 |
|
|
Po drodze na termale |
| Autor |
Wiadomość |
adaml61
weteran

Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 5 razy Dołączył: 06 Sty 2017 Piwa: 232/149 Skąd: LUBUSKIE- FSD
|
Wysłany: 2026-05-28, 08:16 Po drodze na termale
|
|
|
Początek maja , atu zimno i ponuro , jedziemy pomoczyć 4 litery i przy okazji coś zobaczyć .Pierwsze moczenie na Słowacji , miejsce odkryte przez nas przypadkiem przy poprzedniej podróży .Nesvady tu 47.92175 18.11099, obiekt nowy tylko 3 letni , parking dla kamperów płatny tylko przy całodziennym pobycie , jedyne 5 eur + 0,50 od osoby za śmieci , są nawet przyłącza prądowe , wstęp całodzienny 14 eur. można wchodzić i wychodzić 3 razy , w środku fajna knajpka z dobrym i tanim jedzonkiem ,
IMG_20260510_084322576[1].jpg parking przed |
 |
| Plik ściągnięto 14 raz(y) 3,31 MB |
|
|
|
|
 |
adaml61
weteran

Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 5 razy Dołączył: 06 Sty 2017 Piwa: 232/149 Skąd: LUBUSKIE- FSD
|
Wysłany: 2026-05-28, 08:35
|
|
|
Zostajemy 2 dni , błogie lenistwo . Wymoczeni jedziemy dalej do bratanków , kierunek Budapeszt , w końcu trzeba go trochę zwiedzić , tyle razy przejeżdżaliśmy ale nigdy nie było czasu . Po drodze zwiedzamy Ostrzyhom .
IMG_20260511_162159250[1].jpg most na Dunaju |
 |
| Plik ściągnięto 5 raz(y) 2,56 MB |
IMG_20260511_162624684[1].jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 3,09 MB |
IMG_20260511_165435454_HDR[1].jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 4 raz(y) 3,28 MB |
IMG_20260511_171912776_HDR[1].jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 6 raz(y) 2,82 MB |
DSC_0914.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 1 raz(y) 6,37 MB |
DSC_0917.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 6,49 MB |
DSC_0926.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 5,69 MB |
DSC_0927.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 6,42 MB |
DSC_0933.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 8 raz(y) 6,22 MB |
|
|
|
|
 |
| Wyświetl szczegóły |
 |
adaml61
weteran

Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 5 razy Dołączył: 06 Sty 2017 Piwa: 232/149 Skąd: LUBUSKIE- FSD
|
Wysłany: 2026-05-28, 08:48
|
|
|
Po oglądane z zewnątrz jest zbyt późno , za chwilę zamykają , następnym razem zwiedzimy w środku .Jedziemy dalej kierunek Budapeszt , gdzieś się trzeba przespać przed Budapesztem , znowu niezawodna aplikacja Grupa Biwakowa podrzuca fajne miejsce , mimo bliskości drogi w nocy cisza i spokój . Tu 47.685189 18.919884
IMG_20260511_184036818_HDR[1].jpg miejsce na noc |
 |
| Plik ściągnięto 7 raz(y) 3,24 MB |
IMG_20260511_184056015_HDR[1].jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 15 raz(y) 3,88 MB |
|
|
|
|
 |
adaml61
weteran

Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 5 razy Dołączył: 06 Sty 2017 Piwa: 232/149 Skąd: LUBUSKIE- FSD
|
Wysłany: 2026-05-28, 09:12
|
|
|
Wcześnie rano startujemy na podbój Budapesztu , żeby nie było problemu z zaparkowaniem . Stajemy nad Dunajem na darmowym parkingu na przeciw parlamentu tu 47.51231 19.03974 . Poranna kawa , wyjmuję rowery i ruszamy na podbój Budapesztu , sam widok parlamentu już robi wrażenie .
IMG_20260512_081943702[1].jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 4 raz(y) 1,79 MB |
DSC_0941.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 5,44 MB |
DSC_0943.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 5,02 MB |
DSC_0945.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 5,42 MB |
DSC_0949.JPG tak sobie kolejka |
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 6,43 MB |
DSC_0951.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 6,97 MB |
DSC_0959.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 5,4 MB |
DSC_0963.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 4 raz(y) 5,09 MB |
|
|
|
|
 |
| Wyświetl szczegóły |
 |
Brat
Kombatant

Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 3 razy Dołączył: 07 Cze 2011 Piwa: 203/954 Skąd: San Escobar
|
Wysłany: 2026-05-28, 21:11
|
|
|
Już Wam zazdrościmy...
Mam nadzieję w tym roku wczesną jesienią w tym kierunku się wybrać.
Bawcie się dobrze! |
|
|
|
 |
adaml61
weteran

Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 5 razy Dołączył: 06 Sty 2017 Piwa: 232/149 Skąd: LUBUSKIE- FSD
|
Wysłany: 2026-05-29, 08:13
|
|
|
Yans,mischa, Brat dzięki za piwka Marian ano fajnie było , ja to zawsze po powrocie piszę , na wyjeździe niema czasu .Rowerki zostawiamy na dole i wspinamy się po schodach ,widoki naprawdę godne wysiłku , do zwiedzenia kościół Macieja , wstęp biletowany , dwa bilety razem nie całe 16 eur , warto .
DSC_0960.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 5,92 MB |
DSC_0964.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 4 raz(y) 5,82 MB |
IMG_20260512_095633694_HDR[1].jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 4 raz(y) 3,44 MB |
IMG_20260512_095734131[1].jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 4 raz(y) 3,35 MB |
IMG_20260512_100006462_HDR[1].jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 3,08 MB |
IMG_20260512_100209214_HDR[1].jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 3,61 MB |
|
|
|
|
 |
adaml61
weteran

Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 5 razy Dołączył: 06 Sty 2017 Piwa: 232/149 Skąd: LUBUSKIE- FSD
|
Wysłany: 2026-05-29, 08:33
|
|
|
Pooglądane , ruszamy dalej , dobrze że rowery mają wspomaganie , cały czas pod górę , docieramy do zamku królewskiego , plac zamkowy to jedna wielka budowa , jak skończą to dopiero będzie cudo ,
DSC_0969.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 0 raz(y) 6,05 MB |
DSC_0968.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 1 raz(y) 6,55 MB |
DSC_0971.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 1 raz(y) 6,15 MB |
DSC_0972.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 1 raz(y) 6,43 MB |
DSC_0973.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 5,55 MB |
DSC_0976.JPG tam w oddali stoi nasz van |
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 7,11 MB |
DSC_0974.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 0 raz(y) 6,57 MB |
DSC_0983.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 6,91 MB |
DSC_0985.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 6,78 MB |
|
|
|
|
 |
adaml61
weteran

Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 5 razy Dołączył: 06 Sty 2017 Piwa: 232/149 Skąd: LUBUSKIE- FSD
|
Wysłany: 2026-05-29, 08:52
|
|
|
cd.
DSC_0991.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 5,98 MB |
DSC_0992.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 0 raz(y) 5,84 MB |
DSC_0995.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 1 raz(y) 6,85 MB |
DSC_0997.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 1 raz(y) 6,32 MB |
DSC_1000.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 6,85 MB |
DSC_1001.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 1 raz(y) 4,94 MB |
DSC_1003.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 4 raz(y) 4,8 MB |
DSC_1004.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 1 raz(y) 5,4 MB |
DSC_1006.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 6,53 MB |
|
|
|
|
 |
| Wyświetl szczegóły |
 |
adaml61
weteran

Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 5 razy Dołączył: 06 Sty 2017 Piwa: 232/149 Skąd: LUBUSKIE- FSD
|
Wysłany: 2026-05-29, 19:30
|
|
|
Odpoczynek i ruszamy przez most łańcuchowy na drugą stronę , z prawej strony bulwar z przystaniami dla statków , miejsca do grilowańia , z drugiej nabrzeże z pomnikiem ofiar holokaustu i parlament .
DSC_0003.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 5,55 MB |
DSC_0004.JPG pomnik ofiar holokaustu ,,buty nad Dunajem" |
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 6,48 MB |
DSC_0007.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 6,12 MB |
DSC_0014.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 4 raz(y) 6,6 MB |
DSC_0015.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 6,01 MB |
DSC_0016.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 6,4 MB |
DSC_0018.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 6,42 MB |
DSC_0020.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 4,75 MB |
DSC_0023.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 5,93 MB |
DSC_0019.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 6,42 MB |
|
|
|
|
 |
| Wyświetl szczegóły |
 |
adaml61
weteran

Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 5 razy Dołączył: 06 Sty 2017 Piwa: 232/149 Skąd: LUBUSKIE- FSD
|
|
|
|
 |
Wyświetl szczegóły Więcej szczegółów |
Wystawiono 2 piw(a): pilocik, AMIGO |
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do ulubionych Wersja do druku
|
|