Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE Pomógł: 10 razy Dołączył: 07 Wrz 2011 Piwa: 51/50 Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2026-05-11, 22:21 Żółta łazienka
Podłubałem trochę w kamperze, muszę jakoś wyczyścić kamerę bo zamglona 🙄 ale najbardziej martwi mnie kolor plastyków w środku , ☹️, żółte bardzo, i to o tyle dziwne że w łazience 2 plastyki obok siebie, jeden zżółkły drugi nie 🤔
Poekperymentuje z wodą utlenioną w żelu ale mam pytanie czy jest jakiś sprawdzony patent ?
Z góry dziękuję
Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii Pomógł: 36 razy Dołączył: 22 Maj 2009 Piwa: 359/89 Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2026-05-12, 08:37
Nie wierzę własnym oczom. Silny widzę że wróciłeś...
Co się z Tobą działo...
Witaj ponownie.
Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii Pomógł: 36 razy Dołączył: 22 Maj 2009 Piwa: 359/89 Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2026-05-12, 08:41
Co do plastików , to gdzieś rzuciła mi się reklama niemieckiego produktu do plastików , który robi dosłownie cuda. Jak znajdę to wrzuce.
Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał Pomógł: 6 razy Dołączył: 29 Mar 2011 Piwa: 401/176 Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2026-05-12, 12:39 Re: Żółta łazienka
silny napisał/a:
Poekperymentuje z wodą utlenioną w żelu ale mam pytanie czy jest jakiś sprawdzony patent ?
Z góry dziękuję
Jak się przekonałeś są różne tworzywa sztuczne mniej lub bardziej podatne na żółknięcie. Są i mniej lub bardziej podatne na wybielanie.
Sam proces wybielania jest żmudny i kłopotliwy a efekty często mizerne. Do wielogodzinnego odbarwiania perhydrolem i promieniami UV warto elementy zdemontować by nie narobić szkód w otaczającym wyposażeniu. Nawet gdyby się udało uzyskać równy, zadowalający efekt rozjaśnienia to i i tak on zniknie w ciągu kilku miesięcy. Odbarwiane przedmioty staną się ponownie żółte.
Kiedyś toczyłem tę nierówną walkę.
Mając zdemontowane elementy radziłbym je poddać innemu zabiegowi. Dobrze je przygotować do malowania, zagruntować primerem odpowiednim do tworzyw sztucznych i solidne pomalowanie lakierem w sprayu do renowacji wanien i brodzików (do kupienia w budowlanych marketach).
Miałem tak zrobione w poprzednim starym kamperze i rewelacyjnie się sprawdzało.
Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek Pomógł: 5 razy Dołączył: 15 Sie 2017 Piwa: 71/178 Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2026-05-12, 12:46
Ja mam panel prysznicowy, który od góry żółknie a na dole nadal biały, jak nowy - kwestia promieni słonecznych wpadających przez okno dachowe. Testowałem mnóstwo rzeczy -bez pozytywnych rezultatów. Najnowszy pomysł na jaki wpadłem, to jakaś hydrografika, która odświeży wizualnie kabinę prysznicową. W nowszych poszli już po rozum do głowy i montowali szare/srebrne panele prysznicowe. Jeden panel pewnie można tak pomalować ale przy większej ilości plastików w łazience, to już robi się niezła robota remontowa.
Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE Pomógł: 10 razy Dołączył: 07 Wrz 2011 Piwa: 51/50 Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2026-05-12, 22:22 Re: Żółta łazienka
Skwarek napisał/a:
silny napisał/a:
Poekperymentuje z wodą utlenioną w żelu ale mam pytanie czy jest jakiś sprawdzony patent ?
Z góry dziękuję
Jak się przekonałeś są różne tworzywa sztuczne mniej lub bardziej podatne na żółknięcie. Są i mniej lub bardziej podatne na wybielanie.
Sam proces wybielania jest żmudny i kłopotliwy a efekty często mizerne. Do wielogodzinnego odbarwiania perhydrolem i promieniami UV warto elementy zdemontować by nie narobić szkód w otaczającym wyposażeniu. Nawet gdyby się udało uzyskać równy, zadowalający efekt rozjaśnienia to i i tak on zniknie w ciągu kilku miesięcy. Odbarwiane przedmioty staną się ponownie żółte.
Kiedyś toczyłem tę nierówną walkę.
Mając zdemontowane elementy radziłbym je poddać innemu zabiegowi. Dobrze je przygotować do malowania, zagruntować primerem odpowiednim do tworzyw sztucznych i solidne pomalowanie lakierem w sprayu do renowacji wanien i brodzików (do kupienia w budowlanych marketach).
Czyli jednak 😐
Miałem tak zrobione w poprzednim starym kamperze i rewelacyjnie się sprawdzało.
Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii Pomógł: 36 razy Dołączył: 22 Maj 2009 Piwa: 359/89 Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2026-05-12, 23:11
Tego preparatu nie znalazłem , może jeszcze mi się trafi.
Możesz spróbować tak jak na filmiku.
Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii Pomógł: 36 razy Dołączył: 22 Maj 2009 Piwa: 359/89 Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2026-05-21, 09:07
Dla lepszego efektu użyj światła UV. Można kupić samą świetlówkę za 30 żł
Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii Pomógł: 36 razy Dołączył: 22 Maj 2009 Piwa: 359/89 Skąd: Częstochowa
Twój sprzęt: Fleurette Discover 73 LM
Nazwa załogi: ola i benek
Dołączył: 19 Gru 2012 Piwa: 9/56 Skąd: slubice
Wysłany: 2026-05-22, 06:08
ja używam aktywnej piany od k2
smaruję pędzlem bez rozcieńczania i po kilku minutach spłukuje wodą,
przy mocnych zżółknięciach np.kratki wentylacyjne od lodówki musiałem to powtórzyć,
efekt bardzo dobry.
Używałem też niemieckiego produktu "Berliner " efekt też niezły.
_________________ Je ne cherche pas, je trouve
Pablo Picasso
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum