Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet za granicą
Autor Wiadomość
krzysztofCz 
weteran

Twój sprzęt: Frankia 460A Fiat Talento 1,9D 1992
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2009
Piwa: 47/53
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2009-09-21, 04:06   Internet za granicą

Czy używacie roamingu, kupujecie karty w danym kraju czy szukacie bezpłatnego dostępu ?
_________________
I NIE ŻAL NIC...
I ŻAL TAK WIELE...
/NIEMEN/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris 
zaawansowany


Twój sprzęt: aktualnie namiot
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Piwa: 3/1
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-09-21, 05:25   

Tutaj znajdziesz sporo informacji: http://www.bez-kabli.pl/index.php?c=3

Ja w tym roku w Norwegii kupiłem prepaida. Zapłaciłem 199 NOK za prepaida i dokupiłem od razu doładowanie za 150 NOK. W ramach tych 199 NOK dostałem 50 NOK do wykorzystania (reszta to cena aktywacji). Wg. informacji jakie uzyskałem jeszcze w polsce dostęp miał mnie kosztować 50 NOK dziennie. Czyli miałem dostęp na 4 dni teoretycznie. Korzystałem przez 5 dni i odbyłem jeszcze kilka rozmów więc nie wiem jaka taryfa obowiązuje naprawdę. Na stronie Telenor nie mogę się doszukać.

Poza tym korzystałem z Wi-Fi podłączając się do niezabezpieczonych sieci. Mam antenę kierunkową Yagi która w dogodnych warunkach łapie sygnał nawet z kilkuset metrów.

W Szwecji natomiast byliśmy na campingu i tam dostęp przez Wi-Fi można było wykupić za 60 SEK na dobę.

O roamingu raczej należy zapomnieć. Chyba że tylko do poczty. Koszty są bardzo wysokie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hrys 
zaawansowany
w camperze jestem wolny


Twój sprzęt: VW T4
Nazwa załogi: marys
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-09-21, 10:26   

teraz w niemczech w centrach handlowych (monachium) za zamówienie kawy dostałem dostęp do internetu hot spotów nie było, w frankfurcie w kawiarence internetowej 1 euro za godzinę nie sprawdzałem hot spotów brak czasu na ogół słabo
_________________
z turystycznym pozdrowieniem
hrys
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
rafalcho 
weteran
uzależniony od CT


Twój sprzęt: FORD TRANSIT Burstner Nexxo Family a 645
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2007
Piwa: 10/12
Skąd: Łódź / Andrespol
Wysłany: 2009-09-21, 21:35   Re: Internet za granicą

krzysztofCz napisał/a:
Czy używacie roamingu, kupujecie karty w danym kraju czy szukacie bezpłatnego dostępu ?


Roaming na dostęp do sieci ........ ZBANKRUTUJESZ


Kup np. w MEDIA MARKT antenę zewnętrzną ze wzmacniaczem do Wi-Fi na USB masz wtedy zasięg do kilkuset metrów.

Stajesz w mieście czy pod jakimś centrum Handlowym i masz net za free :idea



:spoko
_________________
Pozdrawiam

rafalcho

www.techrol.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
medard 
weteran
Saint Medard


Dołączył: 08 Kwi 2008
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2009-09-21, 22:16   

roznie to bywa z tymi centrami fakt ze w/w antena /chinska za cale 148zet /jest bardzo przydatanaq co potwierdzam piszac ten post gdzies z swiata i na[pewno nie z centrum handlowego gdzie udalo mnie sie chyba tylko raz podlaczyc na przestrzenie ponad v6 tyghodni
_________________
http://picasaweb.google.com/1medard1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysztofCz 
weteran

Twój sprzęt: Frankia 460A Fiat Talento 1,9D 1992
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2009
Piwa: 47/53
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2009-09-21, 22:17   Re: Internet za granicą

rafalcho napisał/a:
Roaming na dostęp do sieci ........ ZBANKRUTUJESZ

Coś wiem już na ten temat :gwm - dlatego pytam jak Wy to załatwiacie :wyszczerzony:
_________________
I NIE ŻAL NIC...
I ŻAL TAK WIELE...
/NIEMEN/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pierre94 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Chausson Alegro 89 na Citroenie HDI 2,8l
Nazwa załogi: Piotr i Beata
Dołączył: 25 Maj 2009
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Francja
Wysłany: 2009-12-04, 16:02   Antena WiFi i Fonero

Od kilku lat uzywam laptopa z antena WiFi na USB. Poniewarz bylo czasami trudno zatrzymac sie w poblozu spotu WiFi kupilem nastepnie notebooka (Asus EEE) Moglem z nim chodzic tam gdzie nie dalo sie dojechac. Urzywalem go glownie we Wloszech i Hiszpani do maili i przedewszystkim do telefonowania. Ostatnio kupilem Iphona ktory robi to samo co Notebook ale nosze go w kieszeni. Poniewaz mieszkam we Francji lacze sie na wszystkie wolne hotspoty na te ktore nie sa zabezpieczone (okolo 10%) na spoty Free (moj dostawca internetu) na spoty Fon.
Poza Francja to albo wolne Hotspoty albo niezabezpieczone albo najczesciej FON. Kozdy moze sie do tego zapisac. Kupuje sie maly aparacik z antena WiFi i instaluje u siebie. Udostepnia sie czesc pasma innym fonero i ma sie za to dostep na calym swiecie do tej sieci za darmo.
Na ogol mam conajmniej raz na dwa lub 3 dni polacznie z internetem przez WiFi i jesli jestem gdzies w miescie to praktycznie zawsze na Iphonie. Dzwonie albo przez Skype albo Voicecheap.
W zalaczniu cos o fon po polsku i mapa fonero
http://pl.wikipedia.org/wiki/FON_%28WiFi%29
http://maps.fon.com/
Pozdrawiam Piotr

IMG_2081.JPG
Droga na Poludniu Maroka
Plik ściągnięto 244 raz(y) 126,05 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
macio 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Knaus SPORT TI 650 MG
Nazwa załogi: Grażka i Macio
Dołączył: 31 Paź 2008
Skąd: opolskie OGL
Wysłany: 2009-12-05, 07:51   

W Turcji korzystałem z swobodnego dostępu do netu na kampingach.
Bez problemu można było rozmawiać przez telefon internetowy ( Voipa) lub przeglądnąć najnowsze wiadomości. Gorzej było w Grecji i Chorwacji. Używam netbooka Acera.
Pozdrawiam :mikolaj
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pierre94 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Chausson Alegro 89 na Citroenie HDI 2,8l
Nazwa załogi: Piotr i Beata
Dołączył: 25 Maj 2009
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Francja
Wysłany: 2009-12-05, 09:58   Turcja.

W Turcji jest tez duzo kafejek internetowych i zwyklych kafejek gdzie mozna usiasc ze swoim laptopem. Czsto trzeba tylko poprosic o kod dostepu. czasami znajdowalem samemu kody ktore byly cafrowe (10 cyfr) i latwe do zapamietania; na przyklad: 1 3 5 7 9 2 4 6 8 0 albo 3333366666. warto czasami poprobowac. Pozdrawiam Piotr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pierre94 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Chausson Alegro 89 na Citroenie HDI 2,8l
Nazwa załogi: Piotr i Beata
Dołączył: 25 Maj 2009
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Francja
Wysłany: 2010-08-18, 18:57   Witam.

Nie wiem moze mam szczescie ale zawsze udaje mi sie zlapac gdzies wolne WiFi. Ostatnio w Hiszpani w Barcelonie z trudnoscia co prawda ale udalo mi sie znalezc 2 WiFi. W Lliofranc 1 i w Guertary w Kraju Baskow rowniez 1. We Wloszech tez znajduje w kazdym miescie a w Polsce pelno. W Katowicach mam co najmniej 5 miejsc.
We Francji il sie tylko chce. Mam tez antene WiFi na dachu w kamperze.Musze jednak powiedziec ze od roku posluguje sie najczesciej Ifonem i moge z nim chodzic i szukac.
Pozdrawiam Serdecznie Piotr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pierre94 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Chausson Alegro 89 na Citroenie HDI 2,8l
Nazwa załogi: Piotr i Beata
Dołączył: 25 Maj 2009
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Francja
Wysłany: 2010-08-18, 19:57   Moze masz racje.

Caly wrzesien bedziemy w Chorwacji Bosni i Czarnogorze. Zobacze jak bedzie tam z WiFi i dam znac. Pozdrawiam Piotr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MariuszB 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2008
Piwa: 5/5
Skąd: Warszawa/Bayern :)
Wysłany: 2010-08-18, 22:01   

Ted69 napisał/a:

Sa dwa McDonaldsy - jeden na Rugii, drugi w Straslundzie i zglasza sie AP "tmobile", pokazuje sie jako niezabezpieczony, polaczyc sie da, nr IP przydziela, DNSy bramy itp tez tylko ze ...... nic nie mozna ogladac :) W przegladarce po wpisaniu dowolnego adresu (sprawdzalem - niemieckie sa traktowane tak samo) wyskakuje komunikat ze ogladanie zewnetrznego internetu moze byc niebezpieczne wiec dla bezpieczenstwa zostalo to wylaczone :)

W MCDonaldach niemieckich dostajesz dostęp do netu via sms wysyłany z telefonu gsm... jest tylko jeden warunek- musisz mieć nr niemiecki. Smsem zwrotnym dostajesz kod na 1H dostępu do netu.
_________________
Pozdrawiam
MariuszB
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2010-08-19, 21:39   

Adi napisał/a:
W Grecji w większych miastach też nie miałem problemu z znalezieniem otwartego łączą.

Jeżeli masz na myśli niezabezpieczone sieci WIFI to w myśl prawa podłączanie się do nich jest przestępstwem.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jury 
zaawansowany


Twój sprzęt: N-126 za Lancia Ypsilon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Piwa: 3/2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-19, 23:01   

Ted69 napisał/a:
.....................Sa dwa McDonaldsy - jeden na Rugii, drugi w Straslundzie i zglasza sie AP "tmobile", pokazuje sie jako niezabezpieczony, polaczyc sie da.............................................

To znaczy że dostęp do netu mają komputery z wpisanym do ACCES POINTA adresy MAC karty sieciowej. Wejśc na dziko do takiej sieci się da ale więcej z tym zachodu niż to warte a jak byś wszedł to byś zobaczył ile w magazynie jest zamrożonych hamburgerów i nic więcej bo to może być sieć bezprzewodowa ale nie koniecznie z internetem.
Tą siecią są połączone kasy z centralnym serwerem oraz terminale kart płatniczych.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2010-08-20, 11:20   

Jeżeli sieć jest w założeniu przeznaczona do użytku publicznego to OK.
Ale w przypadku gdy sieć jest tylko dla klientów restauracji to już jest przestępstwo.
Poniżej , ku przestrodze, link do artykułu opisującego aresztowanie gościa w Londynie.
The Guardian

Interneto-pajęczarze :
nie zdziwcie się więc gdy przeglądąjąc nasze forum na wakacjach , podpięci do jakiejś niezabezpieczonej sieci WiFi , zostaniecie nagle zakuci w kajdanki jak pospolici złodzieje.

Z tego co mi wiadomo, to Finlandia podjęła kroki w celu dekryminalizacji podpinania sie do cudzego Wifi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***