Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żółta łazienka
Autor Wiadomość
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2026-05-11, 22:21   Żółta łazienka

Podłubałem trochę w kamperze, muszę jakoś wyczyścić kamerę bo zamglona 🙄 ale najbardziej martwi mnie kolor plastyków w środku , ☹️, żółte bardzo, i to o tyle dziwne że w łazience 2 plastyki obok siebie, jeden zżółkły drugi nie 🤔
Poekperymentuje z wodą utlenioną w żelu ale mam pytanie czy jest jakiś sprawdzony patent ?
Z góry dziękuję
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 359/89
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2026-05-12, 08:37   

Nie wierzę własnym oczom. Silny widzę że wróciłeś...
Co się z Tobą działo...
Witaj ponownie. :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 359/89
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2026-05-12, 08:41   

Co do plastików , to gdzieś rzuciła mi się reklama niemieckiego produktu do plastików , który robi dosłownie cuda. Jak znajdę to wrzuce. :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
Kombatant


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 401/176
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2026-05-12, 12:39   Re: Żółta łazienka

silny napisał/a:

Poekperymentuje z wodą utlenioną w żelu ale mam pytanie czy jest jakiś sprawdzony patent ?
Z góry dziękuję


Jak się przekonałeś są różne tworzywa sztuczne mniej lub bardziej podatne na żółknięcie. Są i mniej lub bardziej podatne na wybielanie.
Sam proces wybielania jest żmudny i kłopotliwy a efekty często mizerne. Do wielogodzinnego odbarwiania perhydrolem i promieniami UV warto elementy zdemontować by nie narobić szkód w otaczającym wyposażeniu. Nawet gdyby się udało uzyskać równy, zadowalający efekt rozjaśnienia to i i tak on zniknie w ciągu kilku miesięcy. Odbarwiane przedmioty staną się ponownie żółte.
Kiedyś toczyłem tę nierówną walkę.

Mając zdemontowane elementy radziłbym je poddać innemu zabiegowi. Dobrze je przygotować do malowania, zagruntować primerem odpowiednim do tworzyw sztucznych i solidne pomalowanie lakierem w sprayu do renowacji wanien i brodzików (do kupienia w budowlanych marketach).

Miałem tak zrobione w poprzednim starym kamperze i rewelacyjnie się sprawdzało.

:spoko
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
stary wyga


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 71/178
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2026-05-12, 12:46   

Ja mam panel prysznicowy, który od góry żółknie a na dole nadal biały, jak nowy - kwestia promieni słonecznych wpadających przez okno dachowe. Testowałem mnóstwo rzeczy -bez pozytywnych rezultatów. Najnowszy pomysł na jaki wpadłem, to jakaś hydrografika, która odświeży wizualnie kabinę prysznicową. W nowszych poszli już po rozum do głowy i montowali szare/srebrne panele prysznicowe. Jeden panel pewnie można tak pomalować ale przy większej ilości plastików w łazience, to już robi się niezła robota remontowa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2026-05-12, 22:21   

Andrzej 73 napisał/a:
Nie wierzę własnym oczom. Silny widzę że wróciłeś...
Co się z Tobą działo...
Witaj ponownie. :spoko

Hehe , biło mi trochę przed 50 tką , oj biło na główkę , wracam do żywych.
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2026-05-12, 22:22   Re: Żółta łazienka

Skwarek napisał/a:
silny napisał/a:

Poekperymentuje z wodą utlenioną w żelu ale mam pytanie czy jest jakiś sprawdzony patent ?
Z góry dziękuję


Jak się przekonałeś są różne tworzywa sztuczne mniej lub bardziej podatne na żółknięcie. Są i mniej lub bardziej podatne na wybielanie.
Sam proces wybielania jest żmudny i kłopotliwy a efekty często mizerne. Do wielogodzinnego odbarwiania perhydrolem i promieniami UV warto elementy zdemontować by nie narobić szkód w otaczającym wyposażeniu. Nawet gdyby się udało uzyskać równy, zadowalający efekt rozjaśnienia to i i tak on zniknie w ciągu kilku miesięcy. Odbarwiane przedmioty staną się ponownie żółte.
Kiedyś toczyłem tę nierówną walkę.

Mając zdemontowane elementy radziłbym je poddać innemu zabiegowi. Dobrze je przygotować do malowania, zagruntować primerem odpowiednim do tworzyw sztucznych i solidne pomalowanie lakierem w sprayu do renowacji wanien i brodzików (do kupienia w budowlanych marketach).
Czyli jednak 😐

Miałem tak zrobione w poprzednim starym kamperze i rewelacyjnie się sprawdzało.

:spoko

Szkoda
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 359/89
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2026-05-12, 23:11   

Tego preparatu nie znalazłem , może jeszcze mi się trafi.
Możesz spróbować tak jak na filmiku.
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2026-05-15, 08:29   

no właśnie o to chodzi , ja widziałem kolesia który mądrze przykleił na to strecz żeby nie wysychało i też miał fajny efekt po kilku godzinach
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2026-05-20, 19:28   

dzisiaj przyszła woda utleniona w żelu 19 procent , wysmaruje , owinę :spoko streczem i zobaczymy
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 359/89
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2026-05-21, 09:07   

Dla lepszego efektu użyj światła UV. Można kupić samą świetlówkę za 30 żł :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2026-05-21, 23:01   

Hmmm. Słabo to mało powiedziane, nic po dobie nie widać efektów 🤔
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 359/89
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2026-05-22, 00:06   

Trzeba trzymać dwa dni pod lampą UV. :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
fan 
zaawansowany

Twój sprzęt: Fleurette Discover 73 LM
Nazwa załogi: ola i benek
Dołączył: 19 Gru 2012
Piwa: 9/56
Skąd: slubice
Wysłany: 2026-05-22, 06:08   

ja używam aktywnej piany od k2
smaruję pędzlem bez rozcieńczania i po kilku minutach spłukuje wodą,
przy mocnych zżółknięciach np.kratki wentylacyjne od lodówki musiałem to powtórzyć,
efekt bardzo dobry.
Używałem też niemieckiego produktu "Berliner " efekt też niezły.
_________________
Je ne cherche pas, je trouve
Pablo Picasso
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2026-05-24, 16:26   

spróbuje
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Facebook/CamperTeam