Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Modernizacja ładowania aku lifepo4 ładowarka Victron DCDC
Autor Wiadomość
peja76 
stary wyga


Twój sprzęt: Roller team
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 57/61
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2026-05-30, 09:03   

Pewnie większość to wie, ale dużo ludzi to czyta/ogląda, a nikt tego nie napisał, fajnie jest zastosować teromkurczki z klejem :ok
:spoko
_________________
Staram się pisać bezbłędnie, ale autokorekta ma inne zdanie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 359/89
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2026-05-30, 09:43   

Wczoraj przyszły kolejne dwa panele , całość zamówione w niedzielę. Teraz mam komplet. Taka ciekawostka.
Zamówiłem u jednego sprzedawcy , a przyszły w różnym czasie z różnych państw.
Pierwsza przyszła z Czech już we wtorek rano , druga z Niemiec w piątek.

IMG_20260526_091347.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 4,99 MB

_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 127/116
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2026-05-30, 10:32   

Będziesz sprzedawał prąd? :szeroki_usmiech
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tomekkopacki 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: LMC 740i INTEGRA
Dołączył: 24 Gru 2023
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2026-05-31, 07:48   

:spoko

Jaka moc paneli?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 359/89
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2026-05-31, 11:15   

Wymieniam praktycznie jeden do jednego. Było 3x 100W , będzie 3x110W czyli łącznie wzrośnie moc o 10%
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 150/6
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2026-05-31, 20:24   

Dla 30W warto było? To 10-15Ah w słoneczny dzień.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
KANAŁ FILMOWY NA YOUTUBE
http://www.youtube.com/@krzlac1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 127/116
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2026-05-31, 20:29   

Andrzej 73 napisał/a:
Wymieniam praktycznie jeden do jednego. Było 3x 100W , będzie 3x110W czyli łącznie wzrośnie moc o 10%
:spoko

Wymieniłeś stare na nowe, a więc moc na pewno będzie większa niż te 10%.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 359/89
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2026-05-31, 22:05   

krzlac napisał/a:
Dla 30W warto było? To 10-15Ah w słoneczny dzień.

Nie dla 30W tylko że stare mi padły.
Generalnie na opakowaniu pisze , że mają 125W.
Jeszcze ich nie zainstalowałem.
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 359/89
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2026-06-01, 21:03   

Victron finalnie podłączony , włącznik termostatyczny zamontowany. Zadania temperatura włączenia wiatraczka ok. 40st..
Dalsze prace modernizacyjne w trakcie. Docelowo zmiana przetwornicy. Niestety obecna nie uruchamia sprężarki. Można zastosować w klimie mieli start i było by po kłopocie , ale prościej kupić druga przetwornice.
Po przeanalizowaniu za i przeciw , wybrałem opcję , że automatyczny przełącznik będzie wyłącznie do klimy.
Jeśli chodzi o zasilanie z przetwornicy , to zostaje po staremu czyli zasilanie na osobnym obwodzie dedykowanych gniazdek.

IMG_20260531_104731.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 2,67 MB

IMG_20260531_104750.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 2,85 MB

IMG_20260531_091233.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 3,27 MB

IMG_20260531_091225.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 3,26 MB

_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 128/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2026-06-03, 15:47   

Tak z ciekawości ? po co wiatraczzki do XS-a ? Nie zauważyłem żeby grzały się nadmiernie. Wystarczy je zamontowac pionowo i ochłodzą się konwekcyjnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 359/89
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2026-06-03, 19:44   

Z tego co mi jest wiadomo , to ładowarka potrafi się nagrzać do temperatury 43 st. Mówimy tu o warunkach stabilnych czyli 20 st. My jeździmy w gorące klimaty i często w kamperze mamy trzydzieści kilka stopni. Podejrzewam że temp. czterdzieści osiągnie nie raz. Pojeździmy to się zobaczy.. :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 127/116
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2026-06-04, 09:25   

Andrzej 73 napisał/a:
Z tego co mi jest wiadomo , to ładowarka potrafi się nagrzać do temperatury 43 st. Mówimy tu o warunkach stabilnych czyli 20 st. My jeździmy w gorące klimaty i często w kamperze mamy trzydzieści kilka stopni. Podejrzewam że temp. czterdzieści osiągnie nie raz. Pojeździmy to się zobaczy.. :spoko

Andrzejku,
jeżeli chcesz doładowywać akumulatory na postoju w ciepłych krajach, to pomyśl o dodatkowym chłodzeniu alternatora. Na postoju potrafi się b. mocno nagrzać.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 359/89
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2026-06-04, 16:59   

Teoretycznie powinny mi się ładować z solarów. Będzie 330W więc co nie co podładuje. Generalnie ma funkcjonować poprawnie podczas jazdy. Zakładam że podczas jednego postoju wyciągnę połowę pojemności aku podczas użycia klimy na dziko. Jest to ok.1,5 godziny pracy urządzenia.
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 359/89
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2026-06-04, 21:49   

Kilka fotek...

IMG_20260604_140929.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 3,84 MB

IMG_20260604_140916.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 3,78 MB

IMG_20260603_085654.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 5,81 MB

_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darson 
Kombatant


Twój sprzęt: MCLOUIS MC4-32
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 296/236
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2026-06-06, 06:24   

Czyli całkiem osobny obwód na gniazdka 230V z przetwornicy?
Ile takich gniazdek masz zamiar założyć?
_________________
Nie szukaj przeszkód - szukaj możliwości!

Darson ®
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Facebook/CamperTeam