|
Modernizacja ładowania aku lifepo4 ładowarka Victron DCDC |
| Autor |
Wiadomość |
peja76
stary wyga

Twój sprzęt: Roller team
Pomógł: 1 raz Dołączył: 21 Sty 2023 Piwa: 57/61 Skąd: Oborniki Wlkp
|
Wysłany: 2026-05-30, 09:03
|
|
|
Pewnie większość to wie, ale dużo ludzi to czyta/ogląda, a nikt tego nie napisał, fajnie jest zastosować teromkurczki z klejem
|
_________________ Staram się pisać bezbłędnie, ale autokorekta ma inne zdanie |
|
|
|
 |
Andrzej 73
Kombatant lawendowy

Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy Dołączył: 22 Maj 2009 Piwa: 359/89 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: 2026-05-30, 09:43
|
|
|
Wczoraj przyszły kolejne dwa panele , całość zamówione w niedzielę. Teraz mam komplet. Taka ciekawostka.
Zamówiłem u jednego sprzedawcy , a przyszły w różnym czasie z różnych państw.
Pierwsza przyszła z Czech już we wtorek rano , druga z Niemiec w piątek.
IMG_20260526_091347.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 6 raz(y) 4,99 MB |
|
_________________ Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee |
|
|
|
 |
Janusszr
Kombatant
Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz Dołączył: 19 Wrz 2016 Piwa: 127/116 Skąd: Suwałki
|
Wysłany: 2026-05-30, 10:32
|
|
|
Będziesz sprzedawał prąd? |
_________________ Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały. |
|
|
|
 |
tomekkopacki
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: LMC 740i INTEGRA
Dołączył: 24 Gru 2023 Skąd: Rzeszów
|
Wysłany: 2026-05-31, 07:48
|
|
|
Jaka moc paneli? |
|
|
|
 |
Andrzej 73
Kombatant lawendowy

Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy Dołączył: 22 Maj 2009 Piwa: 359/89 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: 2026-05-31, 11:15
|
|
|
Wymieniam praktycznie jeden do jednego. Było 3x 100W , będzie 3x110W czyli łącznie wzrośnie moc o 10%
|
_________________ Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee |
|
|
|
 |
krzlac
Kombatant

Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy Dołączył: 13 Paź 2011 Piwa: 150/6 Skąd: Gowarzewo k/Poznania
|
|
|
|
 |
Janusszr
Kombatant
Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz Dołączył: 19 Wrz 2016 Piwa: 127/116 Skąd: Suwałki
|
Wysłany: 2026-05-31, 20:29
|
|
|
| Andrzej 73 napisał/a: | Wymieniam praktycznie jeden do jednego. Było 3x 100W , będzie 3x110W czyli łącznie wzrośnie moc o 10%
|
Wymieniłeś stare na nowe, a więc moc na pewno będzie większa niż te 10%. |
_________________ Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały. |
|
|
|
 |
Andrzej 73
Kombatant lawendowy

Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy Dołączył: 22 Maj 2009 Piwa: 359/89 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: 2026-05-31, 22:05
|
|
|
| krzlac napisał/a: | | Dla 30W warto było? To 10-15Ah w słoneczny dzień. |
Nie dla 30W tylko że stare mi padły.
Generalnie na opakowaniu pisze , że mają 125W.
Jeszcze ich nie zainstalowałem. |
_________________ Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee |
| |
|
|
|
 |
Andrzej 73
Kombatant lawendowy

Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy Dołączył: 22 Maj 2009 Piwa: 359/89 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: 2026-06-01, 21:03
|
|
|
Victron finalnie podłączony , włącznik termostatyczny zamontowany. Zadania temperatura włączenia wiatraczka ok. 40st..
Dalsze prace modernizacyjne w trakcie. Docelowo zmiana przetwornicy. Niestety obecna nie uruchamia sprężarki. Można zastosować w klimie mieli start i było by po kłopocie , ale prościej kupić druga przetwornice.
Po przeanalizowaniu za i przeciw , wybrałem opcję , że automatyczny przełącznik będzie wyłącznie do klimy.
Jeśli chodzi o zasilanie z przetwornicy , to zostaje po staremu czyli zasilanie na osobnym obwodzie dedykowanych gniazdek.
IMG_20260531_104731.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 4 raz(y) 2,67 MB |
IMG_20260531_104750.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 2,85 MB |
IMG_20260531_091233.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 5 raz(y) 3,27 MB |
IMG_20260531_091225.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 11 raz(y) 3,26 MB |
|
_________________ Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee |
|
|
|
 |
reaven22
weteran
Pomógł: 25 razy Dołączył: 19 Mar 2018 Piwa: 128/14 Skąd: WGM
|
Wysłany: 2026-06-03, 15:47
|
|
|
| Tak z ciekawości ? po co wiatraczzki do XS-a ? Nie zauważyłem żeby grzały się nadmiernie. Wystarczy je zamontowac pionowo i ochłodzą się konwekcyjnie. |
|
|
|
 |
Andrzej 73
Kombatant lawendowy

Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy Dołączył: 22 Maj 2009 Piwa: 359/89 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: 2026-06-03, 19:44
|
|
|
Z tego co mi jest wiadomo , to ładowarka potrafi się nagrzać do temperatury 43 st. Mówimy tu o warunkach stabilnych czyli 20 st. My jeździmy w gorące klimaty i często w kamperze mamy trzydzieści kilka stopni. Podejrzewam że temp. czterdzieści osiągnie nie raz. Pojeździmy to się zobaczy.. |
_________________ Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee |
|
|
|
 |
Janusszr
Kombatant
Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz Dołączył: 19 Wrz 2016 Piwa: 127/116 Skąd: Suwałki
|
Wysłany: 2026-06-04, 09:25
|
|
|
| Andrzej 73 napisał/a: | Z tego co mi jest wiadomo , to ładowarka potrafi się nagrzać do temperatury 43 st. Mówimy tu o warunkach stabilnych czyli 20 st. My jeździmy w gorące klimaty i często w kamperze mamy trzydzieści kilka stopni. Podejrzewam że temp. czterdzieści osiągnie nie raz. Pojeździmy to się zobaczy.. |
Andrzejku,
jeżeli chcesz doładowywać akumulatory na postoju w ciepłych krajach, to pomyśl o dodatkowym chłodzeniu alternatora. Na postoju potrafi się b. mocno nagrzać. |
_________________ Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały. |
|
|
|
 |
Andrzej 73
Kombatant lawendowy

Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy Dołączył: 22 Maj 2009 Piwa: 359/89 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: 2026-06-04, 16:59
|
|
|
| Teoretycznie powinny mi się ładować z solarów. Będzie 330W więc co nie co podładuje. Generalnie ma funkcjonować poprawnie podczas jazdy. Zakładam że podczas jednego postoju wyciągnę połowę pojemności aku podczas użycia klimy na dziko. Jest to ok.1,5 godziny pracy urządzenia. |
_________________ Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee |
|
|
|
 |
Andrzej 73
Kombatant lawendowy

Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 36 razy Dołączył: 22 Maj 2009 Piwa: 359/89 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: 2026-06-04, 21:49
|
|
|
Kilka fotek...
IMG_20260604_140929.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 4 raz(y) 3,84 MB |
IMG_20260604_140916.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 1 raz(y) 3,78 MB |
IMG_20260603_085654.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 5 raz(y) 5,81 MB |
|
_________________ Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee |
|
|
|
 |
Darson
Kombatant

Twój sprzęt: MCLOUIS MC4-32
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 2 razy Dołączył: 17 Paź 2021 Piwa: 296/236 Skąd: Jaworzno/Oslo
|
Wysłany: 2026-06-06, 06:24
|
|
|
Czyli całkiem osobny obwód na gniazdka 230V z przetwornicy?
Ile takich gniazdek masz zamiar założyć? |
_________________ Nie szukaj przeszkód - szukaj możliwości!
Darson ® |
|
|
|
 |
|
|