowy, dokładania nowych czujników , czy el. wykonawczych, oraz czy ma możliwość dodawania nowych automatyzacji , scen , lub zmianę sposobu działania istniejących ?

Czy jest możliwość zmian modyfikacji i personalizacji choćby pulpitu sterującego (tego na tablecie lub w aplikacji mobilnej) ?

Takie oparte o sterowanie za pomocą tabletu czy smartfona układy sterowania zabudową ma w chwili obecnej większość nowych kamperów (przynajmniej tych z wyższej półki). Ich zaletą jest to, że działają całkiem sprawnie, są wygodne i intuicyjne ..... natomiast ich największą wadą jest to, że nie da się z nich wyciągnąć nic więcej ponad to co przewidział producent.


justynao napisał/a:

Tych funkcji nie oferuje żaden gotowy prosty w instalacji system SmartHome. Oczywiście jak ktoś jest pasjonatem to może próbować samemu coś kleić w oparciu o gotowe otwarte rozwiązania. Natomiast nie będzie to ani szybsze ani łatwiejsze ani bardziej niezawodne. Ale faktycznie może odrobinę tańsze :)


A co to w/g Ciebie jest "gotowy , prosty system Smart Home" ?
Idea Smart Home polega na budowania systemu "na miarę" potrzeb użytkownika i tworzenia wzajemnych logicznych połączeń pomiędzy poszczególnymi jego komponentami (w postaci scen i automatyzacji) , również zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika (i przez niego samego).
System Smart Home nie może być więc "gotowy" (takim jest Wasz, dlatego nie jest "Smart" ;) ), a to czy jest "prosty" czy "skomplikowany " zależy od konkretnej jego konfiguracji.

Systemy, jak to określasz "klejone" , nie są pewnie szybsze , z pewnością nie są łatwiejsze, co do niezawodności bym polemizował (ale to zależnie co rozumiemy pod tym pojęciem) , nie są też raczej tańsze, ale z całą pewnością są nieporównywalnie bardziej funkcjonalne i co nie jest bez znaczenia są skalowalne i rozbudowywalne.

Wasz system ogarnia bardzo podstawowe kwestie obsługi kampera i mnie osobiście brakuje mi w nim choćby obsługi kamer i inteligentnej detekcji ruchu i rozpoznawania zdarzeń na podstawie obrazu.

justynao napisał/a:


Oczywiście jeżeli ktoś już w gotowym kamperze ma zamontowany elektroblok z panelem pokazującym poziom wody i akumulatorów, dołożony wyświetlacz do MPPT, alarm to faktycznie zysk z tego rozwiązania będzie znacznie mniejszy aczkolwiek dalej otrzymamy kilka funkcji których typowe elektrobloki nie oferują:
- Ochrona przed zamarzaniem zbiorników w zimę
- Ochrona przed przelaniem wody szarej
- Funkcja rezerwy wody czystej itp.
- Podgląd i powiadomienie SMS dotyczące napięcia akumulatorów gdy trzymamy kampera daleko od miejsca zamieszkania
- itp.
Także to już kwestia indywidualnej oceny kto czego potrzebuje i ile jest to dla niego warte.


Tak jak już chyba pisałem wcześniej , nie chcę w żaden sposób umniejszać Waszej konstrukcji , bo dla pewnych , śliśle określonych zastosowań jest to całkiem fajne rozwiązanie i co dla wielu ludzi będzie pewnie bardzo istotne, rozwiązanie gotowe, czyli kupić, założyć i używać .

Nie wiem w jakiego klienta docelowego celujecie, ale w/g mnie jest to rozwiązanie warte rozważenia dla tych, którzy rozpoczynają lub planują samodzielną budowę lub przebudowę kampera , a w kwestii elektrobloku i sterownia zabudową , albo nie mają zbyt dużo wiedzy i umiejętności , albo nie mają specjalnie wybujałych potrzeb i szukają czegoś gotowego do użytku. W porównaniu do dostępnych na rynku "firmowych" elektrobloków, Wasze rozwiązanie w kategori cena/funkcjonalność jest co najmniej godne uwagi.

Dla użytkowników starszych kamperków , nakład pracy oraz koszty przy próbie wymiany posiadanych elektrobloków na Wasz , będę nie adekwatne do osiągniętego efektu . Dla nich rozbudowa o prawdziwe Smart Home , będzie prostsza (wykorzystując choćby moduły sterowane po Zigbee) i da lepszy efekt i nieporównanie większe mozliwości.

Użytkownicy nowych kamperów z kolei podobne funkcjonalnie urządzenia mają już zainstalowane , a kamperki za nowe i za drogie , aby w nich pruć całą elektrykę , po to aby zamienić sobie na coś innego ...... ale w sumie takiego samego :wyszczerzony:


Nie potraktuj proszę moich wywodów , jako coś negatywnego , wręcz przeciwnie, ja generalnie jestem bardzo pozytywnie nastawiony do ludzi , którzy coś samodzielnie tworzą , wymyślają, produkują , a potem podejmują niełatwy trud aby to sprzedać innym ........ pewnie dlatego, że to jest też historia mojego życia i jak to mówią "wiem z czym się to je " ;)
Produkt ciekawy, rozwojowy i z dużą szansą na sukces przez duże "S", tylko jako trochę starszy i pewnie trochę bardziej doświadczony wynalazca/projektant/producent (elektroniki również), chciałbym Ci/Wam delikatnie zasugerować , że próba realizacji celów marketingowych poprzez aktywność na tematycznych forach dyskusyjnych jest co najmniej mocno ryzykowna :ok
Jak się już zapewne zdążyłaś zorientować , jest to miejsce w którym prowadzi się raczej luźne i mało poważne dyskusje , a anonimowość userów jeszcze to pogłębia :lol:
Przedstawiając na forum swoją ofertę jesteś od razu na przegranej pozycji.
Szczerze proponuję reklamować się w miejscach , w których reklama trafia do grupy docelowej, ale nie ma bezpośredniej z nią interakcji :spoko

Na tym forum jest zapewne wiele osób , które korzystają z moich usług lub kupują moje produkty ...... ale nawet o tym nie wiedzą :haha: :bigok ...... niezwykle zdrowy jest to układ :bukiet:

Powodzenia Zyczę :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/415
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-26, 06:54   

joko napisał/a:

Na tym forum jest zapewne wiele osób , które korzystają z moich usług lub kupują moje produkty ...... ale nawet o tym nie wiedzą :haha: :bigok ...... niezwykle zdrowy jest to układ :bukiet:

Powodzenia Zyczę :spoko

joko od ładnych parunastu lat jesteś na forum, my nic o tem nie wiemy :shock: dawaj co jak gdzie kiedy dla czego, :szeroki_usmiech

pięknie pochwaliłeś Panią Konstruktor :spoko

Już oczami wyobraźni widzę :haha: jak u siebie bo lubię :haha: patrzę w tablet a mój Eliocik rozwija markizę, poziomuje podporami kampera, wyciąga krzesła stolik, odpala expres, transformers,
Tylko jak to się ma do tego :haha: o czym nie dawno rozmawialiśmy minimalizm ciekawe ciekawe ile w tym tablecie jest minimalizmu.

Mówiłem setki razy niech się reklamują to się forum ożywi, przecież i tak różnymi metodami docierają ciekawe rzeczy o których się dyskutuje, brawo koleżance za odwagę i pomysł na sprzedaż ciekawego produktu :spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/482
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-04-26, 07:24   

Kuba dla Ciebie za stonowaną , merytoryczną wypowiedź na temat :pifko
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***