 |
|
|
Przecieki w układzie dolotowym paliwa Dukato 2,3 multijet |
| Autor |
Wiadomość |
Darson
Kombatant

Twój sprzęt: MCLOUIS MC4-32
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 2 razy Dołączył: 17 Paź 2021 Piwa: 296/236 Skąd: Jaworzno/Oslo
|
Wysłany: 2026-06-03, 11:27
|
|
|
|
_________________ Nie szukaj przeszkód - szukaj możliwości!
Darson ® |
|
|
|
 |
SlawekEwa
Kombatant Slawek Dehler

Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 29 razy Dołączył: 10 Lut 2007 Piwa: 265/636 Skąd: Biłgoraj
|
Wysłany: 2026-06-03, 11:44
|
|
|
| Kazik II napisał/a: | | Janusszr napisał/a: | | Nie ma w Twoim aucie tego zaworu. Montuje się je w benzyniakach. |
Nie wiedziałem. Ale w takim razie w jaki sposób wyrównywane jest ciśnienie w zbiorniku paliwa, bo nie zauważyłem żadnej rurki odpowietrzającej przy korku wlewowym - jak to kiedyś bywało w starszych autach.
A różnice tych ciśnień muszą być u mnie naprawdę spore, bo przy odkręcaniu korka to syknięcie jest nietypowo głośne.
Poza tym, przecież do zbiornika odprowadzane jest z pompy paliwo nadmiarowe więc zbiornik chyba raczej nie może być tak hermetycznie zamknięty bo to paliwo musiałoby być wpychane na siłę zamiast swobodnie spływać.
Podobno w samym korku jest jakiś mechanizm wyrównywania ciśnienia ale w takim razie coś z tym u mnie nie byłoby nie za bardzo.
Takie to są moje rozważania laika. |
No to rozszczelnij / poluzuj/ ten korek i będziesz wiedział jaki to dało efekt. |
_________________ Życie jest dane wszystkim, ale starość tylko wybranym.
 |
|
|
|
 |
Bim
Kombatant Jacek

Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 12 razy Dołączył: 21 Lip 2007 Piwa: 205/121 Skąd: Sandomierz
|
|
|
|
 |
Kazik II
Kombatant
Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy Dołączył: 22 Mar 2007 Piwa: 112/8 Skąd: Szczecin
|
Wysłany: 2026-06-03, 13:15
|
|
|
Prosta sprawa, pod pokrętłem korka jest gumowa uszczelka, którą bardzo łatwo zdjąć np. odciągnąć mały śrubokrętem i schodzi bez problemu. Korek się zakręca normalnie ale nie jest szczelny i ciśnienie się wyrównuje. |
|
|
|
 |
SlawekEwa
Kombatant Slawek Dehler

Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 29 razy Dołączył: 10 Lut 2007 Piwa: 265/636 Skąd: Biłgoraj
|
Wysłany: 2026-06-03, 13:19
|
|
|
| Bim napisał/a: | | Ale jak to zrobić? |
" nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem" - przyjdź pan za miesiąc |
_________________ Życie jest dane wszystkim, ale starość tylko wybranym.
 |
|
|
|
 |
kimtop
Kombatant
Twój sprzęt: CARTHAGO C-TOURER
Pomógł: 15 razy Dołączył: 18 Wrz 2007 Piwa: 148/46 Skąd: Opoczno
|
Wysłany: 2026-06-03, 14:22
|
|
|
Druciarstwo nie druciarstwo, ale dawniej nie było szczelnych korków. A jak się zapchał to wiertełko pomagało |
_________________ Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu
Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko. |
|
|
|
 |
Gewehr
weteran

Pomógł: 39 razy Dołączył: 30 Paź 2013 Piwa: 228/114 Skąd: AmWarsztat.pl
|
Wysłany: 2026-06-04, 12:21
|
|
|
| Nie chce mi się tego wszystkiego czytać, więc nie wiem czy było. Trzeba zdjąć złączki i przeczyścić króćce włukniną scierną. Ponownie nasunąć złączki, wcześniej smarując delikatnie wazeliną króćce. Nadciśnienie w zbiorniku, to normalny temat. Jest tam zawór jednokierunkowy i pozwala tylko zassać powietrze do zbiornika w miarę upływu paliwa. |
|
|
|
 |
| Wyświetl szczegóły |
 |
Darson
Kombatant

Twój sprzęt: MCLOUIS MC4-32
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 2 razy Dołączył: 17 Paź 2021 Piwa: 296/236 Skąd: Jaworzno/Oslo
|
Wysłany: 2026-06-04, 15:33
|
|
|
W Grand Vitarze - benzyna, zawsze słyszę syknięcie przy odkręcaniu korka wlewu paliwa. .
Kiedyś kupiłem inny, z kluczykiem i założyłem.zamiast oryginalnego, który nie ma zamka.
Zaświecił mi się błąd, a gdy sprawdziłem, co to, okazało się że "nieszczelność układu paliwowego".
Założyłem więc stary i jest ok.
Gdzie więc jest ta "magiczna dziurka"? 😉
I czy jest w ogóle 🤔 |
_________________ Nie szukaj przeszkód - szukaj możliwości!
Darson ® |
| |
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do ulubionych Wersja do druku
|
|