Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dania - możliwości spania poza kempingami
Autor Wiadomość
terenowiec 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Toyota LC + przyczepa 545
Dołączył: 11 Lip 2009
Piwa: 2/24
Skąd: Strzelin Dolny Śląsk
Wysłany: 2014-08-07, 21:14   Dania - możliwości spania poza kempingami

Przekopałem kilka tematów poświęcone Danii i tylko częściowo znalazłem odpowiedź na moje pytania. Część wątków jest już dość stara i od tego czasu mogło się wiele zmienić.
Chodzi mi o to, czy w Danii można się zatrzymywać i nocować na parkingach (na dziko). Mam tu na myśli zwykłe nadmorskie kempingi, na których nie ma tabliczek z zakazem biwakowania, na których w dzień stoją różne pojazdy, w tym campery. Jeżdżąc ludzikiem google wzdłuż nadmorskich dróg, znalazłem bardzo wiele takich ładnych parkingów, bez zakazujących biwakowania tabliczek, z stojącymi tam ławkami, stiliczkami i kibielkami. Chciałbym przejechać przez ten kraj, zatrzymując się codziennie w innym miejscu, na jednym z takich parkingów. Jak to wygląda w praktyce? Nie muszę nocować nad morzem, ale nie chciałbym za każdym razem jechać 50 km w głąb lądu.
Drugie pytanie dotyczy cen na kempingach. Z przewodnika Pascala wynika, że jest to koszt około 200 - 250 zł od zestawu za dobę: auto, przyczepa, 2 osoby dorosłe + dwójka dzieci. Czy ktoś może potwierdzić lub zdementować tę informację?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Martin B
zaawansowany

Twój sprzęt: Laika 312
Nazwa załogi: Klaudia & Martin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Sty 2014
Piwa: 27/1
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2014-08-07, 21:56   

Hallo !To pytanie jest czeste na wielu forach ,o ile sie nie myle ...tzn.jestem prawie pewny :-P
dzikie camperowanie jest zabronione!!!dlatego w dani przed prawie kazdym cempingiem sa miejsca dla camperow! DOZWOLONE jest jednak parkowanie na parkingach w celu regeneracji sil kierowcy,oczywiscie w tym wypadku meble cempingowe sa w samochodzie ,ich postawienie na dworze jest wedlug przepisow camperowaniem na dziko -kara okolo 600 koron .w paru regionach znaki drogowe zabraniaja na parkowanie ogolne tam terz nocowanie opisane dla regeneracji jest zabronione !!!jezeli chcesz jeszcze wiecej informacji podaje strone... :ok
http://www.visitdenmark.c...er%20wohnmobile
_________________
Bledy w moich tekstach,moze znalawca dla siebie zatrzymac :)
(TO sa owoce mojej 25 letniej ,abstynecji jezykowej-przepraszam)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
terenowiec 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Toyota LC + przyczepa 545
Dołączył: 11 Lip 2009
Piwa: 2/24
Skąd: Strzelin Dolny Śląsk
Wysłany: 2014-08-07, 22:43   

Czyli upraszczając, funkcjonuje to tak. Jeżeli jest parking, bez znaku zakaz biwakowania, to jeżeli w nocy będzie tam stał samochód z przyczepą, w której będą spali ludzie, to nie powinno być żadnych konsekwencji... Dobrze rozumiem?
Druga rzecz. Jeżeli jest parking, na którym jest zakaz biwakowania, to czy można tam się zatrzymać w dzień na 5 - 8 godzin, by w tym czasie pospacerować czy pojeździć w okolicy rowerem. Oczywiście bez wyjmowania jakichkolwiek mebli z budki poza stopniem do wchodzenia i zbiornikiem na szarą wodę pod spodem. Po takiej całodziennej wycieczce, odpalam auto i jadę spać na inny parking, gdzie zakazu nie ma.
I jeszcze jedno pytanie, czy Duńczycy znają powszechnie język niemiecki?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2014-08-08, 07:01   

terenowiec napisał/a:
czy Duńczycy znają powszechnie język niemiecki?


Tak znaja bo ucza sie w szkole tak jakmy uczylismy sie rosyjskiego, ale bardzo nie lubia go uzywac.
Najlepiej zaczynac rozmowe po polsku, jak nic to zapytac po niemiecku.Mlodzi rozmawiaja tez po angielsku. :spoko
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cykada 
weteran

Twój sprzęt: Sprinter 2.9TD
Nazwa załogi: RodzinkaPL
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Lip 2009
Piwa: 12/9
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2014-08-08, 07:31   

napisałem ci na karawaning forum.
Byłem ze 3 lata temu parę razy w Dani i stałem po tygodniu busem. Koło mnie stali Czesi T3 i Szwedzi z przyczepą. Nikt nikogo nie wygania. Szwedzi ci stali długo w jednym miejscu ponieważ napijali. Dogadasz się w języku angielskim czy ze starym czy z młodym.
Byłem parę razy koło Helsigboru i parę razy koło Randers. Ludzie nie zwracali na mnie uwagi a policji nie widziałem. Jedz nie bój nic. Jak ktoś piszę , że ktoś coś tam gdzieś na forum pisał a sam nie był to nie słuchaj . W Dani wszystko drogie.
_________________
Nie wolno pić alkoholu , bo potem człowiek jest z siebie za bardzo zadowolony :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Martin B
zaawansowany

Twój sprzęt: Laika 312
Nazwa załogi: Klaudia & Martin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Sty 2014
Piwa: 27/1
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2014-08-08, 07:52   

Hallo ! jeszcze raz Terenowcu NIE pisalem o parkingach do biwakowania !na kazdym parkingu mozesz stac (regenerowanie sil )oczywiscie jezeli nie jest to ogolnie zabronione....wystawienie mebli,markizy moze byc problemem ,bo to z kolei jest biwakowanie a do tych celow ma Dania bardzo duzo cempingow :spoko
_________________
Bledy w moich tekstach,moze znalawca dla siebie zatrzymac :)
(TO sa owoce mojej 25 letniej ,abstynecji jezykowej-przepraszam)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DreamsOnWheels 
zaawansowany


Twój sprzęt: RAPIDO M66
Nazwa załogi: DREAMSONWHEELS
Dołączył: 10 Sty 2012
Piwa: 34/1
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-08-08, 09:06   

Jeśli nie staniesz na zakazie nikt Tobie nic nie zrobi. To cholernie bezpieczny i cywilizowany kraj.

Byliśmy tam w maju br, jeśli chcesz możesz poczytać tu:

DANIA w odcinkach
_________________
http://dreamsonwheels.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cykada 
weteran

Twój sprzęt: Sprinter 2.9TD
Nazwa załogi: RodzinkaPL
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Lip 2009
Piwa: 12/9
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2014-08-08, 09:59   

maryanos napisał/a:
Jeśli nie staniesz na zakazie nikt Tobie nic nie zrobi. To cholernie bezpieczny i cywilizowany kraj.

Byliśmy tam w maju br, jeśli chcesz możesz poczytać tu:

DANIA w odcinkach

tak właśnie jest w Danii

Martin b - nie wprowadzaj zamętu. Jak nie byłeś nie widziałeś to nie pisz.
_________________
Nie wolno pić alkoholu , bo potem człowiek jest z siebie za bardzo zadowolony :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 183/135
Skąd: Gliwice w przelocie

Wysłany: 2014-08-08, 15:35   

Nie wiem jaką obierzecie sobie trasę / ja miejsc do parkowania szukam zawsze w Google Map / ale my w drodze na podbój Szwecji nocowaliśmy dwa razy na dziko na terenie Danii .
Raz zaraz przed mostem w Nyborg - Korsor/ możliwośc pełnego serwisu kampera - za darmo ; WC ; ciepła woda ;restauracja / na noc zatrzymuje sie tu wiele kamperków . Polecam Ci to miejsce z widokiem na 12 kilometrowy most przez cieśninę :ok
Drugi raz w dodze do zamku Hamleta w Helsingorze pojechaliśmy wzdłuż północnego brzegu i w miejscowości Liseleje znalazłem parking prawie nad samym morzem / ~100 m od plaży / Parking w dzień ogólnodostepny darmowy /WC;woda w godz.08.00-16.00/ w nocy byliśmy prawie sami ......w drugim końcu parkingu nocowała załoga z Niemiec a 200 metrów od nas Szwedzi :bigok

P.S: Chciałem Cie zachęcić zdjęciami do tych miejsc ale jestem teraz w bambusowni zwanej Nigerią i mam strasznie słabego neta i sie nie da :-/

:spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcin traker 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato Hymer 91/Hobby460 /Peugeot Concorde
Dołączył: 14 Sty 2012
Piwa: 3/1
Skąd: Piekary Śl
Wysłany: 2014-08-08, 17:34   

bywałem w Dk przez 8 lat a i dwa razy w tygodniu to kraj przyczep i kamperów
na każdym parkingu można stać na noc nawet na niektórych marketowych
na autostradach są nawet specjalne miejsca prawie działki dla odpoczynku kamperowego z zielenią i ławkami itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Martin B
zaawansowany

Twój sprzęt: Laika 312
Nazwa załogi: Klaudia & Martin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Sty 2014
Piwa: 27/1
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2014-08-08, 18:37   

Hallo, to wszystko jasne...MOBILI ...po pierwsze to co napisalem jest faktem, zadne przezemnie podane informacje nie sa bledne! Poczytaj je dokladnie! Po drugie kto ci powiedzial ze nie bylem w danji?...i po trzecie podany w podanym przezemnie linku na danie mozesz sie wszystkiego dowiedziec....... :spoko
_________________
Bledy w moich tekstach,moze znalawca dla siebie zatrzymac :)
(TO sa owoce mojej 25 letniej ,abstynecji jezykowej-przepraszam)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
terenowiec 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Toyota LC + przyczepa 545
Dołączył: 11 Lip 2009
Piwa: 2/24
Skąd: Strzelin Dolny Śląsk
Wysłany: 2014-08-08, 23:01   

Dzięki za obszerne i optymistyczne informacje co do możliwości postojowych. Moja wiedza mocno wzbogaciła się również po przeczytaniu relacji maryanos (już wczoraj ją łyknąłem - w jednym ciągu). Choć jak pisałaś, korzystaliście z kempingów, bo pronda musieliście mieć, by napoje utrzymać w odpowiedniej temperaturze http://www.camperteam.pl/...icon/icon6.gif.
Naszym celem jest Duńska natura, czyli: morze wędkowanie), plaże (spacery i kąpiele), ścieżki rowerowe i ścieżki biegowe. Mało miast, tylko jedno lub dwa ciekawsze i niekoniecznie największe.
Prześledzę sobie jeszcze ludzikiem google miejsca, w których przycumuję. A reszta to będzie improwizacja.
Jeszcze jedno pytanie. Jaka jest temperatura wód w morzu? Czy porównywalna do tych znanych z naszego polskiego Bałtyku w tym samym okresie, czy sporo chłodniejsza?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2014-08-08, 23:16   

Sorki, ale terenowiec dupę wszystkim zawracasz ,a i tak nigdzie nie pojedziesz
Zasada jest jedna jadę i staje gdzie chce,i mogą ciebie i mnie gdzieś pocałować jak stanę i się prześpię
Zobacz na swoje posty stare,wszędzie te same pytania i te same odpowiedzi --sorki ale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cykada 
weteran

Twój sprzęt: Sprinter 2.9TD
Nazwa załogi: RodzinkaPL
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Lip 2009
Piwa: 12/9
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2014-08-09, 08:29   

Martin B napisał/a:
Hallo !To pytanie jest czeste na wielu forach ,o ile sie nie myle ...tzn.jestem prawie pewny :-P
dzikie camperowanie jest zabronione!!!dlatego w dani przed prawie kazdym cempingiem sa miejsca dla camperow! DOZWOLONE jest jednak parkowanie na parkingach w celu regeneracji sil kierowcy,oczywiscie w tym wypadku meble cempingowe sa w samochodzie ,ich postawienie na dworze jest wedlug przepisow camperowaniem na dziko -kara okolo 600 koron .w paru regionach znaki drogowe zabraniaja na parkowanie ogolne tam terz nocowanie opisane dla regeneracji jest zabronione !!!jezeli chcesz jeszcze wiecej informacji podaje strone... :ok
http://www.visitdenmark.c...er%20wohnmobile

bo jakbyś był w Danii to byś tych głupot nie wypisywał.
_________________
Nie wolno pić alkoholu , bo potem człowiek jest z siebie za bardzo zadowolony :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
RODOS 
zaawansowany

Twój sprzęt: Knaus Sport Traveller Renault 2,5 dCi 2007
Nazwa załogi: JASKÓŁKI
Dołączył: 16 Lut 2010
Piwa: 77/42
Skąd: GDYNIA
Wysłany: 2014-08-09, 12:00   Dania

Po Danii podróżowaliśmy w 2010 roku z podobnym założeniem jak Twoje. Na pierwszym planie przyroda, plaże, ciekawe miejsca , wyspy i miasteczka znane z atrakcji turystycznych.
Nie sądzimy, aby coś istotnego się zmieniło w podejściu do turystów od tamtego czasu, ponieważ Dania to stabilny uporządkowany kraj.
Nie korzystaliśmy z kempingów, ponieważ jest to w naszym przypadku nieracjonalne. Podróżujemy, zwiedzamy, a nie nastawiamy się na dłuższy pobyt w jednym miejscu. Bardzo mile wspominamy podróże po tym kraju.
Nie mieliśmy żadnych przykrych zdarzeń i problemów, zawsze chętnie odwiedzimy Danię i Tobie ją polecamy.

Trochę informacji oraz dokładny opis ciekawych miejsc gdzie się zatrzymaliśmy znajdziesz w naszej relacji (RODOS w DANII ….) :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***