Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zniesienie opłat drogowych za ponad 3,5 t DMC
Autor Wiadomość
bert 
Kombatant


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 190/11
Skąd: ZDR
Wysłany: 2026-06-02, 01:14   

Świstak napisał/a:
Słusznie.
nie masz wrażenia, że dałeś się podpuścić?
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 265/636
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2026-06-02, 06:22   

Zasłużone :brawo
_________________
Życie jest dane wszystkim, ale starość tylko wybranym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Administrator


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 582/118
Skąd: Legnica
Wysłany: 2026-06-02, 22:21   

bert napisał/a:
Świstak napisał/a:
Słusznie.
nie masz wrażenia, że dałeś się podpuścić?


Może troszeczkę...

Wracając do głównego wątku niniejszego wątku który już chyba zaginął gdy wkroczyła polityka lub politycy... Co z kamperami powyżej 3,5t?
_________________
.
.
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"

Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant

Twój sprzęt: Detleffs Advantage
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 618/340
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2026-06-03, 15:19   

Świstak napisał/a:
Co z kamperami powyżej 3,5t?


Nie wiem ale się wypowiem. Tutaj pewnie eToll zostanie bo jednak w całej Europie tam gdzie są opłaty liczy się tonaż. W Austrii czy Czechach przy zestawie liczy się masa holownika czyli 3,5 t. Holownik cięższy to opłata jak za ciężarówkę. Tak samo Austria.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 26/76
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2026-06-03, 15:39   

gryz3k napisał/a:
Świstak napisał/a:
Co z kamperami powyżej 3,5t?


Nie wiem ale się wypowiem. Tutaj pewnie eToll zostanie bo jednak w całej Europie tam gdzie są opłaty liczy się tonaż. W Austrii czy Czechach przy zestawie liczy się masa holownika czyli 3,5 t. Holownik cięższy to opłata jak za ciężarówkę. Tak samo Austria.


W Niemczech do 7.5t jednak nie placimy za kampera. Wiec pomysl z wylaczeniem kamperow w Polsce nie byl taki glupi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: CARTHAGO C-TOURER
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 148/46
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2026-06-03, 16:44   

Słowacja i Węgry winieta jak za auto do 3,5t
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
gryz3k 
Kombatant

Twój sprzęt: Detleffs Advantage
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 618/340
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2026-06-03, 16:48   

RadekNet napisał/a:
W Niemczech do 7.5t jednak nie placimy za kampera.
W Niemczech ogólnie nie płacimy za autostrady. Przekraczając 3,5 t zestaw też nie płaci. To Polska odbiega od Europy. Czy Pickupem czy kamperem jak ciągnę przyczepę nawet bagażową to tylko w Polsce płacę więcej. Nawet we Włoszech różnica sam samochód a samochód z przyczepą na płatnej autostradzie jest pomijalna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
Kombatant


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 190/11
Skąd: ZDR
Wysłany: 2026-06-03, 18:31   

gryz3k napisał/a:
RadekNet napisał/a:
W Niemczech do 7.5t jednak nie placimy za kampera.
W Niemczech ogólnie nie płacimy za autostrady. Przekraczając 3,5 t zestaw też nie płaci. To Polska odbiega od Europy. Czy Pickupem czy kamperem jak ciągnę przyczepę nawet bagażową to tylko w Polsce płacę więcej. Nawet we Włoszech różnica sam samochód a samochód z przyczepą na płatnej autostradzie jest pomijalna.
w DE powyżej 7.5 też za KAMPERA nie placimy
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
Kombatant


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 190/11
Skąd: ZDR
Wysłany: 2026-06-03, 18:34   

i jeszcze, Rumunia i Bułgaria kamper bez względu na DMC wineta jak za osobowy. Słowacja jak za osobowy. Może dla kogoś te kraje to nie Europa, ale...
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Administrator


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 582/118
Skąd: Legnica
Wysłany: 2026-06-05, 14:09   

No tak. Ja, Polak władający językiem polskim od urodzenia nie jestem w stanie zrozumieć USTAWY (że o załącznikach do niej nie wspomnę), a obcokrajowiec ma to zrozumieć chcąc poznać Polskę szczycącą sie miłościa do prostoty i tradycji. Logiczne.
_________________
.
.
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"

Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wieluniak_1 
zaawansowany

Twój sprzęt: Eura Mobil integra 726
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2011
Piwa: 16/12
Skąd: Polska
Wysłany: 2026-06-05, 18:20   

Opłaty dla camperów powyżej 3.5t zostały. Uchwalona ustawa zawęziła obowiązek ponoszenia opłat dla zestawu pojazdów, w ten sposób, ze powstaje on dopiero gdy holownik przekracza 3.5 t ( aktualnie obowiązek jest gdy zestaw przekracza 3.5 t)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
stary wyga


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 71/179
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2026-06-05, 19:13   

A ktoś gdzieś znalazł uzasadnienie tej decyzji? Teraz laweciarze będą ciągać lawety udające przyczepy campingowe a kampery będą nadal płacić jakbym świadczył usługi transportowe…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
Kombatant


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 190/11
Skąd: ZDR
Wysłany: 2026-06-05, 20:26   

aviator napisał/a:
A ktoś gdzieś znalazł uzasadnienie tej decyzji? Teraz laweciarze będą ciągać lawety udające przyczepy campingowe a kampery będą nadal płacić jakbym świadczył usługi transportowe…


uzasadnienie czegokolwiek biurokratycznego w najjaśniejszej, oczywiście..."botak"
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek999 
zaawansowany


Twój sprzęt: Sam
Dołączył: 21 Paź 2011
Piwa: 27/24
Skąd: Wieś podkrakowska
Wysłany: 2026-06-06, 21:43   

Wieluniak_1 napisał/a:
Opłaty dla camperów powyżej 3.5t zostały. Uchwalona ustawa zawęziła obowiązek ponoszenia opłat dla zestawu pojazdów, w ten sposób, ze powstaje on dopiero gdy holownik przekracza 3.5 t ( aktualnie obowiązek jest gdy zestaw przekracza 3.5 t)
,
A nie jest tak jak poniżej, nie widzę tu żadnych ograniczeń dmc ?
U S T AWA
z dnia … 2026 r.
o zmianie ustawy o drogach publicznych
Art. 1. W ustawie z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2025 r. poz.
889) w art. 13 w ust. 3a w pkt 3 kropkę zastępuje się średnikiem oraz dodaje się pkt 4 w
brzmieniu:
„4) samochodowe specjalne kempingowe oraz zespoły pojazdów składające się z
pojazdu samochodowego i przyczepy specjalnej kempingowej, wykonujące
przejazd w ramach turystyki indywidualnej.

link do projektu:
https://orka.sejm.gov.pl/Druki10ka.nsf/0/DDB3E3CF01883787C1258DF5003B3385/%24File/2551.pdf
.
_________________
Jacek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wieluniak_1 
zaawansowany

Twój sprzęt: Eura Mobil integra 726
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2011
Piwa: 16/12
Skąd: Polska
Wysłany: 2026-06-06, 22:22   

Jacek to był projekt, uchwalili ostatecznie co innego.
https://orka.sejm.gov.pl/opinie10.nsf/nazwa/2551_u/$file/2551_u.pdf
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Facebook/CamperTeam