Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
silnik w camperze
Autor Wiadomość
mariuszhymer 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: hymermobil 522 ford
Nazwa załogi: Witosławscy
Dołączył: 29 Lip 2009
Wysłany: 2009-08-03, 10:29   silnik w camperze

Mam ochotę "wsadzić kij w mrowisko" !

Właściciele wiekowych domków na kółkach! Myśleliście o podrasowaniu Waszych silników?
Co o tym sądzicie? Ja uważam, że posiadając ''youngtimera" , a mam takiego, możemy poplotkować na ten temat. Może ktoś z Was ma już extra silnik w swoim camperze? Jak to funkcjonuje? Są problemy eksploatacyjne ? I czy warto brać się za takie przeróbki!
POGADAJMY !

Maiusz :bigok :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2009-08-03, 10:42   

Nie - nie warto - PROSTE JEST GENIALNE .... ;) , a nasze samochodziki to nie bolidy F1

mariuszhymer napisał/a:
Może ktoś z Was ma już extra silnik w swoim camperze?


Tak Świstak ma zdecydowanie największy silnik na forum ;) ......
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mariuszhymer 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: hymermobil 522 ford
Nazwa załogi: Witosławscy
Dołączył: 29 Lip 2009
Wysłany: 2009-08-03, 11:04   

Witaj Robercie!

A nie miałeś sytuacji,w której aż prosiło się o większy "power", np .: długie podjazdy w górach, albo czy niechciałbyś szybko przejechać nudne odcinki drogi - autostrada.
Mój "dziadek" buja się ok 100 km/h ale uważam, że prędkość "przelotowa" to 120/130 km/h no i tu brak mocy. No i dodatkowe pytanie : czy mocniejszy silnik przy prędkościach ok 100km/h nie pracuje ciszej i nie jest bardziej ekonomiczny?
A co z nowymi normami czystości spalin? Parę miast u naszych zachodnich sąsiadów zamyka się auta , które nie spełniają odpowiednich norm.

pozdrawiam

Mariusz : :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2009-08-03, 11:20   

Moja prędkość ekonomiczno przelotowa to 90km/h hmmmm może i mało może i brakuje pod nogą ale gdzie nam się spieszy....?
Wiesz myślę, że to kwestia stylu wypoczynku - mój wypoczynek zaczyna się jak odpalam dziadka ;)
Osobówką jeżdżę szybko czasem pewnie za szybko :oops: ..... jeżdżę cicho i mam pod nogą ..... a w dziadku hmmmm głośno , wolno i mozolnie i to też kocham bo to oderwanie się od tego co mam codziennie....
Masz Hymerka to inna zabudowa niższa i dużo mniejsze opory powietrza .... zabudowy typu alkowa z założenia są inne, dużo większe opory powietrza, powierzchnia boczna , wysokość, takie samochody przy większych prędkościach są po prostu niebezpieczne ...
Wybór konkretnego samochodu to zawsze kompromis i odpowiedź na pytanie "jak go będę użytkował" jak znasz te odpowiedzi wtedy wiesz czy kupować diesela czy benzynkę z turbiną czy bez z dużym silnikiem czy mniejszym - to zawsze bilans zysków i strat ;)
Wiesz to tak jak z domem pierwszy budujesz dla wroga, drugi na sprzedaż a dopiero trzeci dla siebie ..... myślę ze z kamperem jest podobnie .... ten jest drugi i już wiem jaki będzie następny ..... ;)
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mariuszhymer 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: hymermobil 522 ford
Nazwa załogi: Witosławscy
Dołączył: 29 Lip 2009
Wysłany: 2009-08-03, 11:41   

Jestem " w trakcie poszukiwań słusznych działań" po powrocie "Dziadkiem" z Norwegii.
Napewno wymieniam z pochodzącego nowego modelu zaciski przedniego hamulca.
Będzie to już nieorginalny stan ale bezpieczniej. Silnik mam od Transita z 1992 roku
( diesel z turbiną) i porusza się dość sprawnie ale uważam ,że 140 KM to podstawa przy naszych samochodach. Oczywiście padnie pytanie, czy jest sens inwestować w stary samochód. Nowy i dość nowy camper to koszt duży a co z tym związane koszty ubezpieczenia wysokie dla samochodu, który tak naprawdę jeździ 2 m-ce ( w moim przypadku ). Już dużo zainwestowałem w odbudowę auta ( mam nowy zewnętrzny stan pojazdu ), teraz chodzi mi po głowie jakiś fajny motor, cichy sprawny i w górach zwinny.

Mariusz ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2009-08-03, 12:34   

Hmmm .... Jak ma być cichy do zdecydowanie benzyna .... ale wtedy szlak trafia ekonomie .... ;) zawsze coś za coś ..... ale hamulce masz rację to podstawa tą modyfikację warto zrobić.
I jeszcze apropos silników do takich samochodów przeważnie wkłada się diesele ponieważ mają nisko zawieszony moment obrotowy i to jest tutaj ważniejsze od kucyków .... masz u siebie myślę rozsądny kompromis wsadzony między ceną jakością i ekonomią ja nie kombinowałbym więcej, następna generacja dieselków bo myślę że o takich myślisz to kalkulatory sterujące EGR-y FAP-y i tym podobne wynalazki więc niepotrzebnie dołożony kłopot ....... ale to "Twój tron" ;)
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bonusik 
weteran


Twój sprzęt: Hobby 600...w marzeniach..:))
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Piwa: 10/15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-03, 12:50   

roger napisał/a:
kalkulatory sterujące EGR-y FAP-y i tym podobne wynalazki



o przeplywomierzach i innych "dodatkach" lepiej nie wspominać... :gwm :gwm
_________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mariuszhymer 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: hymermobil 522 ford
Nazwa załogi: Witosławscy
Dołączył: 29 Lip 2009
Wysłany: 2009-08-03, 13:08   

Przy prędkości do 90km/h spokojnie rozmawiam z moją lepsza połową.Hałas jest dość znaczny przy 110 km/h no i w górzystych terenach. Spalanie na poziomie 11 litrów oleju napędowego. Ale moment obrotowy mógłby być większy. Mam odczuwalny brak mocy podczas wyprzedzania. No i ta ekologia! MÓj znajomy z Niemiec uprzedzał mnie , że za dwa lata będzię prawdziwa wyprzedaż 5 , 10 letnich i starszych camperów ze wzgledu na normy czystości spalin silników - nie będą mogli wjachać do miast! Nawet pod swój dom !!!

pozdrawiam

Mariusz :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubak
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Gaz 51
Nazwa załogi: The GAZ Team
Dołączył: 10 Cze 2008
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2009-08-03, 13:28   

Największą frajdę daje mi podróżowanie z prędkościami 50-60km/h. My widzimy wszystko dookoła, wszyscy dookoła widzą nas ;) Rewelacja.

Strome podjazdy zwalniają nas czasem nawet do 10km/h. W miarę możliwości staramy się nie blokowac całej szerokości, bo przy długich podjazdach ciągnął się za nami długie sznureczki. Ale nikt nie narzeka. W tej sytuacji chyba wielkość ma znaczenie ;)

Pozdrawiam
/kk
_________________
www.GAZ51.pl

------------------------------------
------- GAZ do dechy -----------
------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2009-08-03, 20:50   

Cytat:
Przy prędkości do 90km/h spokojnie rozmawiam z moją lepsza połową


To nie kombinuj hahahaha u mnie przy 90 to już nie jest takie proste i odbywa się na zasadzie co głuchy nie dosłyszy to zmyśli ;)

mariuszhymer napisał/a:
że za dwa lata będzię prawdziwa wyprzedaż 5 , 10 letnich i starszych camperów ze wzgledu na normy czystości spalin silników - nie będą mogli wjachać do miast! Nawet pod swój dom !!!


ooo i wtedy będziemy je kupować .... ;) i przerabiać .... ;)
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2009-08-03, 21:02   

mariuszhymer napisał/a:
Przy prędkości do 90km/h spokojnie rozmawiam z moją lepsza połową


W moim Volkswagenie to było... 50 km/h

mariuszhymer napisał/a:
Hałas jest dość znaczny przy 110 km/h no i w górzystych terenach.


I tym zraziłem kol. małżonkę do starego diesla. W efekcie końcowym ... do kampera :gwm

Przestroga :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TomekW 
weteran


Twój sprzęt: Hymermobil 650 '79
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Piwa: 28/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-08-03, 21:43   

Kazek Kluska napisał/a:
I tym zraziłem kol. małżonkę do starego diesla. W efekcie końcowym ... do kampera

Ja całe szczęście jeszcze nie zraziłem, ale na miejscu pilota usiąść nie chce (z tyłu jest znacznie ciszej).

A odnośnie LT-ka to wiem w czym rzecz; trochę takim jeździłem i nie wyobrażam sobie robić nim trasy ponad 100 km... :gwm To chyba nie najlepsza baza dla kampera (przy całym szacunku dla trwałości mechaniki).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2196
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-08-03, 21:53   

TomekW napisał/a:
A odnośnie LT-ka to wiem w czym rzecz; trochę takim jeździłem i nie wyobrażam sobie robić nim trasy ponad 100 km... To chyba nie najlepsza baza dla kampera (przy całym szacunku dla trwałości mechaniki).


Rzeczywiście, mam podobne wrażenie. Myślę, Kazku, że małżonka w innym modelu miała by większe szanse nie zrazić się do kampera ze względu na decybele. :spoko
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-08-03, 23:30   

Pierwszą moją myślą po zakupie mojego camperka 2,5 wolnossący D.była zmiana silnika im dłużej Go mam tym mocniejsze nachodzą mnie wątpliwości czy na pewno chce zmieniać silnik. 90/godzine to prędkość gdzie po równej drodze mój camper lubi podróżować....szybciej tak ale wtedy hamulce nie zatrzymają tego ustrojstwa.Trzeba zacząć od hamulców,potem zmieniać silnik oczywiście razem ze skrzynią biegów bo od nowszego inna,oczywiście trzeba wsadzić całą elektronikę,której nie mam,pewnie zmienić połowe instalacji elektrycznej,bo stara nie pasuje.A nowa(od innego starego silnika prawdopodobnie tez nie żle da w kość zanim wszystko zagra) I mam pod maską taką małą "partyzantkę" i co.....takim w świat?Ja już wole 15-20 wolniej a naprawc w każdym zakątku Europy często prawie u kowala i spać spokojnie,ze jak rano przekręcę kluczyk to równiutko zagrzechota zwykły mechaniczny 2.5d.
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mariuszhymer 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: hymermobil 522 ford
Nazwa załogi: Witosławscy
Dołączył: 29 Lip 2009
Wysłany: 2009-08-04, 07:06   

Witam TOWARZYSTWO !

Zaprowadziłem mojego Campera do przeglądu po powrocie z długiej wyprawy no i na zmianę przednich zacisków hamulcowych od współczesnych modeli. Auto gnało mi ok 100km/h ( był jeszcze mały zapas ) i naprawdę nie było zbyt głośno, mogłem ( pst ! ) rozmawiać przez telefon komórkowy. Czytając Wasze doświadczenia z hałasem to powoli dochodzę do wniosku że chyba mi odbiło myśląc o wymianie silnika.
A jaki jest poziom hałasu w nowszych modelach Camperów? Jakie mają prędkości "przelotowe" ?

podrawiam

Mariusz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***