Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hiszpania - pierwsza podróż kamperem
Autor Wiadomość
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 216/484
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-05-04, 17:59   

No i dałeś radę :brawo
Co to za awaria auta ?
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-05-04, 18:05   

SlawekEwa napisał/a:
No i dałeś radę :brawo
Co to za awaria auta ?


Posiadam Fiata Ducato z półautomatyczną skrzynią biegów i włączył mi się tryb serwisowy w skrzyni biegów. Mam dostępne tylko dwa biegi do przodu, luz i wsteczny. Byłem w jakimś warsztacie i odesłali mnie do serwisu fiata w Figueres. I czekam do poniedziałku aby czegoś się dowiedzieć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 216/484
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-05-04, 18:08   

Marcin_0203 napisał/a:
Posiadam Fiata Ducato z półautomatyczną skrzynią biegów

Może być ciężko, bo tych wynalazków nie ma za dużo, ale trzeba być dobrej myśli zwłaszcza, że to jednak serwis.
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-05-04, 18:13   

SlawekEwa napisał/a:
Marcin_0203 napisał/a:
Posiadam Fiata Ducato z półautomatyczną skrzynią biegów

Może być ciężko, bo tych wynalazków nie ma za dużo, ale trzeba być dobrej myśli zwłaszcza, że to jednak serwis.


Wiem zdaję sobie z tego sprawę. Przy zakupie trochę obawiałem się tego ale taki się trafił i taki kupiłem. Jak będą problemy to wymienię skrzynie na zwykły manual i już. Mam nadzieję, że jakaś drobnostka w elektronice (taki ma wygląda bo raz jest dobrze a za jakiś czas przechodzi w tryb serwisowy).
Ostatnio zmieniony przez Marcin_0203 2024-05-04, 18:14, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2024-05-04, 18:14   

SlawekEwa napisał/a:
ale trzeba być dobrej myśli zwłaszcza, że to jednak serwis.


I golą bez mydła i pod włos 8-)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-05-04, 18:16   

Bim napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
ale trzeba być dobrej myśli zwłaszcza, że to jednak serwis.


I golą bez mydła i pod włos 8-)


To też prawda :wyszczerzony: No ale cóż zrobić. Bywa i tak czasem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2024-05-05, 12:43   

Marcin_0203,
Kolego jaki masz silnik do tego pół automatu?
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-05-05, 13:10   

Andrzej 73 napisał/a:
Marcin_0203,
Kolego jaki masz silnik do tego pół automatu?


2.3 diesel 130KM
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2024-05-05, 15:33   

Trochę słaby. Możliwe że poszły synchronizatory. Poczekaj na analizę fachowców. Powodzenia :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
antwad 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Advantage T5801
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Sty 2007
Piwa: 17/63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-05-05, 18:12   

Trochę daleko od Figures, bo to za Walencją w Denii masz bardzo porządny serwis prowadzony przez Polaków (ojciec z synem). Firma nazywa się Turboxsafor; dokładne dane znajdziesz w Google.

Warto zapisać ten namiar, nigdy nie wiadomo co może się przydarzyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-05-05, 18:18   

antwad napisał/a:
Trochę daleko od Figures, bo to za Walencją w Denii masz bardzo porządny serwis prowadzony przez Polaków (ojciec z synem). Firma nazywa się Turboxsafor; dokładne dane znajdziesz w Google.

Warto zapisać ten namiar, nigdy nie wiadomo co może się przydarzyć.


Super, dzięki! Bardzo cenna informacja. Oby nigdy nie przydała się ta informacja ale warto mieć. Dzięki!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/123
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2024-05-15, 07:51   

Marcin_0203, jak wasza podróż?
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin_0203 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Gru 2023
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa/Lublin
Wysłany: 2024-05-15, 08:37   

mischka napisał/a:
Marcin_0203, jak wasza podróż?


Dzięki za zainteresowanie. Miałem opisać całą sytuację jak już naprawię auto i ruszę w trasę ale opiszę już teraz co do tej pory wydarzyło się u mnie.

No więc tak 6 maja z rana (poniedziałek) udałem się do tego serwisu Fiata do którego czekałem. Oczywiście zawaleni robotą i powiedział mi, że prawdopodobnie będzie to sprzęgło. Nie mieli czasu w tamtym tygodniu i powiedział, że mogą mi pomóc dopiero w następnym tygodniu (czyli po 12 maja). Jeżeli to by okazało się sprzęgło to wycenili naprawę na ok. 1800Euro :shock: .

Więc po tej wizycie zadzwoniłem do tego warsztatu prowadzonego przez Polaków Turboxsafor. Opowiedziałem jaki mam problem i powiedzieli, że bez problemu mi pomogą. Wysłałem jemu wszystkie dane mojego auta i miał przygotować mi wycenę + zorientować się ile kosztowałaby laweta aby dojechać do niego (mam prawie 550km tam). Po południu przesłał mi wycenę na naprawę na 1200Euro ale problem był z transportem. Jakaś firma tam koło niego wyceniła transport na 1500Euro :shock: . Więc wtedy pomyślałem sobie, że mam assistance i skorzystam z ich pomocy. W ramach assistance mam holowanie do 400km na terenie Europy. Więc ustaliłem z nimi, że te 400km mogą mnie holować a dalej te 150km jakoś sam sobie poradzę. Liczyłem, że może jak przyjedzie laweta i już będzie samochód na lawecie to jakoś się dogadam aby już podwiózł te 150km ale po prostu poszukam jakieś innej lawety. No i wtedy pojawił się problem, że assistance nie jest w stanie mi zapewnić lawety na tak dużym dystansie i według nich duży samochód (posiadam Fiata Ducato zwykły blaszak L4H2 lub L4H3 już nie pamiętam dokładnie). Przekazali mi, że oni tworzą na jakiejś stronie Hiszpańskiej zapotrzebowanie na taki transport i jak ktoś się zgłosi to będzie ale nie wiadomo kiedy ktoś podejmie się zlecenia.

We wtorek przed południem dostałem SMS, że jakaś firma przyjęła zlecenie i będzie za niecałą godzinę. Po paru minutach dzwoni do mnie assistance, że firma która przyjęła zlecenia zrobiła to tylko po to aby umówić się ze mną na jakiś termin holowania. Po czym okazało się, że w tym tygodniu (6-12 maj) na pewno nie są w stanie mnie holować. W przyszłym tygodniu (13 - 19 maj) również nie są w stanie mi zagwarantować holowania.... Więc wtedy porzuciłem ten pomysł.

Zacząłem szukać jakiegoś mechanika w okolicy. Byłem w 3 warsztatach. W każdym odesłali mnie do Fiata... No więc nie mając innego wyjścia we wtorek 7 maja udałem się do Fiata aby umówić się na serwis. Wtedy byli trochę luźniejsi i poświęcili mi chwilę aby podłączyć komputer i sprawdzić czy coś w nim im nie pokaże. Tłumaczyłem im, że błąd pojawia się gdy zaczynam jechać. Jak zgaszę i odpalę silnik to błędu nie ma. Trzeba ruszyć parę metrów aby pojawił się błąd. Chyba nie mieli wtedy czasu/ochoty (albo nie zrozumieli bo po angielsku ciężko z nimi się komunikować a ja nie znam Hiszpańskiego) ruszyć parę metrów samochodem. Nie stwierdzili żadnych błędów w komputerze i umówili mnie na poniedziałek 13 maja na 8 rano.

13 maja udałem się do serwisu Fiata. Spędziłem tam max 1,5h. Wzięli mój samochód przejechali się i stwierdzili, że komputer im pokazał uszkodzenie czujnika sprzęgła. Zamówili ten czujnik i powiedzieli, że będzie za 2-3dni.... Jak przyjdzie czujnik mają go założyć i sprawdzić czy pomogło. Jeżeli to nie pomoże to powiedział, że muszą wyjąć i otworzyć skrzynię aby zobaczyć w ją w środku i coś zdiagnozować.... Wczoraj dostałem mail, że dzisiaj koło południa/po południu ma być ten czujnik. Więc czekam teraz aż przyjdzie i jadę do nich na próbę. Zobaczymy co dalej.

Jak widać dosyć skomplikowana sytuacja :lol: . Na szczęście mogę poruszać się samochodem w najbliższej okolicy (mam 2 biegi do przodu + luz + wsteczny). Więc mogę podjechać nalać wody czy zrobić serwis. Mam nadzieję, że ten czujnik rozwiąże problem. Bo patrząc po tym jak to wszystko idzie u nich jak będą musieli wyciągać skrzynię to nie wiem czy w maju ruszę stąd :mrgreen: . Dam znać dzisiaj czy ten czujnik rozwiąże problem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WaldekR 
stary wyga

Twój sprzęt: Challenger/Ducato/98
Nazwa załogi: Waldek i Wiesia
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2022
Piwa: 19/54
Skąd: Przasnysz oklice
Wysłany: 2024-05-15, 08:51   

No to masz atrakcje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 6/14
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-05-15, 09:12   

Widać że sytuacja dynamiczna :(
Spróbuj dodzwonić się pod ten numer 534 534 998 Poproś Andrzeja, wytłumacz mu sytuację w jakiej jesteś i co sie dzieje, powiedz że tel masz od Piotra z Obornik, może akurat na coś cię nakieruje. Oni naprawiają skrzynie automatyczne.
Powodzenia :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***