Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przecieki w układzie dolotowym paliwa Dukato 2,3 multijet
Autor Wiadomość
Darson 
Kombatant


Twój sprzęt: MCLOUIS MC4-32
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 296/236
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2026-06-03, 11:27   

:haha: :haha: :haha:
_________________
Nie szukaj przeszkód - szukaj możliwości!

Darson ®
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 265/636
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2026-06-03, 11:44   

Kazik II napisał/a:
Janusszr napisał/a:
Nie ma w Twoim aucie tego zaworu. Montuje się je w benzyniakach.

Nie wiedziałem. Ale w takim razie w jaki sposób wyrównywane jest ciśnienie w zbiorniku paliwa, bo nie zauważyłem żadnej rurki odpowietrzającej przy korku wlewowym - jak to kiedyś bywało w starszych autach.
A różnice tych ciśnień muszą być u mnie naprawdę spore, bo przy odkręcaniu korka to syknięcie jest nietypowo głośne.
Poza tym, przecież do zbiornika odprowadzane jest z pompy paliwo nadmiarowe więc zbiornik chyba raczej nie może być tak hermetycznie zamknięty bo to paliwo musiałoby być wpychane na siłę zamiast swobodnie spływać.
Podobno w samym korku jest jakiś mechanizm wyrównywania ciśnienia ale w takim razie coś z tym u mnie nie byłoby nie za bardzo.
Takie to są moje rozważania laika.

No to rozszczelnij / poluzuj/ ten korek i będziesz wiedział jaki to dało efekt.
_________________
Życie jest dane wszystkim, ale starość tylko wybranym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 205/121
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2026-06-03, 13:07   

SlawekEwa napisał/a:
No to rozszczelnij / poluzuj/ ten korek i będziesz wiedział jaki to dało efekt.


Mam ten sam problem Ale jak to zrobić?
Taki mam korekhttps://img.fruugo.com/product/3/40/2096844403_0100_0100.jpg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
Kombatant

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 112/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2026-06-03, 13:15   

Bim napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
No to rozszczelnij / poluzuj/ ten korek i będziesz wiedział jaki to dało efekt.


Mam ten sam problem Ale jak to zrobić?
Taki mam korekhttps://img.fruugo.com/product/3/40/2096844403_0100_0100.jpg

Prosta sprawa, pod pokrętłem korka jest gumowa uszczelka, którą bardzo łatwo zdjąć np. odciągnąć mały śrubokrętem i schodzi bez problemu. Korek się zakręca normalnie ale nie jest szczelny i ciśnienie się wyrównuje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 265/636
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2026-06-03, 13:19   

Bim napisał/a:
Ale jak to zrobić?

" nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem" - przyjdź pan za miesiąc :chytry
_________________
Życie jest dane wszystkim, ale starość tylko wybranym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: CARTHAGO C-TOURER
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 148/46
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2026-06-03, 14:22   

Druciarstwo nie druciarstwo, ale dawniej nie było szczelnych korków. A jak się zapchał to wiertełko pomagało :ok
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Gewehr 
weteran


Pomógł: 39 razy
Dołączył: 30 Paź 2013
Piwa: 228/114
Skąd: AmWarsztat.pl
Wysłany: 2026-06-04, 12:21   

Nie chce mi się tego wszystkiego czytać, więc nie wiem czy było. Trzeba zdjąć złączki i przeczyścić króćce włukniną scierną. Ponownie nasunąć złączki, wcześniej smarując delikatnie wazeliną króćce. Nadciśnienie w zbiorniku, to normalny temat. Jest tam zawór jednokierunkowy i pozwala tylko zassać powietrze do zbiornika w miarę upływu paliwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Darson 
Kombatant


Twój sprzęt: MCLOUIS MC4-32
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 296/236
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2026-06-04, 15:33   

W Grand Vitarze - benzyna, zawsze słyszę syknięcie przy odkręcaniu korka wlewu paliwa. .
Kiedyś kupiłem inny, z kluczykiem i założyłem.zamiast oryginalnego, który nie ma zamka.
Zaświecił mi się błąd, a gdy sprawdziłem, co to, okazało się że "nieszczelność układu paliwowego".
Założyłem więc stary i jest ok.
Gdzie więc jest ta "magiczna dziurka"? 😉
I czy jest w ogóle 🤔
_________________
Nie szukaj przeszkód - szukaj możliwości!

Darson ®
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Facebook/CamperTeam