Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa miejscówka na śląsku cz.2
Autor Wiadomość
pionier01 
stary wyga


Twój sprzęt: LMC Liberty 570s 1997
Nazwa załogi: 4 facetów i jedna dziewczyna
Dołączył: 09 Wrz 2017
Piwa: 58/4
Skąd: Kuźnia Raciborska
Wysłany: 2018-02-18, 18:02   Nowa miejscówka na śląsku cz.2

Kilka tygodni temu pisałem, że Rada Miejska w Kuźni Raciborskiej postanowiła (za moją sugestią), że na parkingu w Rudach powstaną miejscówki dla kamperów. Na dzień dzisiejszy będzie to tylko prąd przy stanowisku, natomiast na miejscu jest budynek z WC i prysznicem.

Poprosili mnie abym stworzył projekt REGULAMINU tych miejscówek. Aby nie wpaść pod ustawę o hotelarstwie muszę coś wymyślić. I tutaj prośba do WAS!

Czy ktoś tworzył już coś takiego? Czy ktoś widział gdzieś tablicę z takim regulaminem?

Jest to świetna okazja do wspólnego stworzenia takiego szkicu, który każdy z Was będzie mógł wykorzystać w swojej miejscowości. Chodzi tez o to aby była to tylko miejscówka z prądem, gdyż jeśli rozszerzę to na stanowisko takie jak na kempingach, będę musiał wejść pod ustawę o hotelarstwie a tego nie chcę.

Wystarczy że kamperowiec przyjedzie na parking, podłączy się do prądu i tyle.

Czy ktoś ma jakiś pomysł?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2018-02-18, 19:04   

W moim mieście jest coś takiego jak budźet obywatelski - też chcę złożyć projekt ( jak otworzą nową pulę) na stworzenie takiego miejsca. Otworzyłem sobie tą ustawę i czytam. Powiedz które zapisy są "dotkliwe" to pójdzie szybciej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pionier01 
stary wyga


Twój sprzęt: LMC Liberty 570s 1997
Nazwa załogi: 4 facetów i jedna dziewczyna
Dołączył: 09 Wrz 2017
Piwa: 58/4
Skąd: Kuźnia Raciborska
Wysłany: 2018-02-18, 19:18   

grzegorz_wol napisał/a:
W moim mieście jest coś takiego jak budźet obywatelski - też chcę złożyć projekt ( jak otworzą nową pulę) na stworzenie takiego miejsca. Otworzyłem sobie tą ustawę i czytam. Powiedz które zapisy są "dotkliwe" to pójdzie szybciej.


Chodzi o to że parking na którym zamierzam stworzyć miejscówki jest 100m od bazyliki. Nie chciałbym sytuacji, kiedy ludzie wychodzą z kościoła a na parkingu opalają się ludzie przy kamperach. Jeśli stworzymy zwyczajny kemping będziemy musieli spełniać wymagania łącznie z sanepidem itp. Chodzi o to aby ująć to jako "miejsce przyjazne kamperom". Tylko postój. Na moim parkingu są miejsca do grillowania i plac zabaw. Przy kamperach natomiast chciałbym aby była możliwość wystawienia stolika i krzeseł. Bez nazwy "KEMPING". Tylko stanowiska postoju kamperów.

Coś w tym stylu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2018-02-18, 19:42   

Tak szybko przeczytałem tą ustawę kurcze tam czegoś takiego jak stellplatz to nie ma. Definicje są w art 36 ale kemping to co innego, pola biwakowe o dziwo są tylko dla namiotów :haha: kamper raczej wg. definicji to nie powinien stawać ( To Polska właśnie)
Ale taki stellplatz to jednak chyba inna usługa turystyczna (art.3)

Czy jest jakiś prawnik na pokładzie? :haha:

A jak funkcjonuje parking na autostradzie z dostępem do ubikacji i prysznica?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2018-02-18, 20:19   

Wydaję się mi że to może być zwykły parking :

http://nieustanne-wedrowa...-w-samochodzie/

Chyba obiekt jaki znamy z zagranicy czyli stellplatz to w ustawie którą przytoczyłeś to nie jest określony ...czyli można ją olać. Chyba że masz zamiar prowadzić działalność gospodarczą na tym parkingu to trzeba by poryć głębiej. Co tam będzie odpłatnie?

Co do regulaminu wyślij do kogoś kto mieszka za granicą prośbę o czytelne zdjęcie jakiegoś regulaminu stellplacu i tak się przyda jak będziesz chciał uczynić swój parking międzynarodowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pionier01 
stary wyga


Twój sprzęt: LMC Liberty 570s 1997
Nazwa załogi: 4 facetów i jedna dziewczyna
Dołączył: 09 Wrz 2017
Piwa: 58/4
Skąd: Kuźnia Raciborska
Wysłany: 2018-02-19, 22:14   

Na dzień dzisiejszy cel jest taki aby zrobić 3 miejscówki dla kamperów lub samochodów elektrycznych z automatami na prąd. Myślę że to na początek wystarczy. Jak będzie większe zainteresowanie zrobimy więcej stanowisk.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2018-02-19, 22:24   

A jakiś punkt serwisowania kampera będzie? (wylanie szarej)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pionier01 
stary wyga


Twój sprzęt: LMC Liberty 570s 1997
Nazwa załogi: 4 facetów i jedna dziewczyna
Dołączył: 09 Wrz 2017
Piwa: 58/4
Skąd: Kuźnia Raciborska
Wysłany: 2018-02-20, 00:33   

grzegorz_wol napisał/a:
A jakiś punkt serwisowania kampera będzie? (wylanie szarej)


Na parkingu jest kanalizacja. Porozmawiam z włodarzami czy da się ją wykorzystać do tych celów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-02-20, 07:00   

Drążenie tematu, do końca ma wielki cel. Uświadamia potrzeby jakie mamy, tym co wiedzą niewiele o karawaningu.

Przypomina mi się Nigeryjczyk z akademika, który oddając mi pożyczony odkurzacz dziwił się, że go opierd.. a. lam za niewytrzepany worek.
Chłop myślał, że kurz i śmieci ulegają anihilacji.

Rozmawiałem z władzami swojej Gminy i napomknąłem by zrobić miejsce obsługi kamperów. Zdziwienie, przecież jest Baltic Camp, Marina i pod Kołobrzegiem jedno takie miejsce (za zamykaną bramą).

Niewiedza i brak presji, to też ma znaczenie, że nikt nie pomyśli .

Kolejne piwko za wytrwałość i konsekwencję :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2018-02-20, 07:59   

No pewnie że takie działanie ma sens.
Gdyby większość z nas pochodziła koło tematu takich miejsc a udało się dopiąć tego tylko kilkunastu procentom to komfort podróżowania kamperem po Polsce by się zmienił.

Pionier ja zadzwonię do Kolegi który zajmuje się ekologią i z ciekawości się postaram dowiedzieć czy na legalu można chemię z kota wylewać do kanalizy bo pomyje to nie różnią się od domowych. W teorii to rozpuszcza fekalia więc chyba nie ale ....

Pionier ja zapytałem o ten serwis z prostego powodu u mnie w Pile to w sumie nie ma nic ciekawego do oglądania ani zabytków ani innych atrakcji więc jak się uda zrobić taki miejski serwis to hasło reklamowe dla turystów będzie brzmiało :" Tu nie ma muzeów, restauracji... itp przyjedź się chociaż wypróżnić"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 129/22
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2018-02-20, 08:04   

Też myślałem o punkcie obsługi kamperów w swojej miejscowości i jak sądzę nie jestem w tym odosobniony. Jak jednak rozmawiać z ludźmi, decydentami, którzy nie tylko punktu obsługi ale i często samego kampera nie widzieli a już na pewno nie wiedzą co do takiej obsługi jest potrzebne? Marzy mi się by na stronach dostępnych dla nas umieszczona była specyfikacja techniczną, przykładowy kosztorys i ewentualne zdjęcia z realizacji typowego punktów obsługi kampera. Przydałby się też przykładowy regulamin. Każdy kto chciałby poruszyć temat punktu obsługi kampera z naszymi włodarzami uzbrojony w takie konkretne materiały miałby znacznie większe szanse.
Dalej wydaje się proste. Powinny być oferowane (już odpłatne) typowe projekty punktów obsługi kampera, do adaptacji przez miejscowych projektantów. Dobrze, jakby były wskazane firmy produkujące urządzenia - o ile są takowe ewentualnie też firmy oferujące wykonawstwo.
Kto mógłby się tym zająć, wyłożyć na początek pieniądze, zlecić wykonanie typowych projektów? Wydaje się że PTTCC, ostatnio wybuchła dyskusja o jej (jego) celach statutowych.
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Ostatnio zmieniony przez jb 2018-02-20, 08:05, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/484
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2018-02-20, 08:05   

Bronek napisał/a:
Rozmawiałem z władzami swojej Gminy i napomknąłem by zrobić miejsce obsługi kamperów. Zdziwienie, przecież jest Baltic Camp, Marina i pod Kołobrzegiem jedno takie miejsce (za zamykaną bramą).


Baltic Camp stoi na terenie miasta i od szeregu lat jest w dzierżawie . Można powiedzieć … interesy prowadzą dwie strony. I to jest ta główna przyczyna dla której miasto nie jest zainteresowane i nie chce zainwestować w profesjonalną stację obsługi dla kamperów. Dzierżawca kampingu wywiera dodatkowy nacisk na władze aby kampery miały zabronione parkowanie w mieście i kierowane były na jego kamping. Gdyby były przepisy wykonawcze w tym temacie to na pewno by to uczynili.
Na otarcie łez mamy serwis dla kamperów za” zamkniętą bramą” na terenie oczyszczalni ścieków.

Zbliżają się wybory do Samorządów jest okazja przycisnąć kandydatów do " koryta" .

Trzeba działać ...w kupie siła mości panowie ...w kupie :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2018-02-20, 08:25   

Ja jak pisałem wcześniej muszę się ogarnąć do czasu otworzenia naboru wniosków na ten program obywatelski.

Ile kasy będzie w tym roku i jaki tryb to nie wiem ale w zeszłym roku to było 300 tysięcy na jedno zadanie, cel społeczny dla mieszkańców, coś na gruncie miejskim, 20 głosów poparcia na starcie.

Kasa zależy od miejsca ( uzbrojenia terenu). Cel społeczny to to rozpoznam roznosząc jakieś ulotki po kamperach (mało) cepkach ( w pip) w Pile. Tak sobie pomyślałem że nawet jak ktoś ma cepkę i mieszka w bloku to po co ma taszczyć kota do ubikacji czy załatwiać sprawę saperką jak będzie gdzie to szybko wylać, legalnie zalać wodę przed wypadem nad morze itp. Entuzjazm mam co wyjdzie w praniu to zobaczymy.

Jakiś kosztorys by się przydał. To też muszę zorganizować. Jak będę coś już miał to wrzucę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-02-20, 08:27   

U mnie na wiosce się wiele dzieje .
Dwie nowe drogi , ronda, wiadukty Galerie Handlowe . i to wszystko w ciągu 2/3 lat . Do tego "wieś historyczna" ..

O ile te rządzące kopidoły nie spieprzą tego wszystkiego :gwm

Podaje koordynaty do bombardowania . :mrgreen:

Az sie prosi by na wlocie do miasta cos takiego zrobić może w ok Galerii ( druga w planach jeszcze

Lokalizacja_2-1.jpg
Plik ściągnięto 4389 raz(y) 67,19 KB

karuzela1.jpg
Plik ściągnięto 4383 raz(y) 52,33 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pionier01 
stary wyga


Twój sprzęt: LMC Liberty 570s 1997
Nazwa załogi: 4 facetów i jedna dziewczyna
Dołączył: 09 Wrz 2017
Piwa: 58/4
Skąd: Kuźnia Raciborska
Wysłany: 2018-02-20, 08:56   

Dziś jestem po rozmowie z prawnikiem w Urzędzie Miejskim i doszliśmy do porozumienia, że nie ma sensu budować jakiegokolwiek regulaminu, gdyż parking sam w sobie podlega przecież pewnym wymaganiom. Doszliśmy wspólnie do tego, że postawimy jedynie znak wskazujący miejscówki na parkingu gdzie będą parkowały kampery. Dodatkowo będą wyprowadzone słupki (na razie 3) do podłączenia prądu. Wypracujemy też system wydawania kart magnetycznych do WC.

Jak widzicie urzędnicy to tez ludzie i jak się chce to można wszystko załatwić.

Kiedyś znajomy powiedział mi że: "Nie da się parasola w du..ie otworzyć, reszta jest do zrobienia". Więc działam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***