|
Pompa wody |
| Autor |
Wiadomość |
Cyryl
Kombatant

Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 6 razy Dołączył: 03 Paź 2009 Piwa: 385/25 Skąd: Wrocław
|
Wysłany: 2025-10-20, 10:37
|
|
|
| adaml61 napisał/a: | | Też polecam taką jak zapodał AndyS . U mnie męczona jest okrutnie i daje radę .Kupiona też w sklepie żeglarskim . |
szczerze mówiąc (choć już jestem po zakupie) gdybym miał wybierać między 340 zł zamiennik, a 420 zł oryginał, wybrałbym oryginał. |
_________________
 |
|
|
|
 |
Kazik II
Kombatant
Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy Dołączył: 22 Mar 2007 Piwa: 112/8 Skąd: Szczecin
|
Wysłany: 2025-10-20, 11:05
|
|
|
Ta pompa Vetus jest bardzo dobra i nie ma czego żałować.
A Fiammy za taniej niż 500 zł nigdzie nie widziałem.
Jest tu jakaś taka oferta
https://www.obelink.pl/fi...AFVmIYzJeB9cASA
Ale przesyłka.....84 zł |
|
|
|
 |
Cyryl
Kombatant

Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 6 razy Dołączył: 03 Paź 2009 Piwa: 385/25 Skąd: Wrocław
|
Wysłany: 2025-10-23, 13:56
|
|
|
pompa kupiona i zamontowana.
jest cięższa, większa bardzo nieznacznie, ma inny rozstaw otworów mocujących.
cięższa - mi to nie przeszkadza,
większa, ale mieści się w miejsce oryginału swobodnie,
podest mocujący odkręciłem od pompy oryginalnej, zamocowałem trzema mocnymi trytytkami i OK.
daje wyższe ciśnienie, dlatego pewnie też, że to byłą końcówka oryginalnej i po rozebraniu zobaczyłem, że jakby nie ciekła, to pewnie długo by nie pociągnęła. |
_________________
 |
|
|
|
 |
Darson
Kombatant

Twój sprzęt: MCLOUIS MC4-32
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 2 razy Dołączył: 17 Paź 2021 Piwa: 294/236 Skąd: Jaworzno/Oslo
|
Wysłany: 2025-10-24, 05:57
|
|
|
Cyryl, | Cytat: | | jest cięższa, większa bardzo nieznacznie, ma inny rozstaw otworów mocujących. |
tak też podałem kilka postów wcześniej. 😉
Czy wyższe ciśnienie nie rozszczelni Ci instalacji ?
Ja to się zawsze boję, czy nie kapie na jakimś łączeniu, w niewidocznym miejscu 😮
I woda sobie gdzieś tam splywa powoli, a kamper gnije pomalutku ... |
_________________ Nie szukaj przeszkód - szukaj możliwości!
Darson ® |
|
|
|
 |
Cyryl
Kombatant

Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 6 razy Dołączył: 03 Paź 2009 Piwa: 385/25 Skąd: Wrocław
|
Wysłany: 2025-10-24, 08:00
|
|
|
ponieważ poprzednia pompa pompowała część wody na zewnątrz i ciągnęła powietrze, to różnica jest znacząca, ale kranów nie urywa.
w instrukcji przepływ 10l/minutę, więc mniej więcej tyle co oryginał sprawny. |
_________________
 |
|
|
|
 |
Kazik II
Kombatant
Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy Dołączył: 22 Mar 2007 Piwa: 112/8 Skąd: Szczecin
|
Wysłany: 2025-10-24, 11:00
|
|
|
| Wydajność a wytwarzane ciśnienie to dwa różne parametry. Ale ja mam tę pompę i przez kilka lat niczego mi nie urwało. Tam pompa ma regulację wyłącznika ciśnieniowego więc można sobie to ustawić. |
|
|
|
 |
Darson
Kombatant

Twój sprzęt: MCLOUIS MC4-32
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 2 razy Dołączył: 17 Paź 2021 Piwa: 294/236 Skąd: Jaworzno/Oslo
|
Wysłany: 2025-10-24, 12:02
|
|
|
Cyryl, | Cytat: | | w instrukcji przepływ 10l/minutę |
Fiamma ma 7 l/ minute, ale skoro wydajność to nie to samo, co wytwarzane ciśnienie, to oby wszystko działało, jak trzeba 👍 😉 |
_________________ Nie szukaj przeszkód - szukaj możliwości!
Darson ® |
|
|
|
 |
AndyS
doświadczony pisarz Andrzej
Twój sprzęt: Ducato II Granduca Junior
Pomógł: 1 raz Dołączył: 25 Sty 2011 Piwa: 11/1 Skąd: SOPOT
|
Wysłany: 2025-10-24, 13:38
|
|
|
Już pisałem o tym ciśnieniu. 2,7 Bar (o ile dobrze zapamiętałem) to około 2,65 atm a to trochę dużo - więcej niż w oponach osobówki. Najgorszy jest moment kiedy zakręcimy kran. Pompa jest jakby impulsowa i ciśnienie w instalacji pulsuje aż wzrasta do trwałego 2,7 a w impulsie sporo ponad 3 Bar. Jeżeli kamper jest w miarę nowy to wężyki i rurki powinny wytrzymać. Jeżeli jest starszy to te elementy już mają prawo nie wytrzymać jak u mnie - rozszczelnił się wężyk zbrojony metalową koszulką. Dlatego kupując pompę świadomie wybrałem tą o mniejszym ciśnieniu (a zarazem przepływie) ale wolę mieć spokój niż więcej wody na minutę. I uważam że Vetus jest w 100% zgodnym zamiennikiem i to przy cenie 340zł.
P.S. Ja płaciłem za taką 240zł parę lat temu. |
| |
|
|
|
 |
Cyryl
Kombatant

Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 6 razy Dołączył: 03 Paź 2009 Piwa: 385/25 Skąd: Wrocław
|
Wysłany: 2025-10-24, 21:02
|
|
|
przeczytałem dokładnie instrukcję (a ta jest jedna dla dwóch typów pomp FL40 i FL30) i ciśnienie 2,73 jest dla pompy FL40 o wydajności 17,5l/min.
ja kupiłem pompę FL30 o wydajności 10l/min i ta ma podane: "Ustawienie ciśnienia: 17 PSI / 1,2 bara". |
_________________
 |
|
|
|
 |
AndyS
doświadczony pisarz Andrzej
Twój sprzęt: Ducato II Granduca Junior
Pomógł: 1 raz Dołączył: 25 Sty 2011 Piwa: 11/1 Skąd: SOPOT
|
Wysłany: 2025-10-24, 22:41
|
|
|
| Cyryl napisał/a: | | ja kupiłem pompę FL30 o wydajności 10l/min i ta ma podane: "Ustawienie ciśnienia: 17 PSI / 1,2 bara". | No to prawidłowy zakup jak dla mnie. |
|
|
|
 |
Kazik II
Kombatant
Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy Dołączył: 22 Mar 2007 Piwa: 112/8 Skąd: Szczecin
|
Wysłany: 2026-05-31, 13:53
|
|
|
| Na jedną minutę co mw. kwadrans to nie jest krótko i coś jest nie w porządku. U mnie też od czasu do czasu się włącza ale mniej niż na sekundę. |
|
|
|
 |
orkaaa
weteran

Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 11 razy Dołączył: 04 Cze 2017 Piwa: 70/2 Skąd: kielce
|
Wysłany: 2026-05-31, 14:52
|
|
|
| Jeżeli pompa pracuje to jednak gdzieś nie ma ciśnienia i dobija. U mnie takim słabym punktem jest Truma do grzania wody. Tam są zawory i po jednym sezonie kamień z wody gdzieś podchodzi i zawór nie trzyma i kapie. Rozwiązałem ten problem przez wpuszczanie raz na rok kwasku do instalacji. Kilo na 30 litrów. Potem to stoi ze dwa dni i po problemie. |
|
|
|
 |
Zaradek
stary wyga

Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy Dołączył: 24 Sie 2008 Piwa: 16/9 Skąd: P-ń
|
Wysłany: 2026-05-31, 17:34
|
|
|
Pompa do czyszczenia jesli nigdy nie byla czyszczona. Rozebrac, wyczyscic z kamienia, poskladac i powinna dzialac jak nowa.
Mozliwe jest tez, ze gumowe zawory zwrotne w pompie zesztywnialy na tyle, ze woda powoli cofa sie do zbiornika.
Jednak obstawiam, ze po czyszczeniu wroci do formy. |
|
|
|
 |
Darson
Kombatant

Twój sprzęt: MCLOUIS MC4-32
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 2 razy Dołączył: 17 Paź 2021 Piwa: 294/236 Skąd: Jaworzno/Oslo
|
Wysłany: 2026-06-01, 06:40
|
|
|
Tak często i tak długo to ewidentny spadek ciśnienia.
Skąd ta pewność, że nie pobiera wody?
Musisz sprawdzić te miejsca mniej dostepne.
Jeśli jest nieszczelność na instalacji i wymienisz pompę to będzie to samo. |
_________________ Nie szukaj przeszkód - szukaj możliwości!
Darson ® |
| |
|
|
|
 |
wielkopolski
początkujący forumowicz
Twój sprzęt: Ducato 2005 / JOINT E33
Dołączył: 23 Kwi 2014 Skąd: Gorzów Wlkp.
|
Wysłany: 2026-06-01, 09:02
|
|
|
| Dzieki. zabieram się za przegląd pompy. zamówiłem na wszelki wypadek zestaw naprawczy. |
|
|
|
 |
|
|