Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukraina-Mołdawia
Autor Wiadomość
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2009-03-11, 21:07   Ukraina-Mołdawia

Ciągnie mnie w tym roku na Krym przez Mołdawię. Czy ktoś z kolegów przetarł ten szlak?
Bardzo proszę o wszelkie praktyczne informacje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
medard 
weteran
Saint Medard


Dołączył: 08 Kwi 2008
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2009-03-11, 21:13   

jechalem na krym ale przez kijow i pare fotek dalem tu
musisz sie liczyc z drogami-tarkami ,sa bardzo nieprzyjemne :( ale tylko do glownego szlaku kijow-sefastopol
_________________
http://picasaweb.google.com/1medard1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2009-03-11, 21:28   

Planuję dostać się do Odessy przez Mołdawię. Następnie przepłynąć promem do Sewastopola (podobno pływa coś takiego między tymi miastami), objechać Krym w kółko i wrócić środkową Ukrainą.

Nie wiem czy to dobry pomysł :-/ (szczególnie z tą Mołdawią :gwm )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 125/90
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2009-03-11, 21:51   

Kazek dlaczego akurat przez Mołdawie planujesz trasę dla mnie dość ekstremalny plan . Byłem na Mołdawi 10 lat temu teraz sie wszystko poprzewracało tam do góry nogami totalna korupcja nie wiem jak z promami ale podejrzewam że będzie to nie do pokonania.
Napisz w jakim czasie planujesz podóż.
Za mną od dwuch lat Krym łazi po główce i to ten od strony mniej turystycznej :) ale ograniczony jestem czasowo max 3 tygodnie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-03-11, 22:15   

Kazek ale czym ty pojedziesz kampera sprzedałeś :chytry
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 367/233
Skąd: Kutno
Wysłany: 2009-03-12, 17:17   

W ubiegłym roku spotkaliśmy w Rumunii grupę osób, która wracała z Mołdawii, jak stwierdzili dróg tam niema. Maksymalnie osiągali 20 km/h. O reszcie nie wspomnę. Kazik, lepiej sobie oszczędź Mołdawię.
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2009-03-12, 18:40   

Bim napisał/a:
Kazek dlaczego akurat przez Mołdawie


Ponieważ mieszkam na południu Polski, tak blisko Słowacji jak tylko można sobie wyobrazić, to najlepszym miejscem na "podbicie" Ukrainy jest dla mnie przejście w Vyšné Nemecké - Użhorod. (to przejście nie jest mi obce. Przećwiczyłem je kilka lat temu wspinając się na Przełecz Użocką w Ukraińskich Bieszczadach. Spokój, cisza, żadnych kolejek czy nerwów). Mołdawia jest więc dla mnie po drodze...jak pysk strzelił w kierunku Odessy. Z drugiej strony jestem ciekaw Mołdawii. Rzucałem na nią okiem dwa lata temu ze słupków granicznych od strony rumuńskiej i powiem...że wyglądała całkiem, całkiem... Coś mówiło mi wtedy, że Mołdawia to jest to!

eler1 napisał/a:

Kazek ale czym ty pojedziesz kampera sprzedałeś


Hi,hi...mam na oku wspaniałego kamperka- oczywiście, a jakże ...made in USA...
To Chevrolet...miód z mlekiem. Niedrogi, piękny, wymażony. Wszystko w "portlelu". Jeśli uda mi się "wycentusiować" cenę...będę się pławił we własnej kamperkowej wannie :haha:
Jeśli nie...wpakuję namiot do bagażnika mojej "Alfy" i pogniotę się chwilowo z kol.małżonką i psem pod wspólnym szmacianym dachem. :bylo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 125/90
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2009-03-12, 21:31   

Nie znam dokładnie Twoich planów podróży ale biorąc pod uwage przełęcz Użycką to i tak musisz dojechac do Czerniowiec potem wybór kierunku Kiszynów lub Rumunia i przejście w Jaszi i zostaje nam trudny teren do przejścia Republika Naddniestrzańska. W samej Mołdawi do Kiszyniewa nic nie powala na kolana za jak ja jechałem to był juz koniec świetności Mołdawi przez te 10 lat nic tam się nie zmieniło tylko podupadło
Wjeżdzając do Mołdawi kończy się cywilizacja zaczyna łapówkarstwo na każdym kroku.
Przez Naddnieprze nie jechałem wogóle dotarłem tylko do Kiszyniowa
Polecam sprawdzona trasę przez Tarnopol Winnice dłużej ale napewno spokojniej i dużo dużo taniej ,a widoki na Ukrainie takie same jak w Mołdawi nie biorąc pod uwagę nie remontowanych dróg mołdawskich przez naście lat
Przez Ukrainę dotarłem do Odessy został mi do obejrzenia Krym.Przymierzałem się w tamtym roku dokoptować do Robina ale niestety za długi okres pobytu i nie wyrobiłem się Jeżeli doprecyzujesz termin i plan może uda nam się połączyć chęć objechania półwyspu Krymskiego
Jak rozmawiałem z Ukraińcami druga częśc półwyspu krymskiego jest dzika i nie zagospodarowana ale warta również objechania
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2009-03-14, 21:33   

Bim napisał/a:
Jeżeli doprecyzujesz termin i plan może uda nam się połączyć chęć objechania półwyspu

Myślę o końcu maja lub czerwca (od 20-go do max 5 następnego miesiąca). Konkretnych planów nie mam żadnych. Decyzję o wyjeździe podejmę prawdopodobnie w ostatniej chwili. Wiadomości polityczne i gospodarcze docierające codziennie z Ukrainy nie napawają wielkim optymizmem. W każdej chwili można liczyć się więc z obrotem w planowaniu o 180 stopni.
Na dzień dzisiejszy wszystko jest więc "patykiem pisane". Są chęci, przybliżony termin i cel.
Fajnie byłoby jechać razem. Po pierwsze raźniej, po drugie bezpieczniej a po trzecie, czwarte, piąte......
Wszystko jest do dogrania. Nawet termin (może być też jesień- byle nie środek sezonu).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotrowski Zbys 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: BOXER 2,8 HDI
Dołączył: 26 Sty 2007
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Powidz k/Gniezna
Wysłany: 2009-03-21, 22:09   

Ja planuję wyjazd na Krym miej więcej tą trasą w terminie koniec sierpnia i
wrzesiń. Jadę westfalią vw t4 , dwie osoby.Też szukam na forach wiadomości. Jest mało konkretów. Wyjazd tylko w tym terminie.
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hrys 
zaawansowany
w camperze jestem wolny


Twój sprzęt: VW T4
Nazwa załogi: marys
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-03-22, 10:02   

przejechałem z Mołdawi do Odessy Oplem z przyczepą n126 a dalej promem Iwan Grozny na Krym ceny (za Gorbaczowa) śmiesznie niskie drogi w porządku dalej jechałem wybrzeżem go Groznego i nad m. Kaspijskie Baku drogę powrotną przez Dniepropietrowsk Charków Kijów. 10 000km bez większych problemów.Zdjęcia mam ale tylko fotografie nie miałem wtedy aparatu cyfrowego.
_________________
z turystycznym pozdrowieniem
hrys
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
hrys 
zaawansowany
w camperze jestem wolny


Twój sprzęt: VW T4
Nazwa załogi: marys
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-03-22, 10:05   

przejechałem z Mołdawi do Odessy Oplem z przyczepą n126 a dalej promem Iwan Grozny na Krym ceny (za Gorbaczowa) śmiesznie niskie drogi w porządku dalej jechałem wybrzeżem go Groznego i nad m. Kaspijskie Baku drogę powrotną przez Dniepropietrowsk Charków Kijów. 10 000km bez większych problemów.Zdjęcia mam ale tylko fotografie nie miałem wtedy aparatu cyfrowego. W Jałcie zatrzymałem się na campingu. Było trochę trudności ze zdobyciem biletów na prom.Będę w Koszelówce mogę podzielić się swoim doświadczeniem na tym kierunku
_________________
z turystycznym pozdrowieniem
hrys
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2009-03-22, 10:36   

Mam pytania:

Hrys, kiedy odbyła się Twoja wyprawa.

Jak sądzicie; kryzys na Ukrainie i jego wpływ na przestępczość w stosunku do"bogatych" turystów z "zachodu".

Nie wspominam o infrastrukturze, a konkretnie jej braku, wszak Oni też się przygotowują do EURO 2012.

Mnie też interesuje wyjazd sentymentalny w Tamtym kierunku , ale może przełożyć go o 2 lata bo jak było za "komuny" to osobiście pamiętam i też wędrowałem z przyczepą , ale byłem 30 lat młodszy. :lol:
Marek
_________________
"Róbmy swoje"
Ostatnio zmieniony przez Marek 2009-03-22, 10:41, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 125/90
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2009-03-22, 10:39   

Hrys za Gorbaczowa to był ZSRR wtedy to region Mołdawi był bogatym regionem.
W dzisiejszych czasach to już nie to i raczej droga nie do przejechania przez Naddnieprze
Musiałeś mieć mocne papiery na taka wyciezkę :)
Dla normalnego smiertelnika tylko tranzyt obozwiązywał
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hrys 
zaawansowany
w camperze jestem wolny


Twój sprzęt: VW T4
Nazwa załogi: marys
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-03-22, 16:33   

mój wyjazd na Krym i m. Kaspijskie był w 1990\91 jechałem na zaproszenie do Groznego. Nie miałem żadnej kontroli po drodze natomiast z powrotem kilka razy dziennie to długa historia do opowiadania Im dalej na wschód drogi były lepsze a na Kaukazie całkiem dobre
_________________
z turystycznym pozdrowieniem
hrys
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***